Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε ναι το ίδιο πράγμα σου λέω οτι τις ρυθμίσεις που θα έβαζες στο ουτοοκ θα τις βάλεις τώρα στην συσκευή. θα πάς στα μνματά και θα δημιουργήσεις καινούριο λογαριασμό email . εκεί θα βάλεις τό po3 Που σου δίνει το gmail για το outlook το username σου και το pass σου , αν θυμάμαι καλά για να λάβεις gmail πρέπει να κάνεις check εκεί που λέει χρήση επαλήθευσης ταυτότητας SMTP.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν τον βάζεις...Έχει μία επιλογή που λέει κάτι με την registry.Αυτό πάτα κάνε και ένα restart και θα είσαι οκ...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

επιτέλουςςςς βρήκα το coreplayer με ke***** :) ωραίααα δουλεύει άψογα και τρέχει βιντεάκια χώρίς να χρειάζονται επεξεργασία:)
Link to comment
Share on other sites

επιτέλουςςςς βρήκα το coreplayer με ke***** :) ωραίααα δουλεύει άψογα και τρέχει βιντεάκια χώρίς να χρειάζονται επεξεργασία:)

 

Τον έχω ανεβάσει εδώ φίλε μου ;).

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω ανεβάσει εδώ φίλε μου ;).

το έψαχνα αρκετό καιρό :) δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου αυτό το θέμα με τις εφαρμογές :)

Link to comment
Share on other sites

ωραιο κινητό :p

πρέπει να γράφεις με κεφαλαία χωρις τ9

οταν πατας για να απαντήσεις κληση κανει κανα δευτερολεπτο να απαντηση την κληση.

μυνηματα κανει δεκα refresh για να μπει και να βγει κλπ κλπ.

 

εγω πιστευω οτι σε γκατζετοειδη εφε ειναι πρωτο.σε κινητο λιγο χανει το P1

 

1 Σιγά το κακό δηλαδή άμα γράψεις με μικρά θα πάει φθηνότερα...:p

Όσο για το τ9 δεν θέλω να το ξέρω αν δεν είχε ακόμα καλύτερα, οff είναι μια ζωή σε όλα μου τα κινητα...

 

2 Λοιπόν το είχα και εγω αυτό το πρόβλημα μετά την αναβάθμιση πάει και αυτό μου έκανε εντύπωση που απάντω επιτέλους αμέσως...:)

 

3 Σου τρώει 1 δευτερόλεπτο από την ζωή σου και είναι πρόβλημα??

Δεν νομίζω..

 

Έχει τα πάντα - όλα δουλέυουν μια χαρά - και εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος..

 

Αλλά να μου πεις γούστα είναι αυτά...

Όλα τα δάχτυλα είναι ίδια?? Τότε γιατι να είναι οι άνθρωποι..

 

Φιλικα πάντα... Κουβέντα κάνουμε...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

1 Σιγά το κακό δηλαδή άμα γράψεις με μικρά θα πάει φθηνότερα...:p

Όσο για το τ9 δεν θέλω να το ξέρω αν δεν είχε ακόμα καλύτερα, οff είναι μια ζωή σε όλα μου τα κινητα...

 

2 Λοιπόν το είχα και εγω αυτό το πρόβλημα μετά την αναβάθμιση πάει και αυτό μου έκανε εντύπωση που απάντω επιτέλους αμέσως...:)

 

3 Σου τρώει 1 δευτερόλεπτο από την ζωή σου και είναι πρόβλημα??

Δεν νομίζω..

 

Έχει τα πάντα - όλα δουλέυουν μια χαρά - και εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος..

 

Αλλά να μου πεις γούστα είναι αυτά...

Όλα τα δάχτυλα είναι ίδια?? Τότε γιατι να είναι οι άνθρωποι..

 

Φιλικα πάντα... Κουβέντα κάνουμε...:)

 

swstos file!poli kalo kinhto to p1i!eida oti eipes kati gia anavahmisi!egw exw to w960i!exei bgei anavathmisi gia auto mhpws?!:shifty:

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο internet με cosmote_wap στο p1 ,πως μπορω να εχω email κανονικο και οχι αυτη η βλακεια που εχει η cosmote με το 54000 που σου ερχεται κομματι-κομματι το email ?

Μηπως δεν εχω ρυθμισει το Profimail σωστα διοτι μου γραφει "Σφαλμα Host not found"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν για να μπορείς να λαμβάνεις - στέλνεις e-mail? Π.χ. με gmail

Αν υπάρχουν κάπου γραμμένα παρακαλώ δώστε κανά λινκ. :(

Ευχαριστώ!

 

Gmail Settings for P1i

 

Menu

Control Panel

Messaging

Email accounts

click MORE > New account

you will now see 3 tabs; Basic, Inbox, Outbox.

 

The BASIC tab should be filled as follows;

 

Account name:

My Gmail (or similar)

 

Your Names:

self explanatory

 

Email address:

name.name@gmail.com (or googlemail.com)

 

Connection type:

POP3

 

Do not tick push email

 

**now on to the next tab**

 

The INBOX tab should be filled as follows

 

Incoming server address:

pop.gmail.com

 

Username:

name.name@gmail.com(or googlemail.com)

 

Password:

your password

 

Download restrictions:

set as required

 

**now on to the next tab**

 

The OUTBOX tab should be filled as follows

 

Outgoin server address:

Smtp.gmail.com

 

Tick "Use SMTP authentication"

Tick "Use Inbox login details"

 

click MORE > Advanced

 

2 new tabs Incoming, Outgoing

 

Incoming

 

Secure connection:

SSL

 

Incoming mail port:

995

 

Do NOT tick "Secure password authentication"

 

**now on to the next tab**

 

Outgoing

 

Secure connection:

SSL

 

Outgoing mail port:

465

 

Tick "Use MIME encoding"

 

now click SAVE !

 

Κάνε τον λογαριασμό gmail πρώτα POP3 από τις ρυθμίσεις.

Φίλε ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ!!!

 

Μπορείς και να κατεβάσεις μέσω wap από gmail.com/app την εφαρμογή της google για gmail.Θα σου έρχεται πολύ φτηνότερα!Εγκατάσταση στη μνήμη τηλεφώνου!!Δεν θα μπορείς να στείλεις μόνο συννημένα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο internet με cosmote_wap στο p1 ,πως μπορω να εχω email κανονικο και οχι αυτη η βλακεια που εχει η cosmote με το 54000 που σου ερχεται κομματι-κομματι το email ?

Μηπως δεν εχω ρυθμισει το Profimail σωστα διοτι μου γραφει "Σφαλμα Host not found"

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία GPRS INTERNET, αν έχεις λογ/σμο mycosmos θα κάνεις ένα λογ/σμο pop3 στο P1 και θα λαμβάνεις τα email κατευθείαν στο κινητό

"We don’t see things as they are, we see things as we are."
Link to comment
Share on other sites

off topic.....πως μπορω να κατεβασω κατευθειαν αρχεια απο το rapidshare χωρις να περιμενω να τελειωσει ο χρονος???πρεπει να πληρωσω για να κανω register??
Link to comment
Share on other sites

off topic.....πως μπορω να κατεβασω κατευθειαν αρχεια απο το rapidshare χωρις να περιμενω να τελειωσει ο χρονος???πρεπει να πληρωσω για να κανω register??

 

Πρέπει είσαι συνδρομητής (κοινός να πληρώσεις) :).

Link to comment
Share on other sites

off topic.....πως μπορω να κατεβασω κατευθειαν αρχεια απο το rapidshare χωρις να περιμενω να τελειωσει ο χρονος???πρεπει να πληρωσω για να κανω register??

 

Προφανώς.Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

 

Είναι ο δεύτερος χρόνος που είμαι συνδρομητής στο RapidShare και μπορώ να πω ότι ΑΞΙΖΕΙ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Gmail Settings for P1i

 

Menu

Control Panel

Messaging

Email accounts

click MORE > New account

you will now see 3 tabs; Basic, Inbox, Outbox.

 

The BASIC tab should be filled as follows;

 

Account name:

My Gmail (or similar)

 

Your Names:

self explanatory

 

Email address:

name.name@gmail.com (or googlemail.com)

 

Connection type:

POP3

 

Do not tick push email

 

**now on to the next tab**

 

The INBOX tab should be filled as follows

 

Incoming server address:

pop.gmail.com

 

Username:

name.name@gmail.com(or googlemail.com)

 

Password:

your password

 

Download restrictions:

set as required

 

**now on to the next tab**

 

The OUTBOX tab should be filled as follows

 

Outgoin server address:

Smtp.gmail.com

 

Tick "Use SMTP authentication"

Tick "Use Inbox login details"

 

click MORE > Advanced

 

2 new tabs Incoming, Outgoing

 

Incoming

 

Secure connection:

SSL

 

Incoming mail port:

995

 

Do NOT tick "Secure password authentication"

 

**now on to the next tab**

 

Outgoing

 

Secure connection:

SSL

 

Outgoing mail port:

465

 

Tick "Use MIME encoding"

 

now click SAVE !

 

Κάνε τον λογαριασμό gmail πρώτα POP3 από τις ρυθμίσεις.

Φίλε ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ!!!

 

Μπορείς και να κατεβάσεις μέσω wap από gmail.com/app την εφαρμογή της google για gmail.Θα σου έρχεται πολύ φτηνότερα!Εγκατάσταση στη μνήμη τηλεφώνου!!Δεν θα μπορείς να στείλεις μόνο συννημένα.

 

Έκανα δοκιμές σήμερα με αυτά και όλα οκ!

Τελικά όμως το άλλαξα σε IMAP και όχι POP3 μια και στις ρυθμίσεις του gmail στο mail αναφέρουν πως είναι καλύτερο να το έχεις έτσι, συγκεκριμένα λένε:

 

Unlike POP, IMAP offers two-way communication between your web Gmail and your email client(s). This means when you log in to Gmail using a web browser, actions you perform on email clients and mobile devices (ex: putting mail in a 'work' folder) will instantly and automatically appear in Gmail (ex: it will already have a 'work' label on that email).

 

In addition, IMAP provides a better method to access your mail from multiple devices. If you check your email at work, on your mobile phone, and again at home, IMAP ensures that new mail is accessible from any device at any given time.

 

Finally, IMAP offers a more stable experience overall. Whereas POP is prone to losing messages or downloading the same messages multiple times, IMAP avoids this through its two-way syncing capabilities between your mail clients and your web Gmail.

 

If you're trying to decide between using POP and using IMAP with your Gmail account, we recommend IMAP.

 

 

 

Ναι το είχα δει κι αυτό και τότε θυμήθηκα ότι στο site της sonyericsson σου παρέχουν την δυνατότητα να φτιάξεις τις ρυθμίσεις βήμα βήμα. Έτσι έφτιαξα τον πρώτο λογαριασμό είδα πως όλα οκ και μετά έκανα με βάση αυτόν και άλλον.

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν, τώρα με τις χρεώσεις δεν ξέρω τι παίζει αλλά αυτό θα το μάθω στο λογαριασμό πια ή μπορεί και να πάω να κάνω και μια ερώτηση. :cool:

Βέβαια έχω κ την κάρτα των δωρεάν 100euro από την Wind που είχαν μέσα στο κουτί του w960i αλλά αυτά είναι για 3G, ενώ οι συνδέσεις που έκανα για τα mail ήταν μέσω GPRS, θα δείξει.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας :thanks:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

μονο κατα την απογειωση και την προσεδαφιση δεν επιτρεπουν χρηση ηλεκτρονικων συσκευων:rolleyes:

 

Νομίζεις!!!

Κατά την απογείωση/προσγείωση απαγορεύεται η χρήση ΌΛΩΝ των ηλεκτρονικών συσκευών. Εκτός αυτών των χρόνων μπορούν να χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές συσκευές που ΔΕΝ είναι πομποδέκτες, όπως τα κινητά. Μπορούν όμως να χρησιμοποιηθούν όσα μπαίνουν σε flight mode. Όταν μπουν σε flight mode οι συσκευές δεν εκπέμπουν τίποτα και φυσικά εκτός από το GSM δε λειτουργεί ούτε το Bluetooth, ούτε το Wi-Fi (και τα 2 πομποδέκτες). Κατά συνέπεια, εσύ χρησιμοποιώντας εξωτερικό δέκτη bluetooth GPS, ήσουν καραπαράνομος και αν σε είχαν πάρει είδηση (και ήταν φυσικά ευαισθητοποιημένοι) θα μπορούσαν να σε είχαν πάει αυτόφωρο, ενώ μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή το ύψος της προβλεπόμενης ποινής.

 

Λογικά, στην περίπτωση του ενσωματωμένου - σε κάποιες συσκευές - δέκτη GPS (π.χ. HTC Kaiser) δε θα υπάρχει πρόβλημα. Αυτό μπορούμε να το επαληθεύσουμε αν βάλουμε τη συσκευή σε flight mode και δοκιμάσουμε αν λειτουργεί το GPS τότε. Αν όχι, αυτό σημαίνει ότι ακόμη και οι δέκτες GPS εκπέμπουν (και δε λαμβάνουν μόνο) σήμα, οπότε απαγορεύεται και εκείνων η χρήση.

 

Αυτά, για να μην παραπλανούμε κόσμο με τα γραφόμενά μας (και sorry για το off topic).

 

P.S.: Όταν χρησιμοποιούμε laptop, απαγορεύεται η χρήση ασύρματου ποντικιού, καθώς και η ενεργοποίηση bluetooth/Wi-Fi...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις!!!

Κατά την απογείωση/προσγείωση απαγορεύεται η χρήση ΌΛΩΝ των ηλεκτρονικών συσκευών. Εκτός αυτών των χρόνων μπορούν να χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές συσκευές που ΔΕΝ είναι πομποδέκτες, όπως τα κινητά. Μπορούν όμως να χρησιμοποιηθούν όσα μπαίνουν σε flight mode. Όταν μπουν σε flight mode οι συσκευές δεν εκπέμπουν τίποτα και φυσικά εκτός από το GSM δε λειτουργεί ούτε το Bluetooth, ούτε το Wi-Fi (και τα 2 πομποδέκτες). Κατά συνέπεια, εσύ χρησιμοποιώντας εξωτερικό δέκτη bluetooth GPS, ήσουν καραπαράνομος και αν σε είχαν πάρει είδηση (και ήταν φυσικά ευαισθητοποιημένοι) θα μπορούσαν να σε είχαν πάει αυτόφωρο, ενώ μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή το ύψος της προβλεπόμενης ποινής.

 

Λογικά, στην περίπτωση του ενσωματωμένου - σε κάποιες συσκευές - δέκτη GPS (π.χ. HTC Kaiser) δε θα υπάρχει πρόβλημα. Αυτό μπορούμε να το επαληθεύσουμε αν βάλουμε τη συσκευή σε flight mode και δοκιμάσουμε αν λειτουργεί το GPS τότε. Αν όχι, αυτό σημαίνει ότι ακόμη και οι δέκτες GPS εκπέμπουν (και δε λαμβάνουν μόνο) σήμα, οπότε απαγορεύεται και εκείνων η χρήση.

 

Αυτά, για να μην παραπλανούμε κόσμο με τα γραφόμενά μας (και sorry για το off topic).

 

P.S.: Όταν χρησιμοποιούμε laptop, απαγορεύεται η χρήση ασύρματου ποντικιού, καθώς και η ενεργοποίηση bluetooth/Wi-Fi...

Eπειδη μου την ειπες τωρα να στη πω και γω:)

λοιπον μαθε οτι αυτα που λες δεν επιτρεπονται παρα μονο κατα την απογειωση και την προσεδαφιση,,κατα την προσγειωση επιτρεπονται κανονικα...

 

Η προσεδαφιση προηγειται της προσγειωσης,,,,:rolleyes:

το αεροπλανο πρωτα προσεδαφιζεται και μετα προσγειωνεται

ειναι 2 διαφορετικες εννοιες,;)

 

Αυτά, για να μην παραπλανούμε κόσμο με τα γραφόμενά μας (και sorry για το off topic).:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μου την ειπες τωρα να στη πω και γω:)

λοιπον μαθε οτι αυτα που λες δεν επιτρεπονται παρα μονο κατα την απογειωση και την προσεδαφιση,,κατα την προσγειωση επιτρεπονται κανονικα...

 

Η προσεδαφιση προηγειται της προσγειωσης,,,,:rolleyes:

το αεροπλανο πρωτα προσεδαφιζεται και μετα προσγειωνεται

ειναι 2 διαφορετικες εννοιες,;)

 

Αυτά, για να μην παραπλανούμε κόσμο με τα γραφόμενά μας (και sorry για το off topic).:p

 

my friend o filos s leei oti apagoreuetai kathe eidous pompodekths na einai energo se wra pthshs aeroplanou!o filos pou anoixe to gps thn wra pou petage htan opws eipe kai o filos m karaparanomos!mporei na prokalouse atuxhma!apagoreuetai apo thn wra pou mpaineis sto aeroplano wspou na bgeis!

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μου την ειπες τωρα να στη πω και γω:)

λοιπον μαθε οτι αυτα που λες δεν επιτρεπονται παρα μονο κατα την απογειωση και την προσεδαφιση,,κατα την προσγειωση επιτρεπονται κανονικα...

 

Η προσεδαφιση προηγειται της προσγειωσης,,,,:rolleyes:

το αεροπλανο πρωτα προσεδαφιζεται και μετα προσγειωνεται

ειναι 2 διαφορετικες εννοιες,;)

 

Αυτά, για να μην παραπλανούμε κόσμο με τα γραφόμενά μας (και sorry για το off topic).:p

 

Δεν κατάλαβα τι μου λες ότι επιτρέπεται και τί όχι! Δηλαδή, επιμένεις ότι δεν ήσουν παράνομος;

Πάρε ένα WM κινητό, ή ένα Symbian UIQ και επέλεξε flight mode.

Αν δε σου σβήσει ΚΑΙ το τηλέφωνο ΚΑΙ το Wi-Fi ΚΑΙ το bluetooth, έλα να μου τα ξαναπείς εσύ που τα ξέρεις καλύτερα από τους προγραμματιστές των συσκευών. Και όταν σου σβήσει το bluetooth θέλω να σε δω πώς θα συνδέσεις τον δέκτη GPS!

Και flight σημαίνει πτήση, αν δε γνωρίζεις. Η προσεδάφιση (απορώ γιατί τη τονίζεις τόσο) είναι ή όχι μέρος της πτήσης; Οι ταπεινές μου γνώσεις (ως ανιψιός πιλότου) μου λένε ότι είναι. Ε, κάνε το συνειρμό και αν θέλεις/μπορείς μου απαντάς...

Ο νόμος ορίζει ότι τα κινητά κλείνουν (ή μπαίνουν σε flight mode) όταν μπαίνουμε στο αεροπλάνο (μία φορά παρά λίγο να με πετάξει έξω ένας αεροσυνοδός της Lufthansa όταν μιλούσα μπαίνοντας στο αεροπλάνο και απαίτησε να το κλείσω αμέσως, πολύ πριν απογειωθεί όπως καταλαβαίνεις)!

Και επίτρεψέ μου να πιστεύω ότι έχοντας γυρίσει όλο το κόσμο, μάλλον έχω κάνει περισσότερες απογειώσεις, ΠΡΟΣΕΔΑΦΙΣΕΙΣ και προσγειώσεις από έναν δεκαοκτάχρονο...

 

Α, πα, πα, συγχίστηκα βραδυάτικα!

 

P.S.: Μπορείς πάντα να ψάξεις και να βρεις το νόμο. Το internet ξέρεις να το χρησιμοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

my friend o filos s leei oti apagoreuetai kathe eidous pompodekths na einai energo se wra pthshs aeroplanou!o filos pou anoixe to gps thn wra pou petage htan opws eipe kai o filos m karaparanomos!mporei na prokalouse atuxhma!apagoreuetai apo thn wra pou mpaineis sto aeroplano wspou na bgeis!

 

μα εγω δεν διαφωνησα:)

εγω απλα ειπα γενικα οτι απαγορευονται ηλεκτρονικες συσκευες κατα την απογειωση/προσεδαφιση

και ο φιλος το ανελυσε και ειπε οτι απαγορευονται οσες ηλεκτρονικες συσκευες ειναι πομποδεκτες κατα την απογειωση/προσγειωση.....

εγω απλα τον διωρθωσα για το προσγειωση που ειπε

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

filoi m egw xerw oti sto aeroplano prepei na einai apenorgopoihmena ta kinhta gia toixon aktinovolis!mporei na berdepsoun to susthma tou aeroplanou!!!:

 

 

σιγα μην το καταριψω κιολας :lol::lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...