Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ακσιζει να το αγορασω η υπαρχη καπιο αλλο με τα ιδια λεφτα/χαρακτηριστηκα (nokia) ομως πιο καινουργιο μοντελο.?:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, κατά την άποψή μου αξίζει. Κάνε μια έρευνα αγοράς γιατί μπορείς να το βρεις πάρα πολύ φθηνά.

 

Μπορείς να απευθυνθείς και στους Διαξιφισμούς να πάρεις και άλλες γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια σας παρακαλω βοηθειααα...εχω ενα 6500 slide και οταν βαζω καρτα μνημης κολαει απιστευτα,δεν μπορω να παρω ουτε τηλεφωνο..σας παρακαλω δεν την παλευω αλλο..!η καρτα ειναι 2 gb αλλα και με 128 mb τα ιδια κανει...:(
Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΕΙΤΕ Μ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙ.ΕΚΑΝΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ 6210 NAVIGATOR ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ 6500 SLIDE ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΤΕΣΠΑ...EXEI ΕΦΑΡΜΟΓΗ JAVA ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ PDF??ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΙΑ??ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ,Θ Τ ΣΠΑΣΩ ΑΝ ΔΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ PDF!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω ένα 6500 (απο αναβάθμιση) το οποίο είναι σφραγισμένο στο κουτί.

Πόσο πιστεύετε οτι είναι μια καλή τιμή να το δώσω?

 

Δεν έχει ανοιχτεί κάν η συσκευασία (η σφραγίδα στο κουτί) ενώ το πήρα στα χέρια μου μόλις χθές (22/5/09) οπότε ουσιαστικά συνοδεύεται απο πλήρη εγγύηση.

 

Επειδή δεν έχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω, πείτε μου κάποια λογική τιμή για να ζητήσω (κάπου ανάμεσα στο να το σκοτώσω και το να φάω κράξιμο :p ).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όμως δεν θεωρώ αξιόπιστη πηγή την Χ.Ε. οπού μπαίνει ο κάθε ένας και πουλάει σε τιμές ότι νά ναι, λές και πουλάει το μοναδικό τεμάχιο που υπάρχει στον πλανήτη.

Προτιμώ να βασίζομαι σε απόψεις ανθρώπων που γνωρίζουν το αντικείμενο και θα είναι πιό εύστοχες.

Αν ήταν να το πάω κατα Χ.Ε. ή κατα προσέγγιση, τότε δεν θα ζήταγα την βοήθειά σας.

Την ζητάω επειδή θεωρώ την γνώμη σας πολύτιμη και αξιόπιστη σαν πηγή.

 

Ευχαριστώ,

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τελευταια μετα απο 8 μηνες που το εχω χωρις προβληματα κανενα και καταευχαριστημενος , εχει αρχισει και μου εχει κανει 2 φορες μεχρι τωρα το εξης.

Στα καλα καθουμενα ενω ειναι ανοιχτο standby , παω ας πουμε , να παρω ενα τηλεφωνο και βλεπω οτι εχει εξαφανιστει η ταπετσαρια , εχει λευκη οθονη , και επισης , χανει τους ηχους κλησης που εχω βαλει στα προφιλ.

Οπως λεω 2 φορες μου το εχει κανει μεχρι τωρα , και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αιτια ειναι το καπακι αν το προσεξεις εχει καπιες μικρες προεξωχες που πατανε σε ελασματα αν για τον οπιο λογο δεν υπαρχει επαφη το αποτελεσμα ειναι αυτο
Link to comment
Share on other sites

αιτια ειναι το καπακι αν το προσεξεις εχει καπιες μικρες προεξωχες που πατανε σε ελασματα αν για τον οπιο λογο δεν υπαρχει επαφη το αποτελεσμα ειναι αυτο

 

Συγνωμη αυτο που μου λες το γνωριζω κι εχεις δικιο ετσι ειναι.

Μονο που εγω , ισως να μην εγινα κατανοητος στον γραπτο λογο , δεν ειπα οτι κλεινει η σβηνει το κινητο απο μονο του.

Ουτε κλεινει ουτε τιποτα.

Απλα χανει την ταπετσαρια του και τους ηχους κλησης απο τα προφιλ.

Ειναι ανοιχτο οταν γινεται αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω καλα καταλαβα εσυ δεν καταλαβες , ξεκουμποσε το καπακι ενω εχεις τον ηχο και την ταπεσταρια σου και δες το αποτελεσμα λευκη ταπετσα και μαμα ηχος κλησης
Link to comment
Share on other sites

@yiannis64 το πρόβλημα μάλλον είναι στην επαφή που κάνει η κάρτα μνήμης με την υποδοχή. Έχουν αναφερθεί τέτοιου είδους προβλήματα και παλιότερα. Αν την εικόνα που χρησιμοποιείς για ταπετσαρία και τον ήχο κλήσης τα βάλεις στην μνήμη του τηλεφώνου δεν θα έχεις πρόβλημα.

Βέβαια υπάρχει πατέντα για να φτιάξεις την υποδοχή της κάρτας μνήμης ώστε να είναι πιο σταθερή. Λυγίζεις κάποια σιδεράκια. Τώρα ακριβώς πώς γίνεται δεν θυμάμαι και δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό για να σου πω. Αν ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες σίγουρα κάπου θα το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

εγω καλα καταλαβα εσυ δεν καταλαβες , ξεκουμποσε το καπακι ενω εχεις τον ηχο και την ταπεσταρια σου και δες το αποτελεσμα λευκη ταπετσα και μαμα ηχος κλησης

 

Σου απαντω ομορφα και ωραια και ευγενικα , και σου λεω ισως και εγω να μην εγινα κατανοητος , και ζητω και συγνωμη κιολας , κι εσυ μου απαντας , << εγω καλα καταλαβα , εσυ δεν καταλαβες?>>

Σου ειπα εγω Η γραφω οτι δεν καταλαβες.

Ελεος , ας προσεχουμε λιγο τον γραπτο μας λογο εδω μεσα βρε παιδια.

Μπορουμε να ειμαστε ποιο ευγενικοι , πιστευω ,γιατι ο γραπτος λογος , παρεξηγειται ευκολα.

Ας προσεχουμε λοιπον , πως γραφουμε.

Anyway. ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις σας , και τους 2 παιδια.

Παντως αν ειναι απο την καρτα μνημης , γιατι δεν χανει τις φωτο και τους ηχους κλησης των επαφων που τους εχω και αυτους στην καρτα μνημης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιαννη οταν διευκρινιζεις σε καπιον το οτι δεν καταλαβε κατι δεν ειναι χασιμο ευγενιας ο οπιοσδηποτε μπορει να μην καταλαβει κατι . τελος παντων το δοκιμασες αυτο που σου προτινα ;
Link to comment
Share on other sites

γιαννη οταν διευκρινιζεις σε καπιον το οτι δεν καταλαβε κατι δεν ειναι χασιμο ευγενιας ο οπιοσδηποτε μπορει να μην καταλαβει κατι . τελος παντων το δοκιμασες αυτο που σου προτινα ;

 

Τελος κι απο εμενα.

Στο θεμα μας.

Ναι το δοκιμασα , και πραγματι ετσι ειναι.

Με το που εβγαλα το καπακι , αμεσως λευκη οθονη , και μαμα ηχος κλησης στα προφιλ.

Οποτε δεν ειναι θεμα καρτας μνημης , οπως αναφερθηκε , αλλα καπακιου?

Και τι κανουμε?

Κολλαμε με οξυγονοκολληση το καπακι?:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι οξυγονοκολληση argon ειναι καλυτερα πλακα κανω , στο θεμα μας τωρα για να αποφυγεις το φαινομενο θα πρεπει με μια καρφιτσα η κατι αναλογο μυτερο να ανασηκωσεις ελαφρα τα ελασματα αν ειναι πεσμενα , δες πρωτα μηπως εχουν πιασει οξιδοση μηπως εχει στραβωσει το καπακι και γενικοτερα οτι μπορει να αποκοψει την επαφη μεταξυ των προεξοχων και των ελασματων
Link to comment
Share on other sites

οχι οξυγονοκολληση argon ειναι καλυτερα πλακα κανω , στο θεμα μας τωρα για να αποφυγεις το φαινομενο θα πρεπει με μια καρφιτσα η κατι αναλογο μυτερο να ανασηκωσεις ελαφρα τα ελασματα αν ειναι πεσμενα , δες πρωτα μηπως εχουν πιασει οξιδοση μηπως εχει στραβωσει το καπακι και γενικοτερα οτι μπορει να αποκοψει την επαφη μεταξυ των προεξοχων και των ελασματων

O.K Το εκανα οπως λες , και η αληθεια ειναι , οτι ναι μεν , κουμπωνει λιγο πιο δυσκολα τωρα , αλλα δειχνει πιο σταθερο κουμπομενο απο πριν.

Οποτε μαλλον αφου δεν θα κουνιεται , οπως πριν , μαλλον δεν θα ξαναδημιουργηθει το ιδιο προβλημα.

Αλλα το καπακι , πρεπει να βγαινει μονο οταν ειναι κλειστη η συσκευη , γιατι φυσικα , κανει τα ιδια.

Κοιτα να δεις? Δεν το ηξερα αυτο με το καπακι οτι αυτα τ'αυτακια τα μεταλλικα στο πλαι ειναι και επαφες , και δημιουργουν αυτο το προβλημα?

Οσο ζεις μαθαινεις που λενε.

Ο.Κ. Χιλια ευχαριστω για την εξηπυρετηση και την πολυτιμη βοηθεια σου.:thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια δ φταιει το καπακι αλλα ενα ποδαρακι με το οποιο κανει επαφη το πορτακι κ αναγνωριζει τη καρτα μνημης.οταν βγαλετε το πορτακι υπαρχει ενα χρυσο ποδαρακι διπλα στην καρτα μνημης.το σηκωνετε με προσοχη με ενα μυτερο αντικειμενο Kai voila δ θα ξαναχασει την καρτα μνημης.ειναι κατι συνηθισμενο σε αυτο το μοντελο.στη διαθεση σας για διευκρινεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :)

 

Έχω το κινητό nokia 6500 και έχω βάλει κάρτα μνήμης 2gb μέσα.

Το πρόβλημα είναι ότι χωράει μόνο κάπου 600mb και μόλις πάω να περάσω κι άλλα, μου εμφανίζει ότι έχει πρόβλημα.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω?

Το ίδιο πρόβλημα μου είχε εμφανιστεί και σε ένα άλλο nokia. Λογικά είναι κάτι που δεν κάνω εγώ σωστά αλλά τί είναι?

 

Ευχαριστώ,

καλό μήνα κι όλας!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις format στην καρτα? Οταν εχεις φορτωμενα 600mb υπαρχει ελευθερη μνημη η ειναι 0?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...