Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Επειδή έχει πολύ υψηλό SAR η συσκευή κι ανησυχώ, έχετε παρατηρήσει κάποια ενόχληση κατά την διάρκεια της ομιλίας ή κι έπειτα; Εγώ δεν έχω αισθανθεί κάτι και μου έκανε εντύπωση με τόσο υψηλό SAR. Ίσως επειδή η κεραία του βρίσκεται στην κάτω πλευρά και δεν ακουμπάει στο αυτί.

 

το αυτι σου θα καιei λιγο παραπανω απο οτι αν μιλουσες με καποιο κινητο με χαμηλοτερο sar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!Εχω ενα ακουστικο bluetooth Nokia BH-215 http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003994 αλλα δεν μου το ανιχνευει το κινητο με τπτ.Αντιθετα ενα μοτορολα δουλευει κανονικα.Μηπως ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω ενα ακουστικο bluetooth Nokia BH-215 http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003994 αλλα δεν μου το ανιχνευει το κινητο με τπτ.Αντιθετα ενα μοτορολα δουλευει κανονικα.Μηπως ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?:O

 

κατι δεν κανεις σωστα γιατι εχω τα ιδια προιοντα που αναφερεις και σε εμενεα δουλευουν αψογα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μόλις έκανα αναβάθμιση με την τελευταία έκδοση 10.00 και πλέον έχει εξαφανιστεί η ελληνική γλώσσα και από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ πλέον να την επαναφέρω. Ούτε μπορώ να γράψω πλέον ελληνικούς χαρακτήρες σε μήνυμα ή στον τηλ. κατάλογο. Έχεις κανείς καμία ιδέα τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μόλις έκανα αναβάθμιση με την τελευταία έκδοση 10.00 και πλέον έχει εξαφανιστεί η ελληνική γλώσσα και από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ πλέον να την επαναφέρω. Ούτε μπορώ να γράψω πλέον ελληνικούς χαρακτήρες σε μήνυμα ή στον τηλ. κατάλογο. Έχεις κανείς καμία ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

απο που εχεις αγορασει το κινητο? ειναι παραεισαγωγης και με την αναβαθμιση εχασες την ελληνικη γλωσσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

 

πατησα το power στο bluetooth μεχρι να αρχισει να αναβοσβηνει γρηγορα το πρασινο φωτακι..τοτε ανοιξα το bluetooth στο κινητο και μεσα απο το μενου πηγα στο αναζητηση ενεργων συσκευων..το βρηκε και πατησα συνδεση..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Γνωρίζει κανείς αν η συσκευή είναι Vodafone live αν είναι κλειδωμένα τα mp3? παλιότερα σε κάποιο sonyericsson δεν με άφηνε να τα βάλω ως ήχο κλήσης. το θέμα είναι οτι το κιν. είναι ακόμα σφραγισμένο στο κουτί και θέλω να το ανοίξω άμεσα. Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει σχετικά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας

Έχω πρόβλημα με το 6500 slide και το handfree SE VH310.

Πολύ καλό, αλλά μόλις πατάω ελαφρά το κουμπί το τηλέφωνο μου βγάζει:

< Αρχίστε να μιλάτε τώρα > και όταν πιάνει ομιλία αρχίζει και καλεί ονόματα από τον κατάλογο χωρίς να το καταλάβω!!!:oops:

Προσπαθώ να βάλω κλείδωμα πληκτρολογίου, αλλά δεν μου δέχεται το 12345 ή 00000 ή 99999 ως παλιό κωδικό ασφαλείας.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω κωδικό ασφαλείας ή τέλος πάντων να καταργήσω την φωνητική κλήση;

 

Ευχαριστώ

thund3r
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...κεγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. σε καταστημα νοκια, μουπαν οτι η αναβαθμιση ειναι beta ακομα. κ το δικο μου 6500 ειναι παραεισαγωγης..δλδ παρα παραεισαγωγης..θα προσπαθησω σημερα να ακολουθησω τα βηματα να το κανω debrand με τον οδηγο εδω...!ο θεος μαζι μας!αν καποιος εχει την ευγενικη κατανοηση ισως να στειλει επεξηγησεις..το μαιλ μου ειναι makismas στο ελληνικο yahoo..

 

με χαρα κ μεγαλη περηφανια ανακοινωνω οτι τα καταφεραμε με το νεμεσις κ αλλαξαμε τη γλωσσα!!! παρα πολυ απλη διαδικασια, αρκει να ακολουθησεις κατα γραμμα τις οδηγιες κ να μπεις λιγο στο πνευμα του προγραμματος! στην αρχη δεν αναγνωρισε το κινητο, αλλα το εβγαλα απο τη usb και το ξαναβαλε κ το αναγνωρισε μια χαρα! το ολο θεμα ηταν δυο κλικ υποθεση οπως σοφα λεει ο οδηγος!! τι να πω....χιλια ευχαριστω σε εκεινον(μου διαφευγει τωρα το ονομα του) που εκανε τον κοπο να το ψαξει το ποσταρε!!εκ μερους των κοινων θνητων..σευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

makismas έβαλες την 10.00 έκδοση με το software update?

Ακολούθησα τις οδηγίες και επανήλθαν τα ελληνικά στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά λίγη βοήθεια...Πώς βγάζουμε την sim card?

 

έχει ένα μεταλικο ελασματακι με ενα βελακι πανω που το τραβας προς το μερος της μπαταριας και αυτο σπρωχνει την καρτα και βγαινει εξω..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια...χρειαζομαι αμεση βοηθεια...εχω το κινητο κανα 6μηνο με την τελευταια εκδοση λογισμικου...και σημερα ενω ολα δουλευαν ρολοι...δεν μου εχει πεσει την τελευταια βδομαδα κατω...ουτε εχει πεσει νερο πανω..!το κινητο εμεινε απο μπαταρια...και καπουτ...τωρα δεν δουλευει...κανει να ανοιξει βγαζει νοκια και μετα τσαφ σβηνει...και οταν το βαζω στο φορτιστη δεν κανει τπτ...!Τι μπορει να επαθε...οποια πληροφορια δεκτη..!Ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον προηγουμενο φιλο.Το τηλεφωνο ενω ειναι ανοιχτο δουλευει αψογα, αν το κλεισω ανοιγει πολυ δυσκολα. Μολις το κλεισω εμφανιζεται πανω(στην κλειστη)οθονη μια μαυρη κηλιδα.Αυτη η κηλιδα φευγει σε κανα διλεπτο και τοτε το κινητο ανοιγει κανονικα.

Αυτο το κανει εδω και δεκα μερες περιπου.Απο τοτε που το παρουσιασε εχει και υπερβολικη καταναλωση μπαταριας. Σε μια μερα ειναι of.

Το πηγα σε nokia shop εκαναν αναβαθμιση λογισμικου εστρωσε για δυο μερες μετα παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη χρονια σε όλους.

Θελω μια μικρη βοήθεια...

Υπάρχει τρόπος να περασω επαφες και αλλα απο sony-ericsson στο 6500 slide?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλή χρονιά και από εμένα.

πριν κανένα μήνα σταμάτησαν να δουλεύουν/πατιούνται τα κουμπιά 1,4,7,* που είναι βασικά τα 4 κάθετα κουμπιά στο αριστερό μέρος.

 

άκουσε κανέις παρόμοιο πρόβλημα? μήπως θα χρειαστεί ένα απλό καθάρισμα ή αντικατάσταση του πληκτρολογίου;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να στείλω-αντιγράψω επαφές και άλλο περιεχόμενο από nokia 6500 slide σε sony ericsson;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για περιεχόμενο μεταφέροντας τα αρχεία σου από το nokia στον υπολογιστή και από τον υπολογιστή στο ericsson.

Για επαφές συγχρόνισε το nokia με το outlook μέσω pc suite και μετάφερε τις επαφές. Μέσω του se pc suite συγχρόνισε και το se με το outlook.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...

 

πηρα πριν ενα μηνα το 6500slide

 

αν και λιγο χοντροκομμενο, εινια φανταστικο τηλεφωνο

 

λοιπον, πριν απο αυτο ειχα ενα ericsson w910i

το νοκια εινα κλασεις ανωτερο, και πολυ καλυτερο κινητο σε ολα...

 

ομως επειδη δεν ειμαι τρελος γκατζετακιας, δεν εχω τρελες απαιτησεις απο το τηλεφωνο...

το ερικσον ομως ειχε κατι που το χα λατρεψει, και το νοκια δε το εχει...

 

TRACK ID

 

φανταστικη λειτουργεια, οποιο τραγουδι ακους και δε το ξερεις στο βρισκει αμεσως και παντα...

 

 

και ρωταω λοιπον...μπορω να το βαλω και στο 6500?

το εχει κανει καποιος?εψαξα στο google αλλα δε βρηκα τιποτα που να δουλευει δυστυχως...

 

 

 

αν καποιος γνωρισει ας ενημερωσει γιατι με καιει πολυ να το βαλω

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

φίλε δεν δουλεύουν αυτα, ειναι τα πρωτα πραγματα που ειδα...

 

 

 

υπαρχει κατι δοκιμασμενο?κατι που να το εχει χρησιμοποιησει καποιος?

Edited by stendor
Απαγορεύονται τα Greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες έχει τύχει σε κανέναν άλλο να μην αναγνωρίζει πια την κάρτα μνήμης?

 

Ένα ωραίο πρωί εμφάνιζε την κάρτα αλλά χωρίς στοιχεία της χωρητικότητας της...

 

Πατόντας πάνω της σου έλεγε να κάνεις μορφοποίηση, πατούσα ναι, με ρωτούσε αν θα διαγραψω τα πάντα και ύστερα έλεγε η ενέργεια απέτυχε...

 

Έβαλα άλλη κάρτα και πάλι τα ίδια και η κάρτα που είχα μέσα στο 6500 μπήκε σε άλλο κινητό και δούλευε κανονικά.

 

Οπότε υποθέτω είναι θέμα της συσκευής...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...