Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H αλλιως ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ που παιζει το star καθε Σαββατο.

Εγω ειμαι φανατικος της σειρας!!

Κανεις αλλος που να του αρεσει??:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήμουν έτοιμη να ανοίξω εγώ καινούριο thread για τον House!!! Επιτέλους!!!

 

Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σειρά, με φοβερούς διαλόγους, πολύ καλούς ηθοποιούς, για τον Hugh Laurie, ούτε λόγος, ο άνθρωπος κεντάει σε κάθε επεισόδιο! Αν δεν τον έχεις δει στο Blackadder, τρέξε βρες τα dvd!!!

Τι να πω...έχω ενθουσιαστεί με τη σειρά, αναγκάζομαι να κλείνο μαι στο σπίτι κάθε Σάββατο απόγευμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμη να ανοίξω εγώ καινούριο thread για τον House!!! Επιτέλους!!!

 

Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σειρά, με φοβερούς διαλόγους, πολύ καλούς ηθοποιούς, για τον Hugh Laurie, ούτε λόγος, ο άνθρωπος κεντάει σε κάθε επεισόδιο! Αν δεν τον έχεις δει στο Blackadder, τρέξε βρες τα dvd!!!

Τι να πω...έχω ενθουσιαστεί με τη σειρά, αναγκάζομαι να κλείνο μαι στο σπίτι κάθε Σάββατο απόγευμα!!!

 

Επιτελους βλεπω πως δεν ειμαι ο μονος κολλημενος;) :lol:

Το blackadder δεν το εχω δει και με βαζεις σε σκεψεις τωρα!!

Θα παω να το βρω ταχυστα....!!

Οσον αφορα για την σειρα συμφωνω απλα κορυφη!!

Που να δεις και πιο μετα τι γινεται;)

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις και πιο μετα τι γινεται;)
Ξέρω τι γίνεται, ειδικά στο τελευταίο που έπαιξε στην Αμερική έγινε ο κακός χαμός!!! Κάθε μέρα μπαίνω στο imdb.com και ενημερώνομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι γίνεται, ειδικά στο τελευταίο που έπαιξε στην Αμερική έγινε ο κακός χαμός!!! Κάθε μέρα μπαίνω στο imdb.com και ενημερώνομαι!!!

 

Δεν το ηξερα αυτο το site....

Που βρισκεις τι γινεται μετα?? η σχολια??:O

Εσυ πρεπει να εισαι πολυ πιο μπροστα απο μενα....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτος ο WILSON τι εχει τραβηξει ο κακομοιρης :lol: :lol: :lol::lol:

Ήθελε να'ναι ο μοναδικός φίλος του House, ας τα λουστεί τώρα!!! Τι γνώμη έχεις για House/Cameron? Εμένα μ'αρέσουν μαζί αλλά μέχρι να γίνει το μοιραίο (το πιο... μοιραίο απ'αυτό που έγινε στο τελευταίο επεισόδιο!!!) θα μας ζαλίσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο το site....

Που βρισκεις τι γινεται μετα?? η σχολια??:O

Εσυ πρεπει να εισαι πολυ πιο μπροστα απο μενα....;)

Εκεί βασικά είναι μια τεράστια βάση δεδομένων με όλες τις ταινίες και τα σήριαλ, με μια απλή δωρεάν εγγραφή μπορείς και μπαίνεις στο φόρουμ όπου... είναι ο παράδεισος μας!!! Είναι πάρα πολύ καλό, τρέξε να το δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε να'ναι ο μοναδικός φίλος του House, ας τα λουστεί τώρα!!! Τι γνώμη έχεις για House/Cameron? Εμένα μ'αρέσουν μαζί αλλά μέχρι να γίνει το μοιραίο (το πιο... μοιραίο απ'αυτό που έγινε στο τελευταίο επεισόδιο!!!) θα μας ζαλίσουν!!!

Ωπ κατσε γιατι εχω μπλεχτει! Δεν εχει γινει τιποτα μεταξυ τους εγω θυμαμε ενα δειπνο μονο και τη φοβερη ατακα με το τεστ dna της Καμερον.:lol:

Ο τυπος πολυ γελιο ...:)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί βασικά είναι μια τεράστια βάση δεδομένων με όλες τις ταινίες και τα σήριαλ, με μια απλή δωρεάν εγγραφή μπορείς και μπαίνεις στο φόρουμ όπου... είναι ο παράδεισος μας!!! Είναι πάρα πολύ καλό, τρέξε να το δεις!!!

 

Παω για log in

;)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ κατσε γιατι εχω μπλεχτει! Δεν εχει γινει τιποτα μεταξυ τους εγω θυμαμε ενα δειπνο μονο και τη φοβερη ατακα με το τεστ dna της Καμερον.:lol:

Ο τυπος πολυ γελιο ...:)

Αααα, ε τότε μη σου μαρτυρήσω τι έγινε!!! Γίνανε πράματα και θάματα!!! Πήγαινε δες στο imdb και θα τα ξαναπούμε σύντομα!!! Bye!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αααα, ε τότε μη σου μαρτυρήσω τι έγινε!!! Γίνανε πράματα και θάματα!!! Πήγαινε δες στο imdb και θα τα ξαναπούμε σύντομα!!! Bye!!! :wink:

 

Εχω απογοητευτει !! Σαν site ειναι αθλια οργανωμενο και δεν μπορω να βρω το foroum :cry:

Εχω μπει στο main board>current shows αλλα δεν το βρισκω...:mad:

Δεν μπορουσαν να εχουν παρει παραδειγμα απο το myphone???

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτει !! Σαν site ειναι αθλια οργανωμενο και δεν μπορω να βρω το foroum

Εχω μπει στο main board>current shows αλλα δεν το βρισκω...

Δεν μπορουσαν να εχουν παρει παραδειγμα απο το myphone???

 

Το imdb? Να πάρει παράδειγμα από το myphone? Αφού τα δύο sites εχουν διαφορετικούς σκοπούς. Καμία σχέση...

 

Τεσπα, το "forum" για το House MD στο IMDB είναι στην αντίστοιχη σελίδα του House MD. Πρέπει να έισαι logged in για να το δείς ή/και να γράψεις σε αυτό.

Απλά πατάς σε κάποιο από τα threads στο κάτω μέρος της σελίδας (Message Board) ή στο γενικό link "IMDb message board for "House M.D." (2004)".

 

 

Edit: Πολύ καλύτερα Threads θα βρείς στην σελίδα του tv.com για το House MD (μπορείς να βαθμολογήσεις και να σχολιάσεις ανα επεισόδιο ή να μιλήσεις στο forum)

Επίσης υπάρχει και το Fan site :http://www.housemd-guide.com/ για νέα, blogs, episode guide, spoilers...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

κορυφαία σειρά παιδιά!!!!μαρέσει πολύ ο house! και οι εξελίξεις συνεχίζονται...τί διαφορά επεισοδίων έχουμε με Αμερική?
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη!

 

Δεν ξέρω καν αν στο Star δείχνει 1η ή 2η σαιζόν. Πάντως στην Αμερική η σειρά είναι στο 3x15

 

Πράγματι, πολύ καλή σειρά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη!

 

Δεν ξέρω καν αν στο Star δείχνει 1η ή 2η σαιζόν. Πάντως στην Αμερική η σειρά είναι στο 3x15

 

Πράγματι, πολύ καλή σειρά!

To STAR ειναι στη δευτερη σαιζον και παιχτηκε το επεισοδιο 11;)

Link to comment
Share on other sites

Το imdb? Να πάρει παράδειγμα από το myphone? Αφού τα δύο sites εχουν διαφορετικούς σκοπούς. Καμία σχέση...

 

Το ειπα χαριτολογωντας αυτο αλλα μεταξυ σοβαρου και αστειου το myphone χρησιμοποιει vbulletin foroum που ειναι ενα απο τα πιο σταθερα και ευχρηστα foroum....

Αυτο που ειδα στο imdb απλα δεν μου αρεσε καθως και με κουρασε.....

Δεν με νοιαζει ο σκοπος του site αλλα η χρησιμοτητα και η λειτουργικοτητα.

Σαν επισκεπτης αυτο βλεπω....Και εφ΄οσον ηθελαν να βαλουν και στιλ φορουμ μεσα στο site, αυτο σχολιασα....

Sorry αυτη ειναι η αποψη μου και κλεινω το θεμα του imdb....

Το θεμα μας εδω ειναι ο HOUSE:D

Link to comment
Share on other sites

καλα κανατε και το ανοιξατε το θεμα... ο χαουζ ειναι κορυφη!!! εχει πολυ γελιο ο τυπος... το βλεπω και εγω, μου αρεσει... στην αρχη δεν μου αρεσε, αλλα η αδελφη μου με επεισε να το δω πιο προσεκτικα και τελικα καταλαβα οτι η σταση του χαουζ ισως θα μπορουσε να μας σωσει καποιες φορες στη ζωη μας... ααα ρρεεε χαουζ μεγαλεεεεε!!!!!!!:D :D :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο πρώτες season από House είναι αρκετά καλογραμμένες και ο Hughe κάνει πολύ καλή δουλειά στο να δημιουργήσει τύπο. Επίσης πολλές ετοιμόλογες ατάκες είναι άψογες.

 

Αλλά στην τρίτη επήλθε κορεσμός. Έχει κάποια καλά επεισόδια (το τελευταίο που έδειξε ήταν πολυ καλό), αλλά σε γενικά επίπεδα μου φάνηκε ότι άρχισε να στερεύει η πηγή... Δε πρόκειται να την παρατήσω ακόμα βέβαια, γιατί τα season φινάλε τείνουν να είναι παροιμοιώδη

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

πόσα δε θα μπορούσα να λέω για αυτή τη λατρεμένη σειρά...όλοι οι χαρακτήρες είναι τόσο καλογραμμένοι και έχει αρκετό σασπένς η ψυχανάλυσή τους... δε το συζητώ ότι ο Χάουζ είναι κορυφή και έχω πάθει την απόλυτη ταύτιση μαζί του... και εννοείται πως είμαι πολύ φαν Χάουζ/Κάμερον αλλά όντως θα μας ζαλίσουν ως το πολυπόθητο τέλος... και ο Γουίλσον ψυχούλα... να σχολιάζουμε παιδιά, κι εγώ παρακολουθώ και τα επεισόδια του Σταρ και της Αμερικής
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
όχι, εγώ είμαι πάντα έτοιμη για σχολιασμό αλλά δε βλέπω κινητικότητα...και το Σάββατο στο Σταρ και τον 3ο κύκλο της Αμερικής... για πες
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Tι να πούμε Στέλλα.

Εμένα μου έχει καταστρέψει τους τηλεοπτικούς ορίζοντες ο House.

Όλες οι σειρές που παρακολουθώ μου φαίνονται πολύ ρηχές μπροστά σε αυτό το αριστούργημα......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας μικρος θεουλης!

Ειδικα η σκηνη που πιανει την Cameron με τον Chase μεσα στο δωματιακι στο νοσοκομειο, ειναι ΟΛΑ τα λεφτα του 3ου κυκλου.

Και οπως γραφτηκε και στο youtube για τη σκηνη απο το 3x18 (Airborne)

Cameron dumps Chase and a grateful nation thanks her.

Αφου ολος ο λαος θελει House και Cam.

 

Οσο για τις ατακες (οχι μονο του House, αφου και οι αλλοι απαντανε παρομοιως) ειναι η μια πιο killer απο την επομενη.Αν εξαιρεσει κανεις την ιατρικη ορολογια, που ψιλοχανεσαι, αξιζει να βλεπει τα επεισοδια χωρις subs.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...