Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι μόνο το θέμα της συνήθειας και του μονοπωλίου, αλλά συγκεκριμένα και η εφαρμογή.
Είναι μια εφαρμογή που για να σε «βολέψει» συγκεντρώνοντας τα feed από τα forum που ακολουθείς υπολειτουργεί, έχει θέματα και σου δίνει πρόσβαση σε ήδη υπάρχον δωρεάν περιεχόμενο με διαφημίσεις ή ζητάει και συνδρομή για «έξτρα» λειτουργίες, adfree και φυσικά συνεχίζει να κάνει συλλογή δεδομένων χωρίς καν να σου προσφέρει περιεχόμενο το ίδιο σαν εφαρμογή.

Ο καθένας την χρησιμοποεί εφόσον τον βολεύει. Σχεδόν όλοι μας δεν ζούσαμε χωρίς αυτό εδώ και μια ντουζίνα χρόνια, αλλά με το να ζητάει κάθε χρόνο ξανά αγορά, αργότερα συνδρομές και να γίνεται κυριολεκτικά κάθε χρόνο και χειρότερο, έσπρωξε αρκετούς ξανά στις mobile εκδόσεις τον forum που αρκετοί προτιμούν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, tsiv said:

Το χεις ψάξει και δεν γίνεται να το αλλάξεις μόνος σου ?

Δεν θυμάμαι ποιο email είχα δώσει τότε και τώρα με το password reset δεν μπορώ να μπω στο προφιλ που είχα. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mobileras2 said:

Δεν θυμάμαι ποιο email είχα δώσει τότε και τώρα με το password reset δεν μπορώ να μπω στο προφιλ που είχα. 

Μάλιστα... νόμιζα μήπως ήθελες απλά να το αλλάξεις διότι έχει επιλογή αλλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tsiv said:

Μάλιστα... νόμιζα μήπως ήθελες απλά να το αλλάξεις διότι έχει επιλογή αλλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος...

Οχι, απλά δεν θυμάμαι το email που είχα δώσει. Εάν ενημέρωναν πριν το κάνουν το reset, όσοι είχαμε παλια emails θα τα κάναμε updated και δεν θα είχαμε προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mobileras2 said:

Οχι, απλά δεν θυμάμαι το email που είχα δώσει. Εάν ενημέρωναν πριν το κάνουν το reset, όσοι είχαμε παλια emails θα τα κάναμε updated και δεν θα είχαμε προβλημα. 

Τί εννοείς "να ενημέρωναν"; 

Έχουν εδώ και ένα μήνα σχετικό banner πάνω πάνω και ακριβώς από κάτω pinned ποστ που εξηγούσαν τα πάντα αναλυτικά. 

Νομίζω αυτά πρέπει να βγαίνουν και σε μη συνδεδεμένους χρήστες. 

Επίσης θα έχουν στείλει και σχετικό εμειλ στη διεύθυνση που έχεις δηλώσει. Ψάξε τα εμειλς σου αν δεν τα σβήνεις 

16 minutes ago, akilleas said:

 

 

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, akilleas said:

Τί εννοείς "να ενημέρωναν"; 

Έχουν εδώ και ένα μήνα σχετικό banner πάνω πάνω και ακριβώς από κάτω pinned ποστ που εξηγούσαν τα πάντα αναλυτικά. 

Νομίζω αυτά πρέπει να βγαίνουν και σε μη συνδεδεμένους χρήστες. 

Επίσης θα έχουν στείλει και σχετικό εμειλ στη διεύθυνση που έχεις δηλώσει. Ψάξε τα εμειλς σου αν δεν τα σβήνεις 

 

Δεν υπηρξε καμμια ενημερωση. Πρωτα εκαναν το password reset και μετά ενημερωσαν. Αυτο επιβεβαιωνεται (οτι δεν ηπηρξε ενημερωση απο πριν) απο το banner που λεει "μην ανησυχειτε δεν υπηρξε χακαρισμα". 

Καποιοι δηλωσαμε email που δεν χρησιμοποιουμε. Οι admins οφειλαν ΠΡΙΝ κανουν το password reset να ενημερωσουν και δεν το εκαναν. 

6 φεβρουαριου ανεβηκε το μπανερ. 

"Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα

πριν λίγη ώρα προχωρήσαμε σε reset των passwords όλων των χρηστών του myphone.gr, σε μια προσπάθεια να αντιμετωπιστούν κάποια περιστατικά hacked λογαριασμοί των τελευταίων ημερών, που ταλαιπωρούν και άλλο μεγάλο τεχνολογικό forum στην Ελλάδα όπως έχουμε διαπιστώσει (iphonehellas). 

ΤΟΝΙΖΟΥΜΕ οτι ΔΕΝ έχουμε πέσει θύμα hackers σε καμία περίπτωση και τα δεδομένα σας είναι ασφαλή, δεν έχει διαρρεύσει τίποτα"

Οπως βλεπεις ΠΡΩΤΑ εκαναν το password reset και ΜΕΤΑ ενημερωσαν ("πριν λιγη ωρα προχωρησαμε σε reset")

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημέρα
εδω και πάρα πολύ καιρό (πάνω απο 1 χρόνο) παρατηρω το εξής πρόβλημα
Οταν κάνω login 3 στις 4 φορές αργει πάρα πολύ, περίπου μισό λεπτό και με βάζει στο  https://myphone.gr/forum/?_fromLogin=1

Οταν με βάζει αμέσως, η 1 στις 4 φορές που έλεγα, πάω στο https://myphone.gr/forum/
Γιατί συμβαίνει αυτό ;

Συμβαίνει και σε άλλους ;

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
On 25/1/2024 at 2:53 ΠΜ, ParafronGR said:

Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής username στο νεο myPhone?

Καλησπέρα

στείλτε μας το αίτημα με e-mail και αν συντρέχει σοβαρός λόγος, είναι εφικτό

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2024 at 11:51 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα

στείλτε μας το αίτημα με e-mail και αν συντρέχει σοβαρός λόγος, είναι εφικτό

 

ευχαριστώ

έστειλα το αίτημά μου μέσω του "επικοινώνησε μαζί μας" - δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο, δεν βρήκα κάποια διεύθυνση mail. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μιας και βλεπω να μην φτιάχνεται το tapatalk τωρα που μπαινω πχ απο τον samsung browser γινεται να εχω ειδοποιηση -οπως με το tapatalk- οταν καποιος απανταει σε δικο μου ποστ?ε επίπεδο browser οχι να μπαονω στο σαιτ και να μου δείχνει ότι εάν νέα απάντηση .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

μιας και βλεπω να μην φτιάχνεται το tapatalk τωρα που μπαινω πχ απο τον samsung browser γινεται να εχω ειδοποιηση -οπως με το tapatalk- οταν καποιος απανταει σε δικο μου ποστ?ε επίπεδο browser οχι να μπαονω στο σαιτ και να μου δείχνει ότι εάν νέα απάντηση .

Ξέρω ότι σίγουρα γίνεται με το εμειλ. 

Ειδοποιήσεις σε browser γενικά δεν χρησιμοποιώ εγώ. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2024 at 11:57 ΠΜ, ilka71 said:

μιας και βλεπω να μην φτιάχνεται το tapatalk τωρα που μπαινω πχ απο τον samsung browser γινεται να εχω ειδοποιηση -οπως με το tapatalk- οταν καποιος απανταει σε δικο μου ποστ?ε επίπεδο browser οχι να μπαονω στο σαιτ και να μου δείχνει ότι εάν νέα απάντηση .

Με τον samsung browser μπαινω πλεον κ εγω (που και που).
Επάνω δεξιά, πατας τις 3 γραμμούλες και σου εμφανίζει το καμπανάκι με τις ειδοποιήσεις.
Αν υπάρχει αριθμός, σημαίνει πως υπάρχουν χ απαντήσεις σε αυτα που παρακολουθείς

Το πατάς και βλέπεις τις απαντήσεις από τα θέματα που παρακολουθείς,

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, coulis said:

Με τον samsung browser μπαινω πλεον κ εγω (που και που).
Επάνω δεξιά, πατας τις 3 γραμμούλες και σου εμφανίζει το καμπανάκι με τις ειδοποιήσεις.
Αν υπάρχει αριθμός, σημαίνει πως υπάρχουν χ απαντήσεις σε αυτα που παρακολουθείς

Το πατάς και βλέπεις τις απαντήσεις από τα θέματα που παρακολουθείς,

ναι έλεγα να βλέπω πριν μπω στον browser εάν έχω ποστ δικά μου που απαντήθηκαν .το ελυσα ενεργοποιωντας την ειδοποίηση με email που τα βλέπω στο email widget .και μετά μπαίνω στον browser στο φορούμ να τα δω

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...