Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά!

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Vector master 390 με χάρτες papago R12 για Ελλάδα!

Επειδή οι χαρτες αυτοί είναι μάλλον για τα σκουπίδια, και επειδή εγώ είμαι λίγο άσχετος (αφού είναι το πρώτο μου) μήπως θα ήταν εύκολο σε κάποιο παιδί να μου πεί πως ξεκλειδώνει και να μου δώσει και ένα link για το destinator 6 ?

Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά!

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Vector master 390 με χάρτες papago R12 για Ελλάδα!

Επειδή οι χαρτες αυτοί είναι μάλλον για τα σκουπίδια, και επειδή εγώ είμαι λίγο άσχετος (αφού είναι το πρώτο μου) μήπως θα ήταν εύκολο σε κάποιο παιδί να μου πεί πως ξεκλειδώνει και να μου δώσει και ένα link για το destinator 6 ?

Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!:p

 

 

Νομίζω πως είναι ξεκλείδωτο. Ψάξε στο site και βρες το newmenu1(από τον bbbb). Φόρτωσέτο( σε άλλη sd κάρτα). Αν σου τρέχει στο 390 τότε ψάξε να βρεις το destinator6. Υπάρχουν links στα μυνήματα του site.Ψάξε λίγο και θα βρεις πολλά καλούδια

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι ξεκλείδωτο. Ψάξε στο site και βρες το newmenu1(από τον bbbb). Φόρτωσέτο( σε άλλη sd κάρτα). Αν σου τρέχει στο 390 τότε ψάξε να βρεις το destinator6. Υπάρχουν links στα μυνήματα του site.Ψάξε λίγο και θα βρεις πολλά καλούδια

Νομίζω όμως και απ'όσα διάβασα εδώ μέσα ότι θέλει το dest για PNA!

Υπάρχει (ξέρες εσύ) κανένα link για να το βρώ?:O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Vector master 390 με χάρτες papago R12 για Ελλάδα!

Επειδή οι χαρτες αυτοί είναι μάλλον για τα σκουπίδια, και επειδή εγώ είμαι λίγο άσχετος (αφού είναι το πρώτο μου) μήπως θα ήταν εύκολο σε κάποιο παιδί να μου πεί πως ξεκλειδώνει και να μου δώσει και ένα link για το destinator 6 ?

Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!:p

Eισαι στο σωστο Thread. Διαβασε τα σχετικα γυρω στο 550 ή βρες τα προερχομενα απο το μελος bbbb και εισαι μεσα. Το 390 το εκανες Upgrade με την τελευταια εκδοση της DIS σε προγραμμα και χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!

Εκεί λέει ότι αυτή η έκδοση είναι beta!

Ισχύει?Κάνει για PNA?Sorry άλλα όπως βλέπεις είμαι πολύ άσχετος!:O

Μήπως κάποιος να μου δώσε (έστω με pm) link για το dest 6.1 για PNA?

Pleaseeeeeeeee!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια στιγμή βγάλω από το vector την sd με το newmenu1 και το dest, θα υπάρχει μετά τίποτα στο μηχάνημα που να δείχνει ότι το είχα πειράξει!Μιλάω σε περίπτωση που χρειαστώ το service της εταιρείας?

Αλήθεια βγάζει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Αν αντικαταστήσεις την δική σου sd με την αρχική, δεν φαίνεται, ή τουλάχιστον δεν αποδεικνύεται ότι έχεις βάλει χέρι. Από προβλήματα δεν φαίνεται να βγάζει ιδιαίτερα, καμιά φορά θα τύχει καμιά μπαταρία αλλά γενικά δεν πρέπει να παίζουν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω windows κανονικα.σαν να εχω μια συσκευη MOBILE οπως το ν95.το μιο,το 9100.την καρτα με τους χαρτες δεν βλεπω.οχι δεν μου κανει SOFT RESET.εκανα copy καποια ini ολα κανονικα.χερι στους χαρτες δεν μπορω να βαλω.οτι βαζω στην sd το βλεπει αρκει να ειναι φωτο,mp3,video ΚΤλ.
Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις το φάκελο των windows?Bασικά η συσκευή,μπαίνει σε αναμονή όπως και το qtek σου?Κάνει soft reset ή κλείνει τελείως?

Τα βλεπω χυμα στο root/windows οπως στο 9100.την αλλη μνημη δεν βλεπω.που εχει το προγραμμα και τους χαρτες.Μαλλον πρεπει να φορτωσουμε ενα commader εκει.δεν βλεπει .cab αρχεια ουτε με το active sync.

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μας δυσκολέψει όπως φαίνεται.Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τους φακέλους που φαίνονται μέσω AS?
Link to comment
Share on other sites

Θα μας δυσκολέψει όπως φαίνεται.Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τους φακέλους που φαίνονται μέσω AS?

 

Φίλε bbbb, μήπως είχε κάποιο αποτέλεσμα η αναζήτησή σου για παιχνίδια που να φορτώνονται με ασφάλεια στο 380;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb, μήπως είχε κάποιο αποτέλεσμα η αναζήτησή σου για παιχνίδια που να φορτώνονται με ασφάλεια στο 380;

Το παράτησα το συγκεκριμένο κομμάτι πλέον.Βαρέθηκα τη συσκευή και την έδωσα σε ένα φίλο.Εχω πλεον σαν βασική συσκευή το pda-phone eten m700.Eπίσης ασχολούμαι με το ξεκλείδωμα άλλου pna.Eπόμενος στόχος με την έλευση του νέου χρόνου η αγορά του vector 590.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS !

Πήρα το φορτιστή σπιτιού σήμερα και το βάζω να φορτίσει και δεν αναβοσβίνει το λαμπάκι αλλά μένει μόνιμα πορτοκαλί!!

Αν δοκιμάσω να κλείσω τον διακόπτη on off από πίσω σβήνει και το λαμπάκι!

Η φόρτιση γίνεται με ανοιχτό ή κλειστό τον κεντρικό διακόπτη?

Τι να κάνω?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για όσα μέχρι σήμερα μας έδωσες. Η βοήθειά σου ήταν πέρα για πέρα πολύτιμη.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS !

Πήρα το φορτιστή σπιτιού σήμερα και το βάζω να φορτίσει και δεν αναβοσβίνει το λαμπάκι αλλά μένει μόνιμα πορτοκαλί!!

Αν δοκιμάσω να κλείσω τον διακόπτη on off από πίσω σβήνει και το λαμπάκι!

Η φόρτιση γίνεται με ανοιχτό ή κλειστό τον κεντρικό διακόπτη?

Τι να κάνω?:wacko:

 

 

Αστο να φορτίζει με ανοικτό τον πίσω διακόπτη. Τα ίδια κάνει και το 380. Το λαμπάκι μ'ενει ΜΟΝΙΜΑ πορτοκαλί, αλλά ΦΟΡΤΙΖΕΙ κανονικά. Ούε στο αυτοκίνητο, ούτε στο σπίτι αναβόσβυνε ποτέ το πορτοκαλί.. Πάντα ήταν μονίμως αναμένο, αλλά φορτίζει κανονικά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αστο να φορτίζει με ανοικτό τον πίσω διακόπτη. Τα ίδια κάνει και το 380. Το λαμπάκι μ'ενει ΜΟΝΙΜΑ πορτοκαλί, αλλά ΦΟΡΤΙΖΕΙ κανονικά. Ούε στο αυτοκίνητο, ούτε στο σπίτι αναβόσβυνε ποτέ το πορτοκαλί.. Πάντα ήταν μονίμως αναμένο, αλλά φορτίζει κανονικά.

 

Ok! Ευχαριστώ πολύ!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούστε πρόβλημα!

Εχω μια κάρτα sd(2gb transcend απλή) στην οποία είχα περάσει τα papago,dest6 και dest7!

Παρατήρησα ότι όταν άνοιγα το dest7 και μετά έκλεινα το πρόγραμμα και το pna,όταν πήγαινα να το ξαναανοίξω δεν άνοιγε!Με hard reset τελικά άνοιγε αλλά δεν εμπαινε στο new menu με τίποτα και αν δεν έκανα format την sd δεν την αναγνώριζε με τίποτα!!

Στην αρχή φαντάστικα ότι έφτεγε το dest7.Έτσι σήμερα ξαναπερασα τα προγράμματα χωρίς to dest7!

Όμως και πάλι δουλεύοντας αυτή τη φορά το dest6 και αφού το έκλεισα (και το πρόγραμμα και το pna) αυτό δεν ξανάνοιγε!

Τι λέτε να φταίει?

Να πάω τη συσκευή πίσω τελικά?

 

Υ.Γ.1 Μετά το hard reset όπως είπα δεν αναγνώριζε την sd με το newmenu και τα άλλα προγράμματα!Αν όμως έβαζα την sd που μου έδιναν με το papago αυτό δούλευε κανονικά!

Υ.Γ.2 Στην sd πρέπει να περαστεί και το αρχείο ceDesktop.exe που είχε δώσει ο bbbb στην αρχή ή με το newmenu1 δεν χρειάζεται (εγώ δεν το έχω περάσει!)

Link to comment
Share on other sites

Το παράτησα το συγκεκριμένο κομμάτι πλέον.Βαρέθηκα τη συσκευή και την έδωσα σε ένα φίλο.Εχω πλεον σαν βασική συσκευή το pda-phone eten m700.Eπίσης ασχολούμαι με το ξεκλείδωμα άλλου pna.Eπόμενος στόχος με την έλευση του νέου χρόνου η αγορά του vector 590.

 

Πού μας αφήνεις ορφανούς ρε bbbb; Ευχαριστούμε πάντως γιά όλα:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως bbbb,το ότι αφήνεις τα 380-390 και γυρνάς σε 590 είναι μεγάλη ώθηση για όσους ενδιαφέρονταν να αγοράσουν το 590 (προϋποθέτοντας βέβαια ότι θα το εμπλουτίσεις όπως τους προκατόχους του). Άντε να δούμε λοιπόν......(έχω τα κουπόνια του θέματος standby για το λόγο αυτό!!!)
Link to comment
Share on other sites

Το παράτησα το συγκεκριμένο κομμάτι πλέον.Βαρέθηκα τη συσκευή και την έδωσα σε ένα φίλο.Εχω πλεον σαν βασική συσκευή το pda-phone eten m700.Eπίσης ασχολούμαι με το ξεκλείδωμα άλλου pna.Eπόμενος στόχος με την έλευση του νέου χρόνου η αγορά του vector 590.

κατι μου στειλες bbbb,αλλα το κοψε ο mozilla!ξαναστειλτο.θα βγαλω καποιες στην ψηφιακη και θα τα ριξω στο rapid.

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούστε πρόβλημα!

Εχω μια κάρτα sd(2gb transcend απλή) στην οποία είχα περάσει τα papago,dest6 και dest7!

Παρατήρησα ότι όταν άνοιγα το dest7 και μετά έκλεινα το πρόγραμμα και το pna,όταν πήγαινα να το ξαναανοίξω δεν άνοιγε!Με hard reset τελικά άνοιγε αλλά δεν εμπαινε στο new menu με τίποτα και αν δεν έκανα format την sd δεν την αναγνώριζε με τίποτα!!

Στην αρχή φαντάστικα ότι έφτεγε το dest7.Έτσι σήμερα ξαναπερασα τα προγράμματα χωρίς to dest7!

Όμως και πάλι δουλεύοντας αυτή τη φορά το dest6 και αφού το έκλεισα (και το πρόγραμμα και το pna) αυτό δεν ξανάνοιγε!

Τι λέτε να φταίει?

Να πάω τη συσκευή πίσω τελικά?

 

Υ.Γ.1 Μετά το hard reset όπως είπα δεν αναγνώριζε την sd με το newmenu και τα άλλα προγράμματα!Αν όμως έβαζα την sd που μου έδιναν με το papago αυτό δούλευε κανονικά!

Υ.Γ.2 Στην sd πρέπει να περαστεί και το αρχείο ceDesktop.exe που είχε δώσει ο bbbb στην αρχή ή με το newmenu1 δεν χρειάζεται (εγώ δεν το έχω περάσει!)

 

Όταν λες έκλεινες το πρόγραμμα εννοείς ότι, πατούσες "έξοδος">"ναί> και μετά, αφού εμφανιζόταν το βασικό menu του newmenu1, έκλεινες την συσκευή από το κουμπί και όχι από το κόκκινο κουμπί του on;off του newmenu1; Κάθε άλλο κλείσιμο παρουσιάζει και στο 380 πρόβλημα, όχι βέβαια που να μην γνωρίζει την κάρτα, αλλά να χρειάζεταιreset για να ξαναδουλέψει. Γιά δοκίμασε την σειρά που σου λέω

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Θα μας δυσκολέψει όπως φαίνεται.Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τους φακέλους που φαίνονται μέσω AS?

http://rapidshare.com/files/77411887/Desktop.zip.html

bbb κατεβασε αυτο.το email μου ειναι idees@mailbox.gr

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφει και σε προηγούμενη σελίδα προσπάθησε να κάνεις format σε fat32.

 

Εχει γίνει format σε fat 32 στην κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έκλεινες το πρόγραμμα εννοείς ότι, πατούσες "έξοδος">"ναί> και μετά, αφού εμφανιζόταν το βασικό menu του newmenu1, έκλεινες την συσκευή από το κουμπί και όχι από το κόκκινο κουμπί του on;off του newmenu1; Κάθε άλλο κλείσιμο παρουσιάζει και στο 380 πρόβλημα, όχι βέβαια που να μην γνωρίζει την κάρτα, αλλά να χρειάζεταιreset για να ξαναδουλέψει. Γιά δοκίμασε την σειρά που σου λέω

Το έκλεισα και με τον ένα και με τον άλλο τροπο και το ξαναεκανε!!

Λες να φταίει η κάρτα (αφού μετά το hard reset αναγνωρίζει την κάρτα του papago αλλά όχι και την 2 gb) και να κολλαει η συσκευή ή μήπως η συσκευή?

Το ceDesktop.exe χρειαζεται τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...