Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακο ειναι οτι εγω δεν θυμαμαι σε ποιο φορουμ διαβασα οτι εχουν διαφορες.:O Με το papago και την Θεσσαλονικη μπορει να με πει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vector Master DIS 380

http://www.digitalsolutions.gr/images/stories/Image/Vector_Master380.gif

Τεχνικά χαρακτηριστικά συσκευής

 

* Επεξεργαστής :Samsung S3C2440 400Mhz, 32-bit ARM processor

* GPS : High sensitivity SiRFGSC3 GPS receiver με αναδιπλούμενη κεραία (SiRF III)

* Οθόνη : Anti-glare, 3.5”QVGA TFT (320 x 240 65Kcolor) οθόνη αφής και αυτόματη εναλλαγή οπίσθιου φωτισμού, Landscape QVGA

* Μνήμη : with 32MB NAND Flash, 64MB SDRAM

* 'Ηχος : Ενσωματωμένο ηχείο (1W) και αυξομοίωση έντασης ήχου από κουμπιά

* Ρεύμα : Μπαταρία Li-Polymer για εκτός αυτοκινήτου χρήση. Διάρκεια 4 ώρες

* Λειτουργικό σύστημα : Microsoft Windows CE. 5.0 Core Version

* Διαστάσεις: 119 mm x 83 mm x 21~24 mm , Βάρος 190 grams

* RDS/TMC : Υποστήριξη TMC (πληροφορία κίνησης στους δρόμους) μέσω του mini USB

 

Χάρτες

Ελλάδα

 

* 80 Πόλεις

* 187 Δήμοι και κοινότητες

* 45.000 σημεία ενδιαφέροντος

* 165.000 χλμ οδικού δικτύου

* Πλοήγηση σε 11.580 χωριά

 

 

Vector Master 390 Europe

 

http://www.digitalsolutions.gr/images/stories/Image/Vector_master390.gif

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά συσκευής

 

* Επεξεργαστής :Samsung S3C2440 400Mhz, 32-bit ARM processor

* GPS : High sensitivity SiRFGSC3 GPS receiver με αναδιπλούμενη κεραία (SiRF III)

* Οθόνη : Anti-glare, 3.5”QVGA TFT (320 x 240 65Kcolor) οθόνη αφής και αυτόματη εναλλαγή οπίσθιου φωτισμού, Landscape QVGA

* Μνήμη : with 32MB NAND Flash, 64MB SDRAM

* 'Ηχος : Ενσωματωμένο ηχείο (1W) και αυξομοίωση έντασης ήχου από κουμπιά

* Ρεύμα : Μπαταρία Li-Polymer για εκτός αυτοκινήτου χρήση. Διάρκεια 4 ώρες

* Λειτουργικό σύστημα : Microsoft Windows CE. 5.0 Core Version

* Διαστάσεις: 119 mm x 83 mm x 21~24 mm , Βάρος 190 grams

* RDS/TMC : Υποστήριξη TMC (πληροφορία κίνησης στους δρόμους) μέσω του mini USB

 

Χάρτες

 

Ελλάδα

* 80 Πόλεις

* 187 Δήμοι και κοινότητες

* 45.000 σημεία ενδιαφέροντος

* 165.000 χλμ οδικού δικτύου

* Πλοήγηση σε 11.580 χωριά

 

Ευρώπη

* ΑΥΣΤΡΙΑ

* ΒΕΛΓΙΟ

* ΓΑΛΛΙΑ

* ΔΑΝΙΑ

* ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ

* ΓΕΡΜΑΝΙΑ

* ΙΡΛΑΝΔΙΑ

* ΙΤΑΛΙΑ

* ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

* ΝΟΡΒΗΓΙΑ

* ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

* ΙΣΠΑΝΙΑ

* ΣΟΥΗΔΙΑ

* ΕΛΒΕΤΙΑ

* ΟΛΛΑΝΔΙΑ

* ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

* ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ

* ΑΝΔΟΡΡΑ

 

 

Βλέποντας τα τεχνικά χαρακτηριστικά, φαίνεται οτι είναι ακριβώς τα ίδια. Οι μόνες διαφορές εντοπίζονται στην εξωτερική σχεδίαση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οπως ειπα και πριν καπου διαβασα οτι το ενα ισως υστερει σε εφαρμογες. Μαλιστα συγκεκριμενα ειχαν πει οτι απουσιαζει ο media player! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οπως ειπα και πριν καπου διαβασα οτι το ενα ισως υστερει σε εφαρμογες. Μαλιστα συγκεκριμενα ειχαν πει οτι απουσιαζει ο media player! :confused:

Δες τα links που σου παραθέτω:

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=255

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=250

 

Θα δεις, ότι έχουν ακριβώς τις ίδιες δυνατότητες.

 

Παρόλα αυτά όμως, αν βρεις το συγκεκριμένο άρθρο ή post, ρίξτο κι από δω...

Link to comment
Share on other sites

Vector Navigation Software: το λογισμικό πλοήγησης της Dis

 

παιδια ποτε θα μπορουμε να το δοκιμασουμε αυτο το λογισμικο???

vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Allakse i wra

gurise

omws to papago auto de mporei na to katalabei

kai otan sugxronizetai deixnei mia wra mprosta

ftiaxnei kapws auto?

Πας στη ρύθμιση ώρας και επιλέγεις, "θερινή ώρα" off.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το ποστ που υποστηριζει οτι οι δυο εκδοσεις του Vector ειναι διαφορετικες! Μαλιστα ο Colargol που το γραφει, κανει λογο για το 380 λεγοντας οτι δεν έχει κανένα multimedia χαρακτηριστικό!!! Διαβαστε το! http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138760 Τι να πιστεψεις τωρα...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το ποστ που υποστηριζει οτι οι δυο εκδοσεις του Vector ειναι διαφορετικες! Μαλιστα ο Colargol που το γραφει, κανει λογο για το 380 λεγοντας οτι δεν έχει κανένα multimedia χαρακτηριστικό!!! Διαβαστε το! http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138760 Τι να πιστεψεις τωρα...:wacko:

Όπως θα διάβασες στη σελίδα του κατασκευαστή, το VectorMaster 380, (όπως ακριβώς και το VectorMaster 390) έχει multimedia χαρακτηριστικά, όπως photo viewer, mp3 player & video player, κάτι που μπορεί να στο βεβαιώσει και ο καθένας από μας που έχει αυτή τη συσκευή.

Από κει και πέρα... μπορείς να πιστέψεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για το navigator της dis?? φαινεται πολυ καλο...ειδικα το χαρακτηριστικο οτι δεν χανει το σημα του σε τουνελ κλπ...
vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για το navigator της dis?? φαινεται πολυ καλο...ειδικα το χαρακτηριστικο οτι δεν χανει το σημα του σε τουνελ κλπ...

Φαντάζομαι πως θα βγει σύντομα. Αυτό που θέλω να πιστεύω είναι πως θα διατίθεται σαν δωρεάν αναβάθμιση γι αυτούς που έχουν ήδη τις συγκεκριμένες συσκευές...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στα Carrfour σημερα. Τους λεω εχετε δυο εκδοσεις του Vector. Το 380 & το 390. Ναι μου λενε και η τιμη τους ειναι 160 & 190 αντιστοιχα. Γιατι λεω? Εχουν καποιες διαφορες οσον αφορα τα χαρακτηριστικα τους? Μηπως λεω στο 380 λειπουν καποια multimedia χαρακτηριστικα? Οχι μου λενε! Απλα το 390 ειναι πιο καινουργια εκδοση με καλυτερο επεξεργαστη (!!!). Εχω την αισθηση οτι η Dis, πρεπει να παει μια βολτα απο τα Carrfour ωστε ενημερωθει σωστα για τα προιοντα της!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω επειγόντως βοήθεια!

Σκαλίζοντας το 380, με το newmenu, δοκίμασα να βάλω password για κάθε user. Δυστυχώς τώρα με την επαννεκίνηση δεν έχω δυνατότητα να βάλω κωδικό καθώς δεν μου εμφανίζεται το tab για να εισάγω password. Το μόνο που εμφανίζεται είναι η ημ/νια και η ώρα μαζί με το logo των windows.

Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το ποστ που υποστηριζει οτι οι δυο εκδοσεις του Vector ειναι διαφορετικες! Μαλιστα ο Colargol που το γραφει, κανει λογο για το 380 λεγοντας οτι δεν έχει κανένα multimedia χαρακτηριστικό!!! Διαβαστε το! http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138760 Τι να πιστεψεις τωρα...:wacko:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αυτοί που γράφουν στο εν λόγω site έχουν ΚΑΤΑμαυρα μεσάνυχτα. Να σκεφτείς ότι θεωρούν το 380 κλειδωμένο!!!!! Τι να πείς. Αν ήταν πιο ξεκλείδωτο θα ήταν ανταλλακτικά και όχι συναρμολογημένο. Και το 380 παίζει και video και μουσική. Ακόμη όμως δεν εκπαιδεύτηκε να φτιάχνει καφέ. Ίσως το μαστιγώνει τώρα ο bbbb και κάποια άλλα ξεφτέρια του myphone, οπότε μην εκπλαγείς αν το κάνει και αυτό.:lol::lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί το papago άρχισε να μου εμφανίζει κίτρινες μπαλίτσες κατά μήκως των διαδρομών που το τεστάρω;;; Είναι λίγο εκνευριστικό, αφού αρχίουν να κρύβουν τα ονόματα δρόμων.

Και κάτι ακόμα. Εκεί στην dis υπάρχει μια μορφή επικοινωνείας όπου μπορεί να στείλει κανείς τα διάφορα λάθη των χαρτών τους. Έ λοιπόν και που τους τα έγραψα για ένα κομμάτι της διαδρομης, έκαναν δύο αναβαθμίσεις και γράψανε τις παρατηρήσεις λαθών εκεί που δεν χωράει μελάνι. Έτσι δεν διορθώνουν τίποτε. Τώρα τι σόι αναβαθμίσεις κάνουν δεν ξέρω. Να είναι καλά ο bbbb που μας βοήθησε να έχουμε στην ίδια κάρτα και το destinator και το papago, αλλοιώς με έβλεπα χαμένο στην Ομόνοια να με πηγαίνει ανάποδα το papago και αυτοί να μην λένε να το διορθώσουν. Δεν πειράζει τουλάχιστον μου έμεινε η συσκευή σε οικονομική τιμή.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω επειγόντως βοήθεια!

Σκαλίζοντας το 380, με το newmenu, δοκίμασα να βάλω password για κάθε user. Δυστυχώς τώρα με την επαννεκίνηση δεν έχω δυνατότητα να βάλω κωδικό καθώς δεν μου εμφανίζεται το tab για να εισάγω password. Το μόνο που εμφανίζεται είναι η ημ/νια και η ώρα μαζί με το logo των windows.

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Δοκίμασε το newmenu1. Ψάχνοντας στο site θα βρεις απο που μπορείς να το κατεβάσεις. Το παλαιό newmenu είχε κάποια κολλήματα. Το 1 δεν έχει.

Ελπίζω να βοήθησα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς γιατί το papago άρχισε να μου εμφανίζει κίτρινες μπαλίτσες κατά μήκως των διαδρομών που το τεστάρω;;; Είναι λίγο εκνευριστικό, αφού αρχίουν να κρύβουν τα ονόματα δρόμων.

Αν θυμάμαι καλά, κάπου στη διαχείρηση διαδρομής έχει μια τέτοια επιλογή. Βγάλτην

Και κάτι ακόμα. Εκεί στην dis υπάρχει μια μορφή επικοινωνείας όπου μπορεί να στείλει κανείς τα διάφορα λάθη των χαρτών τους. Έ λοιπόν και που τους τα έγραψα για ένα κομμάτι της διαδρομης, έκαναν δύο αναβαθμίσεις και γράψανε τις παρατηρήσεις λαθών εκεί που δεν χωράει μελάνι. Έτσι δεν διορθώνουν τίποτε. Τώρα τι σόι αναβαθμίσεις κάνουν δεν ξέρω.

Σ’ αυτό δεν έχεις απόλυτα δίκιο. Είχα στείλει κι εγώ μερικές αναφορές λαθών για διορθώσεις, οι οποίες στη πρώτη κιόλας αναβάθμιση, είχαν γίνει.

Απλά πιστεύω πως όταν κάνουμε κάποια τέτοια αναφορά, θα πρέπει να είναι οσο πιο πλήρης και κατατοπιστική γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως υπάρχουν iGo (δλδ. Miomap) και Route66 (δλδ. Navigate) για Vector να δω και με τα μάτια μου τα τόσα που γράφονται... ειδικά για το iGo; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας στεναχωρήσω,αλλά όσο και αν το μαστίγωσα δεν κάνει φραπε

:lol::lol::lol::lol::p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως υπάρχουν iGo (δλδ. Miomap) και Route66 (δλδ. Navigate) για Vector να δω και με τα μάτια μου τα τόσα που γράφονται... ειδικά για το iGo; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...