Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψέματα, ήταν πριν από μερικές εβδομάδες (και όχι μέρες), στο επεισόδιο με τον Larry King, όταν η Lemon αποκάλυψε στον Kenneth τον πραγματικό λόγο που ήθελε να πάρει το κινητό της από τον ταξιτζή.

 

Ναι μπράβο, αλλά δεν το βρήκα τόσο αστείο. Νομίζω πως η Liz συνολικά δεν έχει πολύ καλή χημεία με τον Kenneth.

 

Γιατί δεν έχουμε thread για το 30 Rock; (Excuse me, Imperial Guard, how long do those arson trials typically last?) :lol:

 

Αν θες να το ανοίξεις θα το τιμώ δεόντως. Αλλά φοβάμαι ότι το βλέπουμε μόνο εμείς οι δύο και θα είναι σαν chat.

 

Κάτι λίγο παλιότερο: 30 Rock prompts predictable Wikipedia Lockdown :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.canadiansexacts.org/

 

:p

 

(Αξίζει απλά και μόνο για τις καναδικού τύπου αρχικές προειδοποιήσεις σχετικά με την ηλικία! Και η επιλογή για χρονολογία γέννησης είναι μόνο έως το 1990 -και να θες, δεν μπορείς να πεις ότι είσαι μικρότερος!)

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το (προ)χθεσινό! Highlight σίγουρα ο Teen Wolf, αλλά και οι καβγάδες Lilly-Marshal & για άλλη μια φορά ο Neil Patrick Harris!

Ποιος άλλος έχει περιέργεια να δει το "ΜcΕlrοy & LaFleυr";

 

Και κάπου τώρα δεν πρέπει κανονικά να μας πουν την ιστορία της κατσίκας και πώς κατέληξε στο σπίτι του Ted;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απολαυστικότατο το χθεσινό. Ίσως να μην είχε κάποιο αστείο-ορόσημο που θα θυμόμαστε για καιρό, αλλά το διασκέδασα πάρα πολύ, από την αρχή μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ήταν λίγο προβληματικό: Ήθελα επιτέλους να δούμε ποια συναντά στο τέλος ο Ted, αλλά με κάθε flashback εκνευριζόμουν που αυτό αναβαλλόταν για αργότερα (κάτι που κάνει η σειρά εδώ και 4 σεζόν άλλωστε :p), παρ'όλα αυτά, τα flashbacks ήταν αρκετά αστεία και στο τέλος συνειδητοποίησα ότι τα χάρηκα περισσότερο από το όλο story με το "πώς θα γνωρίσει τη μητέρα".

 

Δεν ξέρω πού θα οδηγήσει αυτό

-η Στέλλα είχε πει ότι την ημέρα του St. Patrick's είχε πάει στο ίδιο κλαμπ με τον Τεντ με μια φίλη της, η οποία είχε χάσει αν θυμάμαι καλά την κίτρινη ομπρέλα, την οποία κρατούσε ο Τεντ σε αυτό το επεισόδιο. Οπότε η μητέρα είναι φίλη της Στέλλα;

 

 

Και γιατί έχω την αίσθηση ότι μας χρωστάνε ακόμα την ιστορία με την κατσίκα;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί έχω την αίσθηση ότι μας χρωστάνε ακόμα την ιστορία με την κατσίκα;

 

Τη χρωστανε οντως αλλα εχουν πει οτι θα μαθουμε περισσοτερα για την κατσικα στο season finale.

 

Άκρως εκνευριστικό επεισόδιο το τελευταίο και χωρίς κάποιο νόημα

 

Oπως ολα τα επεισοδια που περιστρεφονται σε τετοιο βαθμο γυρω απο τον Ted :ninja:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Άκρως εκνευριστικό επεισόδιο το τελευταίο και χωρίς κάποιο νόημα

 

Θα είχε νόημα όλη αυτή η προετοιμασία αν είχε γνωρίσει τη μητέρα. Το ότι κάνει τέτοια ιστορία και παίζει με τα δευτερόλεπτα για να δει τελικά τη

Stella

την οποία θα μπορούσε να είχε πάρει ένα %$#@&* τηλέφωνο είναι επιεικώς γελοίο.

 

Ο Μπάρνεϋ και ο Μάρσαλ έσωσαν το επεισόδιο ως συνήθως.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Θα είχε νόημα όλη αυτή η προετοιμασία αν είχε γνωρίσει τη μητέρα. Το ότι κάνει τέτοια ιστορία και παίζει με τα δευτερόλεπτα για να δει τελικά τη

Stella

την οποία θα μπορούσε να είχε πάρει ένα %$#@&* τηλέφωνο είναι επιεικώς γελοίο.

 

Ο Μπάρνεϋ και ο Μάρσαλ έσωσαν το επεισόδιο ως συνήθως.

 

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η LILY???

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η LILY???

Ε δεν είπε ότι θα λείπει για 4 εβδομάδες λόγω του διεστραμμένου αστείου που της είπε ο Barney; (και μέχρι να γεννήσει η Α. Hannigan; ) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να έχει το νερό στο σετ του HIMYM, και η Robin τούμπανο ήταν στο τελευταίο επεισόδιο. :D

Προσπαθούν να κρύψουν τις κοιλιές τους αλλά δύσκολα, καλά γεννητούρια και στις δύο! :p

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ και το 4x23, ο Barney κορυφαίος κλασσικά. Φοβερές οι ατάκες του στο επεισόδιο.

 

Το θέμα με τη Μητέρα το έχω βαρεθεί. Ακόμα κι αν του χρόνου το αλλάξουν σε "How I began to tell the story of your Mother, but then I went on with my friends' stories" δεν θα με πειράξει καθόλου.

 

 

Welcome back Lilly!

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τη Μητέρα το έχω βαρεθεί. Ακόμα κι αν του χρόνου το αλλάξουν σε "How I begun to tell the story of your Mother, but my kids killed themselves before I could finish" δεν θα με πειράξει καθόλου.

 

Fixed (και 10 χαρακτήρες)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμετικός είναι ο Ted.

Για μένα, ο πιο αχώνευτος χαρακτήρας σε τηλεοπτική σειρά

αυτή τη στιγμή, το γεγονός ότι είναι σε κωμική σειρά το κάνει

ακόμα χειρότερο το γεγονός αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω πως λέγοντας ότι μου άρεσε, εννοούσα το κομμάτι που δεν αφορούσε τον Ted. Προφανώς.

 

Επίσης, είναι major plothole το ότι ο Barney οδηγεί αυτοκίνητο ή εγώ θυμάμαι λάθος ότι είχε προσπαθήσει να κάνει ανεπιτυχώς μαθήματα οδήγησης με τον Ted; Έγινε κάτι που δεν θυμάμαι και πήρε τελικά δίπλωμα;

Link to comment
Share on other sites

Fixed (και 10 χαρακτήρες)

Έκανες που έκανες τη διόρθωση, τo "begun" δεν μπόρεσες να μου το διορθώσεις; Το είδα και μού'βγαλε το μάτι! :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω πως λέγοντας ότι μου άρεσε, εννοούσα το κομμάτι που δεν αφορούσε τον Ted. Προφανώς.

 

Επίσης, είναι major plothole το ότι ο Barney οδηγεί αυτοκίνητο ή εγώ θυμάμαι λάθος ότι είχε προσπαθήσει να κάνει ανεπιτυχώς μαθήματα οδήγησης με τον Ted; Έγινε κάτι που δεν θυμάμαι και πήρε τελικά δίπλωμα;

 

Το HIMYM γενικώς δεν τα πάει και πολύ καλά με το continuity, τέτοια λάθη γίνονται συνεχώς. Το συγκεκριμένο το σχολιάσανε αρκετοί φανς, πάντως κάποιος θα μπορούσε να πει πως απλά κάτι έγινε, άλλαξε γνώμη για την οδήγηση ο Barney, τελικά κατάφερε και πήρε δίπλωμα κάποια στιγμή και απλά δεν μας το δείξανε.

 

Φυσικά το πιο πιθανό είναι ότι οι σεναριογράφοι είχανε ξεχάσει την λεπτομέρεια αυτή και κάνανε άλλη μια πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα που το πρόσεξαν κι άλλοι.

 

Πάντως εμένα μου έχει δώσει την εντύπωση σειράς που σέβεται το continuity -ειδικά για sitcom, σε πολύ μεγάλο βαθμό. Και υπάρχουν πολλά παραδείγματα γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες που έκανες τη διόρθωση, τo "begun" δεν μπόρεσες να μου το διορθώσεις; Το είδα και μού'βγαλε το μάτι! :lol: :p

 

Χαχα, δεν το είχα δει. Το αφήνω στο quote για να μείνει στην αιωνιότητα :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκε το season finale; Προσωπικά το βρήκα λίγο άνοστο, και σίγουρα χειρότερο από τα προηγούμενα 3. Η δε παρομοίωση του άλματος με τις προσωπικές ζωές των πρωταγωνιστών, ήταν πολύ απλοϊκή.

Συνολικά ως σεζόν η 4η δεν μου άφησε τις άριστες/πολύ καλές εντυπώσεις που έχω από τις προηγούμενες, αν και είχε κάποια καλά επεισόδια.

 

Διάβασα μια συνέντευξη του Bays ή του Thomas (δεν θυμάμαι ποιου απ'τους δυο) που έλεγε ότι το τελευταίο στοιχείο που δίνουν για τη μητέρα στο φινάλε είναι αληθινό, αλλά ότι δεν θα αποκαλυφθεί ποια είναι τόσο εύκολα. Τα γνωστά δηλαδή...

 

Στην ίδια συνέντευξη λέει ότι το είχαν ψάξει το θέμα της οδήγησης για τον Barney, ότι το flashback που είχαν δείξει στο "Fiero" ήταν αρκετά παλιό, και ότι σε όλη τη σειρά είχαν υπονοήσει 1-2 φορές ότι τελικά άργησε αλλά πήρε δίπλωμα. :p

 

Τέλος, δηλώνω απογοητευμένος από τον τρόπο που έκλεισε η ιστορία με την κατσίκα --περίμενα κάτι πιο ανατρεπτικό.

 

Αυτά, και ας ελπίσουμε σε μια πολύ καλή 5η σεζόν!

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκε το season finale; Προσωπικά το βρήκα λίγο άνοστο, και σίγουρα χειρότερο από τα προηγούμενα 3. Η δε παρομοίωση του άλματος με τις προσωπικές ζωές των πρωταγωνιστών, ήταν πολύ απλοϊκή.

[...]

Τέλος, δηλώνω απογοητευμένος από τον τρόπο που έκλεισε η ιστορία με την κατσίκα --περίμενα κάτι πιο ανατρεπτικό.

 

Eμενα μου φανηκε σαν να πηγαν να χωρεσουν ενα σωρο πραγματα και τα εκαναν ολα λιγο βεβιασμενα. Η δε φαση με το αλμα δε με ξετρελανε επισης.

 

Στα θετικα ομως :

-Κατσικα ftw...ναι μεν δεν ηταν πολυ ανατρεπτικο αλλα ειχε τρελο γελιο. :lol:

-ΒRo!!!! :love: :w00t: Ελπιζω να μην τα κανουν μανταρα μ'αυτους τους δυο στην 5η σαιζον.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Δεν γέλασα ούτε μια φορά στο φινάλε, έκλεισε 'ωραία' αλλά σίγουρα δεν περίμενα και κάποιο τρελό φινάλε μιας και δεν θα μπορούσε να υποστηριχτεί ούτως ή άλλως γενικότερα από τη σεζόν
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τίποτα τρομερό αλλά είχε καλές στιγμές.

 

 

- Sven!!!

- Η εντυπωσιακά λεπτομερής παρομοίωση του τριγώνου Ted - Robin- Barney με κοστούμι που κατέληξε στο "The suit is Robin".

-The high-risk/high-reward "Mosby" και ως ιδέα αλλά και ως εκτέλεση στο λεκτικό πινγκ-πονγκ Barney-Robin.

 

Η κατσίκα τελικά ήταν το πιο αδιάφορο στοιχείο του φινάλε, όπως και το περίφημο άλμα (αν και πάντα γελάω με τον Marshall) οπότε συνολικά θα έλεγα πως ήταν ένα απλά καλό επεισόδιο.

 

Πάντως έχω βαρεθεί/ξενερώσει εντελώς με το βασικό αφηγηματικό arc της μητέρας.

 

Πρόταση: να αποκαλυφθεί η μητέρα, να κόψει το CBS τη σειρά και να αρχίσει spin-off μόνο με Barney/Marshall/Robin. Ποιός είναι μαζί μου; :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...