Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και καλοριζικο εκ των προτερων :D:rolleyes:

Θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος.

Το εχω απο χθες και ειναι παρα πολυ καλο και αξιοπιστο.

 

Το GPS ναι θελει παντα συνδεση με Internet και υπαρχει serial στο πακετο χρησης της εφαρμογης navigator δωρεαν για 1 χρονο.

Χαρτης Ελλαδας υπαρχει , τον κατεβαζεις μολις συνδεθεις αλλα δεν ειναι πληρης και δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ημερομηνια

εκδοσης πληρους χαρτη.

 

Το GPS receiver που εχει μεσα ειναι της Royaltek - μοντελο mini xtreme http://www.royaltek.com/index.php/index.php/content/view/94/76/

και ειναι πολυ καλο.Το εχω δοκιμασει με το PPC που βλεπεις στην υπογραφη μου με Destinator και δουλευει αψογα!! :D

 

Εχει browser τον Opera 8.65 στη ROM του (και με landscape view!)

 

Δεν ξερω για το πακετο της Vodafone!! Αυτο που πηρα εγω ειχε μεσα :

 

- Το κινητο !!

- Μπαταρια 1120 (BST-20 αν θυμαμαι)

- Φορτιστη

- Stereo handfree

- Μνημη Μ2 512 ΜΒ

- Καλωδιο συνδεσης USB

- 2o πενακι

- Cradle φορτισης

- Θηκη προστασιας-μεταφορας

- CD - Software - Manuals κλπ.

- 1 καρτα για αμεση επικοινωνια με το P1i Customer Support Center (801...)

 

- To GPS Receiver που ειπαμε

- Μπαταρια 680 για το Receiver

- Φορτιστη αυτοκινητου για το Receiver

- To software για το GPS

 

 

Ναι και εμενα αυτα ειχε μεσα:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gjimmi και εσυ απο vodafoen to pires?

τεσπα το παραγκειλα και εγω!!!!!!!!!!!!!!

αντε εκειπου ημουν σιγουρος οτι το επομενο κινητο μου sybian θα ηταν σιγουρα νοκια με κερδισε η ΣΕ!

ας ελπισουμε να το εχουν την τριτη που μου ειπαν αν και δεν το βλεπω γιατι με τη ζητηση που υπαρχει με βλεπο για πεμπτη η παρασκευη!!!

 

anyway ελπιζω να μη με δυσκολεψει και το πληκτρολογιο και γενικοτερα παιδες θα χρειαστω πολυ βοηθεια γιατι οπως ειαπ ειανι το 1ο sybian κινητο οποτε

ουτε να κανω φορματ δεν ξερω!!!!

 

κατα τα αλλα οι εφαρμογες των νοκια μπενουν και στο δικο μας(ηδη μπηκα και εγω στην παρεα)....δηλαδη αν βρω αυτη που αλλαζει καναλια με τις υπεριθρες και διαφορα τετοια ??

και κατι αλλο ειπατε οτι παιζει και java αρα θα μπορουν να παιζουν και τα παιχνιδια που εχω στο 6270 με καταληξη jar???γιατι εχει και αυτο το ιδιο μεγεθος οθονης!

 

αυτα .......

Link to comment
Share on other sites

gjimmi και εσυ απο vodafoen to pires?

τεσπα το παραγκειλα και εγω!!!!!!!!!!!!!!

αντε εκειπου ημουν σιγουρος οτι το επομενο κινητο μου sybian θα ηταν σιγουρα νοκια με κερδισε η ΣΕ!

ας ελπισουμε να το εχουν την τριτη που μου ειπαν αν και δεν το βλεπω γιατι με τη ζητηση που υπαρχει με βλεπο για πεμπτη η παρασκευη!!!

 

anyway ελπιζω να μη με δυσκολεψει και το πληκτρολογιο και γενικοτερα παιδες θα χρειαστω πολυ βοηθεια γιατι οπως ειαπ ειανι το 1ο sybian κινητο οποτε

ουτε να κανω φορματ δεν ξερω!!!!

 

κατα τα αλλα οι εφαρμογες των νοκια μπενουν και στο δικο μας(ηδη μπηκα και εγω στην παρεα)....δηλαδη αν βρω αυτη που αλλαζει καναλια με τις υπεριθρες και διαφορα τετοια ??

και κατι αλλο ειπατε οτι παιζει και java αρα θα μπορουν να παιζουν και τα παιχνιδια που εχω στο 6270 με καταληξη jar???γιατι εχει και αυτο το ιδιο μεγεθος οθονης!

 

αυτα .......

 

Οχι φιλε μου απο πλαισιο το πηρα.Και εγω στην αρχη δυσκολευτηκα και αν ειδες το εβαλα αγγελια να το πουλησω.Ομως σιγα-σιγα το συνήθισα και μπορω να σου πω οτι δουλευω πολυ λιγο με την οθονη παρα με τα κουμπια.Ανοιγω σχεδον τα παντα με τα πληκτρα και ετσι δεν πολυ χρησιμοποιω την οθονη αφης;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas ego piga simera na paro to p1! kai xenerosa molis diapistosa piso tin siskeui (made in china),,, eseis ta exete ti proeleusi einai ta dika sas ???

 

Ολα τα sonyericsson απο china ειναι φιλε μην χαλιεσαι:p

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα sonyericsson απο china ειναι φιλε μην χαλιεσαι:p

 

i poiotita metraei oxi pou to ftiaksane;)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα έχθε και σήμερα το έστειλα πίσω γιατι έκλεινε απο μόνο του και δεν άνοιγε καθόλου κ κάτι τέτοια...ελπίζω το καινούργιο να είναι καλο!!! το wayfinder όσο το δούλεψα είναι άθλιο σε σχέση με αυτο που δίνει η nokia (route 66) ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε άλλο software όπως π.χ. destinator ??? γιατι φαντάζομαι ότι η χρήση του gps θα μας βγεί πανακριβή άμα πρεπει να είμαστε συνέχεια στο νετ. μήπως να φτιάξουμε ένα θέμα " wayfinder " ?
http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα έχθε και σήμερα το έστειλα πίσω γιατι έκλεινε απο μόνο του και δεν άνοιγε καθόλου κ κάτι τέτοια...ελπίζω το καινούργιο να είναι καλο!!! το wayfinder όσο το δούλεψα είναι άθλιο σε σχέση με αυτο που δίνει η nokia (route 66) ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε άλλο software όπως π.χ. destinator ??? γιατι φαντάζομαι ότι η χρήση του gps θα μας βγεί πανακριβή άμα πρεπει να είμαστε συνέχεια στο νετ. μήπως να φτιάξουμε ένα θέμα " wayfinder " ?

Σωστός το ίδιο αναρωτιόμουν και εγώ αν μπορούμε να περάσουμε άλλο software στο Ρ1 για το GPS,απ'ότι άκουσα σε PPC δουλευει άψογα με Destinator.

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός το ίδιο αναρωτιόμουν και εγώ αν μπορούμε να περάσουμε άλλο software στο Ρ1 για το GPS,απ'ότι άκουσα σε PPC δουλευει άψογα με Destinator.

 

Γιατι δεν κανετε δοκιμες ρε παιδια;Εγω το εδωσα το gps οποτε δεν μπορω να δοκιμασω τιποτα εκτος αν βαλω καποιο προγραμμα απο αυτα που λετε για να εχω μονο τους χαρτες;)

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ειδα λιγο δεν εχει αλλα δεν τα ξερω και πολυ καλα τα symbian της ericsson και μπορει να εχει και κανα προγραμμα που να το κανει;)

Παντως εχει τετοια οθοναρα που δεν σε προβληματιζει αν εχει ωρα και ημερομηνια:D

 

ok thanks. Παντως το είδα σενα καταστημα κλειστο αληθινό, απλά τέλειο! μαρεσε και ο συνδιασμος των κοκκινων γραμματων με το μάυρο. 580 ευρώ

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανετε δοκιμες ρε παιδια;Εγω το εδωσα το gps οποτε δεν μπορω να δοκιμασω τιποτα εκτος αν βαλω καποιο προγραμμα απο αυτα που λετε για να εχω μονο τους χαρτες;)

 

 

εγώ δεν κάνω δοκιμές γιατι σήμερα το επεστρεψά αλλα αν μπορέσει κάποιος να καταφέρει κατι ας πει και έμας τον τρόπο

http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

ok thanks. Παντως το είδα σενα καταστημα κλειστο αληθινό, απλά τέλειο! μαρεσε και ο συνδιασμος των κοκκινων γραμματων με το μάυρο. 580 ευρώ

499 εχει στο πλαισιο:|

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα sonyericsson απο china ειναι φιλε μην χαλιεσαι:p

Εγώ πως είχα την εντύπωση ότι τα ακριβά της μοντέλα τα φτιάχνει στη Σουηδία... Τουλάχιστο η Nokia αυτό κάνει. Κρίμα κι εμένα θα με ξενερώσει αν δω για τόσα λεφτά κινητό κανένα made in China.:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πως είχα την εντύπωση ότι τα ακριβά της μοντέλα τα φτιάχνει στη Σουηδία... Τουλάχιστο η Nokia αυτό κάνει. Κρίμα κι εμένα θα με ξενερώσει αν δω για τόσα λεφτά κινητό κανένα made in China.:(

 

Παρόλο που προτημώ την ΝΟΚΙΑ σου λέω ότι έχω πιάσει ΝΟΚΙΑ made in Germany & made in Filland που τρίζανε και νόμιζες θα διαλήσουν. Δες το 6131 π.χ. Όλα τα sony ericsson είναι Κίνας αλλά οι προδιαγραφές κατασκευής δεν είναι Κινέζικες. Τα περισσότερα μοντέλα είναι πολύ καλά κατασκευασμένα.

Link to comment
Share on other sites

παντος δε πα νανε βλακεια to gps ελπιζω να το εχει μεσα στο πακετο και σε εμενα που το πηρα απο τη vodafone.....

by the way παιζει να μην μπορουν να το στειλουν απο αθηνα στο αργος γιατι καπου ακουσα οτι μετα τις 20 του μηνος κλεινουν οι μεταφορικεςςςςςςς...λες και να μεινω με το νοκια (6270 )στο χερι??

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα έχθε και σήμερα το έστειλα πίσω γιατι έκλεινε απο μόνο του και δεν άνοιγε καθόλου κ κάτι τέτοια...ελπίζω το καινούργιο να είναι καλο!!! το wayfinder όσο το δούλεψα είναι άθλιο σε σχέση με αυτο που δίνει η nokia (route 66) ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε άλλο software όπως π.χ. destinator ??? γιατι φαντάζομαι ότι η χρήση του gps θα μας βγεί πανακριβή άμα πρεπει να είμαστε συνέχεια στο νετ. μήπως να φτιάξουμε ένα θέμα " wayfinder " ?

 

λες να μου στειλουν το δικο σου!!!!lol

πλακα πλακα ελπιζω να μην εχει το παθει και εμενα κανα τετοιο κολλημα...παντος οτι και να λεμε για οποιαδηποτε εταιρια για ποιοτητα κτλ ειναι αν θα σου κατσει καλη συσκευη αποτι εχω καταλαβει οσα χρονια ασχολουμαι με τα κινητα ...τοθεμα ειναι οτι με την νοκια ειχαμε κυριλε σερβισ ενο με την ΣΕ δεν εχω προηγουμενες εμπειριες!!(μηπως παρεπιπτοντος ξερει κανεις αν υπαρχουν καταστηματα στυλ νοκια σοπ?και στο κεντρο ιδιετερα)?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις push email της vodafone με το κινητο? (visto)

κατεβαζει κανονικα το πργραμμα και το τρεχει ?

η εχει προβλημα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω γιατί μου αρέσει σαν κινητό αλλά δεν ξαναείχα symbian ericsson μπορώ να κάνω μια χαζή ερώτηση?:O Επειδή βλέπω ότι το πληκτρολόγιο έχει αγγλικούς μόνο χαρακτήρες, φαντάζομαι φυσικά γράφει μην και στα ελληνικά έτσι? Αυτό γίνεται έχοντας ελληνική γραμματοσειρά πατώντας τα πλήκτρα η παιζει κάτι με την οθόνη αφής. Γενικά είναι εύχρηστο σαν κινητό, το μενού του διαφέρει πολύ από τα άλλα ερικσον? Και κάτι τελευταίο (ελπίζω να μην κουράζω:rolleyes:) η φωτογραφική τι λέει, είναι σαν του κ800 και τέλος από μουσικές ικανότητες πλησιάζει τα αντίστοιχα walkman? Eυχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καταργήθηκε η επιλογή εύρεσης (όλων των πεδιων) στις επαφές? Το προηγούμενο μου κινητο το 910 είχε αυτή την πολύ βολικη δυνατότητα = πχ οταν ηταν 21 Μαιου αναζητούσα όλους τους Κωστ και μου εβγαζε τους Κωστες - Κωσταντινους - Κωνσταντινες κλπ. Εαν κάποιος το εχει ανακαλύψει ας το αναφερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Επειδή σκέφτομαι να το πάρω γιατί μου αρέσει σαν κινητό αλλά δεν ξαναείχα symbian ericsson μπορώ να κάνω μια χαζή ερώτηση?:O Επειδή βλέπω ότι το πληκτρολόγιο έχει αγγλικούς μόνο χαρακτήρες, φαντάζομαι φυσικά γράφει μην και στα ελληνικά έτσι? Αυτό γίνεται έχοντας ελληνική γραμματοσειρά πατώντας τα πλήκτρα η παιζει κάτι με την οθόνη αφής. Γενικά είναι εύχρηστο σαν κινητό, το μενού του διαφέρει πολύ από τα άλλα ερικσον? Και κάτι τελευταίο (ελπίζω να μην κουράζω:rolleyes:) η φωτογραφική τι λέει, είναι σαν του κ800 και τέλος από μουσικές ικανότητες πλησιάζει τα αντίστοιχα walkman? Eυχαριστώ πολύ!

 

Το πληκρολογιο γράφει κανονικά Ελληνικά. Είναι πολύ εύχρηστο. Το μενού είναι σαν των προηγούμενων μοντέλων αλλά πολύ πιο γρήγορο. Η φωτογραφική πολυ καλή αλλά οχι σαν του Κ800. Το ράδιο τέλειο ήχο, χάλια RDS.walkman δεν δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καταργήθηκε η επιλογή εύρεσης (όλων των πεδιων) στις επαφές? Το προηγούμενο μου κινητο το 910 είχε αυτή την πολύ βολικη δυνατότητα = πχ οταν ηταν 21 Μαιου αναζητούσα όλους τους Κωστ και μου εβγαζε τους Κωστες - Κωσταντινους - Κωνσταντινες κλπ. Εαν κάποιος το εχει ανακαλύψει ας το αναφερει.

 

Πράγματι! Γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αναζήτηση σε επαφές και ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω τη Παρασκευή από Πλαίσιο.Είναι φοβερό τηλέφωνο.

 

Το Wayfinder που είναι;Δε το βρίσκω με τίποτα.Πρέπει να το κάνω εγω εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

ναι, βασικά πάτα το βελάκι στην οθόνη αναμονής και θα εμφανιστεί το εικονίδιο για να κάνεις download την εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...