Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και ένα μήνα έχω κλειδώσει το vector master 380 με τον πολύ απλό τρόπο του να βάλω username κατά την εκκίνηση του vm380, με τη βοήθεια βέβαια του newmenu. Έτσι κάθε φορά που ξεκινάει μου βγάζει την ημ/νία και την ώρα χωρίς να μου δίνει κάποιο κενο να πληκτρολογήσω τον κωδικό για να γίνει η εκκίνηση. Στην οθόνη δεν μπορώ να επέμβω πουθενά, δείχνει απλά το logo των windows, την ημ/νία και την ώρα.

Καμιά συμβουλή guys????? :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω!:D Εχω ξεπατωθει να παταω τα κουμπια του!:lol: Οταν το εβαλα στον φορτιστη ηταν κλειστο. Το ανοιξα μπας και δω το πορτοκαλι φωτακι αλλα τιποτα. Ετσι το ξαναεκλεισα και το αφησα μεχρι το πρωι (8 ωρες φορτιση). Οταν το ανοιξα σημερα το πρωι αντι για 5 γραμμες ειχε 4!

 

Πιθανότατα πρόκειται για την γνωστή βλακεία του, να δείχνει λάθος. Κλείστο απο το πίσω κουμπί και όταν το ανοίξεις ξανά, θα δείχνει την σωστή φόρτιση.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια?? τι ειναι αυτο?? το εχουμε??? .... RDS/TMC : Υποστήριξη TMC (πληροφορία κίνησης στους δρόμους) μέσω του mini USB
vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα πρόκειται για την γνωστή βλακεία του, να δείχνει λάθος. Κλείστο απο το πίσω κουμπί και όταν το ανοίξεις ξανά, θα δείχνει την σωστή φόρτιση.

 

 

 

Τωρα δειχνει μια λιγοτερη!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εριξα και ενα βιντεακι avi ετσι για δοκιμη και δεν το εβρισκα. Θελει ξεχωριστη καρτα για τα multimedia αρχεια?

 

Ανεξάρτητα αν έχεις να φορτώσεις το destinator ή όχι, πάρε μια νέα sd κάρτα, φόρτωσε το newmwnu1, που θα το βρείς στο site, αντέγραψε όλη την τωρινή κάρτα του 380, ρίξε και τα video και mp3 σου και θα παίζουν όλα μια χαρά. Έτσι όπως είναι παίζει μόνο ορισμένα format ίσως όχι avi. Με το newmenu1 παίζει ότι βρει μπροστά του.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι από Θεσσαλονίκη. Θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρω έναν αντάπτορα από αναπτήρα αυτοκινήτου σε κανονική μπρίζα για να φορτίζω το Vector Master 380 μου..
http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρικών-ηλεκτρονικών. Μόνο πρόσεξε τις προδιαγραφές και αν σου ζητήσει πάνω από 10 ευρώ τρέχα στον επόμενο!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ανταπτορα ρεύμα-αναπτήρα με 8 ευρώ από την καλλιθέα. 12V 800mA 9.6VA είναι εντάξει; Επισης 2 γίγα σκανκαρτ μαζί με τον ρίντερ της 32.90 από τον Γερμαναρά. Το Ντεστι 6 βγήκε μια χαρά αλλά

επί μια ώρα έψαχνε σήμα και δεν έβρισκε κάτω από τέντα γιατι έβρεχε. Μπάς και θέλει κάτι ρύθμιση κάπου; Τι λένε και οι γκουρού της συζήτησης;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το δορυφορικό σήμα επηρεάζεται από τη βροχή. Δοκίμασε το και με καθαρό καιρό (αν και δεν εξαρτάται από σένα!) και δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το Vector σύμφωνα με τις προδιαγραφές του τραβάει 1amp και δεν ξέρω αν τα 800mamp είναι αρκετά και παίζει να σου κάψει τον αντάπτορα (δε νομίζω να πάθει τίποτα το GPS). Καλύτερα πήγαινε άλλαξέ τον με έναν που δίνει 1amp το λιγότερο (δε χρειάζεται παραπάνω, για λόγους πληρότητας λέω το λιγότερο).
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ bbbb

 

ειχες γραψει καποτε τα εξης: Δεν ξέρω αν σου κάνει το noni gps plot.

http://aeguerre.free.fr/Public/Pocke...t/download.php

Mπορεί να αποθηκεύσει σημεία οπουδήποτε,ακόμη και ολόκληρη διαδρομή και στη συνέχεια να τα κάνει export σε kml format που αναγνωρίζει το google earth.Για να το τρέχεις παράλληλα με το destinator θα χρειαστείς και το virtual com το οποίο μοιράζει τη θύρα gps σε 2 προγράμματα.

 

μπορεις σε παρακαλω να εξηγησεις καποια παραπανω πραγματα για το εν λογο θεμα?? μπορουμε να το βαλουμε με το newmenu1?? φαινεται πολυ ενδιαφερουσα εφαρμογη και θα απογειωνε το PNA μας

vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρικών-ηλεκτρονικών. Μόνο πρόσεξε τις προδιαγραφές και αν σου ζητήσει πάνω από 10 ευρώ τρέχα στον επόμενο!

 

Αυτές εδώ είναι οι προδιαγραφές;

AC Input 100-240Vac 0.65A Max. 47-63Hz

DC Output 12Vdc (εως) 2Α.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?οταν εχεις το dest στον χαρτη(χωρις να εχεισ δωσει προορισμο)δεν θα επερεπε να σου δειχνει σε ποια οδο εισαι?το papago το δειχνει κατω στην οθονη!
Link to comment
Share on other sites

Αυτές εδώ είναι οι προδιαγραφές;

AC Input 100-240Vac 0.65A Max. 47-63Hz

DC Output 12Vdc (εως) 2Α.

 

 

Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά του μετατροπέα που πήρε ένας φίλος. Οι προδιαγραφές, για άλλη μια φορά είναι:

Είσοδος: 220 (ή 230 το ίδιο είναι) VAC 50Hz

Έξοδος: 12 VDC και minimum 1A

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?οταν εχεις το dest στον χαρτη(χωρις να εχεισ δωσει προορισμο)δεν θα επερεπε να σου δειχνει σε ποια οδο εισαι?το papago το δειχνει κατω στην οθονη!

 

 

Και το Destinator το κάνει. Πάτα στην κάτω μπάρα που λέει ταχύτητα-ώρα και θα αλλάξει να σου δείχνει την τρέχουσα οδό. Όταν έχεις βάλει προορισμό σού έχει και άλλες πληροοφορίες όπως ώρα άφιξης (αλλά μην το πολυπιστεύεις!).

Link to comment
Share on other sites

Τό Ντεστι 6 όπως προείπα "αναμένει δορυφόρο" ακόμη. Ομως κανένα πράσινο λαμπάκι δεν ανάβει. Μέσα στο destinator.ini υπάρχουν δύο port ενα port = 5 και παρακάτω port = 1

Και τα δύο ακολουθούνται από bound = 4800. Mήπως θέλει κάποια αλλαγή για να πάρει μπρός;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά του μετατροπέα που πήρε ένας φίλος. Οι προδιαγραφές, για άλλη μια φορά είναι:

Είσοδος: 220 (ή 230 το ίδιο είναι) VAC 50Hz

Έξοδος: 12 VDC και minimum 1A

 

Βρε παιδιά εγώ έχω max 1Amp και δεν έχει κάν ζεσταθεί ,όχι να καεί. Το έχω 4 μήνες τώρα. Δεν σημαίνει ότι όταν φορτίζεται το 380 συνεχώς τραβάει 1Α.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί το δικό σου δεν έχει πρόβλημα; Γιατί δίνει το 1Α που χρειάζεται. Του φίλου μόνο 800mA. Δηλαδή εσύ μπορείς να του το εγγυηθείς; Άμα τραβήξει 1A τι θα γίνει, δε θα καεί; Και αν όχι με την πρώτη κάποια άλλη στιγμή; Έχω δει να σκάει μετατροπέας μπροστά στα μάτια μου και να παίρνει φωτιά. Άμα θέλει να το αφήσει σπίτι του να φορτίζει με αυτό το φόβο είναι δικό του θέμα αλλά δε θα του πω κάντο μεγάλε. Αλλά τι ξέρω εγώ, ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί το δικό σου δεν έχει πρόβλημα; Γιατί δίνει το 1Α που χρειάζεται. Του φίλου μόνο 800mA. Δηλαδή εσύ μπορείς να του το εγγυηθείς; Άμα τραβήξει 1A τι θα γίνει, δε θα καεί; Και αν όχι με την πρώτη κάποια άλλη στιγμή; Έχω δει να σκάει μετατροπέας μπροστά στα μάτια μου και να παίρνει φωτιά. Άμα θέλει να το αφήσει σπίτι του να φορτίζει με αυτό το φόβο είναι δικό του θέμα αλλά δε θα του πω κάντο μεγάλε. Αλλά τι ξέρω εγώ, ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι...

 

 

axaxaxxaaxxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxx

axaaxaxxaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax θα παω και εγω να παρω μετατροπεα αυριο...βαρεθηκα να το φορτιζω στο αμαξι!!!

vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί το δικό σου δεν έχει πρόβλημα; Γιατί δίνει το 1Α που χρειάζεται. Του φίλου μόνο 800mA. Δηλαδή εσύ μπορείς να του το εγγυηθείς; Άμα τραβήξει 1A τι θα γίνει, δε θα καεί; Και αν όχι με την πρώτη κάποια άλλη στιγμή; Έχω δει να σκάει μετατροπέας μπροστά στα μάτια μου και να παίρνει φωτιά. Άμα θέλει να το αφήσει σπίτι του να φορτίζει με αυτό το φόβο είναι δικό του θέμα αλλά δε θα του πω κάντο μεγάλε. Αλλά τι ξέρω εγώ, ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι...

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω αυτά που γράφεις παραπάνω και που η αλήθεια είναι ότι με έβαλαν σε σκέψεις, εγώ χρησιμοποιώ εδώ και περίπου 6 μήνες και χωρίς κανένα πρόβλημα, έναν μετατροπέα με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

input 90-240v/50-60Hz & output 12-18v/300mA.

Λες να ψάξω για κάποιον με τα χαρακτηριστικά που προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...