Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αρνητικό έχουν τα παραεισαγωγής και γίνεται θέμα σχετικά;

Παραεισαγωγής έχω κι εγώ, απλά άλλαξα το product code σε ελληνικό για να μην χάνονται τα ελληνικά στις αναβαθμίσεις (έχω κάνει ήδη μια χωρίς πρόβλημα). Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι αρνητικό έχουν τα παραεισαγωγής και γίνεται θέμα σχετικά;

Παραεισαγωγής έχω κι εγώ, απλά άλλαξα το product code σε ελληνικό για να μην χάνονται τα ελληνικά στις αναβαθμίσεις (έχω κάνει ήδη μια χωρίς πρόβλημα). Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω;

 

Αν ειναι παραεισαγωγης απο χωρα της Ευρωπης,

εχει καλυψη στο hardware της συσκευης,αλλα

οχι στο sofware. Αυτο αλλαζει σε περιπτωση

που περασεις Ελληνικα σε νοκια shop.

(καλυψη 2 χρονων).

Και Αυτο το εχεις λυσει με την αλλαγη του pd.

 

Σε περιπτωση ομως που η συσκευη ειναι

εκτος Ευρωπης ,δεν εχεις καλυψη πουθενα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλες οι εφαρμογές το ίδιο αναφέρουν.

Βγάλε από το μυαλό μου πως υπάρχει περίπτωση να μην έχει το σωστό επεξεργαστή το κινητό σου.

Τέτοιο πράγμα απλά δεν γίνεται!!!

 

βγάλε από το μυαλό ΣΟΥ μάλλον θες να πεις γιατί έτσι δεν βγαίνει νόημα...:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Thanks, το διόρθωσα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με την συχνότητα της CPU δηλαδή να του δείχνει 187Mhz αντί για το κανονικό με την έκδοση V 04.21 ????

 

Κι εμενα το (καινουριο) δικο μου δειχνει αυτο που λες κι εσυ. Φυσικα και ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα. Σκεφτομαι οτι σε κατασταση idle ειναι πιθανον ο processor να μη δουλευει σε full speed (για λογους εξοικονομισης μπαταριας) οποτε και γι'αυτο να μας δειχνει χαμηλοτερη ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δείχνει 192MHz o XPlore:P

 

Προφανώς είναι είτε κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με το (σχετικά) καινούριο firmware, είτε αυτό που είπε ο φίλος objectref.

 

αναμένουμε και βλέπουμε!

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το (καινουριο) δικο μου δειχνει αυτο που λες κι εσυ. Φυσικα και ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα. Σκεφτομαι οτι σε κατασταση idle ειναι πιθανον ο processor να μη δουλευει σε full speed (για λογους εξοικονομισης μπαταριας) οποτε και γι'αυτο να μας δειχνει χαμηλοτερη ταχυτητα.

 

Εμένα μου δείχνει 192MHz o XPlore:P

 

Προφανώς είναι είτε κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με το (σχετικά) καινούριο firmware, είτε αυτό που είπε ο φίλος objectref.

 

αναμένουμε και βλέπουμε!

Tης Nokia είναι το λάθος απ' όσο έχω διαβάσει και έχει σχέση με το HAL (Hardware Abstraction Layer).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Tης Nokia είναι το λάθος απ' όσο έχω διαβάσει και έχει σχέση με το HAL (Hardware Abstraction Layer).

 

Να υποθεσω δηλαδη οτι δινει λαθος τιμη σε αυτον που τη ζηταει (προγραμμα) ? Εχεις καποιο link να ριξω μια ματια ?

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ το εβαλα σε 3G mode για να δοκιμασω κατι στο google maps mobile. Καποια στιγμη, το τηλ. εδειχνε οτι δουλευει σε HSDPA ! (ειχε το icon 3.5G) :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι διότι είχες κάλυψη HSDPA την ώρα που κατέβασε δεδομένα το Google Maps.:)

Θέλω να πω πως όταν σταμάτησες να κατεβάζεις δεδομένα επανήλθε στο κανονικό εικονίδιο του 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι διότι είχες κάλυψη HSDPA την ώρα που κατέβασε δεδομένα το Google Maps.:)

Θέλω να πω πως όταν σταμάτησες να κατεβάζεις δεδομένα επανήλθε στο κανονικό εικονίδιο του 3G.

 

Ναι, χαιρω πολυ! :) Αυτο το καταλαβα, δεν το εγραψα γι'αυτο, οσο για το οτι μου εκανε εντυπωση που ειδα το 3.5G σηματακι...Τωρα εμαι cosmote, οσο ημουν vodafone δεν το ειχα δει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα ένα 6120. Παρατηρώ λοιπόν ότι μετά από κάποια ώρα αφού έχει μπει στην αναμονή (την κατάσταση που δείχνει μόνο ώρα και ημερομηνία), η οθόνη σβήνει τελείως, προφανώς για εκοικονόμιση ενέργειας. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό; Θέλω μόνο να δείχνει την ώρα και να μη σβήνει.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα... δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

 

ΥΓ: Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω λάθος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα... δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

 

ΥΓ: Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω λάθος.:)

 

Χμμμ... κι εγω το ιδιο νομιζω. Εψαξα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι. :(

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που το συζήταγαν κάτοχοι του κινητού και πως πρόκειται για bug το οποίο μάλιστα περίμεναν να λυθεί με τη τελευταία αναβάθμιση, αλλά τελικά δεν...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και να στο περάσουν ξανά το λογισμικό δεν θα δεις φως...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και το κακο με αυτο, ειναι οτι αν π.χ. λειψεις λιγο απο το μερος οπου ειναι το τηλεφωνο και σε παρει καποιος η δεχθεις καποιο μυνημα, δεν το βλεπεις μετα απλα κοιταζοντας το, πρεπει να πατησεις καποιο πληκτρο η να φωτησεις την οθονη για να δεις αν κατι εχει συμβει. Θυμαμαι απο παλια s60, οτι διπλα απο την ωρα και ημ/νια που εδειχναν οταν εμπαινε μπροστα το standby, εδειχναν και τυχον αναπαντητες κλησεις και μυνηματα, οπως δηλ. και ενα series 40 που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν και τώρα τουλάχιστον τα Nseries & Eseries...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6120 classic software available again - 14 April 2008

 

Software updates are available again for Nokia 6120 classic.

We had to temporarily remove all software updates for the product due to problems

experienced while trying to update certain software with the Nokia Software Updater.

http://europe.nokia.com/A4577225

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος του 6120 με εκδοση 03.83. Το πρόβλημα μου ειναι οτι δειχνει να μην συνεργαζεται καλα με το bluetooth sony erocsson HBH-PV708. Συγκεκριμενα το βρισκει αλλα σε αποσταση 2 μετρων αρχιζει και κανει μικροπαρεμβολες κα8ως επισης καποιες φορες χανει την συνδεση μαζι του, οπου μπορει να βρισκονται και σχεδον διπλα μεταξυ τους. Υπαρχει καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω βαλει στα sms "Υποστηριξη χαρακτηρων περιορισμενη", οταν γραφω π.χ. 130 χαρακτηρες (λιγοτερους δηλ. απο 160), επανω εμφανιζει 136 (2).

Ξερουμε γιατι ??

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος του 6120 με εκδοση 03.83. Το πρόβλημα μου ειναι οτι δειχνει να μην συνεργαζεται καλα με το bluetooth sony erocsson HBH-PV708. Συγκεκριμενα το βρισκει αλλα σε αποσταση 2 μετρων αρχιζει και κανει μικροπαρεμβολες κα8ως επισης καποιες φορες χανει την συνδεση μαζι του, οπου μπορει να βρισκονται και σχεδον διπλα μεταξυ τους. Υπαρχει καμμια ιδεα?

 

Είναι από τα πρώτα προβλήματα που είχα εντοπίσει, από την 3.70 ακόμη. Τώρα με την 4.21 σε μεγάλο βαθμό αυτό έχει λυθεί, όμως γενικά τα προβλήματα του bluetooth παραμένουν. Παράδειγμα: όταν ενώ έχω συνδεδεμένο το bluetooth ακουστικό, στη συνέχεια κάνω κάποια άλλη σύνδεση bluetooth (π.χ. με την GPS antenna για πλοήγηση ή με άλλο κινητό για μεταφορά κάποιου αρχείου), όταν σβήσω το bluetooth ακουστικό και το ξαναανοίξω, μπορεί να μην καταφέρει να συνδεθεί με το τηλέφωνο. Σε αυτή την περίπτωση συνήθως κάνεις disable και πάλι enable το bluetooth του τηλεφώνου.

 

Ενα άλλο πρόβλημα που έχω, είναι πως πολλές φορές (δεν έχω ψάξει κάτω από ποιες συνθήκες) το ραδιόφωνο έχει χιόνια σε οποιοδήποτε συντονισμένο σταθμό, και κλείνοντας και ξαναανοίγοντας το τηλέφωνο το ραδιόφωνο συνέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν το πουλάνε πια? Δεν το βρίσκω στο πλαίσιο.. Στο e-shop το έχει 206€.. Είναι στοκ? Αποσύρθηκε?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...