Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μάπα και το σημερινό επεισόδιο

Εμένα μου άρεσε. Όχι ότι παίρνει κάποια θέση στο top-5 ας πούμε, αλλά είχε τις καλές στιγμές του.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε. Όχι ότι παίρνει κάποια θέση στο top-5 ας πούμε, αλλά είχε τις καλές στιγμές του.

 

Νομίζω πως ήταν ένα τυπικά καλό επεισόδιο.

Η σκηνή όπου ο Barney τραγουδούσε τηλεπαθητικά το Kokomo στον Ted

αρκεί από μόνη της για να κάνει το 20λεπτο worthwhile και δεν ήταν το μόνο καλό αστείο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν υπάρχει κάποιο main story. Ας βρουν ένα καλύτερα γιατί δεν λέει να συνεχίσουν έτσι
Link to comment
Share on other sites

απλά δεν υπάρχει κάποιο main story. Ας βρουν ένα καλύτερα γιατί δεν λέει να συνεχίσουν έτσι

Αυτό που λέει ο Dead Angel ίσως να είναι και το σημαντικότερο.

Τώρα το HIMYM πηγαίνει πολύ καλά, αφού έχουν δώσει στα επεισόδια ένα ακόμα πιο αυτοτελές feeling

 

Ωστόσο, λείπει κάτι που να σε κρατάει, όχι για να δεις το συγκεκριμένο επεισόδιο, αλλά για να συνεχίσεις να παρακολουθείς in the long run τη σειρά. Και το θέμα με το ποια είναι η μητέρα πια, δεν νομίζω πως αρκεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, από την πρώτη σεζόν, εκτός από κάποια συνεχιζόμενη ιστορία ή arc υπήρχαν και επεισόδια "fillers". Όντως τώρα αυτά τα επεισόδια έχουν πολλαπλασιαστεί.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί, αν και καταλαβαίνω τι λέτε και οι δύο, και συμφωνώ σε αυτό. Λογικά με τα sweeps του Φεβρουαρίου κατι θα κάνουν για να δώσουν περισσότερο ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Ted δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου σπάει τόσο τα νεύρα, τον θεωρώ από τους πλέον αντιπαθητικούς χαρακτήρες σε τηλεοπτική σειρά αλλά δεν μπορώ να εστιάσω πού ακριβώς είναι το πρόβλημα. Απλά θέλω να του ρίξω μπουνιά, επειδή είναι εξυπνάκιας...δεν ξέρω ακριβώς. Τον βλέπει κανάς άλλος έτσι ή τον συμπαθείτε;

Γενικά όλη η παρέα μου φαίνεται...κάπως και ίσως μόνο με την Ρόμπιν θα μπορούσα να κάνω παρέα, ο Μπάρνευ είναι cool αλλά καρτούν τελείως, ο Τεντ αντιπαθητικός και οι άλλοι με τις 24/7 αγαπουλίτσες τους και την politically correct συμπεριφορά επίσης δεν μου λένε κάτι, τον ψηλό ειδικά όταν κάνει σαν μωρό παιδί μου 'ρχεται να του πω "καλά ρε, 2 μέτρα γαιδούρι δεν ντρέπεσαι να κάνεις σαν κοριτσάκι;" :p

Link to comment
Share on other sites

+1 για Ted, βσκ έχει σπαστικό γέλιο, εμένα αυτό με τσαντίζει. Και είναι ολίγον ανώριμος

Ο barney είναι θεός όπως και ο marshall αν και αυτός είναι ******ς γιατί δέχτηκε πίσω την άλλη την βλαμένη την Lily η οποία είναι τόοοοοοσο σπαστικιά....τότε που μίλαγε σαν τους 'μαύρους' αν θυμάστε...ω θεέ μου...ήθελα να την στραγκαλίσω

Την Robin την συμπαθούσα αλλά εκεί που πηδήχθηκε πάλι με τον Ted έχασε το respect μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Τίποτα ιδιαίτερο σήμερα...το συνηθισμένο μέτριο επεισόδιο

Σήμερα;

Το επόμενο επεισόδιο είναι αρχές Μαρτίου... Εννοείς το προηγούμενο επεισόδιο;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έψαξα, έχεις δίκιο, αλλά είναι webrip pre-air... Θα προβληθεί κανονικά 2 Μαρτίου.

Δεν είναι κακό να το τσεκάρουμε, όμως! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πειράζει που το καλύτερο αστείο του προχθεσινού επεισοδίου ήταν η ελληνική μετάφραση του "This is amateur hour" σε "Παίζει σαν τη Ντενίση"? :lol:

 

Αυτό και η αναφορά του Barney στους child actors των 80s. Κατά τα άλλα πολύ μέτριο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έκαναν ξεκάθαρα πλάκα με τα κλασικά sitcoms, αλλά δεν τους βγήκε...

 

Διάβασα ότι στο τέλος της σεζόν θα μάθουμε -επιτέλους- περισσότερα για το πώς ο Ted γνώρισε τη μητέρα. Αλήθεια, θυμάται κανείς ότι αυτό ήταν το αρχικό premise του show;

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το χθεσινό. Αν δεν ήταν ο N.P. Harris & o J. Segel να υποστηρίξουν μια πολύ μέτρια ιστορία, και ο Barney να πέφτει κάτω από τα γέλια (μοναδική αστεία σκηνή) τότε ο τρόπος που βρήκαν να

μας εισάγουν την Karen ως τη νέα κοπέλα του Ted

ήταν αποτυχία.

 

Αν μιλούσαμε για άλλο sitcom και όχι για το ΗΙΜΥΜ, μετά τα δύο τελευταία επεισόδια θα έβαζα τη σειρά στον πάγο.

Link to comment
Share on other sites

ελεος με αυτή την Kate...μιλάει και σαν νταλικέρης..εκανε κ κάτι χρήσιμο η Λίλυ επιτέλους!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι από τα καλύτερα της φετινής σεζόν!

 

Πρέπει να είναι από τα καλύτερα τους γενικώς. Η αναφορά στο Ζήτημα Τιμής (A few good men) με πέθανε :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι από τα καλύτερα τους γενικώς. Η αναφορά στο Ζήτημα Τιμής (A few good men) με πέθανε :lol:

Και ήρθε λίγες μόνο μέρες μετά την εξίσου επιτυχημένη παρόμοια αναφορά στο 30 Rock, αν το είδες...

Link to comment
Share on other sites

Nightgowns for the win!! :lol:

 

Πεθανα εκει που πετουσαν και εκαναν hi5!! :rotfl:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Και ήρθε λίγες μόνο μέρες μετά την εξίσου επιτυχημένη παρόμοια αναφορά στο 30 Rock, αν το είδες...

 

Χμμ, δεν το θυμάμαι... Εντάξει, το τελευταίο του 30 Rock ήταν πραγματική αποθέωση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πεθανα εκει που πετουσαν και εκαναν hi5!! :rotfl:

Αυτό, η σκηνή από το A Few Good Men και ο Marshall ως Chewbacca ήταν κορυφαίες στιγμές! :lol:

Χμμ, δεν το θυμάμαι... Εντάξει, το τελευταίο του 30 Rock ήταν πραγματική αποθέωση.

Ψέματα, ήταν πριν από μερικές εβδομάδες (και όχι μέρες), στο επεισόδιο με τον Larry King, όταν η Lemon αποκάλυψε στον Kenneth τον πραγματικό λόγο που ήθελε να πάρει το κινητό της από τον ταξιτζή.

Γιατί δεν έχουμε thread για το 30 Rock; (Excuse me, Imperial Guard, how long do those arson trials typically last?) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...