Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορουμε να κανουμε την οθονη του 6120 σε κατασταση αναμονης να δειχνει ωρα ημερομηνια κτλ και οχι να μαυριζει τελειος,υπαρχει λετε καμια εφαρμογη?:(

 

Αν κατάλαβα καλά, αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις, αλλά η ανώτατη διάρκεια πριν μαυρίσει η οθόνη είναι 1 λεπτό... Ύστερα μαυρίζει ότι κι αν κάνεις. Αυτό γνωρίζω εγώ τουλάχιστον...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ "ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ" ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ!!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!:lol::lol:

ΑΠΟ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ..!:p

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΑ ΣΤΕΛΕΧΗ..ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ?

ΕΠΙΣΗΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ BLUETOOTH,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΣΤΟ ΑΥΤΙ,ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ..:wacko:

ΤΕΛΟΣ,ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ Ε-SHOP ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΗΣ ΘΗΚΗ ΜΕ 7 ΕΥΡΩ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ..ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ,ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΓΕΜΙΖΕ ΧΑΡΑΓΙΕΣ!!

ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΗΝ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ 5500 ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΞΕΚΟΛΛΟΥΣΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ!ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ..ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ!!ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ..ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ..!!:O:O

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την αναβαθμιση 4.21.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η συσκευη

παρεμεινε απειρακτη ,δεν χρειαστηκε τιποτε

να περασω απο την αρχη :worry::up:

(1η φορα το συναντω στις τελευταιες συσκευες )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λες να εγεινε σε ολα αυτο?? νομιζω οτι ετσι ειναι καλυτερα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λες να εγεινε σε ολα αυτο?? νομιζω οτι ετσι ειναι καλυτερα :)

 

Δεν ξερω ,αλλα με γλιτωσε απο μεγαλο μπελα! :D

 

Ολα παρεμειναν οπως ηταν : sis-java εφαρμογες (αυτο κυριως με ενδιεφερε),

ημερολογιο ,επαφες ,ρυθμισεις ,τα παντα !:happy:

 

(Η συσκευη μπηκε 2-3 φορες σε local mode ,δεν ξερω αν παιζει ρολο)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ,αλλα με γλιτωσε απο μεγαλο μπελα!

 

Ολα παρεμειναν οπως ηταν : εφαρμογες (αυτο κυριως με ενδιεφερε),

ημερολογιο ,επαφες ,ρυθμισεις ,τα παντα !

Το έκαναν σαν τα Series 40… που δεν χάνεις τίποτα;:confused:

Καλό!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το έκαναν σαν τα Series 40… που δεν χάνεις τίποτα;:confused:

Καλό!:happy:

 

Απιστευτα καλο αν εγινε οντως ετσι . Ελπιζω να το εφαρμοσουν σε ολα τα S60.

 

Αν δεν κανω λαθος ,δεν νομιζω να το ανεφερε

κανεις αλλος στο παρον θεμα ..:worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ειδες καποιες διαφορες σχετικα με την 3 83?

 

Αλλαγες που να κανουν Μπαμ ,οχι δεν ειδα .

Ισως εγινε λιγακι ποιο γρηγορη η συσκευη .Αλλα ουτως ή αλλως ηταν γρηγορη.

Μεγαλη διαφορα οτι χρειαστηκε να περασω τιποτε

απο την αρχη :D

 

edit : Απο οτι ειδα προστεθηκαν νεα θεματα :

classic blue,pearl white,pink,sand gold

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

η οθονη γινεται παλι μαυρη σε κατασταση αναμονης?μπορεις να το τσεκαρεις λιγο?

 

Ναι ,δεν αλλαξε κατι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το τηλ ειναι καλυτερα να το δουλευεις με καποιο original θεμα η δεν υπαρχει προβλημα

Όχι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν, για να προσαρμόζουμε το κινητό μας στο γούστο μας και τις ανάγκες μας.

 

Βέβαια υπάρχουν και κάποια θέματα που είναι λίγο «βαριά» αλλά στα νέα κινητά όπως το 6120 με τον αρκετά γρήγορα επεξεργαστή δεν νομίζω να καταλάβεις τίποτα καθυστερήσεις κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο site για κατεβασμα μηπως ξερεις?εκτος τα γνωστα

Ρίξε μια ματιά σ' αυτά:

 

www.babinokia.com 
www22.ownskin.com
www.mobile-reviews.de
www.zedge.com
www.mobile9.com
www.mmcforums.net 
www.pizero.net/theme-gallery

Για θέματα υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ αναβάθμιση από την 3.70 σε 4.21 και είδα μια μικρή βελτίωση στις java εφαρμογές όπως για παράδειγμα το mig33 που όταν πατούσα login η εφαρμογή κολούσε για αρκετά δευτερόλεπτα ενώ τώρα είναι καλύτερα... Έχω και 2 απορίες:

 

1. Υπάρχει κανένας τρόπος ωστε να εναλλάσω τα Αγγλικά και τα Ελληνικά γρήγορα όταν πληκτρολογώ; Αυτό με το * δεν βολεύει...

 

2. Υπάρχει κάνενα πρόγραμμα που να είναι παρόμοιο με την "έκθεση" του κινητού αλλά να σε αφήνει να φτιάχνεις όσους υποφακέλους θέλεις; Δηλαδή στην ουσία ένα media browser που να δείχνει μικρογραφίες από τις εικόνες και τα video που έχεις μέσα...

Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει κάνενα πρόγραμμα που να είναι παρόμοιο με την "έκθεση" του κινητού αλλά να σε αφήνει να φτιάχνεις όσους υποφακέλους θέλεις; Δηλαδή στην ουσία ένα media browser που να δείχνει μικρογραφίες από τις εικόνες και τα video που έχεις μέσα...

 

Υπάρχει το Resco Photo Viewer, αλλά είναι για φωτογραφίες μόνο.

 

τι διαφορες εχουν τα τηλ ουγκαριας γερμανιας φιλανδιας?

Απλά η κατασκευή τους έγινε σε διαφορετικά μέρη. Λέγεται πως επηρεάζεται η ποιότητα κατασκευής... Αν και τα γερμανιας - φιλανδιας πιστεύω πως είναι το ίδιο ποιοτικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση απο που?

το Ελληνικο σαιτ δεν εχει το 6120

 

Απο που αλλου ? Απο το nokia updater.

Ασε τι λεει το Ελληνικο...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τα κατασκευης hungary?

 

Σαν δεύτερο κινητό έχω ένα 6120 που φτιάχτηκε Ουγγαρία. Είναι άψογο και το καπάκι της μπαταρίας είναι σφιχτό και δεν τρίζει καθόλου (αναφέρθηκε αρκετές φορές πως το καπάκι τρίζει).

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω κι εγώ αναβάθμιση αλλά έχω αυτό το πρόβλημα με τους ΝΟΚΙΑ ROM USB drivers. Δοκίμασα και τη λύση με απεγκατάσταση του PC Suite και εγκατάσταση των drivers. Παρόλ' αυτά αφού τους εγκατέστησα και συνέδεσα το κινητό σε PC Suite mode και άρχισε το φόρτωμα των drivers από ότι είδα δεν έβγαλε κανά ROM USB.

Καμιά άλλη λύση εκτός από τις ενδεδειγμένες υπάρχει;;;

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...