Jump to content

Εξυπηρέτηση πελατών Wind


haforce
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχιζονται οι εξοργιστικες αναμονες των 20 λεπτων στο 1260, το "θελω τα ωπα μου" να τσακιζει νευρα, χωρις καμια απαντηση, με απορριψη κλησης και ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ!

 

Θλιβεροι ειναι! Σκεφτομαι σοβαρα να "την κανω", παρεα με τα 3 μου συμβολαια και τα ΠΟΛΛΑ F2G μου! Και ο ενδεχομενος "φυγεμος" μου θα συνοδευτει με μαζικο "παρασυρμο" ΟΛΩΝ αυτων (των πολλων) που ΕΣΥΡΑ απο τη μυτη για να τους μεταφερω στην ΤΙΜ απο αλλα δικτυα...επι εποχης χρεωσης φορητοτητας με 30 ευρω! :mad: :spider:

 

...και σε μια εποχη που ο Γερμανος "γυριζει τα μυαλα" χιλιαδων πελατων του, που τους ειχε κανει συμβολαι ΤΙΜ και τους μεταφερουν στην COSMOTE, κατι τετοιο δε θα αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ στον κ. Sawiris! :!:

 

opa re megale!xalarwse ligo!pantou iparxei anamoni,se oles tis etaireis!

an den s aresei,mporeis na pas allou ennoeitai!

den nomizo na exartatai apo esena kai apo emena o sawiris,oses sindeseis kai an exoume!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από προχθές δεν μπορώ να πιάσω γραμμή.

Ίσα που χρεώνομαι τα 0,24€ κάθε φορά. Απαράδεκτοι. :down:

 

Η απόφαση έχει ήδη ληφθεί: όταν εφαρμοστεί η απόφαση της ΕΕ για το roaming (μένω στο Wind 1 λόγω του πολύ φθηνού roaming) την κάνω για Vodafone. Η μόνη εταιρία που με άφησε απόλυτα ευχαριστημένο όσο την είχα. Λίγο ακριβότερη, δεν το αμφισβητώ, αλλά καταλαβαίνεις ότι σε σέβονται.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από προχθές δεν μπορώ να πιάσω γραμμή.

Ίσα που χρεώνομαι τα 0,24€ κάθε φορά. Απαράδεκτοι. :down:

 

Η απόφαση έχει ήδη ληφθεί: όταν εφαρμοστεί η απόφαση της ΕΕ για το roaming (μένω στο Wind 1 λόγω του πολύ φθηνού roaming) την κάνω για Vodafone. Η μόνη εταιρία που με άφησε απόλυτα ευχαριστημένο όσο την είχα. Λίγο ακριβότερη, δεν το αμφισβητώ, αλλά καταλαβαίνεις ότι σε σέβονται.

Μη φανταστείς ότι και να απαντήσουν θα βοηθήσουν στο πρόβλημα που έχεις. Κάλεσα 5 φορές χτες στο 1231 γιατί πήρα μια data card η οποία αρνείται να συνδεθεί στο δίκτυο και η απάντηση του εκπροσώπου του 1231 (το οποίο αυτό λέει επάνω η data card ότι καλούμε σε περίπτωση που έχουμε πρόβλημα) στο ερώτημα "και τι μπορώ να κάνω"; ήταν: "δεν ξέρω, δεν μπορώ να σας βοηθήσω"! Στην ερώτηση μου "και ποιος μπορεί" απάντησε αδιάφορα: "τι να σας πω". Αν αυτό είναι εξυπηρέτηση πελατών...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μη φανταστείς ότι και να απαντήσουν θα βοηθήσουν στο πρόβλημα που έχεις. Κάλεσα 5 φορές χτες στο 1231 γιατί πήρα μια data card η οποία αρνείται να συνδεθεί στο δίκτυο και η απάντηση του εκπροσώπου του 1231 (το οποίο αυτό λέει επάνω η data card ότι καλούμε σε περίπτωση που έχουμε πρόβλημα) στο ερώτημα "και τι μπορώ να κάνω"; ήταν: "δεν ξέρω, δεν μπορώ να σας βοηθήσω"! Στην ερώτηση μου "και ποιος μπορεί" απάντησε αδιάφορα: "τι να σας πω". Αν αυτό είναι εξυπηρέτηση πελατών...

Φαντάσου αν δε μπορείς να βγάλεις άκρη εσύ, τι θα κατάφερνε ενας άλλος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχει κατι τζιμανια στο 1231..που κι εγω απορω πως δικαιολογουν τον μισθο τους.

στο 1260 παλι...εκει ειναι 50-50 τα πραγματα..

εκει ομως που τους βγαζω το καπελο ειναι στο 1211 και σ'ενα αλλο 4ψηφιο :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να πω πολλα αστεια περι των τετραψηφιων, αλλα θα με κοψει η λογοκρισια ρε γμτ, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω διαπιστωσει οτι στο 1231 ειναι ενταξει, ευγενικοι και αρκετα ενημερωμενοι (εκτος απο κανα δυο με "μαγκικη" προφορα). Το 1260 ειναι που στελεχωνεται σε μεγαλο ποσοστο απο γλαστρες που βγαζουν και γλωσσα απο πανω...αλλα οποιες τολμησαν το μετανοιωσαν ΠΟΛΥ πικρα! ;)

Ίσως να το μετάνιωσαν πολύ πικρά, εσύ όμως χρεώθηκες για να τις κάνεις να το μετανιώσουν...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω διαπιστωσει οτι στο 1231 ειναι ενταξει, ευγενικοι και αρκετα ενημερωμενοι (εκτος απο κανα δυο με "μαγκικη" προφορα). Το 1260 ειναι που στελεχωνεται σε μεγαλο ποσοστο απο γλαστρες που βγαζουν και γλωσσα απο πανω...αλλα οποιες τολμησαν το μετανοιωσαν ΠΟΛΥ πικρα! ;)

 

τρχ είναι ενημέρωνοι ...

Μια φορά κάλεσα το 1231 και δεν μου άφησαν τις καλύτερες των εντυπώσεων.

Δεν ήξεραν να ξεχωρίσουν την φωνητική κλήση μέσω 3g από την video κλήση...

Και επέμεναν κιόλας ότι είχαν και δίκιο σε αυτό που μου έλεγαν!:wacko:

Θα μπορουσα να πω πολλα αστεια περι των τετραψηφιων, αλλα θα με κοψει η λογοκρισια ρε γμτ, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Πες τα και αν μας κόψουν μας έκοψαν!

Σιγά,πρώτη φορά θα 'ναι;:p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Prin apo ligo kalesa to 1260 giati den eixa prosvasi mse Wind Plus kai Wap sites kai me tis 2 sim pou exo. H apantisi itan amesi o kyrios pou milisa itan evgenestatos kai me pliroforise oti logo ergasion ypirxe to provlima. Malista proxorise to aitima mou amesa sta kentrika! Pantos molis ekleisa to til mpika kanonikotata kai sto Wind plus kai se Wap sites.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα καλεσα το 1231 γιατι ειχα προβλημα δεν μπορουσα να μπω στο plus και αυτος που το σηκωσε ηταν πολυ ευγενικος και γενικα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις..Το προβλημα μου λυθηκε οφειλοταν στο δικτυο..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι να γελάς και να κλαίς ώρες-ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind!

Ευτυχώς δεν έχουνε πολύωρη αναμονή όταν τους καλείς στο τηλ, αλλά κι αυτό συμβαίνει που και που...

Τους έστειλα mail περίπου πριν 1 μήνα και τους ρώτησα αν γνωρίζουν πότε θα καλυφθεί η Κατερίνη με 3G... η απάντηση ήρθε πριν λίγες μέρες!!:D

 

"Για τον χάρτη κάλυψης 3G καθώς και για όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για τη χρήση των υπηρεσιών 3G μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας http://www.wind.com.gr επιλέγοντας τα ανάλογα μενού"!

 

Την ίδια ώρα απαντάω κι εγώ.. θα έλεγα λιγάκι προκλητικά:

 

"Sas eyxaristw para poly poy eixate thn kalosynh na moy apanthsete "META APO PERIPOU 1 MHNA", alla ksanarwtaw...

Gnwrizete pote tha yparxei kalypsh 3G sth Keterini?

Giati kati tetoio sthn istoselida sas sigoyra den anagrafetai, gi'ayto kai rwtaw esas toys idious!!

Diaforetika den tha empaina sth sygkekrimenh diadikasia"! :D

 

Mέσα σε μία μέρα (Μπράβο τα πουλάκια μου) δέχομαι απάντηση με ένα επίσης χαρακτηριστικό ύφος:

 

"Αγαπητέ συνδρομητή,

Παρακαλούμε επισκεφθείτε το συγκεκριμένο link http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=26

Εναλλακτικά ακολουθήστε τα βήματα ΚΑΛΥΨΗ- 3G- KANTE CLICK ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ"!! :wacko:

 

 

Μόλις είδα τα κεφαλαία γράμματα, το ύφος μου από τα νεύρα μου θύμιζε χαρακτηριστικά το εικονίδιο που έβαλα δίπλα από την απάντηση τους!!!:lol: :lol:

 

Απαντάω...:

 

"To meros tou xarth poy m'endiaferei DEN ANAFERETAI STO POTE THA EXEI KALYPSH H KATERINI, ALLA STHN YPARXOYSA KALYPSH STH KATERINI POY SAFWS DEN YFISTATAI!!!

SAS RWTAW AN GNWRIZETE PERIPOU POTE THA KALYFTHEI H POLH ME 3G & EPIMENETE NA APANTATE KATI ASXETO"!!! :mad: :p

 

 

Και ΝΑΙ... ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!!!!!!!!!!

ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!:!

 

"Λυπούμαστε για την λανθασμένη ενημέρωση. Προς το παρόν δεν μπορούμε να σας ενημερώσουμε σχετικά καθώς δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα της εταιρίας μας"! :cool:

 

Δεν χρειάζεται να σχολιάσω κάτι, η συζήτηση μου με το (μ'έπιασε ένας βήχας άλλο πράμα ρε παιδί μου...) "ΑΡΜΟΔΙΟ ΤΜΗΜΑ" της εξυπηρέτησης πελατών της Wind κάπου εκεί λύθηκε... κι όπως πάντα μόνο οι απορίες και τα προβλήματα δεν λύθηκαν!!;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο mixtri σήμερα μίλησε με εξυπηρέτηση(τι ασυνήθιστο:p ) και για κάποιο λόγο ακούγονταν και οι φωνές των υπολοιπων υπαλλήλων του cs.

Ξαφνικά ακούγεται μια φωνή να λέει:

"Παιδιά ήρθαν τα φαγητά,όλοι τώρα στον 6ο":lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυνατον. Πες του mixtri να παει σε κανα ΩΡΛ και να σταματησει να λεει χαζα πραγματα.....

:p :P

Link to comment
Share on other sites

Το κλεισαμε το μαγαζι σημερα; Δυο εικοσαλεπτα εφαγα χωρις απαντηση αλλα βεβαια με την αναλογη χρεωση :down: Btw γιατι ειχα την εντυπωση πως το cc χρεωνεται 0.24 και οχι 0.12 ; Μπας και μου κανουν 50% εκπτωση επειδη μου το κλεινουν; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το κλεισαμε το μαγαζι σημερα; Δυο εικοσαλεπτα εφαγα χωρις απαντηση αλλα βεβαια με την αναλογη χρεωση :down: Btw γιατι ειχα την εντυπωση πως το cc χρεωνεται 0.24 και οχι 0.12 ; Μπας και μου κανουν 50% εκπτωση επειδη μου το κλεινουν; :lol:

Από καρτοκινητό κάλεσες; 0,12 είναι η χρέωση για τα καρτοκινητά και 0,24 για τα συμβόλαια.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Από καρτοκινητό κάλεσες; 0,12 είναι η χρέωση για τα καρτοκινητά και 0,24 για τα συμβόλαια.

 

Α οκ νομιζα ηταν 0.24 για ολους, με τη τριτη τους πετυχα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Αυτό με το φαγητό μου άρεσε.

Να ρωτήσω κάτι... γιατί στα συμβόλαια υπάρχει διπλάσια χρέωση στο. 1260?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτοι που εχουν συμβολαιο, με την λογικη της Wind, ειναι πλουσιοι!!! :rotfl:

 

 

Ή κορόιδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

απιστευτο.45 λεπτα περιμενα να με συνδεσουν για να μιλησω......

 

εκλεισα και ξαναπηρα και ξανα μια απο τα ιδια.

 

μα καλα τι κανουν αυτοι εκει;

 

τρομερη ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ.

 

ΝΤΡΟΠΗ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...