Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα ντε απλά αναφέρεται πολύ συχνά...εμένα όλα τα κινητά που είχα made in china δεν μου είχαν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα...αφού από

πίσω είναι η εκάστοτε εταιρεία με τις προδιαγραφές που εκείνη ορίζει...από την άλλη δεν θα έπαιρνα τίποτα made in china no name...αυτά είναι τα σκάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κανω αλλα δεν κανει τιποτα.Απλως μου σβηνει την ειδοποιηση.

Μηπως πρεπει να κανω κανενα update ή καμια ρυθμιση?:O

 

Ναι ρε παιδιά και εγώ το ίδιο...δεν μπορώ να δω την αναπάντητη...τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά πιο φθηνά το βρίσκεις στα media markt στα 259 ευρώ.

 

Ολοι οι επισημοι πωλητες για moto παιζουν στην εκπτωση 28% που κανει η moto τωρα 2-5 euro πανω κατω μικρη η διαφορα...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει... αλλά από ένα FW mail που μου ήρθε:

 

Κωδικός αριθμός τηλεφώνου : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στην περιοχή Emirates που είναι πολύ κακή ποιότητα

 

ΕΑΝ οι αριθμός επτά & οκτώ είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Γερμανία που δεν είναι κακό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 00 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στο αρχικό εργοστάσιο που είναι η καλύτερη ποιότητα...

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 13 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή ποιότητα και πολύ επικίνδυνο για την υγεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει... αλλά από ένα FW mail που μου ήρθε:

 

Κωδικός αριθμός τηλεφώνου : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στην περιοχή Emirates που είναι πολύ κακή ποιότητα

 

ΕΑΝ οι αριθμός επτά & οκτώ είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Γερμανία που δεν είναι κακό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 00 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στο αρχικό εργοστάσιο που είναι η καλύτερη ποιότητα...

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 13 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή ποιότητα και πολύ επικίνδυνο για την υγεία!!!

 

Το πιο πιθανό να είναι φήμες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει... αλλά από ένα FW mail που μου ήρθε:

 

Κωδικός αριθμός τηλεφώνου : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στην περιοχή Emirates που είναι πολύ κακή ποιότητα

 

ΕΑΝ οι αριθμός επτά & οκτώ είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Γερμανία που δεν είναι κακό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 00 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στο αρχικό εργοστάσιο που είναι η καλύτερη ποιότητα...

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 13 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή ποιότητα και πολύ επικίνδυνο για την υγεία!!!

 

Epeidh mou esteile kai mena kapoios auto to email nomizo oti isxuei mono gia kinhta Nokia :p

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να είναι φήμες...

 

To δικό μου είναι 01 αλλά κατασκευάστηκε στην Σιγκαπούρη και όχι στη Φιλανδία, επομένως....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά και εγώ το ίδιο...δεν μπορώ να δω την αναπάντητη...τι γίνεται;

 

Τιποτα δεν γινεται...το προφανες ειναι οτι απλα σε ειδοποιει για την αναπαντητη και με το οκ στην εξωτερικη οθονη απλα το καθαριζεις...το ανοιγεις και βλεπεις την κληση...δεν βλεπω να γινεται κατι αλλο...αν καποιος βρει να το μαθουμε και εμεις!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν από μερικές μέρες ένα V9 και έχω το εξής πρόβλημα: Η συσκευή (αγορασμένη από το πλαίσιο) είχε προρυθμισμένα στις web συνδέσεις διάφορα προφίλ της Cosmote. Εγώ δημιούργησα νέα προφίλ για τις αντίστοιχες υπηρεσίες της Wind. Το Wind Plus λειτουργεί έτσι μια χαρά. Όταν πάω όμως να αλλάξω τον τρέχοντα διακομιστή για τα MMS από το αντίστοιχο menu (Μηνύματα/Επιλογή/Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις μηνυμάτων/MMS Ρυθμίσεις/Πληροφ. διακομιστή) ενώ μου εμφανίζει στη λίστα το προφίλ της Cosmote (επιλεγμένο) και της Wind, δε με αφήνει να επιλέξω αυτό της Wind.

 

Υποψιάζομαι firmware bug, το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

paidia to peire o father mou to kinito ta spaei alla exoume ena provlimataki h donisi tou einai poly psofia se sxesei me to v360 exei kapoio trick ? efaga to kinito na vrw kati sxetiko me tin donisi gia rithimisi alla tipota!
Link to comment
Share on other sites

paidia to peire o father mou to kinito ta spaei alla exoume ena provlimataki h donisi tou einai poly psofia se sxesei me to v360 exei kapoio trick ? efaga to kinito na vrw kati sxetiko me tin donisi gia rithimisi alla tipota!

 

εε λογικο ειναι... η δονηση δεν ρυθμιζεται...

η δονηση ειναι 1 μικρο τσιπακι το οποιο τρεμει...

δεν μπορει να αλλαξει...:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ok thnx! apla elega mipos eixe kati... diladi valane mikro tsipaki giati einai lepto... giafto einai adynamo ee? eno sto v360 pou einai ogkodes kouniete kai to spiti :P pantos motorola ta spaei!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μικρο τσιπακι η δονηση αλλα ενα μοτερ που στην ακρη του περιστρεφετε ενα εκεντρο φορτιο. Αναλογα με το μεγεθος αυτου του φορτιου ειναι και πιο ισχυρη η δονηση. πχ στο ε770 η δονηση ειναι σχεδον ανεπαισθητη.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κάποια πλήκτρα δεν πατάνε πολύ καλά. :(

 

Το κάτω βέλος πατάει μία στις 4 (όταν πατηθεί και δουλέψει στις επόμενες άμεσες πληκτρολογήσεις του λειτουργεί...)

 

Το 8 έχει και αυτό παρόμοιο πρόβλημα.

 

Επίσης κάποιες φορές πατώντας κάποιο απ'τα 2 αυτά πλήκτρα (δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τα μόνα με πρόβλημα ακόμα...) είναι σαν πατιέται άλλο πλήκτρο πχ. ανόιγει άλλο μενου, βγαίνει άλλο γράμμα στο μήνυμα.

 

Έχει καταντήσει πολύ σπαστικό... :mad:

 

Θέλει κανά service? Καμιά αναβάθμιση? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην το σουτάρω καμιά στιγμή... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία κάποια πλήκτρα δεν πατάνε πολύ καλά. :(

 

Το κάτω βέλος πατάει μία στις 4 (όταν πατηθεί και δουλέψει στις επόμενες άμεσες πληκτρολογήσεις του λειτουργεί...)

 

Το 8 έχει και αυτό παρόμοιο πρόβλημα.

 

Επίσης κάποιες φορές πατώντας κάποιο απ'τα 2 αυτά πλήκτρα (δεν είμαι σίγουρος ότι είναι τα μόνα με πρόβλημα ακόμα...) είναι σαν πατιέται άλλο πλήκτρο πχ. ανόιγει άλλο μενου, βγαίνει άλλο γράμμα στο μήνυμα.

 

Έχει καταντήσει πολύ σπαστικό... :mad:

 

Θέλει κανά service? Καμιά αναβάθμιση? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην το σουτάρω καμιά στιγμή... :ninja:

 

παιζουν και τα 2 που ειπες..και το hardware & software!! μπορει να τα εχει παιξει καποιο πληκτρο και να μεταδιδει το λαθος ή να φυγει απο την θεση του ολο το πληκτρολογιο, και πατας 5-5 πληκτρα!! :lol::lol: πρωτα δοκιμασε να κανεις καμμια αναβαθμιση, κι αν δεν γινει τπτ, ανοιξε το κινητο!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανά service? Καμιά αναβάθμιση? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην το σουτάρω καμιά στιγμή... :ninja:

 

Εφ'όσον η συσκευή έχει ακόμη εγγύηση την πηγαίνεις σε ένα Motorola Service Center και εκείνοι αναλαμβάνουν τα υπόλοιπα.

 

Αν είναι πλέον εκτός εγγύησης, ρώτα πόσο θα στοιχίσει η επισκευή του συγκεκριμένου εξαρτήματος. Αν δεν είναι οικονομικά συμφέρουσα, τότε μπορείς να προσπαθήσεις να το φτιάξεις και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα κατι εχει μπει αναμεσα στο ελασμα του πληκτου και στην πλακετα (πχ σκονη,λιπος κλπ) με αποτελεσμα να μην κανουν αγωγιμη επαφη τα 2 τμηματα μεταξυ τους. Δωστο για καθαρισμο εφοσον σε συμφερει.

 

α μπραβο, μοτερακι ειναι, αλλα δεν μ 'ρχοτανε η λεξη!! και ειπα κατι παρομοιο!!:lol:

εχεις ανοιξει ποτε κονσόλα από κανα xbox -p2 ?εκεί, στα άκρα τους, έχουνε 2 μεγάλα μοτεράκια, που δονούνται!! αν τα βγαλεις απο κει, θα δεις απο την αλλη πλευρα τους, ενα μικρο ελυκακι στο εσωτερικο τους!! ....

:happy:

Ειχα βαλει μονος μου καποτε τη δονηση στο νοκια 3210 οπου ηταν extra feature :lol: και ξερω πως λειτουργει το συστημα. Αυτο το ελικακι που λες ειναι φορτιο τοποθετημενο εκεντρα στον αξονα περιστροφης με αποτελεσμα η κινηση του μοτερ να δινει αυτη την αισθηση της δονησης.

Link to comment
Share on other sites

λιπος?:lol::lol:πως σου ηρθε?....:lol::lol:ωραιος!!

ναι, αυτο λεω και γω... καπως ετσι ειναι!! ειχα ανοιξει την κονσολα του xbox μου (αφου χαλασε) και ειδα τι επαιζε!!:happy:

Δεν το λεω για πλακα, οντως τετοια ουσια μπαινει εκει και μπλοκαρει τις επαφες. Εχεις ανοιξει ποτε τηλεκοντρολ να το καθαρισεις οταν δεν ποιανουν τα κουμπια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αγόρασα σήμερα το V8, ακόμα είναι στο κουτάκι του και απ'ότι πρόσεξα κουνιούνται όλα μέσα σαν κουδουνίστρα,anyway...Άμα θα το ανοίξω θα σας πω σε τι κατάσταση το βρήκα... Ηθελα να ρωτήσω, αν και συνολικά στις προηγούμενες σελίδες θα υπάρχει η απάντηση, συνολικά σε αυτή την οθονάρα που έχει έξω ποιές είναι οι λειτουργίες που μπορείς να κάνεις???(Εκτός του να αλλάζεις προφίλ...Σιωπηλό/Με δόνηση κτλ)Είναι αλήθεια ότι όταν παίζει μουσική και κλείσει το πορτάκι η οθόνη έχει στο κάτω μέρος πλήκτρα αφής???Κι αν έχει πλήκτρα αφής χρησιμοποιούνται σε τίποτα άλλο? Αμα δεν βαριέται κανείς ας ρίξει κανένα reply...Thankzzz;-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αγόρασα σήμερα το V8, ακόμα είναι στο κουτάκι του και απ'ότι πρόσεξα κουνιούνται όλα μέσα σαν κουδουνίστρα,anyway...Άμα θα το ανοίξω θα σας πω σε τι κατάσταση το βρήκα... Ηθελα να ρωτήσω, αν και συνολικά στις προηγούμενες σελίδες θα υπάρχει η απάντηση, συνολικά σε αυτή την οθονάρα που έχει έξω ποιές είναι οι λειτουργίες που μπορείς να κάνεις???(Εκτός του να αλλάζεις προφίλ...Σιωπηλό/Με δόνηση κτλ)Είναι αλήθεια ότι όταν παίζει μουσική και κλείσει το πορτάκι η οθόνη έχει στο κάτω μέρος πλήκτρα αφής???Κι αν έχει πλήκτρα αφής χρησιμοποιούνται σε τίποτα άλλο? Αμα δεν βαριέται κανείς ας ρίξει κανένα reply...Thankzzz;-)

 

Αν διαβασεις τα προηγουμενα post θα σου απαντηθουν ολες οι αποριες,αλλα μετην οθονη ειναι κατι που απολαμβανω και εγω...μουσικη ναι παιζει κανονικα με κλειστο πορτακι και με τα πληκτρα αφης αλαζεις τα κομματια...τα πληκτρα αφης ειναι μονο για τη μουσικη...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θέλω να γίνω κακός , για να διαβάσω τα προηγούμενα post θέλω 2 ώρες, που δεν διαθέτω...Αν δεν μπορεί κανείς να δώσει κάποια συνοπτική απάντηση δεν πειράζει...Υπάρχει και το manual...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας..το φορτίζω και κρατάει 1 μέρα το πάρα πολύ! Είναι φυσιολογικό; Και δεν του κάνω και καμιά τρελή χρήση..άντε να απαντήσω κανα 2 κλήσεις των 3 λεπτών και 1 μήνυμα..σιγά!!! Να απευθυνθώ στο service ή έτσι εργάζεται η συγκεκριμένη συσκευή;; :(
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας..το φορτίζω και κρατάει 1 μέρα το πάρα πολύ! Είναι φυσιολογικό; Και δεν του κάνω και καμιά τρελή χρήση..άντε να απαντήσω κανα 2 κλήσεις των 3 λεπτών και 1 μήνυμα..σιγά!!! Να απευθυνθώ στο service ή έτσι εργάζεται η συγκεκριμένη συσκευή;; :(

 

το αντιμετωπιζει πολυς κοσμος!!ρε παιδια, οντως, γιατι γινεται ειδικα στο ν8? ολοι εχουν αυτο το παραπονο!!!

 

οκ, εξοικονομιστε ενεργεια, με το φωτισμο και τον ηχο!! ...αλλα και παλι.... εχει κανει κατι κακο η motorola!!απ'οτι φαινεται, δεν κοιταξε πολυ αυτο το προβλημα!!

 

σε λιγο καιρο θα βγουνε καινουριες εκδοσεις του ν8, και θα ειναι καλα ελεγμενο αυτο το εκνευριστικο προβλημα!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...