Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς θα γίνει να μην εμφανίζεται το παράθυρο για την εγκατάσταση του παραπάνω αρχείου???

Θα μπεις στο memory stick στο φάκελο D:\Private\10202dce

και θα σβήσεις το sis που έχει πρόβλημα αφού το τρέξεις πρώτα για να βεβαιωθείς ότι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπεις στο memory stick στο φάκελο D:\Private\10202dce

και θα σβήσεις το sis που έχει πρόβλημα αφού το τρέξεις πρώτα για να βεβαιωθείς ότι είναι αυτό.

 

και ολα τα sis που ειναι μεσα στο συγκεκριμενο φακελο να σβησεις δεν υπαρχει κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το post που έκανες παράθεση είναι από τις 16 Αύγ. 2008 και ο nasos79 έχει να μπει 12 μέρες στο forum.

Αν αναφέρεσαι στο youtube, τσέκαρε τον CorePlayer 1.30 ή μπες από τον browser στο m.youtube.com

όπου βέβαια η ποιότητα είναι χαμηλότερη από την κανονική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

 

Διέγραψα το λογαριασμό push email που είχα από: Κύριο μενού\Πίν ελέγχου\Μυνήματα\Λογ email, και προσπαθώ να περάσω/εγκαταστήσω μέσω PC Suite\Εγκατάσταση εφαρμογών την εφαρμογή BlackBerry_Connect_Client_Software_4_82.SIS, και αφού κάνει μεταφορά αρχείου στο κινητό, μου βγάζει στο κινητό το μύνημα εγκατάσταση λογισμικού blackberry κλπ και όταν επιλέγω εγκατάσταση:

η εγκατάσταση απέτυχε, η λειτουργία push email είναι ήδη εγκατεστημένη. Καταργήστε αυτή την εγκατάσταση προκειμένου να εγκαταστήσετε μια άλλη εφαρμογή push email.

 

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ???

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

pos ginete na kano format sto kinito kai tin karta.gia to p1

 

;)...

 

- Πώς μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Πατήστε... «Μενού» > «Πίνακας Ελέγχου» > «Άλλα» > «Γενική Επαναφορά»

.....................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Αυπνίες και ο προβληματισμός συνεχίζεται...Έχω περάσει το mod του dongxanh για την κάμερα του κινητού όμως συνεχίζω να ψάχνω και δε βρίσκω κάτι...Είναι τελικά δυνατή η λήψη video 640χ480 στο P1i?Ευχαριστώ πολύ guys!:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...2 απορίες... γιατι δεν μπορω να εγκαταστήσω τον opera? μου λεει στο μεσον περιπου της εγκαταστασης οτι ειμαι εκτος ιντερνετ, που κατι τετοιο δεν ισχυει....εχω κανονικα με συνδεση wifi! κ 2ον υπαρχει καποιο μροβλημα με το http://www.m.youtube.com? γιατι δεν μου ανοιγει videos?

Ευχαριστω

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να αφησω το soul u900 στην γυναικα μου και να παρω ενα μεταχειρησμενο P1?Επειδη θελω symbian και wifi...να το επιχειρησω?

 

Και κατι αλλο μεχρι ποση χωρητικοτητας καρτας,η καμερα τραβαει καλες φωτο και επειδη ειναι symbian παιρνει εφαρμογες οπως τα ΝΟΚΙΑ??

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να αφησω το soul u900 στην γυναικα μου και να παρω ενα μεταχειρησμενο P1?Επειδη θελω symbian και wifi...να το επιχειρησω?

 

Και κατι αλλο μεχρι ποση χωρητικοτητας καρτας,η καμερα τραβαει καλες φωτο και επειδη ειναι symbian παιρνει εφαρμογες οπως τα ΝΟΚΙΑ??

 

Για πειτε καμια γνωμη βρε παιδια....:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κατα πρώτον βιάζεσαι.....

Κατα δεύτερον φωτογραφίες τραβάει πολύ μέτριες ,καμία σχέση με cybershot κινητο.Οι εφαρμογές των NOKIA δεν τρέχουν στο P1i .Μεταχειρισμένο κινητό δεν θα έπαιρνα με τίποτα.Θα περίμενα να βγεί το επόμενο μοντέλο για να το αγοράσω καινούριο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να αφησω το soul u900 στην γυναικα μου και να παρω ενα μεταχειρησμενο P1?Επειδη θελω symbian και wifi...να το επιχειρησω?

 

Και κατι αλλο μεχρι ποση χωρητικοτητας καρτας,η καμερα τραβαει καλες φωτο και επειδη ειναι symbian παιρνει εφαρμογες οπως τα ΝΟΚΙΑ??

οι φωτογραφίες του είναι αρκετά καλές! ένα κλικ κάτω απο το Κ800 που έχω. symbian είναι αλλά δεν παίρνει τις ίδιες εφαρμογές με τα Nokia γιατί είναι UIQ.

κάρτα μνήμης (Μ2) νομίζω παίρνει μέχρι 8GB.τέλος το wifi του είναι μετριότατο...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και ενα κλικ πιο κάτω!Εχω κι εγω το Κ800 και ειναι η μέρα με τη νύχτα.Δεν εχω βγάλει φωτογραφία με το P1i που να μην ειναι κουνημένη ή ανεστίαστη.Πολύ δύσκολα θα βγάλεις αποδεκτή φωτογραφία ,αλλά και δεν θα το αγοράσεις για τη φωτογραφική του.Θα το αγοράσεις για τη μεγάλη του οθόνη,για τις εφαρμογές του και για το wifi του που τουλάχιστον εμένα δεν μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα εκτός από το κλασσικό που βγάζει σε όλους.Εννίοτε δείχνει οτι συνδέεται αλλα δεν κατεβάζει σελίδες με τίποτα.Αν πετύχεις τις ρυθμίσεις σωστά ,τότε δουλέυει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το αγοράσεις για τη φωτογραφική του. Θα το αγοράσεις για τη μεγάλη του οθόνη, το TouchScreen, για τις εφαρμογές του και για το wifi του.

 

@tarirs:

 

Συμφωνώ με τα παραπάνω :rolleyes:.. Και θα συμπληρώσω και εγώ ότι η φωτογραφική του δεν είναι και ότι καλύτερο.

Όχι βέβαια και πολύ τραγικά, βγάζει καλές φωτο, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το K800 ή το U900 που θες.

Link to comment
Share on other sites

γενικα οσο λιγοτερο smart ειναι ενα smartphone τοσο καλυτερες φωτο βγαζει...λιγο γενικο και ισοπεδωτικο αυτο που λεω αλλα εμπειρικα σωστο...
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες του είναι αρκετά καλές! ένα κλικ κάτω απο το Κ800 που έχω. symbian είναι αλλά δεν παίρνει τις ίδιες εφαρμογές με τα Nokia γιατί είναι UIQ.

κάρτα μνήμης (Μ2) νομίζω παίρνει μέχρι 8GB.τέλος το wifi του είναι μετριότατο...

 

Τελικα πηρα το samsung i780:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το δωσα ήδη στη Vodafone για να μου το φτιαξουν. Δεν γινόταν να κάνω αναβάθμιση γιατί το xs++ με το που ξεκινάει διαβάζει πρώτα το Gdfs αρχειάκι που έχει το κάθε κινητό. Απαξ και δεν το βρεί δεν σου κάνει τίποτα. Μόλις μου το ξαναδώσουν πίσω απο το service θα το κάνω ένα back up για να μην έχω ξανα πρόβλημα με την αναβάθμιση σε περίπτωση που κολλήσει

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!Το πήρα πίσω!!!!!Τελικά μου αλλάξαν όλη την συσκευή.Πλέον έχω ένα ολοκαίνουριο P1i!!!!!!!Το λειτουργικό που έχει είναι το R9H. Υπάρχει και πιο καινούριο?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!Το πήρα πίσω!!!!!Τελικά μου αλλάξαν όλη την συσκευή.Πλέον έχω ένα ολοκαίνουριο P1i!!!!!!!Το λειτουργικό που έχει είναι το R9H. Υπάρχει και πιο καινούριο?

Ναι υπάρχει.......R9K009

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Να τη βάλεις βελτιώνει κάποια πράγματα μακάρι να βγάζανε και καμια πιο καινούρια να διόρθωνε κάποια bug που υπάρχουν. Τελικά σε κάποια πράγματα δε μπορεί να πλησιάσει τη Νοκια. Για το P1i μόλις 3 firmware έβγαλε, και να πεις ότι δεν υπάρχουν προβλήματα να διορθώσει...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα τη βοήθεια σας...

 

όταν γράψουμε ένα sms και πατήσούμε πάνω στο "Προς"

βγαίνει μια λίστα από όπου επιλέγουμε επαφή.

 

Σε αυτή τη λίστα κρατά όλες τις επαφές που έχουμε στείλει κατα καιρούς...υπάρχει τρόπος να τις σβήσουμε, να καθαρίσουμε τη λίστα, για να μην εμφανίζεται αυτό το κατεβατό?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα τη βοήθεια σας...

 

όταν γράψουμε ένα sms και πατήσούμε πάνω στο "Προς"

βγαίνει μια λίστα από όπου επιλέγουμε επαφή.

 

Σε αυτή τη λίστα κρατά όλες τις επαφές που έχουμε στείλει κατα καιρούς...υπάρχει τρόπος να τις σβήσουμε, να καθαρίσουμε τη λίστα, για να μην εμφανίζεται αυτό το κατεβατό?

 

ηθελα και γω να το κανω αλλα δεν ειχα βρει καποιο τροπο .

και νομιζω οτι δεν γινετε ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι με "κουφανε" :blink:

Με το που το ανοιξα και αρχισε να γεμιζει η μπαρα εκκινησης εκλεισε απο μονο του και ξανανοιξε μετα απο 1-2 δευτερολεπτα. Οταν εφτασε στην οθονη επιλογης ενεργοποιησης της συσκευής και flight mode εβγαλε μια καρτελα που ελεγε οτι "η συσκευη επανεργοποιηθηκε για βελτιστοποιηση της αποδοσης" :confused: (ή καπως ετσι το ελεγε τελος παντων) Απο εκει και περα ολα καλα

Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...