Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα οι συσκευές που εισάγει η alpha copy έχουν ελληνικούς χαρακτήρες στο πλητρολόγιο και, φυσικά, το 6120 δεν αποτελεί εξαίρεση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως κάνει αρκετές δαχτυλιές αλλά μην είμαστε και υπερβολικοί... δεν είναι αυτό κριτήριο για να απορρίψεις ένα χρώμα της συσκευής.

 

Για καποιους δεν ειναι κριτηριο ,για καποιους αλλους ειναι ..:rolleyes:

Δεν μπορει ολοι να εχουν την ιδια αποψη στο θεμα ..

 

Οι συσκευές που ήρθαν ως τώρα, έχουν ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;

 

Μονο αν οι συσκευες προσερχονται απο παραεισαγωγη δεν εχουν

Ελληνικους χαρακτηρες . Τα νοκια shops φυσικα και εχουν Ελληνικους

χαρακτηρες

.Ας απαντησει καποιος που το αγορασε απο Voda/Cosm/Win

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι οι δαχτυλιές δεν επηρεάζουν την τελική απόφαση μιας κ δεν φαίνονται κ τόσο πολύ πια. Εκτός αν το παρατηρήσεις από κοντά. Κ γς το μαύρο θα επέλεγα πάλι κ ας είχα επιλογή.

 

Κ ναι οι χαρακτήρες είναι κανονικά στα ελληνικά κ εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μέχρι κ στην εκμάθηση που έχει το τηλέφωνο είναι όλα ελληνικά.

 

Το μόνο που με ενοχλεί κ το έχω ξαναπεί είναι το καπάκι της μπαταρίας που παιζει. Ελάχιστα μεν αλλά εμένα με ενοχλεί. Καμιά ιδέα κανείς για το τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Σου παίζει τόσο πολύ το πίσω καπάκι που καταντάει ενοχλητικό; Γιατί στο δικό μου παίζει ελάχιστα και μέχρι την στιγμή που το έγραψες και το τσέκαρα, δεν είχα καταλάβει τίποτα.

 

Ακομα και τώρα που το ξέρω οτι κουνάει, δεν το καταλαβαίνω σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ''παίζει'' αρκετά. Δηλαδή με το που το πιάνω στα χέρια μου το νιώθω. Δεν σου δίνει την αίσθηση όμως ότι μπορεί να ξεκουμπώσει, σε καμία περίπτωση. Αλλά φαίνεται σα να υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στο κούμπωμα.

 

Λέτε να το πάω στο service να μου αλλάξουν καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία τι λεει με κανονική χρήση του κινητου?

 

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=12174&ct=90

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα πως μπορείς να κάνεις το 6120 να κάνει restart :lol: :lol:

 

Συνέδεσα το bluetooth hands-free που έχω (Nokia BH-300) κ δοκίμαζα φωνητικές εντολές. Να πώ ότι δε κατάφερα να ενεργοποιήσω κ καμία, ενώ στο 6131 μου δεν είχα μεγάλο πρόβλημα, αναγνώριζε τα περισσότερα.

Όπως δοκίμαζα είπα, για να δω τι θα κάνει, media player. Απ' την οθόνη αναμονής χάθηκαν οι επιλογές των soft keys. Πάτησα ένα κουμπί κ το κινητό έκανε restart :wacko: . Το δοκίμασα άλλες 2 φορές κ πάλι τα ίδια. Αν θέλετε λοιπόν να κάνει restart το 6120 σας, απλά πείτε τη μαγική λέξη... MEDIA PLAYER...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοιχτή ακρόαση δεν έχει;

 

Είμαι κάτοχος του N70 το οποίο αρχικά με είχε ενθουσιάσει αλλά στη πορεία με κούρασε πολύ, κυρίως λόγω του ότι είναι πολύ αργό στο menu του, αλλά και με το απαράδεκτο καπάκι που ανοίγει την κάμερα.. και μου την έχει δώσει.

Επίσης το τελευταιο καιρό τα χει παίξει και το ηχείο του, μιλάω και δεν με ακούνε, και άλλα τέτοια.

 

Κι επειδή δεν θέλω να πληρώσω πολλά λεφτά για να πάρω κάτι καινούριο, το 6120 μου φαίνεται καλή λύση.

Με ανησυχεί και μένα η υψηλή τιμή του SAR και η μικρή μπαταρία.

 

Κανένας πρώην κάτοχος του N70 που να μπορεί να σχολιάσει τις διαφορές τους έχοντας εμπειρία και από τα δυο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοιχτή ακρόαση δεν έχει;

 

Οταν μιλας σου δινει την επιλογη για ανοικτη ακροαση. Το πηρα σημερα απο Πλαισιο 270Ε σε 12 ατοκες και μπορω να πω οτι μετα απο 10 χρονια χρηστης Siemens ( απο το S25 μεχρι το CX75) ειμαι ενθουσιασμενος. Γρηγορη αποκριση στο μενου μεγαλη οθονη επαγγελματικο και ελαφρυ οπως το ηθελα. Μια ερωτηση μονο: Πως μπορω να κανω μια υπενθυμηση να επαναλαμβανεται μηνιαιως? Ψαχνω αλλα δεν το εχω καταφερει

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση: έχει κάρτα μνήμης στο πακέτο; Δεν βλέπω κάτι σχετικό στη σελίδα της NOKIA, αλλά σε κάποια e-shops (π.χ. Γερμανός), γράφουν για κάρτα 256 Mb.

 

Λογικά, στη σελίδα της εταιρείας υπάρχει η σωστή πληροφόρηση, αλλά από τη στιγμή που δίνουν σύνδεσμο http://a4435927/ για "υποστήριξη" (αντί του ορθού http://europe.nokia.com/A4435927), δεν είμαι σίγουρος για το πόσο πραγματικά προσέχουν όσα γράφουν. :rolleyes:

 

Σημείωση: στο http://www.nokia.com/NOKIA_COM_1/Press/Materials/White_Papers/pdf_files/Nokia_6120_classic_factsheet.pdf, γράφει:

 

• Nokia 6120 classic handset

• Nokia Battery BL–5B

• Nokia Travel Charger AC-4

• Nokia Stereo Headset HS-47

• User Guide

• Nokia Connectivity Cable DKE-2 *

• CD-ROM *

• Nokia 256 MB microSD card MU-27 *

 

* Availability may vary depending on the region

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση: έχει κάρτα μνήμης στο πακέτο; Δεν βλέπω κάτι σχετικό στη σελίδα της NOKIA, αλλά σε κάποια e-shops (π.χ. Γερμανός), γράφουν για κάρτα 256 Mb.

 

 

* Availability may vary depending on the region

Ολα τα ειχε στο πακετο που ελαβα σημερα εκτος απο την καρτα

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα πως μπορω να κανω μια υπενθυμηση επαναλαμβανομενη καθε μηνα η καθε βδομαδα??

 

Δοκίμασες σαν meeting; (συνάντηση λέγεται; )

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες και για μενα, με μια επιφυλαξη για την μπαταρια. Το καπακι ειναι μια χαρα

 

@csd

Απο cosmote shop το πηρα και δεν ειχε καρτα 256MB.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω απ'ο Vodafone που το πήρα δεν ειχε καρτα.

 

@yiorgoscr : Το καπάκι δε σου παίζει καθόλου; Ούτε χιλιοστό; Αν είναι έτσι να τους το πάω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω απ'ο Vodafone που το πήρα δεν ειχε καρτα.

 

@yiorgoscr : Το καπάκι δε σου παίζει καθόλου; Ούτε χιλιοστό; Αν είναι έτσι να τους το πάω πίσω.

 

Φυσικα δε μιλαμε για μισο χιλιοστο που παιζει καθε καπακι, ετσι; Οχι οχι, δεν παιζει. Ειναι στιβαρο. Απο τη στιγμη που βλεπεις οτι χρειαζεται χαρτακι, καλο ειναι να το πας να το δουνε νομιζω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το ειδα σημερα κι εγω,το κινητο οντως ειναι τρομερο και με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε πάλι :p Πήγα σ' ένα κατάστημα vodafone για να το δω απο κοντά. Μου άνοιξε ο υπάλληλος μια συσκευασία (μόνο μαύρες συσκευές έχουν προς το παρόν) και το έπιασα στα χέρια μου έστω και σβηστό.

Ήθελα να παρατηρήσω τις δαχτυλιές που προαναφέρθηκαν :O Ναι μεν υπάρχουν και είναι οπτικά αισθητές απ' το πρώτο κιόλας πιάσιμο, αλλά μπρος στις δυνατότητες σιγά μη κολλήσουμε εκεί :p

Θα δω και το άσπρο, αν και όταν έρθει :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σαν meeting; (συνάντηση λέγεται; )

 

Εχεις δικιο σαν συναντηση εχει την επιλογη της επαναληψης. Δεν πηγε καθολου το μυαλο μου. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To είδα (και το άγγιξα) και εγώ εχθές στο Πλαίσιο...Οι πρώτες μου εντυπώσεις για την αισθητική του είναι μέτριες. Είναι λίγο πιό πλατύ από το 6300 και λίγο πιο χοντρό (προσωπικά το πλατύ με χαλάει περισσότερο) Όμως το όλο αποτέλεσμα το χαλάει η περισσή γυαλάδα της πλάτης που πραγματικά γεμίζει με δαχτυλιές. Θα έπρεπε να προσεχτεί περισσότερο το συγκεκριμένο σημείο. Φαντάζομαι στη λευκή εκδοχή του, πως το αισθητικό αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο, δεδομένου πως στην λευκή επιφάνεια δύσκολα διακρύνονται οι δαχτυλιές και η θαμπάδα...:O

 

[Και κάτι ακόμα...Οι μηχανικοί καταργούν πλήκτρα (μολύβι, multimedia κλπ) από το βασικό πληκτολόγιο του s60, ας ενοποιήσουν επιτέλους κάποτε το μενού με το κεντρικό κουμπί του πολυπλήκτρου, όπως σε όλα τα κινητά ή έστω ας σου δώσουν την δυνατότητα να το καθορίζεις εσύ κατά βούληση...Αυτή την εκκεντρικότητα των symbian δεν μπορώ να την κατανοήσω....:wacko: ]

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το οτι υπάρχει εξειδικευμένο πλήκτρο για την είσοδο στο μενού, είναι τεράστιο πλεονέκτημα και, σε περίπτωση που ενσωματωνόταν η λειτουργία του, στο κεντρικό πολυπλήκτρο, θα χανόταν ένα πολύ μεγάλο μέρος της ευχρηστίας του λειτουργικού.

 

Μην ξεχνάς οτι το πλήκτρο μενού σου δίνει την δυνατότητα να αφήσεις μια εφαρμογή ενεργή και να συνεχίσεις μετά την εργασία σου σε αυτή, ενώ σου δίνει και άμεση πρόσβαση στην λίστα με τις εφαρμογές που τρέχουν στο background.

 

Κατά την άποψή μου, είναι λάθος να απλοποιούν το Interface των series 60 συσκευών και να καταργούν πλήκτρα. Μόνο αρνητικό μπορεί να χαρακτηριστεί το γεγονός οτι το μολυβάκι μετακόμισε στην δίεση. Πολλές ενέργειες πλέον που γινόντουσαν με το μολυβάκι θέλουν περισσότερα πατήματα ενώ κάποιες άλλες δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθούν με κανέναν τρόπο.

 

Για μένα, το μοναδικό μειονέκτημα του 6120, είναι η απουσία του μολυβιού.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα. Το πακετο δεν εχει καρτα μνημης, αλλα αγορασα μια 1GB.

Δεν γνωριζω αν τα θεματα για Nokia N95 9.0 εκδοση 3 κανουν για το 6120.

Ξερει καποιος να με ενημερωσει ??????

abacab
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...