Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, πήρε ένας φίλος μου ένα u600 από τν αγγλία μιας και σπουδάζει εκεί. Υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο και να μην μπορεί να του βάλει την Ελληνική sim όταν έρθει Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν γίνεται να αυξήσουμε την διάρκεια που χτυπα ενας ήχος mp3 στο μηνυμα?Χτυπάει μονο για περιπου 5 δευτερα...
Link to comment
Share on other sites

να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, πήρε ένας φίλος μου ένα u600 από τν αγγλία μιας και σπουδάζει εκεί. Υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο και να μην μπορεί να του βάλει την Ελληνική sim όταν έρθει Ελλάδα;

 

λογικα θα ειναι κλειδωμενο αφου το συνηθιζουν οι αγγλικες εταιριες. παντως ξεκλειδωνει και μαλιστα ευκολα. αν ψαξεις λιγο μεσα στις σελιδες θα το βρεις και ας κραταει και μια καρτα της εταιριας που το αγορασε μαζι του μπορει και να χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, πήρε ένας φίλος μου ένα u600 από τν αγγλία μιας και σπουδάζει εκεί. Υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο και να μην μπορεί να του βάλει την Ελληνική sim όταν έρθει Ελλάδα;

 

Δέν ξέρω αν του δουλέυει πάντως μια φίλη μου έβαλε στο κινητό της Γερμανική κάρτα sim και της δούλευε κανονικά!Εκτός απο κάτι Ελληνικές υπηρεσίες(π.χ Vodafone Live,Vodafone MMS κ.α):)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να στειλεις sms τα πρωτα γραμματα ειναι αγγληκα και μετα τα ελληνικα.Δλδ εαν θες να πατισεις το Γ πρεπει να πατισεις το πληκτρο 5-6 φορες εαν θυμαμε καλα.Πως γινετε να γραφει στα ελληνικα με τιν μια.Δλδ αντι για 5-6 φορες να το πατας 3 φορες και να βγαινει το Γ?

 

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να στειλεις sms τα πρωτα γραμματα ειναι αγγληκα και μετα τα ελληνικα.Δλδ εαν θες να πατισεις το Γ πρεπει να πατισεις το πληκτρο 5-6 φορες εαν θυμαμε καλα.Πως γινετε να γραφει στα ελληνικα με τιν μια.Δλδ αντι για 5-6 φορες να το πατας 3 φορες και να βγαινει το Γ?

 

 

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε στις Ρυθμίσεις/2.Ρυθμίσεις τηλεφώνου/1.Γλώσσα να βάλεις τα Ελληνικά. Πιστεύω πως έτσι θα γίνει αυτό που ζητάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως περναμε java εφαρμογες;Απο το pc studio μονο στους φακελους image Κλπ σε αφηνει να βάλεις το οτιδηποτε..επισης ξέρει καποιος πως να ξεκλειδωσω το tetris;Συγνώμη εαν έχουν απαντηθεί αυτα αλλα μόλις γράφτηκα στο forum.:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως περναμε java εφαρμογες;Απο το pc studio μονο στους φακελους image Κλπ σε αφηνει να βάλεις το οτιδηποτε..επισης ξέρει καποιος πως να ξεκλειδωσω το tetris;Συγνώμη εαν έχουν απαντηθεί αυτα αλλα μόλις γράφτηκα στο forum.:)

Καλώς ήρθες στο forum.:)

Java ςφαρμογές μόνο μέσω wap μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου.

Δλδ πρέπει να τις κατεβάσεις από το internet από τον browser του κινητού, δεν μπορούν να παίξουν αν τις περάσεις στο κινητό από το pc σου

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!

Θελω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά σε ασημί ή χρυσό... Όπου παω να το δω μου λενε πως υπάρχει μόνο σε μπλέ..:worry:Ξέρετε αν υπάρχει κάποια έλλειψη ή κάτι τέτοιο...??

Ευχαριστώ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum.:)

Java ςφαρμογές μόνο μέσω wap μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου.

Δλδ πρέπει να τις κατεβάσεις από το internet από τον browser του κινητού, δεν μπορούν να παίξουν αν τις περάσεις στο κινητό από το pc σου

 

Θα διαφωνισω αν και κατοχος του κινητου για μια εβδομαδα. ριξε μια ματια εδω.

 

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.

You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

If you don't have a .jad file, you can download 'Jad Maker' (google) and make a new one.

 

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.

You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

 

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).

Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.

Press 'Yes' to install.

 

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.

You should now get a 'Deactivated' message.

δοκιμασμενο και δουλευει σε εφαρμογες, δεν το εχω δοκιμασει σε παιχνιδια αφου δεν πολυασχολουμαι

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνισω αν και κατοχος του κινητου για μια εβδομαδα. ριξε μια ματια εδω.

 

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.

You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

If you don't have a .jad file, you can download 'Jad Maker' (google) and make a new one.

 

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.

You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

 

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).

Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.

Press 'Yes' to install.

 

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.

You should now get a 'Deactivated' message.

δοκιμασμενο και δουλευει σε εφαρμογες, δεν το εχω δοκιμασει σε παιχνιδια αφου δεν πολυασχολουμαι

 

Αν λειτουργεί αυτό, έχεις δίκιο:O

Πάντως πρόκειται για κρυφή δυνατότητα, κανονικά δεν προβλέπεται.

Δυστυχώς στο δικό μου samsung οι κωδικοί αυτοί δεν δούλευαν, είχε vodafone menu

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
γεια σας. εχει βαλει κανεις themes στο τηλεφωνο;

 

Το τηλέφωνο δεν παίρνει άλλα θέματα εκτός από το εργοστασιακό που έχει φορτωμένο (αυτό που στην Ελλάδα εμφανίζει την ακρόπολη).Υπάρχουν όμως εναλλακτικά πολλά animated screensavers (240Χ320) που μπορείς να κατεβάσεις από διάφορα sites και κάνουν τέλεια τη δουλειά τους.Δες στο zedge ή στο mobile9.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διαβαζω καιρό, αλλά τώρα είπα να γράψω μιας και αντιμετοπίζω πρόβλημα.

Κανω τα παραπάνω με τον κωδικό για τη java αλλά δεν μπορώ να εγκταστήσω τπτ.. Μονο το rayman εγκατεστησα το οποιο καπου το βρηκα με το αρχει jad μαζι.. Δεν θυμαμαι που. Εχω κατεβάσει ενα jad maker αρχειο αλλά μάλλον αυτό φταίει και δεν κανει δουλειά. Υπάρχει καμια άλλη εφαρμογή-παιιγνίδι ή οτιδήποτε τελοσπαντων σε java μαζι με jad αρχειο? Για να δω τι κανω λαθος τελικά.. thanks εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυση στο προβλημα που εγραψα πάνω βρήκα. Αλλά αντιμετοπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Όποτε με παίρνουν τηλ, ο ηχος κλήσης ακούγεται για 1 περιπου δευτερόλεπτο πολύ σιγά και μετά πάει στην κανονική του ένταση απότομα. Δεν το έχω στην επιλογή να αυξανεται δσιγα σιγα ο ηχος. το έχω στο δόνηση και ήχος? Καμια ιδέα τι είναι? Έτσι είναι σε όλα τα κινητά??
Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυση στο προβλημα που εγραψα πάνω βρήκα. Αλλά αντιμετοπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Όποτε με παίρνουν τηλ, ο ηχος κλήσης ακούγεται για 1 περιπου δευτερόλεπτο πολύ σιγά και μετά πάει στην κανονική του ένταση απότομα. Δεν το έχω στην επιλογή να αυξανεται δσιγα σιγα ο ηχος. το έχω στο δόνηση και ήχος? Καμια ιδέα τι είναι? Έτσι είναι σε όλα τα κινητά??

 

Νομίζω και το δικό μου το εχει αυτό οπότε ίσως να είναι έτσι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει αγοράσει κανείς μπαταρία 1000mAh για αυτό το τηλέφωνο; Αν ναι, ας μας πει εντυπώσεις από τη χρήση.

 

Ευχαριστώ

 

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το δικό μου το εχει αυτό οπότε ίσως να είναι έτσι όλα.

Ναι, συμβαίνει σε όλα, νομίζω παλιότερα στο φόρουμ είχαν γίνει συζητήσεις πάνω σε αυτό το θέμα.

Αδιευκρίνιστο το γιατί πάντως....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμβαίνει σε όλα, νομίζω παλιότερα στο φόρουμ είχαν γίνει συζητήσεις πάνω σε αυτό το θέμα.

Αδιευκρίνιστο το γιατί πάντως....

 

Καλησπέρα,

η εξήγηση παιδιά είναι πολύ απλή :D:cool: : είναι πολιτική της Samsung να χτυπάει έτσι το κινητό (δηλαδή χαμηλά για 1-2 sec) ώστε εαν σε καλέσουν ενώ έχεις βάλει το τηλ στο αυτί σου για να πάρεις εσύ κάποιον, να μην χτυπήσει απότομα και πάθεις ζημιά στο τύμπανο:blink: . Προσωπικά έχει τύχει να συμβεί αυτή η σύμπτωση σε μένα αρκετές φορές:O .

Η λύση είναι η εξής : όταν κόβετε και ράβετε ένα τραγούδι προκειμένου να το κάνετε ringtone, απλά ξεκινήστε το λίγο πιο πριν από το σημείο που σας ενδιαφέρει να ακούγεται. Έτσι, όταν περάσει το 1-2 sec με την χαμηλή ένταση, θα ακουστεί το κομμάτι σας δυνατά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελεος... Πηρα μια μνημη 2GB και βαζοντας το samsung pc studio ver : 3.2.1

phone explorer δε βλεπει τη μνημη , αλλα μονο τη δικια του 56ΜΒ... Τι να κάνω για μεταφορα mp3 ? Eνα - ένα ??? Ηelp

Link to comment
Share on other sites

Ελεος... Πηρα μια μνημη 2GB και βαζοντας το samsung pc studio ver : 3.2.1

phone explorer δε βλεπει τη μνημη , αλλα μονο τη δικια του 56ΜΒ... Τι να κάνω για μεταφορα mp3 ? Eνα - ένα ??? Ηelp

 

Τη κάρτα δεν την βλέπει από το PC Studio 3. Όταν συνδέσεις το usb επέλεξε την τρίτη επιλογή "συσκευή αποθήκευσης". Εκεί βλέπει την κάρτα και δουλεύει σαν mass storage device. Πρόσεχε μόνο, υπάρχει μία περίπτωση να μην δουλεύει από την θύρα usb του υπολογιστή που διάλεξες. Αν γίνει αυτό τότε διάλεξε μια άλλη μέχρι να βρεις αυτή που δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να πάρω καινούργια συσκευή και αναρωτιόμουν αν γίνεται να περάσω μηνύματα που έχω αποθηκευμένα σε φάκελο σε άλλο κινητό(Νοκια Ν93 και Ν95 8GB).Αν τελικά αυτό είναι εφικτό θα εκτιμούσα εάν μου λέγατε και τη διαδικασία.(Αν δεν γίνεται το βλέπω να φεύγει από το παράθυρο:lol:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...