Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχς την 3,7 έκδοση και όταν βάζω για να κάνει update μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη...

Την έχουν αποσύρει τη 03.83, όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν...:p

Αν θέλεις μπορείς να πας σε Nokia Shop να κάνεις αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

2 ερωτήσεις:

1) στην αφύπνιση μπορώ να βάλω να χτυπάει το ράδιο και όχι κάποιος ήχος? (κάτι που γινόταν με το 6288)

2) μέχρι πόσα GB (1 ή 2?) κάρτα μνήμης προτείνετε να πάρω ώστε να μη δημιουργηθεί πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

2 ερωτήσεις:

1) στην αφύπνιση μπορώ να βάλω να χτυπάει το ράδιο και όχι κάποιος ήχος? (κάτι που γινόταν με το 6288)

2) μέχρι πόσα GB (1 ή 2?) κάρτα μνήμης προτείνετε να πάρω ώστε να μη δημιουργηθεί πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής?

Ευχαριστώ.

1) Δεν νομίζω πως γίνεται, για σιγουριά ας πει και κανας άλλος την άποψή του.

2) Δεν θα έχεις πρόβλημα και με 2 ή 4 ή 6 GB κάρτα μνήμης. Το κινητό υποστηρίζει τις microSD HC που θεωρητικά φτάνουν μέχρι και 32GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Για το ράδιο και την αφύπνιση όσο και να το έψαξα δεν κατάφερα να το βρω..:(

Δεν νομίζω να γίνεται...

Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που παρατηρείται έλλειψη χαρακτηριστικού στα Series 60 έναντι των Series 40.:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που δε βρήκα είναι το χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης..

Υπάρχει κάπου?

Όχι δεν υπάρχει, θα πρέπει να περάσεις εφαρμογή τρίτου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει, θα πρέπει να περάσεις εφαρμογή τρίτου.

 

Κατ'αρχήν ευχαριστώ άλλη μια φορά για την άμεση απάντηση!

Ξέρεις αν υπάρχει τέτοιου είδους εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ άλλη μια φορά για την άμεση απάντηση!

Ξέρεις αν υπάρχει τέτοιου είδους εφαρμογή?

Epocware Handy Clock 4.07:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Εκτός των πολλών (!) άλλων έχει και αντίστροφή μέτρηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει θήκη για αυτό το κινητό;Έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει θήκη για αυτό το κινητό;Έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Αυτή και αυτή.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος,οταν εχω αγγλικο firmware στο κινητο κ δεν μπορω να γραψω στα ελληνικα τα sms,με πιο προγραμμα θα μπορεσω να το καταφερω αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος,οταν εχω αγγλικο firmware στο κινητο κ δεν μπορω να γραψω στα ελληνικα τα sms,με πιο προγραμμα θα μπορεσω να το καταφερω αυτο ?

Και στο σωστό θέμα πλέον...:p

 

Εφόσον το firmware της συσκευής σου δεν έχει ελληνικά δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά πουθενά, αλλά ούτε και εφαρμογή υπάρχει που να το κάνει αυτό.

 

Για να μην έχεις ελληνικά σημαίνει πως είτε έχεις αγοράσει τη συσκευή σου από το εξωτερικό είτε την αγόρασες από εδώ μέσω παρα-εισαγωγής.

Σ’ αυτές τις περιπτώσεις αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να περάσεις το ελληνικό firmware. Αυτό γίνεται αλλάζοντας το product code, βάζοντας το ελληνικό και κάνοντας αναβάθμιση μέσω της online υπηρεσίας της Nokia.

 

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code:

0546344.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

:!: Παρατήρηση :!:

Θα ήθελα να σου επισημάνω πως αυτή τη περίοδο υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη υποστήριξη του 6120c στην online υπηρεσία αναβάθμισης της Nokia.

Αν θέλεις μετά την αλλαγή του product code μπορείς να πας σε ένα Nokia Shop να σου περάσουν την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

Σήμερα διαπύστωσα ότι το κινητό μου όταν γράφω μηνύματα έχει τους 60 χαρακτήρες και όχι τους 160! Δεν θυμάμαι πως διορθώνεται! Μήπως κάποιος θυμάται ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

Σήμερα διαπύστωσα ότι το κινητό μου όταν γράφω μηνύματα έχει τους 60 χαρακτήρες και όχι τους 160! Δεν θυμάμαι πως διορθώνεται! Μήπως κάποιος θυμάται ?

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

Σήμερα διαπύστωσα ότι το κινητό μου όταν γράφω μηνύματα έχει τους 60 χαρακτήρες και όχι τους 160! Δεν θυμάμαι πως διορθώνεται! Μήπως κάποιος θυμάται ?

 

Δες εδώ:

Μηνύματα->ρυθμίσεις->σύντομο μήνυμα->κωδικοποίηση χαρακτήρων

 

Για να γράφεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα επίλεξε το "περιορισμένη υποστήριξη". Για μπορείς να στέλνεις μικρούς και τονισμένους ελληνικούς χαρακτήρες (όπως τώρα), αλλά με πολύ μικρότερο αριθμό χαρακτήρων ανά μήνυμα, επίλεξε το "πλήρης υποστήριξη". ;)

 

Itchrist86 με πρόλαβες :tease:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο περιπου διαρκει η μπαταρια με μεση χρηση και χρησιμοποιηση bluetooth?

 

Εχει κανεις το samsung we200 με το κινητο να μου πει αν συνεργαζονται καλα?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο περιπου διαρκει η μπαταρια με μεση χρηση και χρησιμοποιηση bluetooth?

 

Εχει κανεις το samsung we200 με το κινητο να μου πει αν συνεργαζονται καλα?

gyrw stis 2 meres.....;)

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση θα ηθελα σχετικα με τις καρτες μνημης microSD.

Περνει οποια τετοια καρτα ή μονο αυτες που ειναι HC (High Capacity) και ξεκινανε απο τα 4GB ?? Οποιος εχει χρησιμοποιησει καποια ας μου δωσει τα φωτα του ...

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση θα ηθελα σχετικα με τις καρτες μνημης microSD.

Περνει οποια τετοια καρτα ή μονο αυτες που ειναι HC (High Capacity) και ξεκινανε απο τα 4GB ?? Οποιος εχει χρησιμοποιησει καποια ας μου δωσει τα φωτα του ...

Όποια θέλεις εσύ παίρνει. Δεν είναι ανάγκη να βάλεις HC σώνει και καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όποια θέλεις εσύ παίρνει. Δεν είναι ανάγκη να βάλεις HC σώνει και καλά.

 

 

Εχεις βαλει μια καρτα που δεν ειναι HC και παιζει κανονικα δλδ; ή εχεις ακουσει κατι τετοιο, θελω να παρω μια σημερα και επιστροφες δεν γινονται σε αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά και παίζει κανονικά με κάρτες που δεν είναι High Capacity. Το χρησιμοποιούσα με κάρτες 1 και 2GB και τις αναγνώριζε κανονικά. Όποιοα κάρτα και αν πάρεεις δε θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την έκδοση 04.21 σε νοκια shop. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει μεγάλες διαφορές παραμόνο ένα προβληματάκι με την αντιγραφή-επικόλληση που κάποιες φορές όταν γράφω είναι σαν να ενεργοποιείται από μόνη της κ μου σπάει τα νεύρα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος το συγκεκριμένο bug?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την έκδοση 04.21 σε νοκια shop. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει μεγάλες διαφορές παραμόνο ένα προβληματάκι με την αντιγραφή-επικόλληση που κάποιες φορές όταν γράφω είναι σαν να ενεργοποιείται από μόνη της κ μου σπάει τα νεύρα. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος το συγκεκριμένο bug?

 

Μηπως εχεις περασει το Garmin ?

Εαν ναι ,τοτε αυτο δημιουργει το προβλημα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...