Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το How I Met Your Mother είναι μια κωμωδία που ασχολείται με τη ζωή του Τεντ (Josh Radnor) και πως ερωτεύτηκε τη μητέρα των παιδιών του.

Όλα αρχίζουν όταν ο καλύτερος φίλος του Τεντ, ο Μάρσαλ (Jason Segal), κατέπληξε τους πάντες λέγοντας ότι θα παντρευτεί την καπέλα του που είναι μαζί για πολύ καιρό, την Lily (Alyson Hannigan), μια δασκάλα στο νηπιαγωγείο. Τότε ο Τεντ συνειδητοποιεί ότι θα πρέπει να κάνει κάτι αν κι αυτός θέλει να βρει την πραγματική αγάπη. Σ΄ αυτή του την αναζήτηση τον βοηθάει ο Μπάρνεϊ (Neil Patrick Harris), ένας φίλος με ατελείωτες, κάποιες φορές εξωφρενικές, απόψεις, με εμμονή στο να φορά κοστούμια και ένας σίγουρος τρόπος να γνωρίσεις γυναίκες. Όταν ο Τεντ γνωρίζει την Ρόμπιν (Cobie Smulders), είναι σίγουρος ότι την ερωτεύτηκε με την πρώτη ματιά, αλλά η μοίρα ίσως έχει κάτι άλλο στο νου. Η σειρά ξεδιπλώνεται μέσα από φλάσμπακ από το μέλλον με τη φωνή του Μπομπ Σάγκετ.

 

Έχει απίστευτο γέλιο και το καστ των ηθοποιών είναι το ιδανικό, αφού ο καθένας παίζει το ρόλο του τέλεια.

Πριν λιγο καιρο ειδα το πρωτο επεισοδιο,και μπορω να πω οτι η σειρα ειναι απο τις καλες,ενω στο μελλον πιστευω θα παει ακομα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ χαίρομαι που τη βλέπουν και αλλοι τη σειρά στην Ελλάδα! Μου αρέσει πάρα πολύ, έχει κάποια πρωτότυπα σημεία και είναι διασκεδαστική. Από τους δε χαρακτήρες, ο Μπάρνεϊ (Neil Patrick Harris) καταφέρνει ταυτόχρονα να μου είναι ο πιο συμπαθής και ο πιο αντιπαθής! Όσοι φίλοι μου έχουν δει τη σειρά συμφωνούν, είναι κάτι το ανεξήγητο.

 

Έχει ήδη ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος της σειράς και φέτος θα αρχίσει να προβάλλεται και η δεύτερη σεζόν

Για την ακρίβεια έχουν ολοκληρωθεί δύο σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

What up?!

Φανταστική ("legendary") σειρά!

 

Μερικά επεισόδια τα έχω ήδη δει άπειρες φορές!

 

Ευτυχώς, ανανεώθηκε και για τρίτη σεζόν, ενώ κυκλοφορούσαν φήμες για το αντίθετο!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολυ καλή σειρά . Η μόνη επιτυχημένη κωμωδία μετα τα φιλαρακια! Κάποια επισόδεια ίσως είναι και καλύτερα. Μπάρνευ rules!!!

 

Ο 3ος κύκλος θα είναι legen..(wait for it....).....................dary!!

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

exw katevasei thn prwth season alla oi upotitloi pou exw vrei einai oti na nai ..mhden sugxronismos!!kai thelw toso polu na tn dw..

...no one can find me...

...here in my soul...

...kicking and screaming...

...out of control...

Link to comment
Share on other sites

exw katevasei thn prwth season alla oi upotitloi pou exw vrei einai oti na nai ..mhden sugxronismos!!kai thelw toso polu na tn dw..

Τα επεισόδια που έχεις κατεβάσει είναι TV captures ή από DVD;

Link to comment
Share on other sites

Κολλας με τη σειρα...Ειναι παρα πολυ καλη με ΠΟΛΥ γελιο!Σιγουρα αξιζει να τη δει κανεις!

Αντε παει και για τριτο κυκλο??Νομιζα οτι θα το τελειωναν φετος..

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με το που διάβασα κάπου εδώ μέσα ότι η σειρά έχει κάτι από Φιλαράκια... έσπευσα να δω περί τίνος πρόκειται... Τελικά το όλο στήσιμο των χώρων και του γενικότερου στυλ, πράγματι, θυμίζει FRIENDS !!!! :D :D

 

Είδα και κανα δύο επεισόδια (μεταξύ αυτών και το πρώτο) και μπορώ να πω ότι είναι σχεδόν το ίδιο χαριτωμένη, αλλά με λιγότερους ήρωες...

 

Μήπως έχει ακούσει κανείς αν θα βγάλουν τις seasons οι εδώ εταιρίες ??? :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Με το που διάβασα κάπου εδώ μέσα ότι η σειρά έχει κάτι από Φιλαράκια... έσπευσα να δω περί τίνος πρόκειται... Τελικά το όλο στήσιμο των χώρων και του γενικότερου στυλ, πράγματι, θυμίζει FRIENDS !!!! :D :D

 

Είδα και κανα δύο επεισόδια (μεταξύ αυτών και το πρώτο) και μπορώ να πω ότι είναι σχεδόν το ίδιο χαριτωμένη, αλλά με λιγότερους ήρωες...

 

Μήπως έχει ακούσει κανείς αν θα βγάλουν τις seasons οι εδώ εταιρίες ??? :worry: :worry:

Σε DVD κάτι έχει πάρει το μάτι μου για season 1, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, η 3η σεζόν ξεκινά 24/9 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε DVD κάτι έχει πάρει το μάτι μου για season 1, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, η 3η σεζόν ξεκινά 24/9 :happy:

 

EXCELLENT !!! :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την δειχνει σε καποιο ελληνικο σταθμο; Εγω σχεδον τελειωσα την πρωτη σεζον στο βουλγαρικο σταθμο που εχει ο Ant1.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την δειχνει σε καποιο ελληνικο σταθμο; Εγω σχεδον τελειωσα την πρωτη σεζον στο βουλγαρικο σταθμο που εχει ο Ant1.

Όχι, δεν την δείχνει κάποιο ελληνικό κανάλι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολύ καλά ξεκίνησε η 3η σεζόν, αν και το 3x02 ήταν κάπως μέτριο. Στο πρώτο επεισόδιο έκανε κατά κάποιον τρόπο την "εμφάνισή" της η μητέρα, έστω και για λίγα δευτερόλεπτα, και σχεδόν μάθαμε πώς θα συναντηθούν... :p

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να είναι μέτριο ένα επεισόδιο στο οποίο ο

Barney αγοράζει ζώνη και κορώνα ως επιβράβευση για τα κατορθώματά του

; Και μόνο γι' αυτή τη σκηνή άξιζε το επεισόδιο, είχα σκάσει στα γέλια :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

To ξεκίνησα πριν λιγο καιρό και το παράτησα στο 3ο επεισόδιο της πρώτης season. Δε με ενθουσιάσε ιδιαίτερα και βρήκα κάποιους χαρακτήρες εκνευριστικούς παρά αστείους. Για μένα είναι αρκετά πίσω από άλλα καλά comedy shows όπως My name is Earl, Office, Arrested Development, Scrubs, Extras. Ίσως αργότερα του δώσω και δεύτερη ευκαιρία μια και τα έχω προμηθευτεί όλα από τις 2 πρώτες season.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να είναι μέτριο ένα επεισόδιο στο οποίο ο

Barney αγοράζει ζώνη και κορώνα ως επιβράβευση για τα κατορθώματά του

; Και μόνο γι' αυτή τη σκηνή άξιζε το επεισόδιο, είχα σκάσει στα γέλια :lol:

Αυτό ήταν το 3x03 και όχι το 3x02... :p To 3x03 ήταν πολύ καλό!

To ξεκίνησα πριν λιγο καιρό και το παράτησα στο 3ο επεισόδιο της πρώτης season. Δε με ενθουσιάσε ιδιαίτερα και βρήκα κάποιους χαρακτήρες εκνευριστικούς παρά αστείους. Για μένα είναι αρκετά πίσω από άλλα καλά comedy shows όπως My name is Earl, Office, Arrested Development, Scrubs, Extras. Ίσως αργότερα του δώσω και δεύτερη ευκαιρία μια και τα έχω προμηθευτεί όλα από τις 2 πρώτες season.

Το χιούμορ είναι όντως διαφορετικό (λιγότερο ανορθόδοξο) από αυτό των σειρών που παραθέτεις. Αλλά είναι αρκετά έξυπνο και σαφώς ανώτερο από ένα απλό sitcom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το 3x03 και όχι το 3x02... :p To 3x03 ήταν πολύ καλό!

 

Όντως, έκανα λάθος. Και το 3x02 δεν ήταν καθόλου κακό πάντως. Ειδικά το κομμάτι με Lily-Marshall ήταν ήταν πολύ καλό.

Επίσης δεν ξέρω αν πρόσεξες στην τελευταία σκηνή στο μέλλον ότι ο Marshall

έχει κρεμασμένο σε κορνίζα ένα πρωτοσέλιδο στο γραφείο του που λέει "NYC lawyer discovers Nessie"

:lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, έκανα λάθος. Και το 3x02 δεν ήταν καθόλου κακό πάντως. Ειδικά το κομμάτι με Lily-Marshall ήταν ήταν πολύ καλό.

Επίσης δεν ξέρω αν πρόσεξες στην τελευταία σκηνή στο μέλλον ότι ο Marshall

έχει κρεμασμένο σε κορνίζα ένα πρωτοσέλιδο στο γραφείο του που λέει "NYC lawyer discovers Nessie"

:lol:

Εννοείται! Το φινάλε Μάρσαλ-Λίλυ ήταν όντως εξαιρετικό! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κατά πάσα πιθανότητα άλλα δύο επεισόδια θα προβληθούν πριν η σειρά πάει σε hiatus για απροσδιόριστο χρονικό διάστημα (βλ. απεργία)...

 

Το επόμενο είναι προγραμματισμένο για την άλλη Δευτέρα, όταν και θα έχουμε ένα ακόμα slap του Marshal προς τον Barney! :happy:

 

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν καλό, αλλά μέχρι τώρα αξεπέραστο παραμένει για φέτος το 3x05 ("Ηοw I Met Everyone Else")...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Και πάλι, για όποιον είδε το χθεσινό επεισόδιο (ελπίζω να μην έχω απομείνει να το βλέπω μόνος μου... :p) συνέβη κάτι για το οποίο μας είχαν προϊδεάσει εδώ και καιρό...

o Barney και η Robin είναι το νέο ζευγάρι της σειράς

.

 

Αν και ομολογώ ότι έγινε με πολύ ωραίο τρόπο, δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάζομαι με την ιδέα.

Οι δυο τους περνούσαν μια χαρά ως φίλοι, παίζοντας laser tag κλπ:p και δεν μου κάθονται εύκολα ως ζευγάρι.

 

 

Άλλες κορυφαίες στιγμές του επεισοδίου:

-Η μεταμόρφωση (re-vertigo) της Lilly ("I'mma tell ya for real, Simon's a dawg... y'feel Michelle?") :lol:

-"Sandcastles In The Sand" -αν και κατώτερο από το Mall, είχε στίχους όπως "together we would gonna travel the globe, from Alberta to Ontario". :respect:

 

 

PS: H Robin έχει ομορφύνει πάρα πολύ

:love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ακόμα ούτε το προηγούμενο οποτε ούτε που πλησιάζω τα spoilers σου :p

 

Αλλά, πίστεψέ με, δεν έχεις απομείνει μόνος σου να το βλέπεις. Έχω κολλήσει την παρέα μου ολόκληρη HIMYMmania.

 

Βλέπεις τι κάνει η στέρηση από Friends? :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

H 4η σεζόν απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

 

Ιδιαίτερα δε το τελευταίο επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα.

Ο Neil Patrick Harris δε....απλά δεν περιγράφεται.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ.

Word.:p

 

Καλός και ο Piven στο Entourage, δε λέω. Αλλά το emmy έπρεπε να το είχε ήδη τσιμπήσει ο NHP.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

^μήπως εννοείς την 3 σεζόν? :p Γιατί όντως τα σπάει

Η δε 4η που παίζει τώρα μετράει 4 επεισόδια που επιεικώς είναι απαράδεκτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...