Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ δε νομιζω να παει και αλλη σεζον, ετσι δεν ειναι? θα ταν υπερβολη νομιζω

Κατα 99% θα ανανεωθεί για την επόμενη σεζόν. Τα νούμερά του είναι μια χαρά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως αξίζει ένα 8αράκι (8/10) στο 8ο επεισόδιο. Επιτέλους είδαμε κάτι. Όσο για τη "μάνα τους", δε φαντάζομαι ότι κάποιοι περιμένουν ακόμα να τη γνωρίζουν, έτσι; :lol:
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο καλό επεισόδιο της σεζόν... (S06E08)

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Νομίζω πως αξίζει ένα 8αράκι (8/10) στο 8ο επεισόδιο. Επιτέλους είδαμε κάτι. Όσο για τη "μάνα τους", δε φαντάζομαι ότι κάποιοι περιμένουν ακόμα να τη γνωρίζουν, έτσι; :lol:

 

Η Μητέρα είναι κάτι σαν τους Ross και Rachel στα Φιλαράκια.

Όλοι ξέραμε ότι κάποια στιγμή θα καταλήξουν μαζί, αλλά μετά από 3-4 σεζόν δεν είχε και τόσο πολύ σημασία να μάθουμε το πότε.

Και μια και το HIMYM πηγαίνει καλά από νούμερα έχει σχεδόν σίγουρη την ανανέωση για την επόμενη σεζόν, οπότε και να θέλαμε δε θα μάθουμε πάρα πολλά πράγματα για τη Μητέρα. Αλλά λογικά είναι η

Zoey

γιατί είχαν πει οι δημιουργοί πως φέτος θα μπουν περισσότερο στο θέμα Μητέρα.

 

Πάντως, δεν ξέρω αν το έχω ξαναπεί αλλά αυτή η Jennifer Morrisson είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ :shock::love::heat:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η Zoe δεν είναι με τίποτα η μητέρα, δεν ταιριάζει με κανένα από τα μέχρι τώρα στοιχεία που έχουνε δοθεί για την μητέρα.

Παίζει να είναι η μεγάλη σχέση της σαιζόν για τον Ted, αφού χωρίσει πρώτα βέβαια με τον Captain, αλλά η μητέρα σίγουρα δεν είναι.

(τυχαία στοιχεία που μου 'ρχονται τώρα, η "your mother" ήταν συγκάτοικος του χαρακτήρα της Rachel Bilson, την περίοδο εκείνη η Zoe ήταν ήδη παντρεμένη, την μητέρα ο Ted την πρωτογνώρισε σε έναν γάμο και όχι έξω από το κτίριο που βρήκε την Zoe, η μητέρα ήταν στην τάξη που είχε μπει κατά λάθος ο Ted για να διδάξει την πρώτη φορά οπότε πιθανότατα θα τον αναγνώριζε αν ήταν η Zoe και θα έλεγε κάτι όταν γνωρίστηκαν κ.ά.)

 

Θα συμφωνήσω στο ότι η Jennifer Morrison είναι απλά κούκλα, πανέμορφη κοπέλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Zoe δεν είναι με τίποτα η μητέρα, δεν ταιριάζει με κανένα από τα μέχρι τώρα στοιχεία που έχουνε δοθεί για την μητέρα.

Παίζει να είναι η μεγάλη σχέση της σαιζόν για τον Ted, αφού χωρίσει πρώτα βέβαια με τον Captain, αλλά η μητέρα σίγουρα δεν είναι.

(τυχαία στοιχεία που μου 'ρχονται τώρα, η "your mother" ήταν συγκάτοικος του χαρακτήρα της Rachel Bilson, την περίοδο εκείνη η Zoe ήταν ήδη παντρεμένη, την μητέρα ο Ted την πρωτογνώρισε σε έναν γάμο και όχι έξω από το κτίριο που βρήκε την Zoe, η μητέρα ήταν στην τάξη που είχε μπει κατά λάθος ο Ted για να διδάξει την πρώτη φορά οπότε πιθανότατα θα τον αναγνώριζε αν ήταν η Zoe και θα έλεγε κάτι όταν γνωρίστηκαν κ.ά.)

 

Θα συμφωνήσω στο ότι η Jennifer Morrison είναι απλά κούκλα, πανέμορφη κοπέλα.

 

Για να σου πω την αλήθεια, ούτε που τα θυμόμουνα τα στοιχεία. Μόνο κάτι για μια κίτρινη ομπρέλα και το ότι τη συνάντησε σε ένα γάμο θυμόμουν. Πάντως, κρίμα γιατί θα ήθελα να μείνει η Zoe στη σειρά. :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο καλό επεισόδιο της σεζόν... (S06E08)

 

σαν το δεύτερο επεισόδιο αυτής της σεζόν δεν συγκρίνεται!μακραν η κορυφαία στιγμή του μπάρνει!!

σε σχέση όμως με τα υπόλοιπα επεισόδια της σεζόν ήταν καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

μοντελο ειναι αυτη η τζενιφερ μορισον?

 

Έχει κάνει και μοντέλο αλλά γνωστή έγινε από το House M.D. όπου έπαιζε μια

γιατρό στην ομάδα του.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Morrison

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και μοντέλο αλλά γνωστή έγινε από το House M.D. όπου έπαιζε μια

γιατρό στην ομάδα του.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Morrison

Όπου ήταν και πάλι hot, αλλά απίστευτα εκνευριστική.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όπου ήταν και πάλι hot, αλλά απίστευτα εκνευριστική.

 

Έχμ, άσχετο το ένα με το άλλο. :p

 

Αγαπάμε Jennifer Morrison. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σκάνδαλο.

O Barney έκλεψε τη μπουτονιέρα του Σιανίδη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέλασα αρκετά. Ξεχάστε τη βασική ιστορία με το φίλο του Ted και τα προβλήματα της Lily. Το επεισόδιο είχε Robin Sparkles, enough said eh.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέλασα αρκετά. Ξεχάστε τη βασική ιστορία με το φίλο του Ted και τα προβλήματα της Lily. Το επεισόδιο είχε Robin Sparkles, enough said eh.

Correction.

Robin Sparkles and her beaver :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτό με τη Ρόμπιν μου φάνηκε υπερβολικά ηλίθιο για αστείο. Δεν γέλασα ούτε μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Robin Sparkles, τι άλλο να θέλεις σε ένα επεισόδιο?? :D

Καλά εκεί με το beaver πέθανα στο γέλιο (όπως και ο Barney κι ο Ted)..! :lol:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα αρχισα να βλεπω την σειρα,μολις ξεκινησα σαιζον 2.

Επιδει εχω λατρεψει bundys και friends μαλλον εχω απαιτησεις:lol:

Συμπαθητικο,αν και μου ειπαν οτι χτυπαει friends(!!!!!),απλα υπερβαλανε.....

Ο μονος με στυλ friends και πολυ καλο παιξιμο ειναι ο ξανθος.

Ο πρωταγωνιστης απλα συμπαθητικος,η κοπελα που κυνηγαει βαρετη:lol:,οι δε αλλοι δυο φιλοι αδιαφοροι.....

Πρωτιμω να δω ξανα friends.....:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν κακό... Αλλά όχι και κάτι εξαιρετικό. Το κατώτερο από τα τρία Robin Sparkles επεισόδια κατά τη γνώμη μου.

 

+1

 

Το καλύτερο για μένα ήταν το Sandcastles in the sand και θα προτιμούσα να έδειχναν πάλι ότι βρήκαν βίντεοκλιπ της ;)

 

 

Παρόλο που με Friends μεγαλώσαμε, το HIMYM έχει πιο "σύγχρονο" χιούμορ και απίστευτες καταστάσεις. Και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο μέτρο σύγκρισης από τη στιγμή που μιλάμε για δύο διαφορετικές δεκαετίες στις οποίες ξεκίνησαν να προβάλλονται...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

και η Jennifer Morrison τελικά δεν είναι η μαμά αφού ο ίδιος ο Τεντ είπε στο τελευταίο επεισόδιο ότι γίναν πολύ καλοί φίλοι!θα δούμε ποτέ ποιά είναι αυτή η mother;;

Δύσκολο....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτα τα επεισοδια με Robin Sparkles που φαινοντα απιστευτα βαρετα σε σημειο να μη θελω να τα δω καν...Γενικα ο χαρακτηρας της Robin εχει προσφερει στιγμες γελιου μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...οπως κι η Λιλυ...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτα τα επεισοδια με Robin Sparkles που φαινοντα απιστευτα βαρετα σε σημειο να μη θελω να τα δω καν...Γενικα ο χαρακτηρας της Robin εχει προσφερει στιγμες γελιου μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...οπως κι η Λιλυ...

Κοίτα η Robin ή η Lily δεν είναι ο βασικός αστείος χαρακτήρας της σειράς.

 

Και άλλωστε οι (ωραίες) γυναίκες σπάνια είναι. Είναι πάντα πιο αστείο να βλέπεις έναν άντρα να τρώει τα μούτρα του ή να κάνει καφρίλες. Οι γυναίκες όπως και να το κάνουμε είναι πιο... λεπτεπίλεπτοι χαρακτήρες στις σειρές γιατί είναι ΠΟΛΥ πιο εύκολο να γίνουν από συμπαθείς, απωθητικές προς το κοινό.

 

Οι βασικοί "αστείοι" χαρακτήρες της σειράς είναι πρώτος ο Barney και δεύτερος ο Marshall.

O Ted είναι ο σοβαρός της υπόθεσης, ως πρωταγωνιστής, που κάνει πού και πού καμια τρέλα.

Και είναι χαρακτήρες που βασίζονται ΠΑΡΑ πολύ στους αντίστοιχους των Friends.

 

π.χ. είναι ξεκάθαρο πως ο Ted είναι ο νέος Ross (από τα περίεργα ενδιαφέροντα πού όλοι βρίσκουν/με βαρετά μέχρι τον τρόπο που βλέπει τις σχέσεις και τη ζωή), o Barney είναι ένας ακόμα πιο υπερβολικός Joey (για προφανείς λόγους), η Lily και ο Marshall είναι το αντίστοιχο ζευγάρι Monica και Chandler (με τις αντίστοιχες μανίες καθαριότητας της Monica να έχουν αποδοθεί ως μανίες με πιστωτικές στην Lilly και ο Marshall είναι ο comic relief χαρακτήρας τύπου Chandler) και η Robin είναι μια εξελιγμένη Rachel, με την επιθυμία για μια καριέρα που δεν λέει να πάρει "τον ανήφορο" και τη σχέση "on again-off again" με τον πρωταγωνιστή Ted (Ross).

Η μόνη ουσιστική διαφορά στο πρωταγωνιστικό ζευγάρι είναι πως γνωρίζουμε από τώρα πως δε θα καταλήξουν μαζί.

 

Ακολουθώντας λοιπόν τη συνταγή των Friends (στην πιο ενήλικη version της), είναι λογικό πως οι κοπέλες τις σειράς όπως η Robin και το ater ego της η Sparkles ή η Lilly, δεν είναι "ξεκαρδιστικές" αλλά απλά αστείες.

 

(To μόνο που λείπει είναι μια new-age, τρελιάρα χαρακτήρας όπως η Phoebe, αλλά αυτό το βρίσκω λογικό γιατί στα 90s ήταν δημοφιλείς τέτοιοι χαρακτήρες, αλλά στα 00s και στα 10s, όχι)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

με τη διαφορα οτι ο Ross ηταν φοβερος χαρακτηρας με τεραστια επιτυχια σε ολες τις σεζον του Friends και προσωπικα ο αγαπημενος μου της σειρας .Ο Τεντ ειναι υπερβολικα σοφτ, και πολυ "φιλεναδας " για τα γουστα μου. Και δε λεω μονο στη παρεα αλλα και γενικα .Και οι "καφριλες " που κανει σπανιως ,λιγο οτι να ναι...

Γενικα σε πολλα επεισοδια ,επιβεβαιωνομαι οτι συνεχιζω και βλεπω τη σειρα απλα και μονο για το Μπαρνευ ,αντε και λιιιγο Μαρσαλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...