Jump to content

Mio C220 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera exthes agorasa kai egw to mio c220 to opio einai kleidomeno

i erwtisi mou einai i eksis:

an mporei kapios as episinapsei mia photo apo ena ksekleidoto mio gia na doume to interface ton windows ce5 pou exei

kai epeidi eida oti kikloforoun mnimes sd me wi-fi

exei dokimasei kaneis kapoia tetia kai an douleuei ikanopiitika

episis an kseklidosei to mio mporeis na akouseis mp3 na deis jpeg kai tenies xvid ? an mporei na ginei auto milame gia pda

euxaristo gia tis apantiseis sas

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξεκλιδωσα και μετα εγκατεστησα σε SD το Destinator 6 PNA σε MIOMAP C220 και εχω το εξης προβλημα με το keyboard

οταν πατας την διευθηνση στο πληκτρολογιο πχ θελω να πατησω την Πολη Λαρισα.....πατωντας το Λ μου βγαζει ολες της περιοχες απο Λ ..πατωντας το επομενο γραμμα Α μου βγαζει το μηνημα ( Δεν βρεθηκαν πληροφοριες πολης)..το προγραμα δουλευη αψογα εκτος απο το προβλημα με το keyboard......

 

Αν γνωριζει καποιος και ξερει κατι ας βοηθηση την κατασταση

Link to comment
Share on other sites

ξεκλιδωσα και μετα εγκατεστησα σε SD το Destinator 6 PNA σε MIOMAP C220 και εχω το εξης προβλημα με το keyboard

οταν πατας την διευθηνση στο πληκτρολογιο πχ θελω να πατησω την Πολη Λαρισα.....πατωντας το Λ μου βγαζει ολες της περιοχες απο Λ ..πατωντας το επομενο γραμμα Α μου βγαζει το μηνημα ( Δεν βρεθηκαν πληροφοριες πολης)..το προγραμα δουλευη αψογα εκτος απο το προβλημα με το keyboard......

 

Αν γνωριζει καποιος και ξερει κατι ας βοηθηση την κατασταση

 

Το πρόβλημα έχει αναφερθεί ξανά και νομίζω έχει λυθεί στη 2η σελίδα αυτού του thread. Δες από εδώ και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

ξεκλιδωσα και μετα εγκατεστησα σε SD το Destinator 6 PNA σε MIOMAP C220 και εχω το εξης προβλημα με το keyboard

οταν πατας την διευθηνση στο πληκτρολογιο πχ θελω να πατησω την Πολη Λαρισα.....πατωντας το Λ μου βγαζει ολες της περιοχες απο Λ ..πατωντας το επομενο γραμμα Α μου βγαζει το μηνημα ( Δεν βρεθηκαν πληροφοριες πολης)..το προγραμα δουλευη αψογα εκτος απο το προβλημα με το keyboard......

 

Αν γνωριζει καποιος και ξερει κατι ας βοηθηση την κατασταση

 

καλημερα!Γυρισε σε μικρα γραμματα δηλ. Ιωαννινα και οχι ΙΩΑΝΝΙΝΑ

και θα δουλεψει.Αν μπορεις στειλε μου αναλυτικα τον τροπο και την σειρα που ακολουθησες για να ξεκλειδωσεις το mio c220

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσα το c220 και τωρα, το πληκτρολογιο αναζητησης πολης/οδου, εχει μονο τους λατινικους χαρακτηρες!!! Γνωριζει καποιος πως να βαλω και τους ελληνικους? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσα το c220 και τωρα, το πληκτρολογιο αναζητησης πολης/οδου, εχει μονο τους λατινικους χαρακτηρες!!! Γνωριζει καποιος πως να βαλω και τους ελληνικους? Ευχαριστώ!

 

Δες στο post 36

Link to comment
Share on other sites

εννοεις το "Mio Map V3.3 Greek Lang"? γιατι δεν βοηθαει...

 

στη δευτερη σελιδα αυτου του θεματος και στο ποστ 36 ειναι το επισυμασμενο αρχειο απο τον bbbb

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα Ακαλυπτε.Ειναι το "keyboard.php". Αυτο τωρα που παει?

 

αυτο ειναι το αρχειο το αποσυμπιεζεις και το αρχειο ini το αντιγραφεις στη διαδρομη :\Storage Card\DestinatorApps\Destinator\Language\Greek αν το εχεις το προγραμμα στην καρτα διαφορετικα οπου υπαρχει η διαδρομη:\DestinatorApps\Destinator\Language\Greek

Καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΚΑΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΡΓΗ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΗ ΔΟΡΥΦΟΡΟ. ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. Ο ΧΑΡΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ. ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΣΕ ΑΡΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΙ ΠΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟ.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΧΑΡΤΕΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει ελληνικους χαρακτηρες το miomap αλλα σε πολλες πολεις δεν με αφηνει να γραψω την οδο,ουτε το πρωτο γραμμα....π.χ Καλαματα μολις παω να πατησω ενα πληκτρο στο keyboard για να εισαγω οδο ακουγετε μπιπ αν πατησω επομενο μου βγαινουν ολες αλφαβητικα.

 

Σε αλλες πολεις Πατρα-Θεσσαλονικη κλπ δεν υπαρχει προβλημα.

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκλειδωσει το c220 εβαλα destinator αλλα εχω προβλημα με το πληκτρολογιο οταν δινω διευθυνση...

 

οποιος εχει το συγκεκριμενο αρχειο που θα λυση το προβλημα α μου το στειλει...

 

το e-mail μου ειναι christopoulos01@gmail.com

οποιος μπορει ας βοηθησει:!:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξερει κανείς αν γινεται να σβήνει το μηχανάκι με κάποιο πρόγραμμα ή άλλο τρόπο και οχι με το κουμπι?

 

Εχεις ανοιχτα τα windows ce?

 

εχω ξεκλειδωσει το c220 εβαλα destinator αλλα εχω προβλημα με το πληκτρολογιο οταν δινω διευθυνση...

 

οποιος εχει το συγκεκριμενο αρχειο που θα λυση το προβλημα α μου το στειλει...

 

το e-mail μου ειναι christopoulos01@gmail.com

οποιος μπορει ας βοηθησει:!:

 

Διάβαζε πιο πάνω:!:

Link to comment
Share on other sites

θελω βοηθεια.ενας φιλος μου αγορασε και αυτος το mio c220 και απο οτι ειδαμε το προγραμμα που εχει ειναι για τα κλαματα οπως ηδη εχετε πει.και θελουμε να βαλουμε το destinator.Αλλα διαβασα ολα τα post πηγα στις σελιδες που γραφετε αλλα δεν καταφερνω καταρχην να το ξεκλειδωσω... με το ψαξιμο βρηκα μια αλλη σελιδα που ειχε καποιο προγραμμα διαφορετικο με αυτο που λετε εσεις .το ξεκλειδωμα γινετε μεσω καρτας.αλλα μαλλον δεν το ξεκλειδωνει καλα γιατι δεν καταφερνω να εγκαταστησω το destinator.Μου βγαζει προβλημα ασφαλειας.Το activesync δεν λειτουργει οποτε κατι κανω λαθος.Αν μπορει καποιος ας μου στειλει οδηγιες και τα αρχεια που χρειαζονται για να λειτουργησει το destinator 6 η 7 στο grpanos@gmail.com.Επειδη εγω εχω το asus p535 εχω τα αρχεια του destinator επισημα καθως και εχω βρει αυτα που δεν χρειαζετε εγκατασταση και δουλευει απο καρτα.
Link to comment
Share on other sites

borei kaneis na mou steilei kai se emena gia ta ellhnika sto mio c220 kapia lisi me thn anazhthsh?

eyxaristo

 

ektos apo ton tropo me ta kefalaia kai meta mikra yparxei kanenas allos tropos gia thn anazhthsh polhs?eyxaristo

 

μου μπερδευει τα ονοματα με τα κεφαλαια και τα μικρα.υπαρχει αλλος τροπος.αυτο θελω και τελος κατα τα αλλα τρεχει μια χαρα το μηχανημα γιατι ειχα και ενα mio p 350 το οποιο καμια σχεση.αυτο παει σφαιρα και λεο να παρο και εγο ενα τεοιο η το c320 ti λετε?αυτο που φταχνω ειναι ενος φιλου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ προβλημα με το πληκτρολογιο του destinator λυθηκε.

 

ομως ρε παιδια απο τη στιγμη που το ξεκλειδωσα οταν ψαχνω οδο στο miomap v 3.3 μου βγαζει λατινικα.δε μπορω να γραψω ελληνικα. τι γινεται γμτ??:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος mio c220 το ξεκλειδωσα και εβαλα το destinator v6.0 με χαρτεσ του 2006 μιας και τους επομενους χαρτες δεν τους παιρνει.

η εκδοση 6.1 που βρισκω σε τορρεντ εχει αρχεια .cab ta opoia to mio den μπορει να σεταρει

ενω η εκδοση 7.0 μου βγαζει μυνημα για fatal error

παρακαλω οποιονδηποτε εχει περασει σε sd τις παραπανω εκδοσεις να στειλει οδηγιες πως το καταφερε γιατι δεν παλευετε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος mio c220 το ξεκλειδωσα και εβαλα το destinator v6.0 με χαρτεσ του 2006 μιας και τους επομενους χαρτες δεν τους παιρνει.

η εκδοση 6.1 που βρισκω σε τορρεντ εχει αρχεια .cab ta opoia to mio den μπορει να σεταρει

ενω η εκδοση 7.0 μου βγαζει μυνημα για fatal error

παρακαλω οποιονδηποτε εχει περασει σε sd τις παραπανω εκδοσεις να στειλει οδηγιες πως το καταφερε γιατι δεν παλευετε αλλο...

 

Θα πρέπει να βρεις ..... http://rapidshare.com/files/101232214/dest6.1.-PNA-MIOC220.rar και να "βαλεις" το destinator για PN .... έχει άλλη φιλοσοφία δομής ... Δεν εκγαθίσταται ... απλά το βάζεις στην κάρτα έτσι όπως είναι και τρέχεις το MobileNavigator.exe από το φάκελο MobileNavigator

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω ιδιοκτητης mio c220. Mετα απο μικρη ταλαιπωρια καταφερα και το ξεκλειδωσα.

Χρησιμοποιω το miomap για Αθηνα μιας και ειναι πολυ καλο και ομορφο χωρις να εχω εντοπισει ακομα λαθη σε δρομους. Ακομα δεν εχω καταφερει να γραφω με ελληνικο πληκτρολογιο, ουτε τωρα που το ξεκλειδωσα.

Eχω περασει σε καρτα sd το destinator 7 με τον τελευταιο χαρτη 2008.Q1, τα οποια λειτουργουν τελεια και θα το χρησιμοποιω για επαρχια αφου στο miomap οι χαρτες ειναι ελιπεστατοι.

 

Οποιος θελει το destinator με τον χαρτη ας μου στειλει το e mail του να του το στειλω ετοιμο. (απαραιτητη προυποθεση να εχει το ξεκλειδωσει το mio του με τον γνωστο τροπο)

Μεχρι αυριο το πρωι οποιος προλαβει γιατι δεν θα εχω ιντερνετ για μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...