Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω το ιδιο προβλημα.....

Ο χάρτης φταίει;;;έβαλα εναν q4.2007

Ας μου δώσει κάποιος μια ιδέα...Ποιος είναι ο συνδυασμός που θα μας κάνει ευτυχισμένους; v7.0.0.588.11 με ποιο χάρτη;;;

Η κάποια άλλη έκδοση του προγράμματος;

Α, και τα POI που έχω βρει ως τώρα είναι για τα πανηγύρια...

 

 

Προσέξτε τα skins που χρησιμοποιείτε...

Η μη περιστροφή είναι θέμα skin και όχι χάρτη.

Εννοείται ότι έχουμε πάντα τσεκαρισμένο το

''περιστροφή χάρτη σύμφωνα με τις οδηγίες κατεύθυνσης''

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρες το sirftech για να ξαναβάλεις το πρωτόκολλο NMEA :)
υποτίθεται οτι εχω αλλαξει rom :confused: ε σαν να εχω κανει hard reset
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται οτι εχω αλλαξει rom :confused: ε σαν να εχω κανει hard reset

....δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, αλλά με το sirf tech (μπορείς να βρεις το πρόγραμμα και να το τρέξεις σε οποιαδήποτε rom) μπορείς να αλλάξεις το πρωτόκολλο του GPS :)

Link to comment
Share on other sites

....δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, αλλά με το sirf tech (μπορείς να βρεις το πρόγραμμα και να το τρέξεις σε οποιαδήποτε rom) μπορείς να αλλάξεις το πρωτόκολλο του GPS :)
μετα απο πολλες :X:mad::X το αλλαξα. βλεπω οτι εχεις το desti7 το final το εχεις στην καρτα?και αν ναι πως το εβαλες σε μενα παει και καθετε στην κυρια μνημη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες :X:mad::X το αλλαξα. βλεπω οτι εχεις το desti7 το final το εχεις στην καρτα?και αν ναι πως το εβαλες σε μενα παει και καθετε στην κυρια μνημη.

αφού έγινε εγκατάσταση (στην κύρια μνήμη) το έκανα move στην flash disk του mio. Με το Resco Explorer επιδιόρθωσα το shortcut που μου είχε φτιάξει στο Start menu, και όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε τα skins που χρησιμοποιείται...

Η μη περιστροφή είναι θέμα skin και όχι χάρτη.

Εννοείται ότι έχουμε πάντα τσεκαρισμένο το

''περιστροφή χάρτη σύμφωνα με τις οδηγίες κατεύθυνσης''

 

Λοιπόν λοιπόόόόν....

Κάθισα ξήλωσα τα πάντα περί ντεστινέητορ από το ΜΙΟ 350 μου, έβαλα από την αρχή το 7.0.0.588.11, έβαλα τον τελευταίο χάρτη τον Q1.97 και όλα δείχνουν καλά, αν και δε βγήκα με το αμάξι στο δρόμο για να τσεκάρω , είμαι βέβαιος ότι ο χάρτης γυρίζει κλπ.

 

Τώρα, πώς επαναφέρω ακριβώς τα userdata μου; Έσωσα πριν κάνω τις διαγραφές το /userdata μου. Χρειάζομαι μόνο τα φεηβοριτς, τι χρειάζεται να αντιγράψω μόνο;

Και μετά να βάλω και την καλύτερη συλλογή ΠΟΙ που παίζει; Ξέρετε, εννοώ τα πρόσθετα, αυτά που φτιάχουν οι χρήστες...βασικά για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι...

 

Ευχαριστώ, γκάηζ, είστε σούπερ όλοι....:)

Link to comment
Share on other sites

pap paok ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ. ΕΣΒΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ SD ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
Link to comment
Share on other sites

Exω ενα προβλημα με το dest7.058 terrestial skin.

Ψαχνω να δωσω διευθυνση και μου αναφερει οτι η πολη που επελεξα δεν εχει ονομασιες δρομων και με βγαζει μονο στο κεντρικο σημειο της πολης(π.χ εψαχνα καλυβια και λεωφ.καλυβιων και κηπουπολη οδος περικλεους)

Το περιεργο ειναι οτι οσο το εχω στον χαρτη μου εμφανιζει κανονικα τις ονομασιες των δρομων.Κατι μου λειπει??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Έχω το HTC 3600 και το destinator 7 περασμένο.Πήγα προχτές σε ένα οικόπεδο μαζί με έναν γεολόγο για να πάρει συντεταγμένες με το GPS μου.Μου είπε ότι πρέπει να είναι λάθος.Υπάρχει περίπτωση όντως το στίγμα που δίνει το Γ.μήκος και πλάτος να είναι εσφαλμένα όντως?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λοιπόόόόν....

Κάθισα ξήλωσα τα πάντα περί ντεστινέητορ από το ΜΙΟ 350 μου, έβαλα από την αρχή το 7.0.0.588.11, έβαλα τον τελευταίο χάρτη τον Q1.97 και όλα δείχνουν καλά, αν και δε βγήκα με το αμάξι στο δρόμο για να τσεκάρω , είμαι βέβαιος ότι ο χάρτης γυρίζει κλπ.

 

Τώρα, πώς επαναφέρω ακριβώς τα userdata μου; Έσωσα πριν κάνω τις διαγραφές το /userdata μου. Χρειάζομαι μόνο τα φεηβοριτς, τι χρειάζεται να αντιγράψω μόνο;

Και μετά να βάλω και την καλύτερη συλλογή ΠΟΙ που παίζει; Ξέρετε, εννοώ τα πρόσθετα, αυτά που φτιάχουν οι χρήστες...βασικά για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι...

 

Ευχαριστώ, γκάηζ, είστε σούπερ όλοι....:)

δοκιμασε στο poi plaza
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Έχω το HTC 3600 και το destinator 7 περασμένο.Πήγα προχτές σε ένα οικόπεδο μαζί με έναν γεολόγο για να πάρει συντεταγμένες με το GPS μου.Μου είπε ότι πρέπει να είναι λάθος.Υπάρχει περίπτωση όντως το στίγμα που δίνει το Γ.μήκος και πλάτος να είναι εσφαλμένα όντως?

κάνε μια σύγκριση του στίγματος που σου δίνει το destinator με άλλο πρόγραμμα (TurboGPS) για να δεις τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Οταν χαμηλωνω την ενταση της φωνης στο dest7 χαμηλωνει και η ενταση της συσκευης (μιο 360). Υπαρχει λυση σε αυτο?

 

βαλε το panosha skin ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Geia sas. Katarxin ime kenourgios se ayto to forum kai episeis akoma kapws asxetos. prin liges meres agorasa to TYTN 2 tis Htc. Prospathw na perasw to destinator 7 pou eida sto forum alla dn mporw na to kataferw. mporeite na mou eksigisete pws ginete giati fovamai mn piraksw kai tpt alla arxeia tou. sas eyxaristw prokatavolika!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερei κανεις που μπορω να βρω ευρωπαικους χαρτες για το dest7.

Please help.Φευγω για εξωτερικο σε λιγες μερες και τους χρειαζομαι

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Έχω το HTC 3600 και το destinator 7 περασμένο.Πήγα προχτές σε ένα οικόπεδο μαζί με έναν γεολόγο για να πάρει συντεταγμένες με το GPS μου.Μου είπε ότι πρέπει να είναι λάθος.Υπάρχει περίπτωση όντως το στίγμα που δίνει το Γ.μήκος και πλάτος να είναι εσφαλμένα όντως?

 

Όταν θέλεις να βλέπεις το στίγμα σου πρέπει να έχεις το Dest σε λειτουργία πεζού. Αν το έχεις σε λειτουργία οχήματος τότε σε πετάει στον πλησιέσετρο δρόμο

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο καινούργια έκδοση του Panosha skin? Σε αυτή που έχω δεν παίζει το εικονίδιο διαχείρησης της έντασης του ήχου όταν βλέπεις τον χάρτη.

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος mio c220 το ξεκλειδωσα και εβαλα το destinator v6.0 με χαρτεσ του 2006 μιας και τους επομενους χαρτες δεν τους παιρνει.

η εκδοση 6.1 που βρισκω σε τορρεντ εχει αρχεια .cab ta opoia to mio den μπορει να σεταρει

ενω η εκδοση 7.0 μου βγαζει μυνημα για fatal error

παρακαλω οποιονδηποτε εχει περασει σε sd τις παραπανω εκδοσεις να στειλει οδηγιες πως το καταφερε γιατι δεν παλευετε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω.

 

Eγω εχω το panosha772 και δεν εχω αυτο το προβλημα.Μπορω να αυξομειωνω την ενταση του dest 7 χωρις να επηρεαζεται η συσκευη.Με τα προηγουμενα skins ειχα αυτο το προβλημα αλλα με το συγκεκριμενο οχι.Αυτο ακριβως εχεις????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το panosha772 και δεν εχω αυτο το προβλημα.Μπορω να αυξομειωνω την ενταση του dest 7 χωρις να επηρεαζεται η συσκευη.Με τα προηγουμενα skins ειχα αυτο το προβλημα αλλα με το συγκεκριμενο οχι.Αυτο ακριβως εχεις????

 

Σε τι ανάλυση δουλεύει το PNA σου? Το δικό μου χρησιμοποιεί 480x272 landscape.

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

το γρήγορη σε πάει από κεντρικούς δρόμους (λιγότερος χρόνος)

το σύντομη σε πάει από στενά (μικρότερη δυνατή απόσταση)

Μπορείς να μου πεις πού θα βρω τα κουμπιά "γρήγορη" & "σύντομη";

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...