Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

scarface5323 ειναι ολα απο το ipmart. To theme ειναι ενα θεμα iPhone (για το συγκεκριμενο ρωτα τον PropheT).

 

Η statusbar με τα εικονιδια της ειναι ενας φακελος ονοματει ZSBLIB, με ενα αρχειο .mbm μεσα, που τον αντιγραφεις μεσα στον φακελο Resource του κινητου σου. Στο ipmart θα το βρεις κι αυτο αλλα θελει λιγο ψαξιμο..

 

Για τα γραμματα υπαρχει σχετικο thread στο ipmart (new fonts) αλλα απ'οσο ξερω πιανει μονο στους λατινικους χαρακτηρες.. το ειχα δοκιμασει κι εγω παλιοτερα αλλα μου αλλαζαν τα μισα γραμματα (οσα υπηρχαν κ στην αγγλικη γλωσσα δηλαδη) κι οπως βλεπεις και ο PropheT εχει αγγλικη γλωσσα στα screenshots του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μία ερώτηση...γίνεται να διαβάζω δωρεάν τα e-mail χωρίς να πληρώνω δλδ να είμαι συνδεδεμένος με wlan???και καταπροτίμηση να μου τα έχει εκεί που λέει Σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση...γίνεται να διαβάζω δωρεάν τα e-mail χωρίς να πληρώνω δλδ να είμαι συνδεδεμένος με wlan???και καταπροτίμηση να μου τα έχει εκεί που λέει Σήμερα.

 

Ε ναι θεωρω με wlan ειναι η μονη λυση για να μην πληρωνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι θεωρω με wlan ειναι η μονη λυση για να μην πληρωνεις ;)

μήπως ξέρεις πως θα το καταφέρω αυτό???

δλδ εννοω να μην μπαίνω μέσα στον Opera και να πηγαίνω hotmai* και τέτοια αλλά μόλις συνδέομαι να μου το βγάζει εκεί που λέει σήμερα ή και με εφαρμογή δεν έχω πρόβλη:)μα

Link to comment
Share on other sites

φίλε μοιρείς να μας δώσεις το θέμα αυτό ή να μας πεις πώς το έκανες???

thanks

 

Ναι, θα σας δώσω τα αρχεία το βράδυ, δεν έχει κάτι illegal οπότε θα σας τα ανεβάσω σε ένα αρχείο στο rapidshare μαζί με οδηγίες για τα fonts / icons :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρεις πως θα το καταφέρω αυτό???

δλδ εννοω να μην μπαίνω μέσα στον Opera και να πηγαίνω hotmai* και τέτοια αλλά μόλις συνδέομαι να μου το βγάζει εκεί που λέει σήμερα ή και με εφαρμογή δεν έχω πρόβλη:)μα

 

Εγώ πάντως πληρώνω τα 3μιση ευρώ στην Wind για το απεριόριστο WAP Internet, έχω σβήσει το GPRS account για να μην χρεωθώ καταλάθος και απολαμβάνω "free" internet :)

 

Ο Opera Mini δουλεύει κανονικότατα μέσω WAP, χτυπάς gmail.com και είσαι comple ;)

 

Για να κατεβάσεις τα mail στο κινητό θες ή κανονικό GPRS/3G ή Wifi, γιατί χρησιμοποιείς άλλες πόρτες πέρα από την 80 (η οποια είναι και η μόνη διαθέσιμη σε WAP mode), αλλά πρέπει να είναι πολύ εύκολο, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού, να ρυθμίσεις ένα e-mail account.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πληρώνω τα 3μιση ευρώ στην Wind για το απεριόριστο WAP Internet, έχω σβήσει το GPRS account για να μην χρεωθώ καταλάθος και απολαμβάνω "free" internet :)

 

Ο Opera Mini δουλεύει κανονικότατα μέσω WAP, χτυπάς gmail.com και είσαι comple ;)

 

Για να κατεβάσεις τα mail στο κινητό θες ή κανονικό GPRS/3G ή Wifi, γιατί χρησιμοποιείς άλλες πόρτες πέρα από την 80 (η οποια είναι και η μόνη διαθέσιμη σε WAP mode), αλλά πρέπει να είναι πολύ εύκολο, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού, να ρυθμίσεις ένα e-mail account.

 

το ιδιο κανω και εγω με γουιντ και οπερα μινι μπαινω και gmail kai yahoo για το gmail υπαρχει και java εφαρμογη που μπορεις και να στηλεις μαιλ μεσω wap,υπαρχει και για το yahoo alla δεν το υποστιριζει το λειτουργικο:mad:

τωρα για να λαμβανεις μαιλ κατευθιανστο κινητο εχει μεγαλη χρεωση για μενα δεν λεει

Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα, το θεματάκι που χρησιμοποιώ:

 

http://rapidshare.com/files/122935450/P1phone.zip.html

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που βάζω το link, άλλοστε δεν είναι τπτ σπασμένο or anything...

 

Βάλτε τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στον φάκελο MEMORY_STICK μέσα στον φάκελο RESOURCE του Memory Stick σας (αν δεν υπάρχει φτιάξτε τον) μέσω USB File Transfer, εγκαταστήστε το theme και κάντε restart το κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα, το θεματάκι που χρησιμοποιώ:

 

http://rapidshare.com/files/122935450/P1phone.zip.html

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που βάζω το link, άλλοστε δεν είναι τπτ σπασμένο or anything...

 

Βάλτε τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στον φάκελο MEMORY_STICK μέσα στον φάκελο RESOURCES του Memory Stick σας (αν δεν υπάρχει φτιάξτε τον) μέσω USB File Transfer, εγκαταστήστε το theme και κάντε restart το κινητό ;)

se ευχαριστούμε και μια ερώτηση...μετά μπορούμε να το αλάξουμε και να βάλουμε άλο θέμα??

Link to comment
Share on other sites

se ευχαριστούμε και μια ερώτηση...μετά μπορούμε να το αλάξουμε και να βάλουμε άλο θέμα??

 

Φυσικά!

 

Αν δεν θες αλλο τα εικονιδια σβήσε όλους τους φακέλους εκτός από το Fonts και κάνε restart, αφού αν δεις μια φορά τις νέες γραμματοσειρές δεν νομίζω να θες να τις βγάλεις ποτέ ;)

Link to comment
Share on other sites

αύτο θα έλεγα κι εγω τώρα..εμένα μου τα έχει ώπος πριν :(

http://i255.photobucket.com/albums/hh156/scarface5323/080617005749.jpg

edit:εγω τελικά το έφτιαξα λοιπον.....τα αρχεία που είναι μέσα στο MEMORY_STICK δεν θα τα βάλεις στον φάκελο RESOURCES αλλά στον φάκελο Resource ο οποίος υπάρχει..μόνο αυτό αλλάζει και μετά κάντα όπως τα λέει ο φίλος ο PropheT

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να αλλαξετε την statusbar, αφου συνδεσετε το κινητο με usb, πηγαινετε στον φακελο Resource (που υπαρχει//ή που θα φτιαξετε εσεις) και θα δημιουργησετε εναν φακελο ZSBLIB (με κεφαλαια) οπου θα μεταφερετε το αρχειο ZSBLIB.mbm (αυτο υπαρχει στα αρχεια του PropheT)

Και κανετε επαννεκινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά!

 

Αν δεν θες αλλο τα εικονιδια σβήσε όλους τους φακέλους εκτός από το Fonts και κάνε restart, αφού αν δεις μια φορά τις νέες γραμματοσειρές δεν νομίζω να θες να τις βγάλεις ποτέ ;)

 

Παιδια για να αλλαξετε την statusbar, αφου συνδεσετε το κινητο με usb, πηγαινετε στον φακελο Resource (που υπαρχει//ή που θα φτιαξετε εσεις) και θα δημιουργησετε εναν φακελο ZSBLIB (με κεφαλαια) οπου θα μεταφερετε το αρχειο ZSBLIB.mbm (αυτο υπαρχει στα αρχεια του PropheT)

Και κανετε επαννεκινηση.

 

ο φακελος ZSBLIB ηδη υπαρχει με μικρα...εγω δεν τα εχω καταφερει παντως

Link to comment
Share on other sites

ο φακελος ZSBLIB ηδη υπαρχει με μικρα...εγω δεν τα εχω καταφερει παντως

 

Εγω αυτον τον φακελο απλα του εβαλα κεφαλαια τα γραμματα.αυτα που μου μου εχουν αλλαξει ειναι η γραμματοσειρα που ειναι πολυ καλη καθως κ η μπαρα που ειναι η μπαταρια μαζι με ολα τα αλλα.ΔΕΝ μου χει αλλαξει κατι απο τα icοns στο κεντρικο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον τον φακελο απλα του εβαλα κεφαλαια τα γραμματα.αυτα που μου μου εχουν αλλαξει ειναι η γραμματοσειρα που ειναι πολυ καλη καθως κ η μπαρα που ειναι η μπαταρια μαζι με ολα τα αλλα.ΔΕΝ μου χει αλλαξει κατι απο τα icοns στο κεντρικο μενου.

 

Καλημέρα σας :)

 

Λοιπόν... Καταρχάς ο σωστός φάκελος είναι Resource (δικό μου το λάθος)...

 

Βάζετε όλους τους φακέλους που βρίσκονται μέσα στον φάκελο MEMORY-STICK στον φάκελο RESOURCE στο D:\.

 

π.χ. D:\Resource\Fonts

 

και κάνετε επανεκίνηση το κινητό. Πρέπει να το κάνετε μέσω USB File Transfer λόγο permissions.

 

Μετά την επανεκίνηση εαν έχετε βάλει και το theme θα πρέπει να βλέπετε κάτι παρόμοιο με τo screenshot που έχω ποστάρει παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εγω λοιπον εκανα το εξης και θελω να μου πειτε εαν οντως ειναι το αποτελεσμα αυτο!

 

εκανα "Βάλτε τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στον φάκελο MEMORY_STICK μέσα στον φάκελο RESOURCE του Memory Stick σας (αν δεν υπάρχει φτιάξτε τον) μέσω USB File Transfer, εγκαταστήστε το theme και κάντε restart το κινητό

 

Αυτο δεν το εκανα οπως επισης

 

¨edit:εγω τελικά το έφτιαξα λοιπον.....τα αρχεία που είναι μέσα στο MEMORY_STICK δεν θα τα βάλεις στον φάκελο RESOURCES αλλά στον φάκελο Resource ο οποίος υπάρχει..μόνο αυτό αλλάζει

 

(Εγω απλα δημιουργησα εναν φακελο με στο MEMORY_STICK κ εκει μεσα στον φακελο

resource τα εβαλα )

 

Δεν εκανα ουτε αυτο:Παιδια για να αλλαξετε την statusbar, αφου συνδεσετε το κινητο με usb, πηγαινετε στον φακελο Resource (που υπαρχει//ή που θα φτιαξετε εσεις) και θα δημιουργησετε εναν φακελο ZSBLIB (με κεφαλαια) οπου θα μεταφερετε το αρχειο ZSBLIB.mbm (αυτο υπαρχει στα αρχεια του PropheT)

Και κανετε επαννεκινηση.

 

 

Εχω κανει καπου λαθος ??? εννοω που δεν εκανα αυτα τα 2 βηματα

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εγω λοιπον εκανα το εξης και θελω να μου πειτε εαν οντως ειναι το αποτελεσμα αυτο!

 

εκανα "Βάλτε τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στον φάκελο MEMORY_STICK μέσα στον φάκελο RESOURCE του Memory Stick σας (αν δεν υπάρχει φτιάξτε τον) μέσω USB File Transfer, εγκαταστήστε το theme και κάντε restart το κινητό

 

Αυτο δεν το εκανα οπως επισης

 

¨edit:εγω τελικά το έφτιαξα λοιπον.....τα αρχεία που είναι μέσα στο MEMORY_STICK δεν θα τα βάλεις στον φάκελο RESOURCES αλλά στον φάκελο Resource ο οποίος υπάρχει..μόνο αυτό αλλάζει

 

(Εγω απλα δημιουργησα εναν φακελο με στο MEMORY_STICK κ εκει μεσα στον φακελο

resource τα εβαλα )

 

Δεν εκανα ουτε αυτο:Παιδια για να αλλαξετε την statusbar, αφου συνδεσετε το κινητο με usb, πηγαινετε στον φακελο Resource (που υπαρχει//ή που θα φτιαξετε εσεις) και θα δημιουργησετε εναν φακελο ZSBLIB (με κεφαλαια) οπου θα μεταφερετε το αρχειο ZSBLIB.mbm (αυτο υπαρχει στα αρχεια του PropheT)

Και κανετε επαννεκινηση.

 

 

Εχω κανει καπου λαθος ??? εννοω που δεν εκανα αυτα τα 2 βηματα

 

 

Ευχαριστω

 

Πωπω μπλεχτήκαμε χωρίς λόγο.

 

Αναγράφω τα βήματα:

  1. Κατεβάζουμε το αρχείο από το rapidshare
  2. Το κάνουμε κάπου extract
  3. Συνδέουμε το κινητό σε USB File Transfer Mode
  4. Πηγαίνουμε στην καρτούλα μας μέσα από τον Windows Explorer και κοιτάμε αν υπάρχει φάκελος "Resource". Αν δεν υπάρχει, τον δημιουργούμε.
  5. Αντιγράφουμε τα περιεχόμενα του φακέλου MEMORY_STICK από το αρχείο που κατεβάσαμε από το Rapidshare μέσα στον φάκελο "Resource" του Memory Stick. Έτσι, πρέπει μέσα στον φάκελο Resource να έχουμε τον φάκελο Fonts και όλους τους άλλους με τα περίεργα ονόματα.
  6. Αντιγράφουμε το αρχείο θέματος όπου θέλουμε μέσα στην καρτούλα μας (πχ στον φάκελο document)
  7. Βγάζουμε το USB
  8. Με τον File Manager του κινητού βρίσκουμε και βάζουμε το θέμα iPhone
  9. Κλείνουμε τελείως το κινητό
  10. Το ξανα-ανοίγουμε και θα πρέπει να είναι κάπως έτσι:

 

http://img521.imageshack.us/img521/8219/capture0000kv9.png

Link to comment
Share on other sites

ο φακελος φιλε PropheT υπηρχε απο το κινητο απλα εγω δημιουργησα ενα νεο φακελο στο Memory stick(δηλ υπαρχουν 2 φακελοι ο ενας που υπηρχε απο το κιν κ ο δικος μου στο "Memory stick" αυτο ειναι μηπως το λαθος μου?

 

**ολα τα αλλα τα εκανα οπως τα λες

 

 

Memory Stick πηγα στο ΑΛΛΟ & εκει δημιουργησα το φακελο resource & ειναι τα αρχεια απο τον φακελο σου τα εκανα ολα αντιγραφη

 

 

***Και καλα πανω απο το ΤΙΜ GR ε εμενα δεν μου τα βγαζει ετσι εκει θελω να καταληξω η οπως ειδα μεσα στο Main Menu αυτο το εικονιδιο σαν γραναζι που ειναι ουτε αυτο το βλεπω ετσι βλεπω αυτο που εχεις κ εσυ τις μπαλιτσες τις 4 τα κοκκινα-μπλε εννοω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...