Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει καποιος να με βοηθησει οσον αφορα το activesync?

Εχω εγκαταστησει στο pc το προγραμμα αλλα οταν παω να συνδεθω μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζει την συσκευη, και οτι usb port can not recognised!

Χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση, στο vector?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mπορει καποιος να με βοηθησει οσον αφορα το activesync?

Εχω εγκαταστησει στο pc το προγραμμα αλλα οταν παω να συνδεθω μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζει την συσκευη, και οτι usb port can not recognised!

Χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση, στο vector?

 

 

Συγνώμη, αλλά κανονικά πρέπει να σου αναγνωρίζει το 380 σαν εξωτερικό δίσκο. Θέλεις να πείς ότι όταν το συνδέσεις με το pc δεν μπορείς ούτε τα αρχεία, που είναι στην κάρτα να διαβάσεις; Αν ναι έχεις πρόβλημα. Κανονικά το αναγνωρίζει αμέσως σαν εξωτερικό δίσκο. Τώρα για το activesync και εγώ δοκίμασα αλλά δεν γίνεται τίποτε΄ούτε σε vista ούτε σε xp. Αλλά και να γινότανε, τι να συνχρονίσουμε. Ούτε ημερολόγιο έχει το 380 ούτε επαφές. Αν κανείς κατάφερε κάτι είμαι περίεργος να μάθω.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά κανονικά πρέπει να σου αναγνωρίζει το 380 σαν εξωτερικό δίσκο. Θέλεις να πείς ότι όταν το συνδέσεις με το pc δεν μπορείς ούτε τα αρχεία, που είναι στην κάρτα να διαβάσεις; Αν ναι έχεις πρόβλημα. Κανονικά το αναγνωρίζει αμέσως σαν εξωτερικό δίσκο. Τώρα για το activesync και εγώ δοκίμασα αλλά δεν γίνεται τίποτε΄ούτε σε vista ούτε σε xp. Αλλά και να γινότανε, τι να συνχρονίσουμε. Ούτε ημερολόγιο έχει το 380 ούτε επαφές. Αν κανείς κατάφερε κάτι είμαι περίεργος να μάθω.

 

Για να συνδέσετε το VM380 μέσω Activesync θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσετε το Activesync V4.5.0 στον υπολογιστή σας. Στη συνέχεια ξεκινείστε το VM380 με το ceDesktop και μέσα στον φάκελο My Device\Windows εκτελέστε με διπλό κλικ το πρόγραμμα usbfnswitch.exe. Θα ανοίξει ένα παράθυρο με το μήνυμα USB function switched to Mass_Storrage_Class. Πατήστε ΟΚ και συνδέστε το με το καλώδιο USB στον υπολογιστή σας.

 

Θα ανοίξει το ActiveSync.

Ακυρώστε το "συγχρονισμό" και επιλέξτε "εξερεύνηση". Θα ανοίξει ένα παράθυρο και θα βλέπετε τα περιεχόμενα του VM380 σαν άλλο εξωτερικό δίσκο. Για να επιστρέψετε στην κανονική λειτουργία κάντε OFF/ON ή RESET με το πίσω μπουτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια για εγκατάσταση IGO που θα το βρούμε κ.α.;

 

Θα παίζει κανονικά στο 390;Μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα εγκατεστημένο και το PAPAGO;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει στο PC το Total Commander δεν χρειάζεστε κανένα Active sync. Ψεκάστε - σκουπίστε - τελειώσατε! Μέχρι και download από site απευθείας στο Vector κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει στο PC το Total Commander δεν χρειάζεστε κανένα Active sync. Ψεκάστε - σκουπίστε - τελειώσατε! Μέχρι και download από site απευθείας στο Vector κάνει.

 

Κατέβασα τη trial version που παίζει για 1 μήνα αλλά μετά τί; Δεν βλέπω οδηγίες πως να συνδέσω το 380 με το pc και να κάνω αυτά που γράφεις. Εξακολουθώ να το "βλέπω" σαν εξωτερικό δίσκο. Λίγη βοήθεια θα ήταν επιθυμητή

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλε κανείς άκρη με το 590, γιατί είναι να το πάρει ένας φίλος με τα κουπόνια λόγω bluetooth, αν είναι να ξεκλειδώνει σαν το 380-390, ή να πάει στη σίγουρη λύση;

Όπως και να χει πάντως, τα 189 ευρώ με τα κουπόνια είναι πολύ δελεαστική προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Πριν λιγες μέρες απέκτησα και εγώ το vector master 390!

Επειδή το papago ειναι για τα μπάζα και επειδή δεν ειμαι και πολύ σχετικός(μάλλον ασχετος θα έλεγα:O), μήπως θα ήταν εύκολο σε καποιον να μου δώσει ενα link για να βρώ το destinator 6 και λιγες οδηγίες για το πως θα ξεκλειδώσω το 390 και θα το εγκαταστήσω!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τον βραχιονα αυτοκινητου. Δεν βολευει με τιποτα. Δεν ξερω αν η γωνια που σχηματιζει το παμπριζ με το ταμπλο, ειναι πολυ μικρη, αυτο που ξερω ειναι οτι θα με βολευε αν η μπιλια ρυθμισης της θεσης του Vector υπηρχε και στο αλλο ακρο ωστε να μπορω να στραβωνω τον βραχιονα κι απο την αλλη. Δεν πιστευω να σας μπερδεψα?:lol: Υπαρχει τετοιος βραχιονας?
Link to comment
Share on other sites

Ο βραχίονας κάμπτεται με λίγη προσπάθεια, το έχουν φτιάξει σκληρό προφανώς για να μην ξερυθμίζεται με το παραμικρό
Link to comment
Share on other sites

Καμπτεται??? :O

 

Ο βραχίονας κάμπτεται με λίγη προσπάθεια, το έχουν φτιάξει σκληρό προφανώς για να μην ξερυθμίζεται με το παραμικρό

 

Κάμπτεται και παρακάμπτεται. "Ξεκόλησε" την βεντούζα, ξεβίδωσε το βιδάκι που συγκρατεί την βάση με τον βραχίονα, στρίψτα 180 μοίρες, κάνε δοκιμές και σε κάποια γωνία θα σε βολεύει. Μη σε ανησυχεί που είναι σκληρός¨. Έχει δίκαιο ο sprokos, το κάνανε για να μην αλλάζει με τους κραδασμούς της οδήγησης η γωνία εύκολα. Άν όμως τον ζορίσεις παίρνει ότι γωνία θέλεις (σχεδόν)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 590 έχει εγκατεστημένους τους χάρτες μέσα στην μνήμη της συσκευής, δεν παρέχεται κάν κάρτα sd (το αλλάξανε και στο site της dis). Έχει κανείς ιδέα πώς μπορεί να ξεκλειδώσει, απο τη στιγμή που δεν εχει πρόσβαση στο desktop;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 590 έχει εγκατεστημένους τους χάρτες μέσα στην μνήμη της συσκευής, δεν παρέχεται κάν κάρτα sd (το αλλάξανε και στο site της dis). Έχει κανείς ιδέα πώς μπορεί να ξεκλειδώσει, απο τη στιγμή που δεν εχει πρόσβαση στο desktop;

 

 

Σε προηγούμενο post είχα επισημάνει την λεπτομέρεια, όπως αναφερόταν στην διαφήμιση της εφημερίδας ΘΕΜΑ, ότι δηλαδή οι΄χάρτες είναι στην μνήμη της συσκευής και όχι στην κάρτα.

 

Tώρα ας ελπίσουμε παρά την φόρτωση των χαρτών στη μνήμη , να είναι ξεκλείδωτο

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

για να είναι ξεκλείδωτο αποκλείεται κάτι κόλπο θα θέλει .. το θέμα είναι να συνδέεται μέσω actisync και να βρίσκει τη μνήμη της συσκευής...
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Πρέπει με κάποιο τρόπο να μπορείς να βλέπεις την εσωτερική μνήμη.Aμα συνδέεται και με active sync ακόμη καλύτερα.Αν και πιστεύω ότι για εύκολη αναβάθμιση των χαρτών,κάποιο κόλπο θα υπάρχει ανάλογο των μικρότερών του αδελφών.
Link to comment
Share on other sites

επισης οσον αφορά το vector 590 έχεικαλώδιο Usb στη συσκευασία kai grafei sto site πως συνδέεται με τον υπολογιστή αλλά στο συνοδευτικο Cd λέει :

Μπορώ να συνδέσω το Vector Master 590 με τον υπολογιστή μου;

Όχι. Η θύρα USB στο Vector Master 590 είναι μόνο με σκοπό την παραγωγή και την εξυπηρέτηση. Τυχόν αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών θα προφορτωθούν σε κάρτες SD, επομένως δεν απαιτείται σύνδεση με υπολογιστή.

 

Τι καταλαβαίνετε εσείς???Αν θέλω να κάνω αναβάθμιση στους χάρτες πρέπει οπωσδήποτε να πάω απο κάποιο κατάστημα???δε γίνεται μέσω pc????

Link to comment
Share on other sites

Με card reader θα μπορείς να κάνεις δουλειά.Αλλά εδώ αλλάζουν τα δεδομένα προς το καλύτερο για εμας.Αν τελικά οι χάρτες και το λογισμικό είναι στην κάρτα.Αν όμως στην κάρτα είναι μόνο οι χάρτες και το λογισμικό στην εσωτερική μνήμη και δεν συνδέεται και με pc,εκεί δυσκολεύει η κατάσταση ξεκλειδώματος.

Κάποιος τολμηρός να αγοράσει το πρώτο,για να δούμε τι παίζει?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...