Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά εχεις κανεις guide για να συνδεθω με wifi με το σταθερό pc για internet?

εχω το crypto f200 μοντεμ (oχι ρουτερ)

παλιοτερα που ειχα δοκιμασει με ppc τα ειχα καταφερει, αλλα τωρα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τοσο καιρο διαβαζω αυτο τοπικ και η αληθεια ειναι πως με ψηνετε... καθομαι πανω σε αναμενα καρβουνα. Ετοιμος να δωσω το Κ800 για να παω σε smartphone μετα απο πολλααααα χρονια.

 

2-3 ερωτησουλες σε οσους το εχουν....

 

1) Το πακετακι ερχεται με το Wayfinder το οποιο απο οτι εχετε πει... δεν ειναι και πολυ πολυ ενημερωμενο στις πολεις μεσα... παει και ερχεται το ζητημα. Εθνικες και επαρχιακες οδους να υποθεσω πως εχει? Να υποθεσω πως ειναι με καλη καλυψη? Οποιος μπορει ας διαφωτησει λιγακι....

 

2) Απο εκει και περα... κανα προγραμματακι για GPS το οποιο να δειχνει απλα στιγμα, αντε να οριζεις και κανα waypoint... υπαρχει?

 

3) Στο κινητο... οταν καποιο προγραμμα θελει προσβαση στο internet... μπορω να του ορισω αν θα παρει ιντερνετ μεσω Wifi η μεσω 3G η θα μου βγαζει την πιστη αναποδα.

 

Ζητω συγνωμη αν καποιες ερωτησεις ειναι αφελεις/αυτονοητες... απλα δεν ειχα ποτε επαφη με προσφατες γενιες smartphones.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Απορία:Εάν κάποιος έχει δοκιμάσει αυτό:Stereo Bluetooth™ Headset HBH-DS970 πού επιστρέπει την ακρόαση μουσικής μέσω bluetooth, να μου πεί εάν μπορεί κάποιος να ακούσει και ραδιόφωνο...

 

?????

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι απαντήθηκε παραπάνω αυτό.γίνεται αλλά θα πρέπει να έχεις συνδεδεμένο και το κανονικό handsfree το οποίο δουλεύει σαν κεραία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εχεις κανεις guide για να συνδεθω με wifi με το σταθερό pc για internet?

εχω το crypto f200 μοντεμ (oχι ρουτερ)

παλιοτερα που ειχα δοκιμασει με ppc τα ειχα καταφερει, αλλα τωρα :(

 

το f200 δεν ειναι wifi :)

 

ποπο με 37.5 πυρετό και ξεκινάω σε λιγό για να πάω να το πάρω.

 

κάτι να έχω να κάνω και εγώ :lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω το Update Service και αφου κατεβασει τα αρχικα αρχεια, μου βγαζει το παρακατω μηνυμα και κλεινει:

 

"Could not authenticate the application, this might be due to a server failure or your application has been tampered with, please restart or reinstall the application"

 

Το ξαναπερασα αλλα τα ιδια. Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

A ok . Είχα καταλάβει ότι το κατεβάζεις την πρώτη φορά και μετά απλά σε χρεώνει . Άρα δεν έχει χάρτη Θεσσαλονίκης , γι ' αυτό βγάζει σφάλμα . Το τομτομ από την αρχή το έχω , πολύ ικανοποιητικό για Θεσσαλονίκη . Βέβαια το κορυφαίο είναι το destinator .

 

Την πρώτη φορά δεν κατεβάζει τον χάρτη αλλα το πρόγραμμα.Επειδη και εμένα μο εβγαζε το΄διο λάθος μπηκα στο site της εταιρίας και το κτέβασα ο εκει το προγραμα το εκανα εγκατασταση και ακολουθησα τα βηματα.Αν εχει χαρτη Θεσσαλονικης δεν ξερω ομως.

 

Αυτο ειναι το 1ο μου μηνυμα απο το κινητο. Τελικα δεν καταφερα να μπω απο τον uiq oπερα και μπηκα με τον mini.

 

Επισης, ο uiq οπερα μαλλον εχει bug με τα xml.

 

Ξερει κανεις πως γινεται να εναλλασουμε γλωσσες στο πληκτρολογιο?

 

Μαλλον εχεις δικιο γιατι σημερα ημουν στα flocafe που εχουν WiFi και δεν μποροθσα να συνδεθω περα απο την πρωη σελιδα γιατι ηθελε username kai password.Κατω κατω μου ελεγε οτι πρεπει να κανω enable to JavaScript στις ρυθμισεις ηταν ολα οκ.Αλλος browser για Uiq3 ειναι ο mini?

:)
Link to comment
Share on other sites

το f200 δεν ειναι wifi :)

 

ποπο με 37.5 πυρετό και ξεκινάω σε λιγό για να πάω να το πάρω.

 

κάτι να έχω να κάνω και εγώ :lol:

έχει κάρτα wifi στο pc ο Analyzer και θέλει να μπεί στο net μέσω του pc, αλλά ενώ συνδέεται στο pc κανονικά μετά δεν του ανοίγει καμία σελίδα από το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση από μένα:ρε παιδιά το Τom Tom για το οποίο μιλάτε όλοι εδώ μέσα με τόσο καλά λόγια, έχει χάρτη της Κρήτης;Μπορεί να μου δείχνει δηλαδή την ακριβή μου θέση κ πορεία πάνω στην Κρήτη;Γιατί διαφορετικά μου είναι άχρηστο κ γι'αυτό κ δεν έχω μπει στον κόπο μέχρι τώρα να το κατεβάσω... :Ρ

 

Έχει σύντεκνε χάρτη της Κρήτης, αλλά δυστυχώς δεν είναι καθόλου ενημερωμένος... Το Ηράκλειο για παράδειγμα το έχει έτσι όπως ήταν πριν απο 20 χρόνια...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα παρακάτω προγράμματα;

1. που να επιτρέπει την χρησιμοποήση του φλάς, εκτός λειτουργίας κάμερας, για φακό κλπ

 

2.για universal remote control;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Έχει σύντεκνε χάρτη της Κρήτης, αλλά δυστυχώς δεν είναι καθόλου ενημερωμένος... Το Ηράκλειο για παράδειγμα το έχει έτσι όπως ήταν πριν απο 20 χρόνια...

 

Φτου! :P

Ο καλύτερος τρόπος για να το κατεβάσω είναι μάλλον μέσω ipmart ε;Γμτ τα αρχεία είναι στο megaupload κ όλα τα slots είναι κατηλλειμένα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα παρακάτω προγράμματα;

1. που να επιτρέπει την χρησιμοποήση του φλάς, εκτός λειτουργίας κάμερας, για φακό κλπ

 

2.για universal remote control;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν υπάρχει τίποτα από τα δύο που αναφέρεις(sorry αν γίνομαι μονότονος).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανα προγραμμα που να του δινω τα θεματα και να απανταει ωστε να περασω κανα μαθημα υπαρχει???

 

να κανουμε και λιγο πλακιτσα γιατι γεμισαμε requests

αν και για τα νοκια παιζει να να υπαρχει κατι με τον σορο των εφαρμογων που υπαρχει!!!

λολ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

Καλο το πληκτρολόγιο και ήδη γράφω γρήγορα μυνήματα.

 

Η μπαταρία δεν λεει να ξεφορτισει!!!ακομη δεν το εχω φορτίσει και παιζω 2 ώρες!!

 

το wifi Πολυ γρήγορο και γενικα οι εφαρμογές ανοίγουν γρήγορα.

 

καλό φαινεται προς το παρον!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση και απο εμενα.

Το Video που τραβαει τι αναλυση εχει;

 

Ευχαριστω.

 

Α και κατι ακομα ενα link για το Tom Tom............

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο διαβαζω αυτο τοπικ και η αληθεια ειναι πως με ψηνετε... καθομαι πανω σε αναμενα καρβουνα. Ετοιμος να δωσω το Κ800 για να παω σε smartphone μετα απο πολλααααα χρονια.

 

2-3 ερωτησουλες σε οσους το εχουν....

 

1) Το πακετακι ερχεται με το Wayfinder το οποιο απο οτι εχετε πει... δεν ειναι και πολυ πολυ ενημερωμενο στις πολεις μεσα... παει και ερχεται το ζητημα. Εθνικες και επαρχιακες οδους να υποθεσω πως εχει? Να υποθεσω πως ειναι με καλη καλυψη? Οποιος μπορει ας διαφωτησει λιγακι....

 

2) Απο εκει και περα... κανα προγραμματακι για GPS το οποιο να δειχνει απλα στιγμα, αντε να οριζεις και κανα waypoint... υπαρχει?

 

3) Στο κινητο... οταν καποιο προγραμμα θελει προσβαση στο internet... μπορω να του ορισω αν θα παρει ιντερνετ μεσω Wifi η μεσω 3G η θα μου βγαζει την πιστη αναποδα.

 

Ζητω συγνωμη αν καποιες ερωτησεις ειναι αφελεις/αυτονοητες... απλα δεν ειχα ποτε επαφη με προσφατες γενιες smartphones.

 

1) O πακέτο έρχεται με το wayfinder αλλά και με bluetooth GPS μαζί με φορτιστή αυτοκινήτου. Εγώ προσωπικά έχω βάλει το πάρα πολύ καλό πρόγραμμα ΤΟΜΤΟΜ το οποίο έχω βάλει δύο χάρτες, έναν της Ανατολική Ευρώπης που καλύπτει όλην την Ελλάδα σε ικανοποιητικό βαθμό, και έναν που δείχνει την Αθήνα σε πάρα πολύ καλή λεπτομέρεια και είμαι πλήρος ικανοποιημένος. Το wayfinder είναι μάπα γιατί θέλει και πρόσβαση σε GPRS και πέρα της χρέωσης αχρηστεύει το πρόγραμμα σε περιοχή που δεν υπάρχει σήμα.

 

2) Το ΤΟΜΤΟΜ σε καλύπτει.

 

3) Μπορείς να προκαθορίσεις την σειρά με την οποία θα ψάξει, για παράδειγμα να του πεις να συνδεθεί με wifi και αν δεν βρει wifi να πάρει από 3G ή wap ή κάτι άλλο.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση και απο εμενα.

Το Video που τραβαει τι αναλυση εχει;

 

Ευχαριστω.

320x240

Link to comment
Share on other sites

1) O πακέτο έρχεται....

 

Ευχαριστω πολυ...

 

Συντομα I will join the club... :D

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

4gb της sandisk δέχεται το κινητό ;

 

Yeap!Εγώ αυτή έχω βάλει!Sandisk μιά ζωή!Κ αφήστε την sony να ψοφήσει!Απλά πληροφοριακά αναφέρω πως την sony την βρήκα 135€ κ την sandisk 58€!Κ μιλάμε πάντα για την ίδια χωρητικότητα(4GB)...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:το ΤΟΜ ΤΟΜ λειτουργεί κ με τον δέκτη του wayfinder που έχει μέσα στο κουτί του Ρ1 ή πρέπει να αγοράσουμε ειδικό δέκτη για το ΤΟΜ ΤΟΜ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:το ΤΟΜ ΤΟΜ λειτουργεί κ με τον δέκτη του wayfinder που έχει μέσα στο κουτί του Ρ1 ή πρέπει να αγοράσουμε ειδικό δέκτη για το ΤΟΜ ΤΟΜ;

 

Κανονικότατα :rolleyes:… Το GPS receiver που δίνουν μαζί με το Ρ1 ΔΕΝ είναι αποκλειστικά

για το wayfinder αν θες μπορείς να το χρησιμοποίησης και με PPC ;).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...