Jump to content

Mio C220 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιπου 100 ευρω!

Υπαρχουν και εκει αλλα δεν λεγονται αυτα εδω!;)

ψαξε και θα τους βρεις...:p

 

 

Gia na psa3o. Eseis mou to sustinete?? exete meinei euxaristimenoi??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες Είμαι καινούριος και έχω ήδη ένα πρόβλημα όπου χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια σας αν γίνετε.

 

jimpanourgias έχεις απόλυτα δίκιο για όλα αυτά που γράφεις για το Μio C220 (pna). Βρήκες καμία λύση πάνω σε αυτό το θέμα να με βοηθήσεις και εμένα?

Φίλοι μου έχω πρόβλημα με το GBS μου. Δυστυχώς ο χάρτης που είναι ήδη εγκατεστημένο μέσα είναι από χάλια έως και απαράδεκτος (κυρίως εκτός Αττικής) αφόυ καλύπτει μόνο το 56% της Ελλάδας αν δεν κάνω λάθος. Για Επαρχεία δεν το συζητώ. Μόνο Εθνική οδό. Πιο μέσα... ΤΙΠΟΤΑ! Υπάρχει λύση για αυτό? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Μπορώ να του κάνω αναβάθμιση? Κατέβασα τα Destinator 6 και 7. Ποιο είναι όμως καλύτερο? Διάβασα σε διάφορα Forum πως αν αγοράσω μία SD card και αντιγράψω το Destinator μέσα σε αυτήν θα λειτουργίσει κανονικά. Είναι αλήθεια αυτό?

Υπάρχει και άλλος τρόπος να το σπάσεις και να περάσεις τον αναβαθμισμένο χάρτη? Έστω κανένα χρήσιμο link???:worry:

Ότι έχετε ευχαρίστιση... καλοδεχούμενη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια,περασα εναν χαρτη και απο τοτε δεν ανοιγει με τιποτα το μηχανακι.Πεταει "fatal error restarting" και κανει restart.Το πρόβλημα είναι οτι ο υπολογιστης το βλεπει στιγμιαια και δεν μπορω να κανω τιποτα μεσω του transfer hack.Δοκιμασα να περάσω στην καρτα το φάκελο "miomap" του cd αλλά δεν γινεται τίποτα...Καμία λυση;;;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,περασα εναν χαρτη και απο τοτε δεν ανοιγει με τιποτα το μηχανακι.Πεταει "fatal error restarting" και κανει restart.Το πρόβλημα είναι οτι ο υπολογιστης το βλεπει στιγμιαια και δεν μπορω να κανω τιποτα μεσω του transfer hack.Δοκιμασα να περάσω στην καρτα το φάκελο "miomap" του cd αλλά δεν γινεται τίποτα...Καμία λυση;;;;

 

εδώ να προσθέσω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, βέβαια το δικό μου πρόβλημα προέκυψε μετά από ξεκλείδωμα του ΜΙΟ με αρχεία που πέρασα στην flash μνήμη. Πόλυ φοβάμαι για το μοιραίο...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες τώρα με πολλές δοκιμές και πολλά σφάλματα έκανα αποκατάσταση του mio τουλάχιστον 4-5 φορές.

Δεν ξεκινάει με τίποτα το δισκάκι?

 

Ήδη δουλεύω το destinator 7:)

...το μόνο «πρόβλημα» με το σπάσιμο,είναι ότι καμιά φορά κολλάει ένα μικρό κομμάτι της οθόνης και προβάλει το background.(στο κέντρο και κάτω)

 

Αυτό γίνεται μόνο στην οθόνη από όπου επιλέγω τις λειτουργίες των windows....μόλις βγαίνω από εκεί όλα καλά....μικρό το πρόβλημα δηλαδή....δεν εμφανίζεται πουθενά αλλού.

 

Πατώντας πάνω στο κομμάτι που προβάλλει το background (λογικά εκεί προσπαθεί να ανοίξει παράθυρο σφάλματος) ανοίγει ένα μεγαλύτερο παράθυρο όπου με ενημερώνει ότι δεν βρέθηκε το MobileNavigatorMain.

Κάποιο λάθος στου φακέλους θα έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

εδώ να προσθέσω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, βέβαια το δικό μου πρόβλημα προέκυψε μετά από ξεκλείδωμα του ΜΙΟ με αρχεία που πέρασα στην flash μνήμη. Πόλυ φοβάμαι για το μοιραίο...:cry::cry::cry:

 

Νομίζω ότι με το cd θα επανέλθει . (εκτός εάν σου λέει ότι η flash μνήμη είναι γεμάτη . Τότε...

Χρησιμοποίησε το Mio Transfer Hack c250 και σβήσε ότι περιέχει στην Flash Disk\Miomap\Miomap\ και μετά χρησιμοποίησε το cd για recover Miomap ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ

Εάν δεν γίνει(σίγουρα θα γίνει) Υπάρχουν στο cd και κάποιοι drivers (δεξί κλικ εξερεύνηση στο cd)προσπάθησε με το Transfer_Mio_C250 να τους μεταφέρεις .

Ίσως θα πρέπει να αφήσεις να τελειώσει η μπαταρία του πρώτα

ΕΑΝ πας και πιο ψηλά θα βρεις πολλά να διαβάσεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator 7 πανω στο μηχανακι. Πως μπορω να κανω συντομευση στη επιφανεια εργασιας για να μην το τρεχω συνεχεια απο τον file explorer?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paidia mia voitheia kai se emena please...molis pira to c220. katafera kai to anagnorise o upologistis moy gia proti fora...meta omos pou senedesa ksana to mixanima, kratontas to koumpi mgia 10 sec, den to anagnorizei nomizo, mias kai den to bgazei sthn lista me tis siskeves ylikou. otan pao na to ksananoikso xoris na to exo sindedemeno me ton ypoloogisth, mou vgazei to minima "Failed to opedn file :tahoma.ttf,exiting application."simeioteon oti den exo sd carta alla an xreiastei fantazomai oti gia kamia hackeria tha mporo na valo tis fotografikis.

 

exete kamia lisi?

Link to comment
Share on other sites

Εσπασα το c220 με το method 1. Πως γίνεται να προσθέσω στην επιφάνεια των windows ενα εικονίδιο που να ανοίγει το dest 7. Έχει 2 εικονίδια μια υδρόγειο που παει να ανοίξει ενα mobilenavi.. που δεν βρίσκει, και ενα άλλο. Κατι αντίχστοιχο θελω για το dest.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το c230t και δεν μπορω να το συνδεσω με τιποτα με το miotransfer hack για να δημιουργισω το script.. τα βηματα που ακολουθω εινα:

συνδεω το μιο στον η/υ στην συνεχεια ανοιγω το προγραμμα αλλα τιποτα δεν κανει δεν το βρισκει..το active sync to exw κλειστο,αν και ουτε εκει το βρισκει.εκανα και τον αλλο τροπο που βαζεις την καρτα μνημης αλλα και σε αυτο μου βγαζει ακυρο και δεν μπορω να κανω τιπτοα..για βοηθηστε με σας παρακαλω πολυ.

ευχαριστω

 

κατι εκανα αλλα κατεβασα απο την ιστιοσελιδα της mio transfer kai ta katafera..

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

επειδη ημουν κ εγω ενας απο αυτους που ηθελαν να <σπασουν> το mio, ο πιο ευκολος τροπος που βρηκα ειναι ο εξης:

 

 

κατεβαζουμε τα απαραιτητα αρχεια απο h**p://uploaded.to/?id=thq1sf και τα βαζουμε χυμα μεσα στην καρτα μνημης .Εχοντας ανοιχτο το mio,μολις βαλουμε την καρτα μνημης μας βγαζει ενα παραθυρο.Παταμε ΟΚ και αμεσως μετα κανει μονο του restart. Φορτωνει το mio map και στη συνεχεια απο μονο του εμφανιζει το μενου που θελουμε οπου windows media player(παιζει τα παντα!!) και file explorer ειναι σε πρωτο πλανο!!!

Στη συνεχεια αφαιρουμε τα αρχεια που ειχαμε περασει χυμα στην καρτα μνημης.

Μετα απο hard reset πρεπει να κανουμε ακριβως τα ιδια απο την αρχη

Aν θελουμε αλλο προγραμμα πλοηγησης θα πρεπει να το τρεχουμε μεσα απο τον file explorer...

Εχω περασει destinator 7 και δουλευει τελεια!!

 

 

Φιλε εισαι ΑΨΟΓΟΣ!!!! Τοσο καιρο εψαχνα να το σπασω το ρημαδι!:D

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΙΟ 220 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΗ ΠΛΕΟΝ ΜΕΘΟΔΟ 1. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ FILE MANAGER ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ KAI ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΟΛΑΕΙ. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ INTERNET EXPLORER, WORD, EXCEL? H ΓΙΝΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ???

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΣ SD ME BLUETOOTH ΙΣΧΥΕΙ Η ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

Samoht,

Ισως μετά από καθε hard reset που τo κανεις πρεπει να τρεξεις το αρχειο autopatcher.exe. Έτσι εκανε και σε μενα και μολις πατουσα το Χ απο τον explorer κολουσε.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ AUTOPATCHER EXE ΕΚΑΝΕ ΑΠΛΑ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΛΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΤΟ FILE MANAGER ΚΑΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΓΩ ΚΟΛΛΑΓΕ.

ΑΦΟΥ ΑΦΑΡΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΩΡΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ AUTOPATCHER EXE ΑΠΛΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ. ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ? ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καίγομαι... Φεύγω σε 3 μέρες για ταξίδι στην ευρώπη και το N520 που έχω με destinator "παρέδωσε πνεύμα". Μπορείτε να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει πως μπορώ να περάσω χαρτες ευρώπης (Ιταλία, Γαλλία, Ελβετία, κεντρική ευρώπη) στο C220?

 

Σας εκλιπαρώ!!! Απλά κατεβάζω το αρχείο και το περνάω στην SD και όλα πάνε ρολόι??

 

Links, pm και οτιδήποτε βοηθάει είναι υπερ-ευπρόσδεκτο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για λίγη βοήθεια.. Μεθαύριο φεύγω και χρειάζομαι απεγνωσμένα τους ευρωπαϊκούς χάρτες...

 

Οποιος έχει λίγη διάθεση να βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έκανα κάτι λάθος και το Mio κολλάει στην αρχική πορτοκαλί οθόνη. Το Mio Transfer δεν βλέπει την συσκευή και δεν μπορώ να αλλάξω κάτι για να επανέλθει το Mio.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια σας παρακαλώ.

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω το C220 με το Transfer Hack και ενώ αντικαθιστώ τα αρχεία που αναφέρει στο flash (εννοείται ότι τα αρχικά τα έχω κρατήσει back up) την ώρα που πατάω sortir στο Transfer Hack και κάνει επανεκίνηση μου βγάζει ένα μήνυμα Failed to open file mio/320_240/loading.bmp exiting aplicattion.

 

Έχει κανείς υπόψη του τι μπορεί να κάνω λάθος????

Ακολουθώ πιστά τις οδηγίες που αναφέρει το mioheaven...

 

Please help me to unlock thw damed device :mad::mad::mad:

Technology Fun
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενας φιλος πηρε το c220 και θελει να του περασω το dest7 που εχω στο δικο μου A701.Πρεπει να αντιγραψω μονο στην καρτα του το προγραμμα που ηδη εχω και θα δουλεψει η θελει αλλη εκδοση επειδη ειναι pna?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος πηρε το c220 και θελει να του περασω το dest7 που εχω στο δικο μου A701.Πρεπει να αντιγραψω μονο στην καρτα του το προγραμμα που ηδη εχω και θα δουλεψει η θελει αλλη εκδοση επειδη ειναι pna?Ευχαριστω πολυ

 

 

κατεβασε αυτο http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=109690

κανε Rename to MioAutoRun.exe se oscar91adm.exe kai to MioAutoRun.mscr se

oscar91adm.mscr βαλτο σε μια καρτα sd και οταν βγαλει το πινακιδακι Lanch DM Tool ? δωσε yes και ολα θα ειναι οκ. Μετα βαλε οποιο προγραμμα θελεις.

 

α!!! το ΜΙΟMOON τρεχει και στο c220 me χαρτη τησ ngi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...