Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

koita file m!einai dio entelws diaforetika kinhta!to ena einai windows mobile kai to allo UIQ!einai analoga me ta simferonta tou kathenos!egw pshfizw p1!epeidhauto maresei perisotero kai m prosferei perisotera!!epeidh thelw platforma uiq!!!to kinhto m einai to w960i!to p1i dld me mnhmh kai walkman!kai kati alla:shifty:

 

Πράγματι αλλο το PDA (Windows Mobile) και άλλο το Ρ1...

Το Windows Mobile είναι πρώτα Windows και μετα Mobile. Ενώ το Ρ1 είναι πρώτα κινητό και μετά σου κάνει και ένα σωρό πραγματάκια που είτε τα έχει είτε τα ζηλεύει ένα windows κινητό...

 

Εγώ είχα το Glofiish της ΕΤΕΝ (Windows Mobile 6) και είμαι πάααααρα πολύ χαρούμενος που το αποχωρίστηκα για το Ρ1... Η ζωή μου απλουστεύτηκε όσον αφορά το τηλέφωνο... Εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει το μέρος ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ αλλά θέλεις αυτό το κάτι το ΓΚΑΤΖΕΤΟΕΙΔΕΣ...

Τσουνάμι εν όψη:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κι εγω, ευχαριστω! Τελικα το βρηκε ομως αυτο που εψαχνε ο αλλος? Ρωταω διοτι ειναι μονο για 3 μερες. :(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2205946#post2205946

 

Εδώ το ανέβασε ο akis με serial....;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

evala Gdesk k Iphone...pws omws mporw na klidwnw twra to tilefwno ??? ta pliktra ennow...klidwma pliktrologiou...

 

Μπορείς να Χρησιμοποίησης το iPhone-Lock ;).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να Χρησιμοποίησης το iPhone-Lock ;).

 

Zηλιάριδες.. . . :p. . .:lol: :lol: . . :p

 

 

Βέβαια και εγώ αυτό έχω στο P1....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Zηλιάριδες.. . . :p. . .:lol: :lol: . . :p

 

 

Βέβαια και εγώ αυτό έχω στο P1....

 

κακέ!! :lol::p:p

Link to comment
Share on other sites

πανω κατω μεταχειρισμενο ποσο πουλιεται το 6815?

λίγο πιο πάνω από τα 200ευρώ φαντάζομαι. Απλά εμένα κάποια στιγμή μου το έδιναν καινούριο για ανταλλαγή με ένα άλλο κινητό και όταν πήγα και το είδα απογοητεύτικα είναι πολύ πλαστικό, και έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

λίγο πιο πάνω από τα 200ευρώ φαντάζομαι. Απλά εμένα κάποια στιγμή μου το έδιναν καινούριο για ανταλλαγή με ένα άλλο κινητό και όταν πήγα και το είδα απογοητεύτικα είναι πολύ πλαστικό, και έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα.

 

Το είδα σε ένα φίλο απλά μακριά...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε ένα φίλο απλά μακριά...

συμφωνώωωωω:) Υπάρχουν πολύ καλύτερα win mobile αν κάποιος θέλει windows και δεν θέλει uiq.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το Ρ1 είναι πρώτα κινητό .

 

ωραιο κινητό :p

πρέπει να γράφεις με κεφαλαία χωρις τ9

οταν πατας για να απαντήσεις κληση κανει κανα δευτερολεπτο να απαντηση την κληση.

μυνηματα κανει δεκα refresh για να μπει και να βγει κλπ κλπ.

 

εγω πιστευω οτι σε γκατζετοειδη εφε ειναι πρωτο.σε κινητο λιγο χανει το P1

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Εγώ έχω μέσα την Wind και το έχω συνεχώς σε flight mode εκτός όταν το χρησιμοποιώ για net.

Για βασικό κινητό έχω ακόμα το w900 μου...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν για να μπορείς να λαμβάνεις - στέλνεις e-mail? Π.χ. με gmail

Αν υπάρχουν κάπου γραμμένα παρακαλώ δώστε κανά λινκ. :(

Ευχαριστώ!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιες ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν για να μπορείς να λαμβάνεις - στέλνεις e-mail? Π.χ. με gmail

Αν υπάρχουν κάπου γραμμένα παρακαλώ δώστε κανά λινκ. :(

Ευχαριστώ!

λογικά τις ίδιες που έχεις και στο Outlook σου θα θέλει έγω κάτι email που είχα με τις ίδιες ρθμίσεις που τα είχα στο Outlook δουλεψαν.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει το δέκτη GPS του P1i μέσα από το αυτοκίνητο τοποθετώντας τον στο ταμπλώ και να βλέπει ουρανό? Εμένα δεν βρίσκει τους δορυφόρους. Μόνο έξω από το αυτοκίνητο. Ενώ ένα άλλο palmtop με δυνατότητα navigation βλέπει τους δορυφόρους και μέσα από το αμάξι!

 

Δεν έχει πρόβλημα ο δέκτης σου αλλά το τζάμι στο μπαμπρίζ του αυτοκινήτου σου έχει πολυ μεγάλη περιεκτικότητα σε μόλυβδο. Ειδικά αν το τζάμι είναι και λίγο φιμέ είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Ο δέκτης που έρχετε με το κινητό δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά για αυτό και έχεις πρόβλημα μεσα στο αμάξι. Κάνε μια δοκιμή με αμάξι άλλης μάρκας και θα δεις ότι θα δουλέψει. Το άλλο palmtop που αναφέρεις πρέπει να έχει καλύτερη κεραία. Για να ένα πράγμα μοιρώ να σού πω με σιγουριά, το τζάμι του αυτοκινήτου σου (παμπριζ) είναι πολυ καλη ποιότητα. Δεν είναι τυχαίο που στα πολύ ακριβά αμάξια, επειδή έχουν και καλή ποιότητα σε παμπριζ να έχουν και εξωτερικές κεραιες για δορυφορική πλοήγηση.Όσο πιο πολυ μόλυβδο έχει ένα τζάμι τόσο καλύτερα ανταποκρίνεται στον ήλιο....

Link to comment
Share on other sites

Ο δέκτης που έρχετε με το κινητό δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά για αυτό και έχεις πρόβλημα μεσα στο αμάξι.

 

 

o δεκτης επιασε πεντε δορυφορους μεσα στο αεροπλανο και ενω το ειχα ακουμπησει στο παραθυρο.

εμενα μου φαινεται πολυ καλο. απλα μερικες φορες αν εισαι εν κινηση μπορει να αργησει να πιασει δορυφορους

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

o δεκτης επιασε πεντε δορυφορους μεσα στο αεροπλανο και ενω το ειχα ακουμπησει στο παραθυρο.

εμενα μου φαινεται πολυ καλο. απλα μερικες φορες αν εισαι εν κινηση μπορει να αργησει να πιασει δορυφορους

 

Τα τζάμια του αεροπλάνου φίλε δεν έχουν καμία σχέση με του αυτοκινήτου.Σαν δέκτης δεν είναι άσχημος απλώς κυκλοφορούν και άλλοι πολλοί καλύτεροι στην αγόρα αρκετά φτηνοί. Έχω και επαγγελματικό πλοηγό στο αμάξι μου και έχω και δεύτερη εξωτερική κεραία και έχω δει τρομακτικές διαφορές. Παίζει πολύ ρόλο ο καιρός, αν είσαι δίπλα σε ψηλά κτηρία και η ατμοσφαιρική πίεση.όταν κινήσε και είσαι δίπλα σε ψηλά κτήρια και ο δρόμος είναι στενός τότε πραγματικά μπορεί να αργήσει να πιάσει σήμα. επίσης να ξέρεις ότι όλοι οι πλοηγοί κρατάνε στη μνήμη τους τη τελευταία θέση των δορυφορών που είχαν εντοπίσει. επομένως αν ανοιγεις συχνα τον πλοηγό σου είναι πιο εύκολο να εντοπισει σήμα γιατί γνωρίζει στο περίπου την τελευταια θέση των δορυφορών. Αν πάλι έχεισ καιρό να τον ανοιξεις θα αργήσει λιγο παραπάνω να εντοπίσει τους δορυφορους.

 

P.s. Στο αεροπλάνο μην ξεχνας ότι εισαι πάνω από τα σύννεφα με διαφορετικη ατμοσφαιρική πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Τα τζάμια του αεροπλάνου φίλε δεν έχουν καμία σχέση με του αυτοκινήτου.Σαν δέκτης δεν είναι άσχημος απλώς κυκλοφορούν και άλλοι πολλοί καλύτεροι στην αγόρα αρκετά φτηνοί. Έχω και επαγγελματικό πλοηγό στο αμάξι μου και έχω και δεύτερη εξωτερική κεραία και έχω δει τρομακτικές διαφορές. Παίζει πολύ ρόλο ο καιρός, αν είσαι δίπλα σε ψηλά κτηρία και η ατμοσφαιρική πίεση.όταν κινήσε και είσαι δίπλα σε ψηλά κτήρια και ο δρόμος είναι στενός τότε πραγματικά μπορεί να αργήσει να πιάσει σήμα. επίσης να ξέρεις ότι όλοι οι πλοηγοί κρατάνε στη μνήμη τους τη τελευταία θέση των δορυφορών που είχαν εντοπίσει. επομένως αν ανοιγεις συχνα τον πλοηγό σου είναι πιο εύκολο να εντοπισει σήμα γιατί γνωρίζει στο περίπου την τελευταια θέση των δορυφορών. Αν πάλι έχεισ καιρό να τον ανοιξεις θα αργήσει λιγο παραπάνω να εντοπίσει τους δορυφορους.

 

P.s. Στο αεροπλάνο μην ξεχνας ότι εισαι πάνω από τα σύννεφα με διαφορετικη ατμοσφαιρική πίεση.

 

filoi m egw xerw oti sto aeroplano prepei na einai apenorgopoihmena ta kinhta gia toixon aktinovolis!mporei na berdepsoun to susthma tou aeroplanou!!!ginetai na anoixeis to gps?i to anoixes xwris na se doune?:P:shifty:

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

filoi m egw xerw oti sto aeroplano prepei na einai apenorgopoihmena ta kinhta gia toixon aktinovolis!mporei na berdepsoun to susthma tou aeroplanou!!!ginetai na anoixeis to gps?i to anoixes xwris na se doune?:P:shifty:

 

μονο κατα την απογειωση και την προσεδαφιση δεν επιτρεπουν χρηση ηλεκτρονικων συσκευων:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

λογικά τις ίδιες που έχεις και στο Outlook σου θα θέλει έγω κάτι email που είχα με τις ίδιες ρθμίσεις που τα είχα στο Outlook δουλεψαν.

 

Ίσως, μόνο που δεν χρησιμοποιώ καθόλου πια το Outlook γι αυτό και ρωτάω, δεν θυμάμαι καθόλου ρυθμίσεις ;)

Υπάρχουν κάπου, ξέρει κανείς?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως, μόνο που δεν χρησιμοποιώ καθόλου πια το Outlook γι αυτό και ρωτάω, δεν θυμάμαι καθόλου ρυθμίσεις ;)

Υπάρχουν κάπου, ξέρει κανείς?

στην σελίδα του gmail έχιε τις ρυθμίσεις για Outlook απ όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα ο δέκτης σου αλλά το τζάμι στο μπαμπρίζ του αυτοκινήτου σου έχει πολυ μεγάλη περιεκτικότητα σε μόλυβδο. Ειδικά αν το τζάμι είναι και λίγο φιμέ είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Ο δέκτης που έρχετε με το κινητό δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά για αυτό και έχεις πρόβλημα μεσα στο αμάξι. Κάνε μια δοκιμή με αμάξι άλλης μάρκας και θα δεις ότι θα δουλέψει. Το άλλο palmtop που αναφέρεις πρέπει να έχει καλύτερη κεραία. Για να ένα πράγμα μοιρώ να σού πω με σιγουριά, το τζάμι του αυτοκινήτου σου (παμπριζ) είναι πολυ καλη ποιότητα. Δεν είναι τυχαίο που στα πολύ ακριβά αμάξια, επειδή έχουν και καλή ποιότητα σε παμπριζ να έχουν και εξωτερικές κεραιες για δορυφορική πλοήγηση.Όσο πιο πολυ μόλυβδο έχει ένα τζάμι τόσο καλύτερα ανταποκρίνεται στον ήλιο....

 

To exw dokimasei egw me to Garmin egkatestimeno sto P1i kai douleuei mia xara kai mesa sto autokinhto!Exw ton dekti panw sto tamplo kai den xanei sxedon pote to shma tou me tous doryforous!Profanws kati symvainei me ton GPS dekti sou!

 

ναί και εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια στο αυτοκινητο με tom tom / wayfinder και δεν έχω κανένα πρόβλημα,μάλιστα μια φορά έιχε πέσει κάτω απ το κάθισμα και συνέχισε να λειτουργεί κανονικότατα.Και στην τσέπη του τζακετ οταν είμαι με τη μηχανη που το έχω δουλεύει κανονικά!...το μόνο πρόβλημα είναι όταν ειμαι π.χ. στην ελλάδα και πάω στο εξωτερικό αεροπορικώς όταν φτάνω στον προορισμό κάνει πολύ ωρα την πρώτη φορά μεχρι να βρεί δορυφόρο αλλα μολις τον βρεί μετά δεν έχει ποτέ πρόβλημα

 

Ευχαριστώ τους φίλους που απάντησαν!

Δοκίμασα σήμερα το gps του P1i και τελικά πρέπει νάναι το παρπριζ (audi A4), όπως το εξηγεί ο φίλος.

Στα περισσότερα σημεία του ταμπλώ έπιανε, μόνο όμως όταν ήταν παράλληλα με το αυτοκίνητο (κατά μηκος) όταν το γυρνούσα κάθετα στο αυτοκίνητο (όχημα και gps σε σταυρό) χάνονταν. Επίσης διαπίστωσα ότι όταν ήταν κοντά στο μπροστινό μέρος του παρμπρίζ, σε απόσταση 5-10 cm, χάνονταν το σήμα άσχετα αν ήταν παράλληλα ή κάθετα με το αμάξι.

ευχαριστώ και πάλι που μπήκατε στον κόπο! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους που απάντησαν!

Δοκίμασα σήμερα το gps του P1i και τελικά πρέπει νάναι το παρπριζ (audi A4), όπως το εξηγεί ο φίλος.

Στα περισσότερα σημεία του ταμπλώ έπιανε, μόνο όμως όταν ήταν παράλληλα με το αυτοκίνητο (κατά μηκος) όταν το γυρνούσα κάθετα στο αυτοκίνητο (όχημα και gps σε σταυρό) χάνονταν. Επίσης διαπίστωσα ότι όταν ήταν κοντά στο μπροστινό μέρος του παρμπρίζ, σε απόσταση 5-10 cm, χάνονταν το σήμα άσχετα αν ήταν παράλληλα ή κάθετα με το αμάξι.

ευχαριστώ και πάλι που μπήκατε στον κόπο! :thanks:

 

Τωρα πρέπει να το δεις θετικά. Έχεις ένα πολυ καλο αμάξι......:D

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου πάντως και μέσα από το σπίτι (μένω σε μονοκατοικία με ταράτσα) πιάνει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο internet με cosmote_wap στο p1 ,πως μπορω να εχω email κανονικο και οχι αυτη η βλακεια που εχει η cosmote με το 54000

που σου ερχεται κομματι-κομματι το email ?

to profimail που δοκιμαζω δεν συνδεεται μου γραφει "Σφαλμα Host not found"

Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα του gmail έχιε τις ρυθμίσεις για Outlook απ όσο θυμάμαι.

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Αυτό που θέλω είναι να στέλνω και να λαμβάνω μαιλ στο κινητό, το Outlook δεν θέλω να το βλέπω καν αν είναι δυνατόν ούτε και να μπλέξω μαζί του.

Οι ρυθμίσεις στο κινητό με ενδιαφέρουν αν ξέρει κανείς...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...