Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευγενική προσφορά(ύστατη αλλά ΚΑΛΗ) του bbbb

Παιχνίδια που αντιγράφετε στην sd κάρτα και παίζουν στο vector 380, τρέχοντας τα exe files μέσω του windows explorer>sd card>games> και διπλό κλικ στα εικονίδια που θέλετε.

 

[http://rapidshare.com/files/77518757/games.rar.html]

 

Απο αυτά μόνο η πασιέντζα είναι πλήρης, δηλαδή με δυνατότητες exit και ρυθμίσεων. Τα άλλα πρέπει να κάνετε reset για να βγρείτε, αλλά παίζουν χωρίς πρόβλημα.

Στο gamebox δεν έχεις κουμπί exit?Mε το χεράκι επιστρέφεις στην οθόνη που διαλέγεις το παιχνίδι και εκεί βλέπεις το κουμπί exit.

Επίσης στο tetris και στο reversi,παίζει καλύτερα με κάθετη οθόνη.

Αν δε σου εμφανίζεται σε αυτά τα 2 μενού για έξοδο,έλεγξε το aygshell.dll.Μέσα στο φάκελο skin πρέπει να σβήσεις αυτό που υπάρχει και να βάλεις το νέο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο gamebox δεν έχεις κουμπί exit?Mε το χεράκι επιστρέφεις στην οθόνη που διαλέγεις το παιχνίδι και εκεί βλέπεις το κουμπί exit.

Επίσης στο tetris και στο reversi,παίζει καλύτερα με κάθετη οθόνη.

Αν δε σου εμφανίζεται σε αυτά τα 2 μενού για έξοδο,έλεγξε το aygshell.dll.Μέσα στο φάκελο skin πρέπει να σβήσεις αυτό που υπάρχει και να βάλεις το νέο.

 

Έχεις δίκαιο και το game box έχει πλήρη δυνατότητα ελέγχου. Θα δοκιμάσω την αλλαγή και θα ενημερώσω

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Στο gamebox δεν έχεις κουμπί exit?Mε το χεράκι επιστρέφεις στην οθόνη που διαλέγεις το παιχνίδι και εκεί βλέπεις το κουμπί exit.

Επίσης στο tetris και στο reversi,παίζει καλύτερα με κάθετη οθόνη.

Αν δε σου εμφανίζεται σε αυτά τα 2 μενού για έξοδο,έλεγξε το aygshell.dll.Μέσα στο φάκελο skin πρέπει να σβήσεις αυτό που υπάρχει και να βάλεις το νέο.

 

 

Μια τελευταία βοήθεια φίλε. Μου είναι αδύνατον να βρω το file skin . Εχω το aygshell και χύμα και μέσα στο file games. Που θα μπορούσε να βρίσκεται το skin, σε ποιόν υποφάκελο, παρακαλώ;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πώ!

Πάντως φορτίζοντας τη, η μπαταρία γεμίζει (ή τουλάχιστον έτσι δείχνει η μπάρα φόρτισης!)

Λες να με κοροϊδεψαν στα Carrefour?

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλες τις απαντήσεις σας. Θα κάνω μάλλον αυτό με τον μετατροπέα και θα χρησιμοποιήσω τον φορτιστή του αυτοκινήτου τουλάχιστον έτσι δεν θα έχω αμφιβολίες για κάτι. Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

Συγνώμη παιδιά τώρα μόλις κατάλαβα ότι, δύο διαφορετικοί users μιλούσαν για φορτιστή. Εν πάσει περιπτώσει το 380 και μάλλον και το 390 χρειάζονται 12V/1A. Η καλλίτερη λύση αν δεν έχετε αγοράσει φορτιστή που να βγάζει 12V και τουλάχιστον 1000 Α, είναι να αγοράσετε τον μετατροπέα 220V σε socket αναπτήρα στα 12V Βγάζει 1Α και είναι ΟΚ και μόνο 8-10 ευρώ. Όποιος έχει φορτιστή σπιτιού στα 5 με 12V, κλιμακωτά και 1000mA ελιναι ΟΚ, αρκεί να βάζει την ένδειξη στα 12V εκτός αν ο φορτιστής βγάζει 5 έως 12v σταθεροποιημένο, οπότε το vector τραβάει όσο χρειάζεται

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία βοήθεια φίλε. Μου είναι αδύνατον να βρω το file skin . Εχω το aygshell και χύμα και μέσα στο file games. Που θα μπορούσε να βρίσκεται το skin, σε ποιόν υποφάκελο, παρακαλώ;

Oση βοήθεια θέλεις.Το φάκελο script εννοούσα που έχει μέσα τα αρχεία του newmenu. :O

Link to comment
Share on other sites

gia osous mperdeuonte me tous fortistes gia to 380

o fortistis autokinitou bgazei 12 v/1A

O fortsistis spitiou 5v /1A

 

o fortistis spitiou einai autos pou poulaei i dis,kai ton agorasa

apo ta carrefour.ontos tou spitiou bgazei misi tasi

mporeite na to epibebaiwsetai kai sti selida tou kataskeuasti

vector (mango )

http://www.mango-research.com/page02_pro01_380.html

Link to comment
Share on other sites

Eνημερώνω τους αγαπητούς συνφορουμίστες ότι στο vector 590 τα windows άνοιξαν:D

Μένει η δοκιμή με το destinator και έχουμε μπροστά μας την νέα best value for money συσκευή της dis

Link to comment
Share on other sites

gia osous mperdeuonte me tous fortistes gia to 380

o fortistis autokinitou bgazei 12 v/1A

O fortsistis spitiou 5v /1A

 

o fortistis spitiou einai autos pou poulaei i dis,kai ton agorasa

apo ta carrefour.ontos tou spitiou bgazei misi tasi

mporeite na to epibebaiwsetai kai sti selida tou kataskeuasti

vector (mango )

http://www.mango-research.com/page02_pro01_380.html

Ουφφφφ!Ησύχασα!

Και ήμουν έτοιμος να πάω στο carrefour και να τους ξεχέσω!

Link to comment
Share on other sites

Eνημερώνω τους αγαπητούς συνφορουμίστες ότι στο vector 590 τα windows άνοιξαν:D

Μένει η δοκιμή με το destinator και έχουμε μπροστά μας την νέα best value for money συσκευή της dis

 

 

Επάνω τους και τους έφαγες μεγάλε. Παρεπιπτόντως ΑΠΑΙΚΤΑ (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΕΝΝΟΩ) τα παιχνίδια για το vector 380. Πιστεύω ότι η λογική των windows πρέπει να είναι ίδια και στα τρια vector και πιθανότατα θα ταιριάζουν και οι ίδιες εφαρμογές(newmenu1 PDF reader και παιχνίδια).Αν είναι αληθινό, θα έχουμε έτοιμα πολλά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Eνημερώνω τους αγαπητούς συνφορουμίστες ότι στο vector 590 τα windows άνοιξαν:D

Μένει η δοκιμή με το destinator και έχουμε μπροστά μας την νέα best value for money συσκευή της dis

κατ αρχην ενα μεγαλο ευχαριστω..

δες εδω

http://www.wincesoft.de/html/gapi_for_hpc_s.html

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το gapi δεν μας χρειάζεται για να τρέξουμε τα γνωστά λογισμικά πλοήγησης.

@papajo

Tα windows είναι ίδια,αλλάζει όμως η ανάλυση της οθόνης που είναι 480*272 αντί των 320*240 των 380/390.Λογικά θα δουλεύουν οι ίδιες εφαρμογές,ενδεχομένως όμως να φαίνονται στη μισή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ευγενική προσφορά(ύστατη αλλά ΚΑΛΗ) του bbbb

Παιχνίδια που αντιγράφετε στην sd κάρτα και παίζουν στο vector 380, τρέχοντας τα exe files μέσω του windows explorer>sd card>games> και διπλό κλικ στα εικονίδια που θέλετε.

 

[http://rapidshare.com/files/77518757/games.rar.html]

 

Αλλη μία και καλή προσφορά του bbbb για το vector 380. Όσοι έχετε office μπορείτε να κάνετε τα αρχεία copy στην κάρτα και μέσω του windows explorer να τρέξετε την αντίστοιχη εφαρμογή, πχ word ή exel και μέσω της εφαρμογής να ανοίξετε ένα αρχείο, file>open>sd card και να διαβάσετε τα αρχεία του office αρκεί να τα έχτε σώσει σαν office 97-2003.

http://rapidshare.com/files/77310862/FileViewers.rar.html

 

Μια ερώτηση... τα αρχεία των φακέλων FileViewers & Games, που τα ρίχνουμε? Μέσα στη κάρτα μαζί με τους φακέλους τους? Μέσα στη κάρτα χωρίς τους φακέλους ή μέσα στο φάκελο script?

Help...:O

Link to comment
Share on other sites

Το aygshell.dll θα βάλεις μέσα στο φάκελο script.Toυς φακέλους games και fileviewers,oπουδήποτε μέσα στην sd

Περιμένουμε εναγωνίως εξελίξεις!!!

Μe too.Δεν έχω πάρει ακόμη τη συσκευή και περιμένω από τον φίλο idees εντυπώσεις από τη χρήση του με destinator.

Link to comment
Share on other sites

@NeO

Αν τελικά δεν είσαι σίγουρος ότι φταίει η καρτούλα σου δες τι έχεις γράψει στο engine.ini. Αν έχεις το script.mcsr κάθε φορά που θα το κλείνεις από το πίσω κουμπί δε θα σου τρέχει το μενού. Βάλε το ίδιο με .exe και όλα θα φτιάξουν (αν δεν το έχεις κάνει ήδη- είπα κι εγώ να λείψω λίγο και έγινε της κακομοίρας εδώ μέσα!). Επίσης το ceDesktop.exe πρέπει να το βάλεις.

 

Το θέμα με το φορτιστή έχει συζητήθεί ήδη διεξοδικά εδώ μέσα, δε χρειάζεται να αναλωνόμαστε στα ίδια!

 

Και φυσικά αγαπάμε bbbb:p:D

Link to comment
Share on other sites

το gapi δεν μας χρειάζεται για να τρέξουμε τα γνωστά λογισμικά πλοήγησης.

@papajo

Tα windows είναι ίδια,αλλάζει όμως η ανάλυση της οθόνης που είναι 480*272 αντί των 320*240 των 380/390.Λογικά θα δουλεύουν οι ίδιες εφαρμογές,ενδεχομένως όμως να φαίνονται στη μισή οθόνη.

 

Εντάξει μη τα θέλουμε και όλα δικά μας. Αν δεν σου κατέβει καμμιά εμπνευση, ας έχουμε και εφαρμογές μινιόν.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Το aygshell.dll θα βάλεις μέσα στο φάκελο script.Toυς φακέλους games και fileviewers,oπουδήποτε μέσα στην sd

 

Μe too.Δεν έχω πάρει ακόμη τη συσκευή και περιμένω από τον φίλο idees εντυπώσεις από τη χρήση του με destinator.

φιλοι ολα καλα με το dest6 στο 590.το εβαλα σε μια καρτα 2 giga και ολα καλα.το δουλεψα 12 ωρες σε ταξιδι σημερα.μονο σε σχεση με την εκδοση για pocketpc δεν πιανει πολλους δορυφορους.4-5 εδω την ωρα που στο 9100 εχω 9 αλλα με εξωτερικο gps.εχανε το σημα στα στενα της καλαματας αλλα το εκανε και με το προγραμμα της dis.θελει να βλεπει ουρανο συνεχως.απο κει περα σαν dest εβαλα τα διακ μου αγαπημενα,αλλο βελακι,το χαρτη το νέο και το pdfreader ολα δουλευουν κανονικα.Βεβαια ολα αυτα με την βοηθεια του φιλοι bbbb.δεν παιζεται σε οτι αφορα τα pna.

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλοι ολα καλα με το dest6 στο 590.το εβαλα σε μια καρτα 2 giga και ολα καλα.το δουλεψα 12 ωρες σε ταξιδι σημερα.μονο σε σχεση με την εκδοση για pocketpc δεν πιανει πολλους δορυφορους.4-5 εδω την ωρα που στο 9100 εχω 9 αλλα με εξωτερικο gps.εχανε το σημα στα στενα της καλαματας αλλα το εκανε και με το προγραμμα της dis.θελει να βλεπει ουρανο συνεχως.απο κει περα σαν dest εβαλα τα διακ μου αγαπημενα,αλλο βελακι,το χαρτη το νέο και το pdfreader ολα δουλευουν κανονικα.Βεβαια ολα αυτα με την βοηθεια του φιλοι bbbb.δεν παιζεται σε οτι αφορα τα pna.

 

 

Με γιά το εργαλείο. Δοκίμασες το newmenu1;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Eνημερώνω τους αγαπητούς συνφορουμίστες ότι στο vector 590 τα windows άνοιξαν:D

Μένει η δοκιμή με το destinator και έχουμε μπροστά μας την νέα best value for money συσκευή της dis

 

Τελικά εμέις βέβαια είμαστε κερδισμένοι, που΄αγοράσαμε ένα φτηνό εργαλείο και με την βοήθεια των experts του site, έγεινε ένα πολύ καλά εξοπλισμένο ΡΝΑ. Η dis άραγε πόσο πιο κερδισμένη βγήκε με την διαφήμιση που της έγινε μέσα από το site;. Λογικά πρέπει να τρίβουν τα χέρια τους. Και ακόμη πιο λογικά πρέπει να συνεχίσουν να φτιάχνουν εργαλεία(μηχανάκια) στηριζόμενα στην φιλοσοφεία του vector, αφού έτσι περισσότεροι θα είναι πρόθυμοι να τα αγοράσουν, αφού θα βρίσκουν έτοιμες επιπλέον εφαρμογές

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

το newmenu1 θα παίξει με αλλαγή στην ανάλυση,αλλά με άλλο τρόπο εκκίνησης.Θέλω επίσης να παρακαλέσω όσους μου στέλνουν pm για το που θα βρουν το destinator ή το igo και τους αντίστοιχους ελληνικούς χάρτες ότι δεν δίνω σπασμένο λογισμικό.Αλλο το ξεκλείδωμα της συσκευής και άλλο το κρακ για το πρόγραμμα πλόηγησης.Η χαρτογράφηση στη χώρα μας είναι σε εξέλιξη από όλες τις εταιρίες και πρέπει να στηριχτεί αυτή η προσπάθεια για το καλό όλων μας.
Link to comment
Share on other sites

@NeO

Αν τελικά δεν είσαι σίγουρος ότι φταίει η καρτούλα σου δες τι έχεις γράψει στο engine.ini. Αν έχεις το script.mcsr κάθε φορά που θα το κλείνεις από το πίσω κουμπί δε θα σου τρέχει το μενού. Βάλε το ίδιο με .exe και όλα θα φτιάξουν (αν δεν το έχεις κάνει ήδη- είπα κι εγώ να λείψω λίγο και έγινε της κακομοίρας εδώ μέσα!). Επίσης το ceDesktop.exe πρέπει να το βάλεις.

 

 

Καταρχήν, στο engine.ini μέσα υπάρχει \script\script.exe και όχι .mcsr!

Επίσης παρατήρησα ότι μέσα στο φάκελο script του newmenu1 υπάρχει το Desktop.exe... οπότε εγω πρεπει να το ξαναβάλω?

Γιατί άλλα μέλη από εδώ μέσα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται διότι το έχει το newmenu1!Με έχετε μπερδέψει...:O!

Link to comment
Share on other sites

GIA SE OLOYS APO ENAN NEO STHN PAREA..AGORASA KAI EGW TO 590...TA PAIDIA POY XEROYN AS MOY POYNE PLEASE PWS TO XEKLEIDWNW NA DW WINDOWS KAI PWS FWRTWNW KALOYDIA ME TA SXETIKA LINKS GIA PROGRAMMATA.EYXARISTW EK TVN PROTERVN ME ANYPOMONYSIA...

PS...KAI ENA LINK GIA KATEVASMA TOY DEST 6

 

EIMAI SE PRONHPIAKH KATASTASH SXETIKA ME AYTA GIAYTO EXHGHSTE TA MOY SAN SE MIKRO PAIDI MH KANW KAMIA VLAKEIA KAI PAEI GIA TA SKOYPIDIA......

Link to comment
Share on other sites

Eίναι απλό το θέμα και έχει ξαναναφερθεί.Το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου.Ετσι στο engine.ini πρέπει να είναι \script\boot.exe και όχι boot.mscr.Το mscr όμως πρέπει να υπάρχει γιατί περιέχει τις εντολές που χρειάζονται για να φορτώσει το μενού.Oλα τα αρχεία που κάνουν λινκ στα εικονίδια πρέπει να είναι ζεύγη π.χ. a.exe και α.mscr αντίστοιχα
Link to comment
Share on other sites

Eίναι απλό το θέμα και έχει ξαναναφερθεί.Το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου.Ετσι στο engine.ini πρέπει να είναι \script\boot.exe και όχι boot.mscr.Το mscr όμως πρέπει να υπάρχει γιατί περιέχει τις εντολές που χρειάζονται για να φορτώσει το μενού.Oλα τα αρχεία που κάνουν λινκ στα εικονίδια πρέπει να είναι ζεύγη π.χ. a.exe και α.mscr αντίστοιχα

Το ιδιο συμβαινει και στο 590.φιλε bbbb εβαλα ενα reg editor ,που τρεχει αριστα και πιστευω οπως εκανα με το 9100 θα αλλαξω αρκετες ρυθμισεις.θα σε κρατω ενημερο.

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...