Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, ανοιξα αυτο το θέμα γιατι δεν είδα πουθενα κάτι σχετικο, το ερωτημα μου είναι το εξης, τραβηξα ένα βιντεο αλλά λογου οτι το μεγεθος του ξεπερνουσε τον ελευθερο χωρο που υπηρχε στην καρτα μου το εσπασε σε 2 αρχεια με καταληψη 3gp και swp το αλλο.Υπαρχει κάποιος τρόπος να ανακτησω το αρχείο?:confused:
If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή το δίνω το κινητό και θέλω να σβηστούν όλα από μέσα και να το παραδώσω όπως το παίρνεις καινούριο πως κάνουμε hard format???

 

Καίγομαι!!!

 

Ευχαριστώ.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες χαιρετε!

 

Αγορασα προσφατα ενα ΝΟΚΙΑ 6500 και ψαχνω να βρω εναν τεχνικο που μπορει να μου το ξεκλειδωσει γιατι ειναι μπλοκαρισμενο στο δυκτιο της Τ-mobile. Δοκιμασα αρκετους κωδικους και καταφερα να το μπλοκαρω και εγω και τωρα ακομα και καρτα της Τ-mobile να βαλω δεν την δεχεται.

 

Μαλλον θα χρειαστει flash αλλα δεν εχω ιδεα που μπορει να το κανω στην κρητη.

 

Υπαρχει μηπως καποιος που μπορει να απευθυνθω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους

μηπως γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να γίνει σωστή μεταφορά των αποθηκευμένων μηνυμάτων sms απο nokia 6280 σε nokia 6500?

δοκίμασα με το nokia pcsuite αλλα τα αποθηκευμένα sms απο το nokia 6280 μεταφέρθηκαν μεν στο 6500 αλλά μεταφέρθηκαν μισά και κομμένα.

Μήπως δεν γίνεται αυτή η μεταφορά?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με back up μέσω του Content Copier του PC Suite;

Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά έχω πάρει ένα 6500 slide , του έκανα αναβάθμιση στην εκδ. 10 μέσω στου nokia software updater όλα καλά μέχρι εδώ. Ξέρετε πως θα κάνω να παίξει το opera mini εκδ. 4.2 ? υπόψιν έχω wind με plus non stop ενεργό. Από το δικό του browser παίζει κανονικά αλλά από opera mini δεν μπαίνει με τίποτα.Τις ρυθμίσεις τις έχω τσεκάρει και παίζουν λογικά εφόσον μπαίνει με το δικό του browser.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια απορια εχω..

μπορω να ξερω εκ των προτερων αν κανω αναβαθμιση στο κινητο αν θα χαθει η ελληνικη γλωσσα? δεν θελω να αλλαζω το product code κτλ..

εχει σχεση με το που γραφει πως εχει κατασκευαστει η κατι αλλο στην συσκευη?

ευχαριστω προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια απορια εχω..

μπορω να ξερω εκ των προτερων αν κανω αναβαθμιση στο κινητο αν θα χαθει η ελληνικη γλωσσα? δεν θελω να αλλαζω το product code κτλ..

εχει σχεση με το που γραφει πως εχει κατασκευαστει η κατι αλλο στην συσκευη?

ευχαριστω προκαταβολικα..

Θα πρέπει να κοιτάξεις το product code της συσκευής σου και να διασταυρώσεις αν είναι ίδιο με το Ελληνικό product code το οποίο είναι 0549726. Αν είναι αυτό τότε δεν θα χάσεις τα Ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κοιτάξεις το product code της συσκευής σου και να διασταυρώσεις αν είναι ίδιο με το Ελληνικό product code το οποίο είναι 0549726. Αν είναι αυτό τότε δεν θα χάσεις τα Ελληνικά.

 

:(απο οτι βλεπω δεν ειναι το ιδιο νουμερο με αυτο που μου δινεις....:wacko:

σε ευχαριστω για την απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

Το 6500 slide έχει 2 Ελληνικά product codes, 549726 RM-240 CTR SILVER EURO-H GREEK ή 557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK. Δες μήπως είναι το 2ο νούμερο. Επίσης αν στο πληκτρολόγιο έχεις και Ελληνικούς χαρακτήρες εκτός από τους Αγγλικούς τότε το κινητό σου είναι Ελληνικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το 6500 slide έχει 2 Ελληνικά product codes, 549726 RM-240 CTR SILVER EURO-H GREEK ή 557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK. Δες μήπως είναι το 2ο νούμερο. Επίσης αν στο πληκτρολόγιο έχεις και Ελληνικούς χαρακτήρες εκτός από τους Αγγλικούς τότε το κινητό σου είναι Ελληνικό.

 

:(δεν εχει κανενα απο αυτα δυστυχως..ουτε τους ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο..

απο οσο ειδα στο νετ ο δικος μου γραφει RM-240 CTR BLACK EURO-C LATIN UK

 

αν το αλλαξω(βαλω τον Ελληνικο)-κανω την αναβαθμιση-και το γυρισω ξανα, χανω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το Ελληνικό product code και μετά ξανά αυτό που έχεις όχι δεν χάνεις καμία εγγύηση. Αλλά δεν χρειάζεται να το κάνεις έτσι. Άλλαξε product code, βάλε το Ελληνικό κάνε αναβάθμιση και αν ποτέ χρειαστεί να το δώσεις να το κοιτάξουν σε κάποιο nokia store ή στα κεντρικά της Nokia, τότε ξανά βάζεις το product code που έχει η συσκευή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα να το αλλαξω αμεσως για τον λογο μηπως καποια στιγμη παθει κατι (κατι που να μην ανοιγει το κινητο, να μην φαινεται η οθονη..πωπω την καταστροφη να φερω) και δεν μπορω να το αλλαξω τοτε..οκ ομως σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και για τον χρονο σου..να εισαι καλα.

 

 

Τελικα καποιος αλλος ειχε κανει την αλλαγη στο product code...συνδεθηκα με το νεμεσις και ειχε αλλο κωδικο απο αυτο που γραφει η συσκευη..

τωρα κατα ποσο μπορω να αποδειξω πως ετσι το αγορασα δεν ξερω..

ελπιζω να μην χρειαστει να πεισω καποιον γι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πάρει ένα 6500 slide , του έκανα αναβάθμιση στην εκδ. 10 μέσω στου nokia software updater όλα καλά μέχρι εδώ. Ξέρετε πως θα κάνω να παίξει το opera mini εκδ. 4.2 ? υπόψιν έχω wind με plus non stop ενεργό. Από το δικό του browser παίζει κανονικά αλλά από opera mini δεν μπαίνει με τίποτα.Τις ρυθμίσεις τις έχω τσεκάρει και παίζουν λογικά εφόσον μπαίνει με το δικό του browser.

 

τελικά βρήκα απάντηση στο πρόβλημα μου μόνος μου.

Η λύση:

 

http://hotshot05.page.tl/Proxy-settings-for-NOP-for-S40v3-and-v5-phones.htm

Java proxy generator

 

και το *.prov αρχείο που έφτιαξα για εμένα και δουλεύει με wind plus.

 

Όλα τα ευχαριστώ από εμένα πάνε στον ravidavi@http://www.howardforums.com

 

Προσοχή!

 

Μεγάλη προσοχή εκεί που λέει "1: Push the "NokiaJAVAProxy.prov" file to your phone using Bluetooth. send the file via "Send File..." option only do not copy paste to your phone ("object push", not file transfer). If your are unable to do it, just transfer it to any bluetooth supported phone and send that file via bluetooth to your phone."

 

Εγώ επειδή δεν το κατάφερα από το bluetooth του φορητού μου υπολογιστή, το έστειλα στο παλιό μου 6680 που τρέχει symbian και είχα εγκατεστημένο το fexplorer. Από εκεί βρήκα το *.prov αρχείο και το έστειλα στο 6500 όπου και το πήρε κανονικά.

 

Μέχρι στιγμής, παίζει ο browser της nokia, o opera mini εκδ. 4.2 καθώς και το Yahoo! Go που έχω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά έχω πάρει ένα 6500 slide , του έκανα αναβάθμιση στην εκδ. 10 μέσω στου nokia software updater όλα καλά μέχρι εδώ. Ξέρετε πως θα κάνω να παίξει το opera mini εκδ. 4.2 ? υπόψιν έχω wind με plus non stop ενεργό. Από το δικό του browser παίζει κανονικά αλλά από opera mini δεν μπαίνει με τίποτα.Τις ρυθμίσεις τις έχω τσεκάρει και παίζουν λογικά εφόσον μπαίνει με το δικό του browser.

 

Πως εκανες update στην εκδοση 10 εγω το εχω παρει απο vodafone παω να κανω αναβαθμιση και μου λεει για τη συσκευη μου η νεοτερη ειναι η 9.40??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πως εκανες update στην εκδοση 10 εγω το εχω παρει απο vodafone παω ν κανω αναβαθμιση κ μ λεει για τη συσκευη μ η νεοτερη ειναι η 9.40??:blink:

 

και εγω εκανα αναβαθμιση στη 10 με το updater της νοκια..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει vodafone μενού μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μόνο για έκδοση της vodafone.. εκτός αν ακολουθήσεις τον οδηγό για να βγάλεις το μενού της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεει οτι εχει την version 06.14 της 30/03/2009.

Δεν ξερω αν ειναι η τελευταια η οχι και εχω επισης και product code 0565196.

Τελος δεν μου δουλευει ο Opera και γενικα μαλλον θελει ρυθμισεις ιντερνετ και εχω παροχο wind.

Παλια υπηρχε θυμαμαι απο Νοκια ενα site που κατεβαζες ρυθμισεις , τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει vodafone μενού μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μόνο για έκδοση της vodafone.. εκτός αν ακολουθήσεις τον οδηγό για να βγάλεις το μενού της vodafone.

 

Μπορεις αν δεν σου ειναι κοπος να μου στειλεις το link για τον οδηγο?εψαξα στο forum αλλα δεν μπορεσα να τον βρω.επισης να ρωτησω κατι αλλο.Καθε φορα που κανω εγκατασταση μια java εφαρμογη που ειναι Unsigned μου ζηταει να δινω αδεια καθε φορα για προσβαση στην καρτα μνημης επειδη δεν προερχεται απο αξιοπιστο προμηθευτη.εψαξα στο ιντερνετ βρηκα κατι λυσεις. π.χ. xxxxxxxxxxxxx

 

αλλα και παλι η πρωτη δε δουλεψε, ενω στη δευτερη που προτεινει δε μπορω να εγκαταστησω το mobimb rus.εβαλα κανα 2 αγγλικές εκδόσεις mobimb αλλά δεν μπόρεσα να έχω πρόσβαση στα Hidden folders του κινητου.

Αν μπορει καποιος και ξερει ας με βοηθησει, εχω απελπιστει!!:wacko::wacko::wacko:

 

Εμενα μου λεει οτι εχει την version 06.14 της 30/03/2009.

Δεν ξερω αν ειναι η τελευταια η οχι και εχω επισης και product code 0565196.

Τελος δεν μου δουλευει ο Opera και γενικα μαλλον θελει ρυθμισεις ιντερνετ και εχω παροχο wind.

Παλια υπηρχε θυμαμαι απο Νοκια ενα site που κατεβαζες ρυθμισεις , τωρα?

 

Δες τη λυση που πρεοτεινει ο Siliconmac 2-3 Μηνυματα πιο πανω!!:) εμενα μ ελυσε το προβλημα που ειχα οσον αφορα στη λειτουργια του Opera!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Είναι από S60.. αλλά το έχει αναφέρει ο mirrorofsorrow στο θέμα του 5610..

Τώρα για περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω να σου πω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αγόρασα το 6500 slide και έχω το εξής πρόβλημα.Όταν καλώ κάποιον δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου στην οθόνη του.(απόκρυψη)Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει να βγάλω την απόκρυψη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αγόρασα το 6500 slide και έχω το εξής πρόβλημα.Όταν καλώ κάποιον δεν εμφανίζεται ο αριθμός μου στην οθόνη του.(απόκρυψη)Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει να βγάλω την απόκρυψη;

 

αν ειναι απο την συσκευη...

μενου-ρυθμισεις-κλησεις-αποστολη στοιχειων (εκει εχει την επιλογη που θελεις)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω να κανω κατι τετοια.

Καλα στο 6500 που ειχα λειτουργουσαν ολα κανονικα , γιατι οχι και σε αυτο?

Και τελικα ξαναλεω δεν υπαρχει , site που να δινει τις ρυθμισεις?

Παλια μεσω Νοκια υπηρχε παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Αγόρασα το 6500 απο μία φίλη.Εχω ένα περίεργο πρόβλημα.Όταν το κινητό είναι σε αναμονή(κλειδωμένο - ή οχι) ,η οθόνη του δεν σβήνει(δεν ''σκοτεινιάζει'' καν), με αποτελεσμα η μπαταρία να εξαντλήται σε χρόνο ρεκόρ.Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών χωρις αποτέλεσμα.Καμία ιδέα?

πατώντας *#0000# βγάζει Νokia 6500s-1

v 10.00(!!)

06-03-09

RM-240

©Nokia

Variant: 00.00

Virtual Variant:

No virtual variant

 

Language:

 

v 10.00

06-03-09

RM-240

©Nokia

H

Πηγαίνοντας στο site της Νokia για να κάνω αναβάθμιση, και βάζοντας το product code (0558793), μου βγάζει '' Latest available software for Nokia 6500 slide, product code 0558793

Version: 09.40''

Με αποτέλεσμα να μην με αφήνει να κάνω αναβάθμιση αφού έχω νεότερη εκδοση!Πως γίνεται ρε παιδιά αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...