Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

papajo, αυτό που λες μπορεί να γίνει και σε περιβάλλον απλής πλοήγησης ή ΜΟΝΟ έχοντας θέσει ΔΙΑΔΡΟΜΗ;

 

//dfinikis :X

 

Βρε φίλε, αφού το γράφω: Πρέπει να έχεις βάλει διαδρομή, γιανα εμφανίζονται ΟΛΑ. Αλλοιώς θα έχεις μερικές ενδείξεις. Για ποιό υπόλοιπο χρόνου ή διαδρομής να σου πεί αφού δεν έχεις βάλει προορισμό; και άλλα.....:ninja:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά σε όλους!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω ένα HTC Touch (64/128) και έχω εγκαταστήσει το Destinator 7. Αγόρασα πρόσφατα και ένα bluetooth GPS και όλα παίζουν μια χαρά.

Το πρόβλημα είναι ότι αφότου εκκινήσει το Destinator, μετά από λίγα λεπτά εμφανίζεται στην οθόνη της συσκευής pop-up μήνυμα για memory low, με αποτέλεσμα να μην συνεχίζεται η εκτέλεση του προγράμματος.

Υπάρχει στο forum κάποιος άλλος που να χρησιμοποιεί Destinator σε HTC Touch??

Έχει το ίδιο πρόβλημα??

Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα αυτό??

 

Υ.Γ. Εννοείται ότι κανένα άλλο πρόγραμμα δεν τρέχει ταυτόχρονα με το Destinator!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tha sou synistousa na symbibasteis sti xrisi tou 6 mias kai einai pio epafry kai kata synepeia pio katallilo gia syskeves me 64MB RAM. Pera apo to ligo diaforetiko menu... tin idia douleia kanoun.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ή δοκιμάζεις να κλείσεις τίποτα από το today για να ελευθερώσεις κάμποση μνήμη, μπας και σου τρέξει, ή δοκιμάζεις με κανα sKtools να κάνεις free up RAM :):):) . Αν δεν πιάσει τίποτα απο αυτά, βάλε το 6 που λέει και ο Αθανάσο :)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παραφορτωμένο είναι το μηχανάκι.

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το Destinator 7 σε συσκευές με 64mb ram.

Κάνε hard-reset και εγκατέστησε μόνο το 7.

Αν δεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα (που σίγουρα δεν θα έχει) εγκατέστησε τα απολύτως απαραίτητα προγράμματα που χρησιμοποιείς κατά κόρον και μόνο αυτά.

Και κάτι τελευταίο... μετά από κάθε soft-reset να παρακολουθείς με πόση ελεύθερη ram ξεκινάει.

Πρέπει να έχει 25 με 30 ΜΒ ελεύθερα.

Αλήθεια, δεν μας είπες μετά από soft-reset πόση ελεύθερη μνήμη έχεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο... μετά από κάθε soft-reset να παρακολουθείς με πόση ελεύθερη ram ξεκινάει.

Πρέπει να έχει 25 με 30 ΜΒ ελεύθερα.

Αλήθεια, δεν μας είπες μετά από soft-reset πόση ελεύθερη μνήμη έχεις?

 

Δεν έχω την αυθεντική ROM της συσκευής, την έχω flashάρει!

Δυστυχώς μετά από soft reset έχει γύρω στα 18-19 ΜΒ ελεύθερα στην program memory!

Από χτες έβαλα το 6 και θα δω πως θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι για ενα ταξιδι στην Ευρωπη και εβαλα τις χωρες που θελω στο dest. To προβλημα μου ειναι οτι ενω εχει επιλογη για προορισμο σε αλλη χωρα αυτο με οδηγει στο να αλλαξω χαρτη και μετα ο αρχικος προορισμος αντικαθισταται με το κεντρο της πρωτευουσας του νεου χαρτη. Πως λυνεται αυτο το προβλημα μεταξυ διαφορετικων χωρων ξερει κανεις?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

αν ο ελληνικος χαρτης ειναι της ngi δεν συνεργαζεται με τους χαρτες της navtek (νομιζω της navtek ειναι οι ευρωπαικοι χαρτες του dest)

θα πρεπει να βαλεις τον αντιστοιχο ελληνικο της navtek και τοτε θα συνεργαστει....

ενναλακτικα πας μεχρι τα ελληνικα συνορα με αυτον της ngi και μετα καθοριζεις το υπολοιπο της διαδρομης σου με τους ευρωπαικους...

Link to comment
Share on other sites

αν ο ελληνικος χαρτης ειναι της ngi δεν συνεργαζεται με τους χαρτες της navtek (νομιζω της navtek ειναι οι ευρωπαικοι χαρτες του dest)

θα πρεπει να βαλεις τον αντιστοιχο ελληνικο της navtek και τοτε θα συνεργαστει....

ενναλακτικα πας μεχρι τα ελληνικα συνορα με αυτον της ngi και μετα καθοριζεις το υπολοιπο της διαδρομης σου με τους ευρωπαικους...

 

ευχαριστω για την επισημανση. Αλλα εχω το ιδιο προβλημα πχ απο ρωμη σε ζυριχη γαμ....

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο συμβαινει γιατι το gps βλεπει οτι δεν βρισκεσαι στην ρωμη.

πολυ απλα σε βγαζει στο πουθενα γιατι το στιγμα σου δεν υπαρχει στον χαρτη που εχεις επιλεξει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικη ερμηνεια αλλα το κανει και στην ελευθερη περιηγηση οχι μονο στην πλοηγηση με gps. Tελικα βρηκα τι φταιει. Θελει τον χαρτη euroads Δυτικης Ευρωπης
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Τα pois που έχει μέσα ο χάρτης από μόνος του ποιος τα χει βάλει??

Μιλάμε είναι για κλάμματα. :!: Πάω στο Mao summer και μου λέει φτάσατε στο προορισμό σας και ήμουνα στη μέση του πουθενά. Το μαγαζί απείχε 2 χλμ. Το ίδιο με το zepelin στο Γαλάτσι. 3 χλμ μακρια με πήγε σε άσχετη θέση.

 

Αυτό συμβαίνει με πάρα πολλά POIS του χάρτη. Έχουν λάθος διεύθυνση.

 

Αντιθέτως τα pois από χρηστες, που έχω βάλει είναι όλα άψογα...

 

Αν δεν μπορεί να γίνει σωστή δουλεία σε αυτόν τον τομέα ας μην τα βάλουν καθόλου και όχι να βάζουν άλλα ντ άλλων. :mad: :!:

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

:cry: SOS ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΤΟ EMPUS RTW 1000 ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ DESTINATOR 7 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΗΜΑΤΟΣ GPS ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΜΕΝΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΗΜΑ GPS ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΕΡΑΙΑ GPS
Link to comment
Share on other sites

Τα pois που έχει μέσα ο χάρτης από μόνος του ποιος τα χει βάλει??

Μιλάμε είναι για κλάμματα. :!: Πάω στο Mao summer και μου λέει φτάσατε στο προορισμό σας και ήμουνα στη μέση του πουθενά. Το μαγαζί απείχε 2 χλμ. Το ίδιο με το zepelin στο Γαλάτσι. 3 χλμ μακρια με πήγε σε άσχετη θέση.

 

Αυτό συμβαίνει με πάρα πολλά POIS του χάρτη. Έχουν λάθος διεύθυνση.

 

Αντιθέτως τα pois από χρηστες, που έχω βάλει είναι όλα άψογα...

 

Αν δεν μπορεί να γίνει σωστή δουλεία σε αυτόν τον τομέα ας μην τα βάλουν καθόλου και όχι να βάζουν άλλα ντ άλλων. :mad: :!:

I second that...τα περισσότερα POIs είναι απλά τραγικά (των χρηστών είναι άψογα)!!

Το ίδιο είχα πάθει με το Zeppelin, με είχε βγάλει σε κάτι στενάκια, ούτε που θυμάμαι περιοχή...

 

Επίσης το πρόβλημα με τον τελευταίο χάρτη και την αποφυγή της Αττικής Οδού παραμένει...να δω πόσα ακόμα διόδια πρέπει να πληρώσουμε για να το διορθώσουν...

 

:down:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

:cry: SOS ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΤΟ EMPUS RTW 1000 ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ DESTINATOR 7 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΗΜΑΤΟΣ GPS ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΜΕΝΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΗΜΑ GPS ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΕΡΑΙΑ GPS

 

πρέπει να πας στις ρυθμίσεις> σήμα GPS> ρύθμιση> αναζήτηση GPS

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το πρόβλημα με τον τελευταίο χάρτη και την αποφυγή της Αττικής Οδού παραμένει...να δω πόσα ακόμα διόδια πρέπει να πληρώσουμε για να το διορθώσουν...

 

:down:

 

Εισαι σιγουρος οτι εχεις τα σωστα forlinks? Eμενα δεν με εχει βαλει ποτε Αττικη οδο και εχω περασει ερκετες φορες. Μπορεις να κανεις και το αλλο. Οταν σου βγαλει την διαδρομη πας οδηγιες κατευθυνσης. Εκει θα δεις το κομματι της Αττικης οδου που σε βαζει. Μπορεις να πατησεις αποφυγη και θα επαναυπολογησει την διαδρομη χωρις την Αττικη οδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιούμε την φωνητική ειδοποίηση 'κάμερες ελέγχου κυκλοφορίας' διότι έχω προσπαθήσει να το κάνω απενεργοποιόντας τις όλες τις ειδοποιήσεις από το μενού του destinator αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιούμε την φωνητική ειδοποίηση 'κάμερες ελέγχου κυκλοφορίας' διότι έχω προσπαθήσει να το κάνω απενεργοποιόντας τις όλες τις ειδοποιήσεις από το μενού του destinator αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μπαίνεις στα Αγαπημένα και ξετσεκάρεις τις κάμερες διαχείρησης κυκλοφορίας.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εχω το mls a3850 αποριες

 

υπαρχει ανταπτορας με θυρα usb για νατο φορτιζω και σπιτι γιατι κραταει πολυ λιγο η φορτιση?

 

στην κατηγορια "αγαπημενα" στην πρωτη θεση ειναι τα αγαπημενα μου(οι προορισμοι μου)και μετα διαφορες κατηγοριες allert με διαφορες υποκατηγοριες,ποια απο αυτες ειναι για ρανταρ ταχυτητας? γιατι τα αλλα ειναι ψιλοαχρηστα?

 

πως μπορω να προσθεσω poi χρηστων και καθε ποτε πρεπει να κανω αναβαθμιση(εχει το 7,αλλα εχει απο οτι βλεπω δυο διαφορετικους χαρτες για ελλαδα ,εγω χρησιμοποιω τον πρωτο)

 

στο manual αναφερει οτι υπαρχει και ενα cd pc portal ,εμενα δεν το εχει,που χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια τελευταια απορια, σκοπευω να αγορασω το HTC TOUCH CRUISE θα μπορω να χρησιμοποιω το xarth ekei και πως?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...