Jump to content

Mio C220 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει μηπως κανεις τι ποσοστο καλυψης εχει το mio map v.3?Ειναι πρακτικο μηχανακι?Επειδη σημερα ειναι να παρω ενα c250 και δεν ξερω αν απεχει πολυ απο τα αλλα προγραμματα οπως το destinator.Μην το παρω δλδ και ψαχνω τους δρομους ρωτοντας οπως κανω τωρα!!!
http://www.cellcontact.gr/IMAGES/siemens.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει μηπως κανεις τι ποσοστο καλυψης εχει το mio map v.3?Ειναι πρακτικο μηχανακι?Επειδη σημερα ειναι να παρω ενα c250 και δεν ξερω αν απεχει πολυ απο τα αλλα προγραμματα οπως το destinator.Μην το παρω δλδ και ψαχνω τους δρομους ρωτοντας οπως κανω τωρα!!!

 

 

απεχει ετη φωτος

 

το miomap ειναι καλυτερο απο το destinator, αλλα οι χαρτες πολυ πισω ακομα

Link to comment
Share on other sites

απεχει ετη φωτος

 

το miomap ειναι καλυτερο απο το destinator, αλλα οι χαρτες πολυ πισω ακομα

 

για πες details...ενδιαφέρομαι και εγώ για το μηχανάκι:p

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς αλλά λόγω του ότι είναι pna έχει μανούρα.Καλύτερα να πάρεις ένα pna με destinator αν σε ενδιαφέρει μόνο η πλοήγηση,ή ένα pda αν θέλεις και άλλα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και Navimate Xtreme επάνω που είναι πολύ καλύτερο από το Mio maps αλλά και έχει και περισσότερους χάρτες από το Destinator.
Link to comment
Share on other sites

gia dose kanana stixio gia navimate,na to dikimazoume kai ayto ,mio p350,pou tha to broume?

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

gia dose kanana stixio gia navimate,na to dikimazoume kai ayto ,mio p350,pou tha to broume?

 

Αν δεν κάνω λάθος στο site του Navimate λέει ότι 4 Ιουνίου βγαίνει το pda edition. Πάντως η προηγούμενη έκδοση δούλευε στο ΜΙΟ. Εγώ έχω πάρει το 420 Xtreme και είναι ασύγκριτα καλύτερo από τις προηγούμενες εκδόσεις του Navimate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μια χαρά συσκευη είναι και με καλή τιμή.Αμα το ξεκλειδώσεις,ναι γίνεται να παίξει και dest7.:)
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε;

 

Ριξε μια ματιά στο παρακάτω...;)

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=84734

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

kalimera,

katevasa to sd script apo to gpspassion

doulevi kai exo pia taskmanager

den ektelei omos to destinator pna 6.1.1

pu evala stin sd

kamia idea?katafere kapios na valei to destinator se mio c220/c250?

 

arxisa na fovame pos ta windows ce core den einai kai toso pliri sto c250/220...

....mipos einai mia eksosi komeni kai rameni sta metra tis mio

kai einai adynato na mpi kapio allo programa opos to destinator...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kalispera pedia,

Agorasa to mio c220 apo tin italia me to miomap v3.3. to "ksekleidwsa" kai egatestisa to miomap v3.2. me ton Elliniko xarth. Olla o.k. ALLA sta settings mou epilegei tin epilogh evresis doryforwn me to prwtokolo NMEA kai oxi me to SIRF....otan epilegw SIRF den vriskei kanenan doryforo.....yparxei provlima h na to afisw etsi?....xanw taxytita?

 

Eyxaristw.

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia,

Agorasa to mio c220 apo tin italia me to miomap v3.3. to "ksekleidwsa" kai egatestisa to miomap v3.2. olla o.k. ALLA sta settings mou epilegei tin epilogh evresis doryforwn me to prwtokolo NMEA kai oxi me to SIRF.....yparxei provlima h na to afisw etsi?....xanw taxytita?

 

Eyxaristw.

 

Oχι φίλε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,άστο σε ΝΜΕΑ.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Oχι φίλε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,άστο σε ΝΜΕΑ.

 

Eyxaristw

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει τους χάρτες για το mio c220 αλλα όταν τους περνάω στην sd card μοθ λέει ότι τα αρχεία είναι κλειδωμένα ! ! ! !

Ξέρει καποίος τι παίζει ?

Μήοως να περάσω το destinator pn ? αν ναι πώς γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το άνοιξα πριν λίγο να δω μια οδό.....Τώρα πατάω για να ανοίξει και τίποτα.....ούτε με τον φορτιστή ανοίγει,,,,,...κανένας άλλος τρόπος για reset/format μπας και στρώσει;;;;;
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στα αγγλικα αν και δεν ξερω πολυ καλα αλλα δεν βγαζω ακρη.

Χρειαζομαι επιγοντος να το ξεκλειδωσω το mio c220 γιατι το εχω για την δουλεια μου και δεν με βοηθεια.

Κρεμομαι απο τα χερια σας.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

τι σύμπτωση, και εγώ σήμερα αγόρασα το C220 δίνοντας στον αδερφό μου το MIO 168 με destinator μεσα. Οι χάρτες του έχουν κενά και παιδαριώδη λάθη... φαντάσου οτι δεν έχουν σηματικούς δρόμους πχ στην Νέα Πέραμο (Λουτρόπυργος), και σε ορισμένα σημεία δεν μπορείς να κάνεις πλοήγηση πχ χωριό Πανουργιάς. Σου βγάζει πρόβλημα.

Τα PointsOfInterest είναι για κλάμματα.... όπως πχ οι Συγκοινωνίες. Αλλες τις λέει Σταθμός Μετρό Φίξ, και άλλες απλώς με το ονομά τους πχ Πανεπιστήμιο (ούτε "Σταθμό" ούτε "Μετρό"). Αν γράψεις ΜΕΤΡΟ στις συγκοινωνίες θα βρείς μόνο 4-5 στάσεις. Οι άλλες?

Κατα τα άλλα δεν έχει "αποφυγή δρόμων" για δακτύλιο και Αττική οδό, δεν έχει πλοήγηση στις εισόδους κ στις εξόδους της Αττικής οδού, και αν πας Menu > POI > Φαγητά κ Ποτά > Αλλο εστιατόριο, θα δείς Goody's και Goodys (λολ). Και φυσικά, με έδρα την Ομόνοια, το πιο κοντινό Goody's είναι 31χλμ μακριά στα Μέγαρα, και το επόμενο στην Λαμία. Πάλι καλά..... αν έχεις βενζίνη θα φάς κάτι.

Αν τώρα θές να βρείς το Πανεπιστήμιο Πειραιά, θα πρέπει να το ψάξεις στα "σχολεία"... γιατι στα πανεπιστήμια δεν το έχει. Αρα πάς : POI > Πολιτισμός > Σχολείο > Πανεπιστήμιο Πειραιά. Εχει κ το Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών στην λίστα των σχολείων.

 

Γενικά τα POI του είναι για να γελάμε. Είμαι σίγουρος πως κ οι χάρτες του έχουν τρομερά κενά τα οποια δεν έχουμε βρεί ακόμα.

 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω... υπαρχει κάποια ελληνική υποστήριξη εντός ελλάδας για τους χάρτες? Οπως είναι η NGI (έχει κ πολύ καλό φόρουμ) για το Destinator? μπορούμε να μιλήσουμε με κάποιους ανθρώπους απο εδώ να τους πούμε τα παράπονά μας? Για τους χάρτες πιο πολύ. Κατα τα άλλα το λογισμικό το βρίσκω αξιόλογο. Μακάρι να ήταν έτσι κ το Destinator.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά. Δεν έχω και πολύ σχέση με GPS, οπότε συγχωρέστε με αν κάνω στοιχειώδεις ερωτήσεις. Έψαξα λίγο στο φόρουμ, αλλά δε βρήκα απάντηση.

 

Έχει ένας φίλος το C220 και θέλει να βάλει χάρτες για Δυτική Ευρώπη. Προφανώς, δε θέλει να πληρώσει για να τους αγοράσει... Υπάρχουν κάπου? Αν δε γίνεται να απαντηθεί εδώ το ερώτημα, ας μου στείλει κάποιος ένα πμ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητοι φιλοι,

 

Ειναι το πρωτο μου post και για αυτο μπορελι να κάνω καποια λάθη. Στο θεμα μας ομως.

 

Εχω το MIOMAP C220 στο οποίο εγκατεστηυσα το Destinator 6, Οταν πάω να κάνω ανευρεση μιας πόλης στα ελληνικα πατώντας το πρωτο γράμμα με πάει στην πόλη που πάτησα (πχ Θ = Θαλαμες) όταν όμως συνεχισω για να γράψω Θεσσαλονικη πατώντας το Ε μου λέει πως δεν υπάρχει τετοια πόλη. Αυτο το οποίο καταλαβαίνω είναι πως επέιδή στον χάρτη έχει μικρά γράμματα ενω το πλη/γιο λαταχωρεί κεφαλαια το Ε δεν εχει το ιδιο ψοδε με το ε και δεν το αναγνωριζει.

 

Αν ξερει καποιος κάτι το ευχαριστώ εκ των προτερω.

 

Με εκτίμηση

oav163:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα..

 

Δοκίμασα και με το destinator 6 και με το destinator 7 σε mio c220..

 

Αυτό στο οποίο κατέληξα, είναι ότι το πρόβλημα προκύπτει με τους ελληνικούς χαρτες.

 

Όταν έβαλα αγγλικό χάρτη, και έδωσα την οδό με λατινικούς χαρακτήρες, πήρε και τον δεύτερο, και τον τρίτο κτλ.. μέχρι που μου βρήκε την οδό..

 

Επειδή το c220 προορίζεται για τους γονείς μου, και δεν θέλω να τους κάνω την ζωή δύσκολη, όποιος βρει πως να μπορούν να δουλεύουν σωστά τα inputs των διευθύνσεων με τους ελληνικούς χαρτες και με ελληνικούς χαρακτήρες, παρακαλώ ας κάνει post εδώ την λύση, ή αλλιώς ας στείλει mail στο diesssel@yahoo.com

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...