Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ diS Vector Master

 

Συγκέντρωσα όλα τα βασικά σημεία αυτού του topic για την δική μας διευκόλυνση αλλά και των μελλοντικών επισκεπτών. Παρακαλώ όπως συμπληρώσετε λάθη ή παραλείψεις καθώς όλη η δουλειά έγινε μέσα σε ένα Σαβατοκύριακο.

.............................

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!!!

 

Φίλε Στέλιο και πάλι συχαρητήρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμμετέχω μετά από αρκετό καιρό στη συζήτηση λόγω πολλών υποχρεώσεών μου.Φίλε papajo ευχαριστώ για τα φώτα σου σχετικά με την γραφίδα και τον αντάπτορα. Βρήκα τελικά στη Αθήνα με 6 ευρώ.Με την βοήθεια των ειδικών του forum έφτιαξα ένα μηχάνημα πραγματικά εξαιρετικό, με όμορφο menu, λειτουργίες pda ( wordpad,pdf viewer κ.λ.π.).Εντυπώσεις από τα προγράμματα navigator: vector αργό και όχι ενημερωμένοι χάρτες. Ιgo λουσάτο με φοβερό interface αλλά όχι ενημερωμένοι χάτρτες (τουλάχιστον για επαρχία που μένω), dest7 πραγματικά φοβερό σε ενημέρωση, άψογες φωνητικές οδηγίες και πολύ ενημερωμένοι χάρτες.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ορισμένα προβλήματα που παρουσιάστηκαν με το Destinator v7.0.0.588.Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη άν το θέμα είναι άσχετο για το συγκεκριμένο topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω.

Ο χάρτης δεν περιστρέφεται σύμφωνα με την πορεία σου ότι και αν κάνεις(αλλάζοντας skin, ξετσεκάροντας την πυξίδα από τις ρυθμίσεις, τσεκάροντας την πυξίδα να μην δείχνει βορρά κ.τ.λ. ).Επίσης βάζοντας επιτρεπόμενη πορεία από Αττική οδό ή από γέφυρα Ρίου-Αντίρριου ή από οδούς με διόδια αυτό επιμένει να σε πηγαίνει από άλλους δρόμους. Υπάρχει τρόπος να φτιαχτούν αυτές οι ατέλειες ή είναι bugsμιας beta έκδοσης; Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης δεν περιστρέφεται σύμφωνα με την πορεία σου ότι και αν κάνεις(αλλάζοντας skin, ξετσεκάροντας την πυξίδα από τις ρυθμίσεις, τσεκάροντας την πυξίδα να μην δείχνει βορρά κ.τ.λ. ).Επίσης βάζοντας επιτρεπόμενη πορεία από Αττική οδό ή από γέφυρα Ρίου-Αντίρριου ή από οδούς με διόδια αυτό επιμένει να σε πηγαίνει από άλλους δρόμους. Υπάρχει τρόπος να φτιαχτούν αυτές οι ατέλειες ή είναι bugsμιας beta έκδοσης; Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

 

Περίεργο. Έχω ακριβώς την ίδια version χωρίς κανένα απο τα προβλήματα. Ξανακάνε εγκατάσταση μήπως κάτι έγινε στραβά. Όσο για την διαδρομή μήπως τσεκα΄ρισες τίποτε στις αποφυγές. Αν δεν μπορείς να το διορθώσεις καλλίτερα να το σβύσεις και να το γράψεις ξανά, μήπως΄χάθηκε κάποιο αρχείο.

 

Μέχρι και 4 ΓΙΓΑ κάρτα σηκώνει δοκιμασμένα. Ψάξε να βρεις στο site το script του newmenu1 από τον bbbb καθώς και παίγνια και άλλα καλούδια, ώστε να "φυσάει" ο μηχανάκι. Είσαι τυχερ'ος που το βρήκες. Η Αττική "στέγνωσε"απο 380. Δεν έχει ούτε η dis. Ψάχνω και ρωτάω αν κάποιο μέλος το βρεί κάπου στην Αττική, να το ξανααγοράσω, αλλά που τέτοια τύχη. Όποιος καλός σαμαρείτης το βρεί ας μου το πεί παρακαλώ.

 

Υπάρχει "ονομαστική" ικανότητα μέχρι 8 γίγα, αλλά με τύχη. Δηλαδή κάποιες κάρτες των 8 γίγα τις σηκώνει και κάποιες όχι, ακόμη και αν μιλάμε για την ίδια μάρκα κάρτας. Επίσης δοκιμασμένα σηκώνει και HS κάρτες αλλά με σιγουριά μέχρι 2 γίγα. Για τις μεγαλύτερες είναι πάλι θέμα "ταιριάσματος", αλλες τις σηκώνει άλλες όχι.

Τα ίδια ισχύουν και για το 590. Το τσεκάρισμα απο την dis είναι μέχρι 2 γίγα, αλλά ίσως, όπως και στο 380 να σηκώνει 4 γίγα.

Ένας τολμηρός να μας πεί;;;;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Για το 590 φίλε μου papago που έβαλα 4gb τα επεξε

ίσως αυτός ήταν ο λόγος που χάλασε η κάρτα.

Την αναγνώρισε όμως και για ένα μηνά επεζε κανονικά.

δεν την ζόρισα καθόλου (ζήτημα να είχα γράψει 1mb )

ήταν μάρκας lexar kai όταν πήγα να ρωτήσω για την εγγύηση (πάνω στο κουτί έγραφε 5 χρόνια garanti) sto kαταστημα μου το πεξαν κινεζοι

η μαλλον γερμανοι.......

τ

Τελος πάντων πήρα μια 2αρα για σιγουριά.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Για το 590 φίλε μου papago που έβαλα 4gb τα επεξε

ίσως αυτός ήταν ο λόγος που χάλασε η κάρτα.

Την αναγνώρισε όμως και για ένα μηνά επεζε κανονικά.

δεν την ζόρισα καθόλου (ζήτημα να είχα γράψει 1mb )

ήταν μάρκας lexar kai όταν πήγα να ρωτήσω για την εγγύηση (πάνω στο κουτί έγραφε 5 χρόνια garanti) sto kαταστημα μου το πεξαν κινεζοι

η μαλλον γερμανοι.......

τ

Τελος πάντων πήρα μια 2αρα για σιγουριά.

 

 

Δηλαδή με format δεν την ανέκτησες την κάρτα; Αν δεν ανακτιέται και με format, πιο πιθανό είναι να έφταιγε η κάρτα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το vector 590 σηκώνει οποσδήποτε όλες τις 4άρες. Παρόμοιο πρόβλημα είχα και με τι κινητό μου, που στο manual γράφει ότι σηκώνει 512ΜΒ, του έβαλα 1 Γίγα, τα παέι καλά, αλλά δυό φορές έπαψε να την αναγνωρίζει. Με format, και ξαναφόρτωμα τα ίδια αρχεία, τα πάει μια χαρά, πιθανότατα μέχρι να ξανακολλήσει, αλλά δεν μου καταστρέφει την κάρτα ένα χρόνο τώρα και με 2 κολλήματα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Την βαζω στο pc την αναγνωριζει αρχικα για λιγο σαν αφερουμενος δισκος και μετα με βγαζει ειδοποιηση οτι καποιο σφαλμα εγεινε σε μια συσκευη ο/ι

ακριβος τα ιδια κανει και σε αλλο pc

Τελος παντων :wacko:

κατα το βραδυ θα ανεβασω μερικες φωτο backgraund gia το 590

apo to national geographic

Τωρα της κανω επεξεργασια ;)

τα λεμε φιλε μου :)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

μόλις συνηρθα απο το σοκ διαβαζοντας ολες σχεδον τις σελιδες :blink:ερχομενος απο τα pda ειπα σε καποιον φιλο που εχει το 290 να μου το δωσει να του περασω το desti6 κανα video player να βλεπει καμια ταινια κανα resco explorer κανα spb weather :wacko:windows mobile εκεινα windows mobile και αυτα τι διαβολο ειπα ποια η διαφορα? αλλα μολις ενιωσα σαν την πρωτη επαφη με τα pda δηλ. μαυρα μεσανυχτα. ετσι μηπως μπορει καποιος με λογια απλα κατανοητα τι και πως μπορω να κανω κατι απο τα παραπανω που του υποσχεθηκα εστω μονο για desti και κανα video player?:rolleyes: 290 380 390 590 οι ρυθμισεις ειναι για ολα ιδιες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την βαζω στο pc την αναγνωριζει αρχικα για λιγο σαν αφερουμενος δισκος και μετα με βγαζει ειδοποιηση οτι καποιο σφαλμα εγεινε σε μια συσκευη ο/ι

ακριβος τα ιδια κανει και σε αλλο pc

Τελος παντων :wacko:

κατα το βραδυ θα ανεβασω μερικες φωτο backgraund gia το 590

apo to national geographic

Τωρα της κανω επεξεργασια ;)

τα λεμε φιλε μου :)

 

Χαμένη για χαμένη, δεν της κάνεις ένα format σε fat32. Πιθανότατα θα την σώσεις.

 

μόλις συνηρθα απο το σοκ διαβαζοντας ολες σχεδον τις σελιδες :blink:ερχομενος απο τα pda ειπα σε καποιον φιλο που εχει το 290 να μου το δωσει να του περασω το desti6 κανα video player να βλεπει καμια ταινια κανα resco explorer κανα spb weather :wacko:windows mobile εκεινα windows mobile και αυτα τι διαβολο ειπα ποια η διαφορα? αλλα μολις ενιωσα σαν την πρωτη επαφη με τα pda δηλ. μαυρα μεσανυχτα. ετσι μηπως μπορει καποιος με λογια απλα κατανοητα τι και πως μπορω να κανω κατι απο τα παραπανω που του υποσχεθηκα εστω μονο για desti και κανα video player?:rolleyes: 290 380 390 590 οι ρυθμισεις ειναι για ολα ιδιες?

 

Μάλλον ζαλίστηκες από τις πολλές σελλίδες και δεν είδες το ποστ 1419 στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα. Ο φίλος sbour έκανε τον κόπο και συγκέντρωσε όλες τις μετατροπές. Πιθανότα θα βρείς ότι χρειάζεσαι για το 290

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζαλίστηκες από τις πολλές σελλίδες και δεν είδες το ποστ 1419 στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα. Ο φίλος sbour έκανε τον κόπο και συγκέντρωσε όλες τις μετατροπές. Πιθανότα θα βρείς ότι χρειάζεσαι για το 290

 

στο ξεκλείδωμα λεει αυτο= 2. Τοποθετήστε το στην κάρτα μνήμης και δώστε το μονοπάτι στο Εngine.ini.αυτο δεν το καταλαβα, προσπαθησα να κανω μια αντιγραφη όλων των αρχείων που υπαρχουν στην καρτα για καλο και για κακο αλλα μου βγαζει error σε καποια φαση .επιστροφη υπαρχει μετα απο το ξεκλειδωμα η θα μου το φερει στο κεφαλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο ξεκλείδωμα λεει αυτο= 2. Τοποθετήστε το στην κάρτα μνήμης και δώστε το μονοπάτι στο Εngine.ini.αυτο δεν το καταλαβα, προσπαθησα να κανω μια αντιγραφη όλων των αρχείων που υπαρχουν στην καρτα για καλο και για κακο αλλα μου βγαζει error σε καποια φαση .επιστροφη υπαρχει μετα απο το ξεκλειδωμα η θα μου το φερει στο κεφαλι

 

Διαβάζεις κατά λάθος τις οδηγιες για 380/390. Πιθανότατα κατέβασες και λάθος αρχείο newmenu. Για το δικό σου το 290 υπάρχουν οδηγίες λίγο πιο κάτω

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξαδέρφια:)

Ετοίμασα μερικές εικόνες background για τους κατόχους του 590

είναι σε ανάλυση 480*272

Αν δεν σας αρέσει καμιά από αυτές κάτι δεν πάει καλά.....:lol::lol::lol:

Η διαδικασία είναι απλή (αφού μπορώ και την κάνω και εγώ)

Διαλέγεται μια φώτο και την μετονομάζετε BG

μετά πατέ στον φάκελο skin από το μενού που μας έδωσε ο φίλος και δάσκαλος bbbb

Διαγράφετε την παλιά εικόνα (πιθανών έχετε το φάρο η το τζιπακι)και αντιγράφετε την εικόνα που θέλετε.

Τέλος κάνετε soft reset και όλα καλά.:D

 

Αν θέλετε κάποια δική σας εικόνα την φτιάχνετε σε διάσταση 480*272.Tην αποθηκεύετε ως bg.bmp,την αντιγράφετε στο φάκελο skin και κάνετε soft reset.

 

http://rapidshare.com/files/96772490/XRUPISTA.rar

 

 

YΓ΄΄ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΔΑΣΚΑΛΟ:lol::p:p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Τελικά ανάλογα τη διαδρομή μπορει να υπερτερεί το ένα προγραμμα ή το άλλο. Σε καμιά περιπτωση όμως, στις δικές μου διαδρομές δεν υπερτερεί ξεκάθαρα το destinator,το αντίθετο μάλλον το vector είναι πιο ακριβές. Να δω τώρα και τους νέους χάρτες 2008.Q1 αν έχουν βελτιώσεις θεσσαλονίκη και γύρω.Πάντως Μ'αρέσει πολύ που to destinator φωνάζει για ενδεχομενα μπλόκα τροχαίας αν και με τις κάμερες το παρακάνει. Με το 590 είμαι φουλ ευχαριστημένος γιατί παίζει μια χαρά τις ταινίες έχει και bluetooth και με τη βοηθεια του forum έβαλα και destinator το οποιο τρέχει σουπερ. η βοήθεια του forum είναι τεράστια. ένα μεγάλο ευχαριστώ !

 

Συμμετέχω μετά από αρκετό καιρό στη συζήτηση λόγω πολλών υποχρεώσεών μου.Φίλε papajo ευχαριστώ για τα φώτα σου σχετικά με την γραφίδα και τον αντάπτορα. Βρήκα τελικά στη Αθήνα με 6 ευρώ.Με την βοήθεια των ειδικών του forum έφτιαξα ένα μηχάνημα πραγματικά εξαιρετικό, με όμορφο menu, λειτουργίες pda ( wordpad,pdf viewer κ.λ.π.).Εντυπώσεις από τα προγράμματα navigator: vector αργό και όχι ενημερωμένοι χάρτες. Ιgo λουσάτο με φοβερό interface αλλά όχι ενημερωμένοι χάτρτες (τουλάχιστον για επαρχία που μένω), dest7 πραγματικά φοβερό σε ενημέρωση, άψογες φωνητικές οδηγίες και πολύ ενημερωμένοι χάρτες.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ορισμένα προβλήματα που παρουσιάστηκαν με το Destinator v7.0.0.588.Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη άν το θέμα είναι άσχετο για το συγκεκριμένο topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω.

Ο χάρτης δεν περιστρέφεται σύμφωνα με την πορεία σου ότι και αν κάνεις(αλλάζοντας skin, ξετσεκάροντας την πυξίδα από τις ρυθμίσεις, τσεκάροντας την πυξίδα να μην δείχνει βορρά κ.τ.λ. ).Επίσης βάζοντας επιτρεπόμενη πορεία από Αττική οδό ή από γέφυρα Ρίου-Αντίρριου ή από οδούς με διόδια αυτό επιμένει να σε πηγαίνει από άλλους δρόμους. Υπάρχει τρόπος να φτιαχτούν αυτές οι ατέλειες ή είναι bugsμιας beta έκδοσης; Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

 

Δεν συμφωνώ.θεωρώ οτι το vector είναι πιο γρήγορο, αν εξαιρέσεις την επισκόπηση χάρτη η οποία κολλαέι λιγο ενώ στο destinator είναι απρόσκοπτη. Κατα τα άλλα πιστέύω οτι το vector είναι πιο εύχρηστο με μεγαλύτερα γράμματα και αστραπιαίο επανυπολογισμό.Βέβαια το destinator έχει περισσότερες επιλογές και έιναι γενικά πιο πλήρες. Τελικά μάλλον ειναι υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sbour και φίλε bbbb,

Και οι δύο λέτε ότι το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου. Αυτό σε απλά λόγια σημαίνει ότι, διάφορα προγράμματ ή εφραμογές που μπορεί να κάνουν κάποιες αλλαγές στην registry του 380 ή του 590,δεν τις κάνουν στο 390; Είναι δηλαδή πιό εύκολο να δοκιμάζουμε κάτι στο 390 και αν μας αρέσεις να το περνάμε στο 380; Αφού δεν κρατάνε ρυθμίσεις άρα και κάπιοα μικροκολλήματα επανέρχονται με reset;

Το ρωτάω επειδή οι εφαρμογές μοιάζει να τρέχουν με το ίδιο τρόπο σε 380/390 και από σήμερα κατέβηκε η τιμή του 390 στα 159 ευρώ, στα carrefour. Σκέφτομαι να πάρω ένα 390 για τα "πειράματα" και να τρέχω το τελικό αποτέλεσμα στο 380(αν η όποια εφαρμογή δεν μου προκαλεί έστω προσωρινά κολλήματα στο 390).

Θα ήθελα την γώμη σας γι' αυτό, αν δηλαδή το κατάλαβα σωστά.:!:

------------------------

Λίγo ακόμη να το παρκάνει σε προσφορές η dis και θα πρέπει τα ΡΝΑ άλλων εταιρειών έστω και με το destinator μέσα, να μη ξεπερνάνε πλέον τα 150 ευρώ. Που θα πάει, θα γίνει κaι αυτό.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sbour και φίλε bbbb,

Και οι δύο λέτε ότι το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου. Αυτό σε απλά λόγια σημαίνει ότι, διάφορα προγράμματ ή εφραμογές που μπορεί να κάνουν κάποιες αλλαγές στην registry του 380 ή του 590,δεν τις κάνουν στο 390; Είναι δηλαδή πιό εύκολο να δοκιμάζουμε κάτι στο 390 και αν μας αρέσεις να το περνάμε στο 380; Αφού δεν κρατάνε ρυθμίσεις άρα και κάπιοα μικροκολλήματα επανέρχονται με reset;

Το ρωτάω επειδή οι εφαρμογές μοιάζει να τρέχουν με το ίδιο τρόπο σε 380/390 και από σήμερα κατέβηκε η τιμή του 390 στα 159 ευρώ, στα carrefour. Σκέφτομαι να πάρω ένα 390 για τα "πειράματα" και να τρέχω το τελικό αποτέλεσμα στο 380(αν η όποια εφαρμογή δεν μου προκαλεί έστω προσωρινά κολλήματα στο 390).

Θα ήθελα την γώμη σας γι' αυτό, αν δηλαδή το κατάλαβα σωστά.:!:

------------------------

Λίγo ακόμη να το παρκάνει σε προσφορές η dis και θα πρέπει τα ΡΝΑ άλλων εταιρειών έστω και με το destinator μέσα, να μη ξεπερνάνε πλέον τα 150 ευρώ. Που θα πάει, θα γίνει κaι αυτό.

 

Papajo εγώ δεν έχω πει ποτέ ότι το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου.Εξάλλου έχω ήδη βρει κατάλοιπα των προγραμμάτων που έτρεξα.Αυτό που λέει ο bbbb πρέπει να μας το διευκρινήσει ο ίδιος.Οσον αφορά την αγορά του 390 στην συνιστώ ανεπιφύλακτα με την διαφορά ότι πιστεύω ότι μετά θα ξεχάσεις το θρυλικό σου 380!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Μ'αρέσει πολύ που to destinator φωνάζει για ενδεχομενα μπλόκα τροχαίας αν και με τις κάμερες το παρακάνει.

 

 

Δε θα έλεγα ότι το παρακάνει, απλά σε ειδοποιεί για όσες κάμερες έχουν καταγράψει τα παιδιά που φτιάχνουν τη συγκεκριμένη κατηγορία αγαπημένων (όπως και τα άλλα προγράμματα πλοήγησης- δεν είναι καινοτομία του Destinator). Ό,τι σε ενοχλεί μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μη σου βγάζει ειδοποίηση. Ας πούμε εγώ (αν θυμάμαι καλά) έχω βγάλει την ειδοποίηση για τις CTV που ήταν παντού θεωρητικά.

Link to comment
Share on other sites

Papajo εγώ δεν έχω πει ποτέ ότι το 390 δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου.Εξάλλου έχω ήδη βρει κατάλοιπα των προγραμμάτων που έτρεξα.Αυτό που λέει ο bbbb πρέπει να μας το διευκρινήσει ο ίδιος.Οσον αφορά την αγορά του 390 στην συνιστώ ανεπιφύλακτα με την διαφορά ότι πιστεύω ότι μετά θα ξεχάσεις το θρυλικό σου 380!!!

 

γιατί θα το ξεχάσω το 380; Αφού είναι σχεδόν ίδιο με το 390; Κάτι θέλεις να πεις εσύ, αλλά δεν σε πιάνω με την πρώτη. Όσο για τις ρυθμίσεις το 390 ανέφερα και σένα επειδή γραφες για 'ενα pach για το 390 επειδή δεν κρατάει ρυθμίσεις. Νόμισα ότι το ήξερες και εσύ, μάλλον όμως απλά συγκέντρωσες την δουλειά. Αρα λοιπόν τα δυό τους μοιάζουν ολοένα και περισσότερο. Είχα μείνει με την κρυφή ελπίδα, αλλά.... Πάντως μιλάω για αγορά του vector 390, έπειδή δεν βρίσκω 380 για δεύτερο και το κατέβασε το carrefour στα 159 ευρώ.

Ψάχνω στο google και δεν βρήκα ΚΑΝΕΝΑΝ να πουλάει 380.

 

Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση στο 390 με το newmenu1 οταν βλεπω ταινια δεν εχει ηχο.Υπαρχει λυση:Ευχαριστω

 

Όταν βλέπεις ταινία, πήγαινε στο file>options >sound και δες μήπως τσεκάρισες καμμιά επιλογή σχετικά με τον ήχο.

@sprokos

Ναί πράγματι. Αλλά στο τηλέφωνο που πήρα στην Αργυρούπολη, το 380 είχε 169 ευρώ και το 390 όσο και στον Γέρακα δηλαδή 159. Τελικά το 380 είναι η ναυαρχίδα της σειράς, αλλά αφού είναι ίδιο με το 390, με βλέπω να "χτυπάω" για δεύτερο το 390. Που να πάω απο Γέρακα σε αργυρούπολη ή Ρέντη. Κανείς από Ρέντη να μας πεί πόσο το δίνουν, αφού δεν απαντά ποτέ το τηλέφωνο;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

380 πωλούνται ακόμα στο Ρέντη και πιθανότατα και στην Αργυρούπολη, όποιος δε βαριέται ας ρίξει μια ματια να μας πεί και στα σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι το 380 και το 390 είναι τα ίδια ακριβώς σε λειτουργίες - δυνατότητες. Απλά το 390 είναι ένα "facelifted" 380.

Αγόρασα σήμερα το 390 από το γνωστό υπερκατάστημα, μου είπαν ότι το 380 καταργήθηκε, τιμή αγοράς τα 159 ευρώ. Εύγε σε όλους όσους βοηθησαν να γίνει αυτό το σουπερ ποστ!!!!! Έχω αρχίσει ήδη το ψάξιμο και μάλλον θα με υποστείτε για απορίες......:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είδα ότι υπάρχει ένα patch για το 390 μόνο λόγω ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου....κάποιος να μου το εξηγήσει βρε παιδιά αυτό? κ πως βάζουμε αυτό το patch και τι διαφορά θα δω? ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξαδέρφια:)

Ετοίμασα μερικές εικόνες background για τους κατόχους του 590

είναι σε ανάλυση 480*272

Αν δεν σας αρέσει καμιά από αυτές κάτι δεν πάει καλά.....:lol::lol::lol:

Η διαδικασία είναι απλή (αφού μπορώ και την κάνω και εγώ)

Διαλέγεται μια φώτο και την μετονομάζετε BG

μετά πατέ στον φάκελο skin από το μενού που μας έδωσε ο φίλος και δάσκαλος bbbb

Διαγράφετε την παλιά εικόνα (πιθανών έχετε το φάρο η το τζιπακι)και αντιγράφετε την εικόνα που θέλετε.

Τέλος κάνετε soft reset και όλα καλά.:D

 

Αν θέλετε κάποια δική σας εικόνα την φτιάχνετε σε διάσταση 480*272.Tην αποθηκεύετε ως bg.bmp,την αντιγράφετε στο φάκελο skin και κάνετε soft reset.

 

http://rapidshare.com/files/96772490/XRUPISTA.rar

 

 

YΓ΄΄ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΔΑΣΚΑΛΟ:lol::p:p

Θαυμάσια δουλειά...

Συγχαρητήρια .... και σε όλα τα λοιπά παιδιά στο forum που, λιαθαράκι, λιθαράκι .... χτίζουν τα μηχανήματα...

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε bpanos για τα καλά σου λόγια αλλά άλλοι είναι που πρέπει να τους δώσουμε συγχαρητήρια.

Πάρτε τώρα και ένα

φοβερό skin για το Destinator 7:

http://rapidshare.com/files/38782337/DarkRed.rar

password : spmatrix

 

 

Το αποσυμπιέζετε και το βάζετε στο DestinatorApps\Destinator\Skin, έτσι μπορείτε να βάλετε και άλλα, για να τα χρησιμοποιείτε εναλλακτικά όποτε εσείς θέλετε.

 

 

 

Το βρήκα κάπου ...μέσα στο διαδίκτυο και είπα να σας το μεταφέρω

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας:)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε bpanos για τα καλά σου λόγια αλλά άλλοι είναι που πρέπει να τους δώσουμε συγχαρητήρια.

Πάρτε τώρα και ένα

φοβερό skin για το Destinator 7:

http://rapidshare.com/files/38782337/DarkRed.rar

 

Το αποσυμπιέζετε και το βάζετε στο DestinatorApps\Destinator\Skin, έτσι μπορείτε να βάλετε και άλλα, για να τα χρησιμοποιείτε εναλλακτικά όποτε εσείς θέλετε.

 

Το βρήκα κάπου ...μέσα στο διαδίκτυο και είπα να σας το μεταφέρω

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας:)

 

Κωδικό για να ανοίξει το αρχείο έχουμε?

Ευχαριστούμε...

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναρωτησει σε αλλο post αλλα δεν πηρα απαντηση ποτε ξαναρωταω και να ξερει κανεις ας απαντησει.επειδη δεν εχω το dest 6 θελω να βαλω στη θεση του το igo.υπαρχει δυνατοτητα να μετονομασω το εικονιδιο του destinator 6 ωστε να αντιστοιχισω εκει το igo?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...