Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως το πρόβλημα με το τ9 που έβγαζε το γνωστό σφάλμα...:cool:

 

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το πρόβλημα δεν εμφανίζεται αμέσως, αλλά μετά από λίγο διάστημα (2-3 ημέρες). Άρα δεν μπορεί να πει κανείς με σιγουριά ότι διορθώθηκε το πρόβλημα. Εξάλλου υπάρχουν μαρτυρίες ότι συνεχίζει να υπάρχει. Και κανονικά έτσι πρέπει να είναι, αφού το ελληνικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της SE στελεχώνεται από ανίδεους και αδιάφορους υπαλλήλους που δεν εννοούν να καταλάβουν το εν λόγω πρόβλημα, παρά τα τηλεφωνήματα που έχουμε κάνει πολλοί από αυτό το φόρουμ. Μάλιστα για την ιστορία του πράγματος: μια ημέρα που περιέγραφα το πρόβλημα σε μιαν υπάλληλο και της έδωσα λεπτομερώς τον κωδικό λάθους που εμφανίζεται, την ρώτησα πριν κλείσουμε αν το είχε σημειώσει και μου είπε όχι! Το πιο πιθανό είναι το αρμόδιο τμήμα (firmware) της SE να μην έχει ενημερωθεί για το πρόβλημα με το ελληνικό Τ9.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το πρόβλημα δεν εμφανίζεται αμέσως, αλλά μετά από λίγο διάστημα (2-3 ημέρες). Άρα δεν μπορεί να πει κανείς με σιγουριά ότι διορθώθηκε το πρόβλημα. Εξάλλου υπάρχουν μαρτυρίες ότι συνεχίζει να υπάρχει. Και κανονικά έτσι πρέπει να είναι, αφού το ελληνικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της SE στελεχώνεται από ανίδεους και αδιάφορους υπαλλήλους που δεν εννοούν να καταλάβουν το εν λόγω πρόβλημα, παρά τα τηλεφωνήματα που έχουμε κάνει πολλοί από αυτό το φόρουμ. Μάλιστα για την ιστορία του πράγματος: μια ημέρα που περιέγραφα το πρόβλημα σε μιαν υπάλληλο και της έδωσα λεπτομερώς τον κωδικό λάθους που εμφανίζεται, την ρώτησα πριν κλείσουμε αν το είχε σημειώσει και μου είπε όχι! Το πιο πιθανό είναι το αρμόδιο τμήμα (firmware) της SE να μην έχει ενημερωθεί για το πρόβλημα με το ελληνικό Τ9.

Θα το δείξουν οι μερες. την εχω βαλει 2 μερες κ ειναι οκ. αν μ εμφανίσει καποιο σφαλμα αργοτερα θα σας το πω. παντος χειρότερη απο την προηγούμενη εκδοση δεν νομιζω να ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο Firmware ειναι το R9K009.

 

Σωστό είναι, για λόγους ομοιομορφίας με τα υπόλοιπα φόρουμ του εξωτερικού, όταν δίνουμε τον κωδικό του νέου firmware να αναφερόμαστε στον αριθμό του organizer δλδ R6G04.

 

Υπάρχει μια μικρή εξήγηση εδώ για όποιον ενδιαφέρεται να διαβάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διότι το κινητό σου δεν είναι Word Generic 1 αλλά έχει άλλο CDA. Αυτό σημαίνει ότι η αναβάθμιση για σένα (και για μένα) θα έρθει σε 1 - 2 εβδομάδες

 

ΑΑΑ ... Τώρα κατάλαβα ..... Σε ευχαριστώ πολύ ...!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι το κειμενο word που κατεβαζω απο το pc μου δεν μπορω να το επεξεργαστω απο το p1?Οταν παω στα περισσοτερα το μονο που μπορω να κανω ειναι επιλογη ολων και αν επειμεινω τρωει κολλημα και δεν ξαναγυρναει στο κυριο μενου.τι πρεπει να κανω για επεξεργασια κειμενου?γιατι τρωει τετοιο κολλημα?SOS!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι το κειμενο word που κατεβαζω απο το pc μου δεν μπορω να το επεξεργαστω απο το p1?Οταν παω στα περισσοτερα το μονο που μπορω να κανω ειναι επιλογη ολων και αν επειμεινω τρωει κολλημα και δεν ξαναγυρναει στο κυριο μενου.τι πρεπει να κανω για επεξεργασια κειμενου?γιατι τρωει τετοιο κολλημα?SOS!!!

 

Δοκίμασε να βάλεις κάποιο άλλο πρόγραμμα για επεξεργασία Word κλπ.Νομίζω το ενσωματωμένο δεν είναι ότι το καλλίτερο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω σπαστεί πάρα πολύ με κάποια πράγματα!

 

Ολόκληρη κινητάρα και να μην υπάρχει κουμπί να δεις τις αναπάντητες κλήσεις σου? Να πρέπει δηλαδή να τις δεις με μολυβάκι? έλεος ρε παιδιά! Ή να πρέπει να λερώσω την οθόνη με τα δάκτυλα, αν θέλω να δω την αναπάντητη απευθείας? Με λίγα λόγια μας λένε ότι το κινητό είναι αφής χεριών? Να το ξέρουμε να μην στενοχωριόμαστε δηλαδή...

 

μπορεις να βάλεις το ιστορικο κλησεων σαν εικονιδιο στην κεντρικη οθονη και να το πατας κατευθειαν με το τζογκ.εβγαλα και φωτο αλλα δεν βρισκω το καλωδιο για την ψηφιακη να την βαλω

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το mobile tv της wind στο P1i?

 

Αν ναι μπορει να μας πει ρυθμισεις που χρειαζονται και εντυπωσεις απο τη χρηση της υπηρεσιας?

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να το πουλήσω το δικό μου , παρ όλο που είναι φοβαρή συσκευή δεν με πολυ βολεύει στο ιντερνετ και το χρειάζομαι αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Κοινος δεν έκανε και πολλά η αναβάθμιση εγώ προσωπικά μάλλον δεν θα το πειράξω,είμαι αρκετά ικανοποιημένος και έτσι δεν βρίσκω τον λόγο να την κάνω..

 

Άσε που το έχω κάνει τουμπανίτο και άντε να το ξάναστηνω..:X

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς χρήστες wind plus non stop που χρησιμοποιούν το P1 σαν modem για browsing από το PC:

 

Στην καταγραφή των συνδέσεων σαν έχει εμφανίσει μία σύνδεση "Modem GPRS"?

 

Εγώ όποτε συνδέομαι από το PC μου ενεργοποιεί αυτή τη σύνδεση. Ρωτάω γιατί φοβάμαι μήπως μου έρθει κανένας φουσκωμένος λογαριασμός!

 

Βέβαια και μέσα από τις επιλογές του δικτύου στο PC έχω τσεκάρει ότι υπάρχει το gwap.b-online.gr με username/password: wap

Link to comment
Share on other sites

http://www.cosmo.gr/SciTech/World/187243.html

 

τι θα γινει τωρα δηλαδη??

 

Είναι απλό. Τώρα θα επέλθει ο θάνατος του UIQ!

Ούτως ή άλλως μόνο 2-3 μοντέλα κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά (P1, W960, Moto Z8).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Τώρα θα επέλθει ο θάνατος του UIQ!

Ούτως ή άλλως μόνο 2-3 μοντέλα κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά (P1, W960, Moto Z8).

 

Δεν νομίζω ότι θα γίνει αυτό.Ίσως το WM μπει στο high End προτάσεις τις εταιρίας,νομίζω για τις υπόλοιπες,όσο αφορά τις οθόνες αφής θα παραμείνει στο UIQ και λόγο user friendly αλλα σκέψου και το κόστος.Πάντως τόσα τηλεφωνα παρουσίασε η SE με μια γρηγορη ματια δεν είδα αντικαταστάτη του P1i?:(

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα γίνει αυτό.Ίσως το WM μπει στο high End προτάσεις τις εταιρίας,νομίζω για τις υπόλοιπες,όσο αφορά τις οθόνες αφής θα παραμείνει στο UIQ και λόγο user friendly αλλα σκέψου και το κόστος.Πάντως τόσα τηλεφωνα παρουσίασε η SE με μια γρηγορη ματια δεν είδα αντικαταστάτη του P1i?:(

 

Σε ποια αναφέρεσαι?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λύστε μου μια απορία, σήμερα έκατσα να φορτίσω το Gps μετά από πάρα πολύ καιρό, δεν θυμάμαι καν αν το είχα φορτίσει ποτέ απο τότε που το πήρα, αλλά απ ότι διαπυστώνω δεν ανάβει ούτε κάποιο λαμπάκι ούτε τπτ . Είνια φυσιολογικό ; Λέτε να έχει πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!Mε τις ρυθμισεις e-mail τι γινεται?Εχω yahoo mail και θελω να περνω και να στελνω mail μεσω αυτου του λογαριασμου.Μου εστειλε η voda τις ρυθμισεις αλλα δεν ειναι δυνατη η συνδεση μου γραφει συνεχεια.Το ιδιο mailεχω και στο 9500 αλλα εκει ολα ρολοι.(Βεβαια μεχρι να βγαλω ακρη και σαυτο μουφυγε η ψυχη).Ξερει κανεις τι γινεται μαυτες τις ρυθμισεις?εχει κανεις yahoo που να δουλευει στο p1?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λύστε μου μια απορία, σήμερα έκατσα να φορτίσω το Gps μετά από πάρα πολύ καιρό, δεν θυμάμαι καν αν το είχα φορτίσει ποτέ απο τότε που το πήρα, αλλά απ ότι διαπυστώνω δεν ανάβει ούτε κάποιο λαμπάκι ούτε τπτ . Είνια φυσιολογικό ; Λέτε να έχει πρόβλημα ;

οκ τελικά δουλεύει απλά επειδή δεν το είχα ξαναφωρτίσει έκανε αρκετή ώρα να δείξει σημάδια ζωής χεχε:) Τώρα είναι οκ !!

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τα καλα πρεπει να λεγονται κι οχι να γκρινιαζουμε μονο.Μπραβο στην sonyerricsinοn για την λυση με το θεμα των e-mail.μια απλη επισκεψη στο site της και μεσα σε 5 λεπτα λυθηκε το προβλημα.Στο αλλο κινητο που εχω για να μπορεσω να σεταρω τις ρυθμισεις εφαγα πανω απο 5 μερες μιλωντας διαδοχικα με voda-tim-cote.και ατελειωτο ψαξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τα καλα πρεπει να λεγονται κι οχι να γκρινιαζουμε μονο.Μπραβο στην sonyerricsinοn για την λυση με το θεμα των e-mail.μια απλη επισκεψη στο site της και μεσα σε 5 λεπτα λυθηκε το προβλημα.Στο αλλο κινητο που εχω για να μπορεσω να σεταρω τις ρυθμισεις εφαγα πανω απο 5 μερες μιλωντας διαδοχικα με voda-tim-cote.και ατελειωτο ψαξιμο.

 

;););)

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kanena software gia remote control

 

Δύστυχος δεν υπάρχει πρόγραμμα Remote Control για uiq :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...