Jump to content

Χρονοκάρτα για Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι πλέον έχουμε και την Tellas και δεν ξέρω ποιους ακόμα με το "Free Internet" (=αστικό). Λέτε να μπορέσουμε να τους την φέρουμε μέσω Teledome; :D

 

Στην Αγγλία πάντως την (παλαιολιθική) εποχή που έμπαινα με DialUp έπεφτε χαράτσι σε τέτοιες διεξόδους αργά ή γρήγορα.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Nαι πλέον έχουμε και την Tellas και δεν ξέρω ποιους ακόμα με το "Free Internet" (=αστικό). Λέτε να μπορέσουμε να τους την φέρουμε μέσω Teledome; :D

 

Στην Αγγλία πάντως την (παλαιολιθική) εποχή που έμπαινα με DialUp έπεφτε χαράτσι σε τέτοιες διεξόδους αργά ή γρήγορα.

 

Δηλαδή πότε?? Και τι είδους πρόστιμο?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πότε?? Και τι είδους πρόστιμο?? :confused:
Δεν νομίζω πρόστιμο, εξάλου που εντοπίζεται η παρανομία; Απλώς δεν θα "απαγόρευαν" τις κλήσεις προς τον αστικό αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Nαι ΟΚ όχι πρόστιμο, απλά την εποχή που πρωτοεμφάνησε η ΑΟL πχ 15 μέρες trial με κλήση σε 0800 (freephone) πολλές telco αρχισαν να χρεώνουν το συγκεκριμένο νούμερο. Ή άλλο παράδειγμα με τα free minutes από κινητά δεν μπορούσες να καλέσεις ελεύθερα τις χρονοκάρτες που είχαν αστική χρέωση... (Καλώντας στην κάρτα μέσω του αστικού της αριθμού είχες πολύ μικρότερη χρέωση για τον προορισμό σου σε σχέση με το να την καλούσες μέσω 0800)

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ρε παίδες... τελικά έχει απομείνει καμιά dialup σύνδεση από 210;

 

Μπας και μπούμε καννα Internet, γιατί οτιδήποτε άλλο δεν ξεκινάει από 210 το κόβει το τηλεφωνικό κέντρο...

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... τελικά έχει απομείνει καμιά dialup σύνδεση από 210;

 

Μπας και μπούμε καννα Internet, γιατί οτιδήποτε άλλο δεν ξεκινάει από 210 το κόβει το τηλεφωνικό κέντρο...

Η Forthnet έχει σίγουρα αστικό αριθμό κλήσης. Κάπου στο forum υπάρχει σίγουρα, ψάξε.

Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet έχει σίγουρα αστικό αριθμό κλήσης. Κάπου στο forum υπάρχει σίγουρα, ψάξε.

Μάλλιστα έχει και 210 και 211 και σε μερικούς νομούς ακόμα με διάφορα προθέματα!

 

Μπορούν να στα δώσουν και στο τμήμα πωλήσεων 801 100 8000 από σταθερό ή 211 100 8000 από κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

210 6685200

To Τηλέφωνο πρόσβασης της HOL. Δοκιμασμένο

Δείτε και στην σελίδα http://support.hol.gr/online/support/index.aspx?mid=140&HID=6

 

πρόσβαση στο δίκτυο της Hellas On Line μέσω τηλεφωνικών κέντρων εταιριών/ οργανισμών της περιοχής Αθηνών, που διαθέτουν φραγή στις κλήσεις οι οποίες ξεκινούν με "0", πραγματοποιούνταν με κλήση του αριθμού 6685200, ο οποίος πλέον έχει γίνει 210 6685200

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!

 

 

Χρειάζομαι κι εγώ αριθμούς 210 από ISP's, γιατί δεν μπορώ να καλέσω κανένα άλλο αριθμό από τη δουλειά μου, αλλά έχω δωρεάν αστικά. Μπορώ να καλέσω μόνο από 210.

 

Ξέρει κανείς ποια είναι, και ποια από τα παραπάνω ισχύουν?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...