Jump to content

Mio C220 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά βρήκα τι "επαιζε"... Όποιος ενδιαφέρεται ασ στείλει PM........

 

Gia su, exo to c230 me Destinator 7 Pn , brikes akri na mu pis ti pezei me to keyboard parakalo... Stilete mu ena email sas parakalo eime odigos ke to xo anagki.

 

Kostas

removed@removed.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλημερ παιδια,

 

Εχω ενα Mio c220 και υπαρχει ενα προβλημα.Προσπαθω εδω και μερες να κανω αναβαθμηση του χαρτη αλλα με τιποτα δεν μου αναγνωριζει το USB.

Εχω κατεβασει το activesynch και βρηκα και τους drivers του usb αλλα αρνειται κατηγορηματικα να το "δει".

Σαν συσκευη το εχει αναγνωρισει (κουφο αλλα το εχει δει στο My Computer αλλα δεν μπορω να δω "μεσα" τιποτα και οταν τρεχω το Mio update μου λεει να κανω εγκατασταση τους usb drivers.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εννοει οτι το πρωτο γραμμα ειναι κεφαλαιο και τα υπολοιπα μικρα πχ Πετρουπολη.

 

Αληθεια ποιος μπορει να βοηθησει με αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Βρήκε τελικά κανείς λύση στο πρόβλημα με τα Ελληνικά, δηλαδή το πρώτο γράμμα κεφαλαίο και τα υπόλοιπα μικρά?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
μια υπεροχη καλημέρα σε όλους!υπάρχει περίπτωση να βρούμε τους drivers να αναγνωρίζει επιτέλους το mio c220 το pc μας?αν υπάρχει δυνατότηα (θείος,...κτλ)παρακαλώ pm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια υπεροχη καλημέρα σε όλους!υπάρχει περίπτωση να βρούμε τους drivers να αναγνωρίζει επιτέλους το mio c220 το pc μας?αν υπάρχει δυνατότηα (θείος,...κτλ)παρακαλώ pm

 

 

Kαλημερα..http://service.mio.com/M0100/MainFrame.aspx?menuid=100101

Επιλεγεις συσκευη και κατεβαζεις τους drivers..

Ρε παιδια να ρωτησω κατι κι εγω..

Το εχω σπασει το mio μου με την ευκολη μεθοδο της sd..Αλλα οταν το ξεκινω ξεκιναει παντα με το miomap και πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την sd για να μπει στον explorer..Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

guys help me.... υπάρχει κάποιος χριστιανός να μου στίλει το original cdaki του mio c220 γιατι μου κάνει κάτι κονκσες και θέλω να το κάνω ένα recovery?

το μαιλ μου είναι djkokalis@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

guys help me.... υπάρχει κάποιος χριστιανός να μου στίλει το original cdaki του mio c220 γιατι μου κάνει κάτι κονκσες και θέλω να το κάνω ένα recovery?

το μαιλ μου είναι djkokalis@hotmail.com

 

και εγώ τα ίδια το έχασα και το ψάχνω

 

Γεια σας

Μπορείτε να κατεβάσετε το CD από εδώ

http://rapidshare.com/files/231605285/mioc220.rar

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Γεια σε όλους. Εχω το mio 220 σπασμενο με πολλα προγράμματα στην sd κάρτα του. μπορει να μου πει κάποιος πως μπορούμε να κάνουμε συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας για να τρέχουν απο εκει. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

εχω mio c250 και το εχω ξεκλειδωσει του εχω βαλει πανω destinator, miomap 2008 , igo 8 και γενικα βαζεις οτι γουσταρεις πανω καθοτι ουσιαστικα ειναι wm το λειτουργικο του.

το ξεκλειδωμα ειναι ενα προγραμμα που λεγεται miopocket , το χωνεις στην καρτα και αν βγαλεις και βαλεις την καρτα σου πεταει ενα κουμπακι το πατας και φορτωνει.

εκει μεσα βαζεις οοοοοοοοτι γουσταρεις εχει παιχνιδια προγραμματα απο ολα

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=109690

μπορεις να κανεις edit με notepad τις συντομευσεις στο προγραμμα και να τρεξεις οτιδηποτε προγραμμα θες με δικο του εικονιδιο στο desktop του miopocket

Link to comment
Share on other sites

Φιλε irongud σε ευχαριστω για την απάντηση, ομως το προβλημά μου δεν ειναι το miopoket 2008 το οποιο εχω εγκαταστήσει ήδη όπως και πιο πάνω ανέφερα αλλά ο τρόπος που δημιουργείς συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας. Κάτι αναφέρεις με το notepad όμως αυτο δεν με βοηθάει. Αν θέλεις μπορείς να γίνεις λιγο πιο συγκεκριμένος (δωσε λεπτομέρειες ή αν γίνεται κάποιο link στα ελληνικά με οδηγίες).
Link to comment
Share on other sites

πας στο φακελο MioAutoRun\Skin\Pages και βρισκεις το σκιν το οποιο χρησιμοποιεις.

σε οποια καρτελα θες να προσθεσεις εικονιδιο πχ στην navigation του σκιν VistaUltimate

βρισκεις το αντιστοιχο .ini αρχειο δηλαδη : VistaUltimate320x240_Navigation και το ανοιγεις με notepad.

εχει πολλα ζευγη τετοιων καταχωρησεων :

 

ICONXPBUTTON

x = 18

y = 100

NewIni = ..\..\Scripts\IGoLauncher.mscr

SizeNormal = 40

SizePushed = 40

ScaleAlpha = 100

IconNormal = ..\Icons\iGo.ico

ScaleAlpha = 100

IconPushed = ..\Icons\iGo.ico

 

TEXT

x = 13

y = 140

Text = iGo2006

Color = FFFFFF

FrameColor = 000000

Size = 12

Weight = 700

CreateFont

 

καθε ενα τετοιο ζευγος ειναι ενα εικονιδιο οπου στο πανω μερος ICONXPBUTTON x και y ειναι οι συντεταγμενες του εικονιδιου και αντιστοιχα στο κατω μερος text x και y ειναι τα γραμματα κατω απο το εικονιδιο. το ονομα του καθε εικονιδιου το γραφει πανω πχ αυτο ειναι συντομευση για το igo. ολες οι πληροφοριες φαινονται οπως ποιο εικονιδιο χρησιμοποιει που ειναι το αρχειο το οποιο ενεργοποιει κτλ. κανοντας copy paste σε ενα τετοιο τυχαιο ζευγος κανοντας ενα αντιγραφο απο αυτο το τοποθετεις κατω απο ενα αλλο ζευγος και δινοντας του καινουριες συντεταγμενες ως προς το που 8α παει να κατσει ( ισως χρειαστει να αλλαξεις συντεταγμενες απο καποιο γειτονικο του για να χωρεσουν η σε μια αδεια θεση την οποια θα βρεις κοιταζοντας τις συντεταγμενες απο αυτο και βαζοντας λιγο μεγαλυτερη αξια στο χ να παει λιγο πιο δεξια.) αλλαζεις το ποιο προγραμμα ενεργοποιει

φακελος MioAutoRun\Scripts

φτιαχνεις ενα καινουριο

 

 

(ErrorLevel("off")

Include("Variables.mscr")

Call Variables

##############

 

Run(ProgramsFolder\"BeeLineGPS\BeeLineGPS.exe")

WaitFor("BeeLineGPS", 10)

SendTab

SendCR

αυτο ειναι ενα που εκανα εγω για το BeeLineGPS ενα προγραμμα που δινει στιγμα χωρις χαρτες για να βρεις εναν ψαροτοπο πχ η ενα σημειο στο βουνο.)

 

αν θες βαζεις καινουριο icon αν δε σε νοιαζει χρησιμοποιησε ενα υπαρχον απλα θα εχει το ονομα που θελεις εσυ και βουαλα!!! καινουρια συντομευση.

 

ICONXPBUTTON

x = 178

y = 155

NewIni = ..\..\Scripts\BeeLineGPS.mscr

SizeNormal = 40

SizePushed = 40

ScaleAlpha = 100

IconNormal = ..\Icons\GPS2.ico

ScaleAlpha = 100

IconPushed = ..\Icons\GPS2.ico

 

TEXT

x = 173

y = 195

Text = BeeLineGPS

Color = FFFFFF

FrameColor = 000000

Size = 12

Weight = 700

CreateFont

 

αυτη ειναι η συντομευση του και ενα παραδειγμα για σενα

 

σε ολη τη διαδικασια καλο ειναι να εχεις ανοιχτο το c220 διπλα να βλεπεις σε πια θεση πας σε ποια καρτελα ποιο σκιν κτλ...

 

ειναι πακετο αλλα νομιζω δεν υπαρχει αλλος τροπος.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε irongud και μόνο που κάθησες να γράψεις με τόσες λεπτομέρειες τον τρόπο δημιουργίας συντομεύσεων στην επιφάνεια εργασίας σου αξίζουν χίλια ευχαριστώ, θα ακολουθήσω την ''συνταγή σου'' βήμα βήμα και πιστεύω να τα καταφέρω. Και πάλι πολλα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία έχω ένα Becker z203 το έφερα από Γερμανία το ξεκλείδωσα και όλα καλά, έχω το miomap v3 σε cd γνήσιο μιας και είχα παλαιότερα ένα c520. Το πρόβλημα είναι ότι αν και το φορτώνω στην κάρτα δεν μπορεί να το ξεκινήσει και κάτι παίζει και με τα χρώματα από ότι κατάλαβα.

Ξέρει κανένας τίποτα η που μπορώ να βρω το πρόγραμμα έτοιμο?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας παίδες!

 

Μήπως έχει να μου δώσει κάποιος το miomap 2008 για Mio C220?

(Πήρα τηλ στην Mio να προμηθευτώ τον χάρτη 2008. Τιμή... € 40.00.

Δεν πάνε καλά!!! € 120.00 είχε συνολικά η μπακατέλα που αγοράσα.)

Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή μου πήρα αυτό το Mio C220!!!

 

Το έχω σπάσει πριν από πολύ καιρό προσθέντοντας σε μία SDcard το Dastinator7, αλλά η αλήθεια είναι πως με έχει βάλει αρκετές φορές σε μονόδρομους και 2 φορές οδηγώντας εκτός Αθήνας πάνω σε βουνό νύχτα μου είπε να στρίψω δέξια, όπου δεξια δεν υπήρχε καν δρόμος αλλά γκρεμός και χάρος. Πάλι καλά που δεν το εμπιστεύομαι τυφλά. Έχει κάποιος λοιπόν την καλή θέληση να μου δώσει να δοκιμάσω το miomam 2008 η κάποιο άλλο Dastinator? Έστω και πάλι έκδοση 7. Μπορεί απλά να έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο πρόγραμμα που πέρασα.

 

Ελπίζω να με βοηθήσετε...

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ηρθε στα χέρια μου ένα Mio C220 με κάτι αρχαίους χάρτες. Μπήκα στο site mio-tech.be αλλα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη για να κάνω update... μονο ένα MioTransfer κατεύασα αλλά δεν έγινε και κάτι...

Τι προτείνετε να κάνω? Κάπου διάβασα ότι γίνετε να του εγκαταστήσω το destinator

ξέρει κανείς τi διαδικασία πρεπει να ακολουθήσω η σε ποιο forum να απευθυνθώ?

http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε στα χέρια μου ένα Mio C220 με κάτι αρχαίους χάρτες. Μπήκα στο site mio-tech.be αλλα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη για να κάνω update... μονο ένα MioTransfer κατεύασα αλλά δεν έγινε και κάτι...

Τι προτείνετε να κάνω? Κάπου διάβασα ότι γίνετε να του εγκαταστήσω το destinator

ξέρει κανείς τi διαδικασία πρεπει να ακολουθήσω η σε ποιο forum να απευθυνθώ?[/quote

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ

 

ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΣΕ ΜΙΑ SD KARTA (128 mb ΚΑΙ ΑΝΩ).

ΚΑΝΤΕ HARD RESET STO C220.

ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ C220 ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.

ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΠΑΤΗΣΤΕ "ΟΚ".

ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΥΣ ΞΑΝΑ "ΟΚ".

ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ "ΝΕΟ" ΜΙΟ C220.

 

MIOMAP V3 (ΧΑΡΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

MEDIA PLAYER (MP3 ,VIDEO)

FILE MANAGER

ΚΤΛ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ! ΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ MIOMAP , ΘΕΛΕΙ ΞΑΝΑ HARD RESET ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ SCRIPT.

 

 

http://rapidshare.com/files/161298096/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να συνδέσω το c220 στο PC. Το συνδέω (το αναγνωρίζει ο υπολογιστής) αλλά αυτό δε μου βγάζει την εικόνα ότι συνδέθηκε με τον υπολογιστή. Είναι σπασμένο. Πώς μπορώ να το συνδέσω; γιατί θέλω να του κάνω ένα recovery.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...