Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πούούού το λένε; Έτσι για να μαθαίνουμε και οι άσχετοι.:rolleyes:

 

στο foroum της ngi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετοιμάζομαι για ψώνια....ελπίζω το 7 όταν κυκλοφορήσει και επίσημα σε λίγες μέρες (άντε επιτέλους) να το δίνουν με τον καινούριο χάρτη...:):):)
Link to comment
Share on other sites

απλοικη ερωτηση : τι ειναι forlinks ?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο να κανει να κλειωσει το gps ακομα και 5 λεπτα οταν εχει να χρησιμοποιηθει καμια εβδομαδα. Ενω σε συχνη χρηση (μετα πχ απο 2-3 ωρες) κλειδωνει σε 1 δευτρολεπτο.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

απλοικη ερωτηση : τι ειναι forlinks ?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο να κανει να κλειωσει το gps ακομα και 5 λεπτα οταν εχει να χρησιμοποιηθει καμια εβδομαδα. Ενω σε συχνη χρηση (μετα πχ απο 2-3 ωρες) κλειδωνει σε 1 δευτρολεπτο.

 

το 380 μου εκανε 30-35 λεπτα να κλειδωσει δοριφορους, μετα απο αχρηστεια 10 ημερων, νομισα οτι ειχε βλαβη, και μια διαπιστωση.

απο 21:00-23:00 δεν κλειδωνει ευκολα δοριφορους....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε serios ευχαριστώ για την απάντησή σου. Άρα και το δικό μου εντάξει είναι (έχω το airis t620). Τωρα για αυτό που ειπες για 21:00-23:00 δεν το έχω παρατηρήσει. Θα το προσέξω και θα σου πω. :)

 

***

 

Μάλλον κατάλαβα τι ειναι και τα forlinks τα οποία όμως απ' ότι είδα δεν περιλαμβάνονται στο αρχείο που κατεβάσαμε. Μήπως αυτά μπορούν να κατέβουν και να μπουν αργότερα ?? Τι ακριβώς είναι ? μήπως για να μπορείς να ορίζεις τι να αποφεύγει (αττική οδό, χωματόδρομους κλπ.)?? :rolleyes:

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

απλοικη ερωτηση : τι ειναι forlinks ?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο να κανει να κλειωσει το gps ακομα και 5 λεπτα οταν εχει να χρησιμοποιηθει καμια εβδομαδα. Ενω σε συχνη χρηση (μετα πχ απο 2-3 ωρες) κλειδωνει σε 1 δευτρολεπτο.

 

Σε κάποιο site που δεν θυμάμαι, διάβασα το γιατί καθυστερούν τα gps να βρούν δορυφόρους. Θα πω μονο την περίληψη όσων διάβασα ή μάλλον την κεντρική ιδέα.

Κάθε φορά που ανοίγουμε ένα gps, προσπαθεί να κατεβάσει πρώτα κάποια δεδομένα(βιβλιοθήκες) σχετικά με την θέση των διαφόρων δορυφόρων. Όσο περισσότερο καιρό έχουμε να χρησιμοποιήσουμε κάποιο gps, τόσο περισσότερα είναι τα δεδομένα που πρέπει να κατεβάσει και βέβαια τόσο περισσότερο χρόνο χρειάζεται.

Αυτό εξηγεί την καθυστέρηση. Αν μάλιστα συμπέσουν και άσχημες καιρικές συνθήκες, που δυσκολεύουν την επικοινωνεία με τους δορυφόρους, η καθυστέρηση είναι ακόμη μεγαλλύτερη. Μπορεί να φτάσει και τα 10 λεπτά, χωρίς αυτό να σημαίνει προβλημα συσκευής.

Ακόμη και σε ένα απλό pc με windows vista που έχω, για να ανοίξει απο εντελώς κλειστό χρειάζεται ΠΟΛΥ περισσότερο χρόνο απ' ότι όταν απλά είναι σε αδράνεια.:)

Όσο για τοα forlinks είναι οι αποφυγές, όπως γράφουν κάποιοι στο navimania. Θα αναίβουν σε 1-2 μέρες( στο navimania, γιατί στο ma-ga-za-ki βρίσκονται επάνω-επάνω).

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

Εχω το Destinator7. Μπορεί κάποιος να μου πει κάποιος :

 

  • που μπορώ να τα βρω τα forlinks όταν βγουν, όχι γενικά στο ngi forum.
  • που μπορώ να βρω το utility με τις κάμερες της τροχαίας;

 

ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Στους αυθεντικούς χάρτες που κατέβασα από ngi δεν είχε το forlinks παρότι γράφει για αυτό στο readme.txt

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

Εχω το Destinator7. Μπορεί κάποιος να μου πει κάποιος :

 

  • που μπορώ να τα βρω τα forlinks όταν βγουν, όχι γενικά στο ngi forum.
  • που μπορώ να βρω το utility με τις κάμερες της τροχαίας;

 

ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Στους αυθεντικούς χάρτες που κατέβασα από ngi δεν είχε το forlinks παρότι γράφει για αυτό στο readme.txt

 

Στο γνωστό MA-GA-ZA-KI:lol: Αν περιμένεις στα κεντρικά.......;)

Όσο για τις κάμερες πήγαινε στο γνωστό gpsτσέπη.gr

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site που δεν θυμάμαι, διάβασα το γιατί καθυστερούν τα gps να βρούν δορυφόρους. Θα πω μονο την περίληψη όσων διάβασα ή μάλλον την κεντρική ιδέα.....

 

Σωστά.

 

Είναι ένα μήνυμα που είχα γράψει στο φόρουμ για το N560 στο site της NGI, τον Σεπτέμβριο του 2006. Στη συνέχεια μεταφέρθηκε ως stiky και κάπου αλλού στο ίδιο site απ' τους admin.

 

Το αρχικό μήνυμα, για όσους ενδιαφέρονται είναι εδώ: διαφορετικοί χρόνοι μέχρι να γίνει το 3D Fix

 

(για να βλογήσω και λίγο τα γένια, που δεν έχω... :D )

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

 

Είναι ένα μήνυμα που είχα γράψει στο φόρουμ για το N560 στο site της NGI, τον Σεπτέμβριο του 2006. Στη συνέχεια μεταφέρθηκε ως stiky και κάπου αλλού στο ίδιο site απ' τους admin.

 

Το αρχικό μήνυμα, για όσους ενδιαφέρονται είναι εδώ: διαφορετικοί χρόνοι μέχρι να γίνει το 3D Fix

 

(για να βλογήσω και λίγο τα γένια, που δεν έχω... :D )

 

Συγνώμη φίλε pazo που δεν θυμόμουν ότι το έγραψες εσύ. Ευτυχώς το είπα: "κάπου το διάβασα", δηλαδή δεν είναι δικό μου.:X Πράγματι η ανάλυση που έκανες τότε ήταν πολύ κατατοπιστική. Μου έλυσε πολλέ απορίες. :)

Όσο για τα γένια: Δηλαδή ξυρίστηκες;;;:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε pazo που δεν θυμόμουν ότι το έγραψες εσύ...........Όσο για τα γένια: Δηλαδή ξυρίστηκες;;;:lol:

 

Ε! όχι και ...συγνώμη. Χαίρομαι που σε βοήθησε! :)

 

Το είχα γράψει τότε, γιατί έβλεπα συνέχεια παράπονα για τη συγκεκριμένη συσκευή, σε ότι αφορά στους πολύ διαφορετικούς χρόνους που κλείδωνε τους δορυφόρους, από χρήστη σε χρήστη, πολλοί από τους οποίους θεωρούσαν πως έπρεπε να στείλουν το PDA τους για ...επισκευή.

 

Όχι, γένια δεν είχα ποτέ... ν' αφήσω λες μουστάκι; :p

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό MA-GA-ZA-KI:lol: Αν περιμένεις στα κεντρικά.......;)

 

Ξαναλέω κατέβασα τους αυθεντικούς χάρτες αλλά δεν είχε μέσα το forlinks.

 

Αnyway διάβασα ότι Δευτέρα βράδι θα ανέβουν κ αυτά.

 

ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω κατέβασα τους αυθεντικούς χάρτες αλλά δεν είχε μέσα το forlinks.

 

Αnyway διάβασα ότι Δευτέρα βράδι θα ανέβουν κ αυτά.

 

ευχαριστώ.

 

βαζεις τα παλαια forlinks.

οταν βγουν τα νεα τα αλλαζεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελουμε να κανουμε backup τους αγαπημενους προορισμους που εχουμε αποθηκευσει κατα καιρους τι πρεπει να σωσουμε ακριβως?

 

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελουμε να κανουμε backup τους αγαπημενους προορισμους που εχουμε αποθηκευσει κατα καιρους τι πρεπει να σωσουμε ακριβως?

 

Ευχαριστω. :)

Απλά κάνεις copy τον φάκελο My Device/DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites σε κάποιο σημείο του pc/ppc σου και μετά paste πάλι πίσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα αρχείο "my favorites" στο φάκελο που αναφέρει ο bill_viper. Αυτό αντιστοιχεί στα αγαπημένα που έχεις φτιάξεις εσύ, τα υπόλοιπα περιεχόμενα του φακέλου δε χρειάζονται.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα αρχείο "my favorites" στο φάκελο που αναφέρει ο bill_viper. Αυτό αντιστοιχεί στα αγαπημένα που έχεις φτιάξεις εσύ, τα υπόλοιπα περιεχόμενα του φακέλου δε χρειάζονται.

 

Απλά κάνεις copy τον φάκελο My Device/DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites σε κάποιο σημείο του pc/ppc σου και μετά paste πάλι πίσω.

 

Thanks guys. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους papajo και pazo για την ενημέρωσή τους για το "κλείδωμα" του gps.

Εγώ ελπίζω και πιστεύω πως είμαι ΟΚ, αλλά είναι κάτι που με είχε παραξενέψει και είχα φανταστεί την αιτία, αλλά τώρα έχω και στοιχεία ;).

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω κατέβασα τους αυθεντικούς χάρτες αλλά δεν είχε μέσα το forlinks.

 

Αnyway διάβασα ότι Δευτέρα βράδι θα ανέβουν κ αυτά.

 

ευχαριστώ.

 

βαζεις τα παλαια forlinks.

οταν βγουν τα νεα τα αλλαζεις....

 

τα παλιά forlinks δεν πρέπει να ταιριάζουν απόλυτα, αλλά οκ....υπομονή :)

 

το έχω κάνει. θενξ

 

Παιδιά, έχουν αναίβει τα forlinks στο ma-ga-za-ki, από το Σάββατο, μαζί με τον 2008Q1. Όποιος θέλει ρωτάει και βρίσκει

 

Ε! όχι και ...συγνώμη. Χαίρομαι που σε βοήθησε! :)

 

Το είχα γράψει τότε, γιατί έβλεπα συνέχεια παράπονα για τη συγκεκριμένη συσκευή, σε ότι αφορά στους πολύ διαφορετικούς χρόνους που κλείδωνε τους δορυφόρους, από χρήστη σε χρήστη, πολλοί από τους οποίους θεωρούσαν πως έπρεπε να στείλουν το PDA τους για ...επισκευή.

 

Όχι, γένια δεν είχα ποτέ... ν' αφήσω λες μουστάκι; :p

 

Για μουστάκι δεν ξέρω, αλλά για μουσάκι ναι. Πρώτον ταιράζει σε κυριλέ διανοούμενους και δεύτερον κάτι θα έχεις να ευλογήσεις την επόμενη φορά. :lol::D:). Αντε να δούμε θα προλάβεις να το διαβάσεις πρίν το μεταφέρουν σε άλλη θέση;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουν αναίβει τα forlinks στο ma-ga-za-ki, από το Σάββατο, μαζί με τον 2008Q1. Όποιος θέλει ρωτάει και βρίσκει

 

ειμαστε σιγουροι για αυτο?

ειναι τα νεα forlinks?

πως γινεται να ανεβουν στο μαγαζακι αν δεν τα χει δωσει ακομα η ngi?

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε σιγουροι για αυτο?

ειναι τα νεα forlinks?

πως γινεται να ανεβουν στο μαγαζακι αν δεν τα χει δωσει ακομα η ngi?

 

αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ...

 

E ας όψεται η απαγόρευση ανάρτησης λινκ, απο τους όρους του forum. Απλά σας λέως ότι έχουν ημερομηνία 1-3-2008.

Ξέρετε πόσους μήνες πριν δώσει η ngi την ...588 έκδοση του destinator 7 στο επίσημο site της, αυτή κυκλοφορούσε ήδη έτοιμη για αντιγραφή στην κάρτα; Βέβαι την οριστική απάντηση μόνο η ngi ή τώρα navimania, θα μπορούσε να δώσει.

@christou Που ακριβώς ή περίπου είσαι Αγία παρασκευή; Καθε μέρα την περπατάω.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...