Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως ειχε ανεβει ολοκληρος οδηγος τοτε που το προβλημα του slide το ειχαμε εμεις με το n80.εδω ειναι το κομματι που δειχνει το εξαρτημα που πειραζεις για να σφιξει.δεν νομιζω να εχει σχεη με το double του 95.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχουνε κυκλοφορησει απο τις 9 Μαιου στην αγορά της Θεσσαλονίκης εισαγωγή Alpha Copy:D

 

Eννοείς ότι αγόρασες Ν95 AC με ελληνικό τυπωμένο πληκτρολόγιο από Νοkia shop της Θεσσαλονίκης στις 9 Μαϊου;

 

Ναι το επιβεβαινω κι εγω. Με ελληνικο πληκτρολογιο made in finland. Μολις το πηρα επιτελους!!! Το ξερω οτι δεν ειμαι καν απο τους πρωτους αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος.

Μπηκα κι εγω στο χορό των s60 και εφυγε το Ρ910 απο το avatar μου!

Φορτιζει τωρα.

Το πηρα deep plum τελικα. Ξεχασα να ρωτησω για το sand. Δεν με ενδιεφερε εκεινη την ωρα.

Τζογος υπαρχει αλλα αν δεν το ειχα διαβασει εδω ουτε που θα το καταλαβαινα. Δεν εκανα καμια κληση οποτε δεν ξερω αν κανει θορυβο.

 

 

Aπό πιο κατάστημα το πήρες;

Tο είχες κάνει παραγγελία;

Πόσο το πήρες;

Ξέρεις αν έχει άλλα κομμάτια;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι νοκιαδες (Ν95) θα ήθελα να ρωτήσω σε οποίον έχει πάρει backup και με την παλιά αλλά και με την νέα σουίτα καταφέρατε να τα πάρετε και να τα επαναφέρεται όλα ?

Εγώ πάντως και με την παλιά όταν έκανα επαναφορά δεν μου επανέφερε τις υπενθυμίσεις του ημερολόγιου τις ταχείες κλήσης τις προσωπικές ρυθμίσεις πλήκτρων ακόμη και τα αποθηκευμένα μηνύματα τα οποία είχα μεταφέρει στην κάρτα μνήμης .

Σήμερα με την νέα σουίτα δεν παίρνει στο backup το ημερολόγιο και τα αντίγραφα ασφαλείας για ένα μοντέλο τηλεφώνου και φυσικά σε αυτά τα 2 βγάζει και το κίτρινο :!: ! .Το πρόβλημα είναι μόνο σε μένα Η το έπαθε και κάποιος άλλος ??

Και ένα δεύτερο θέμα μήπως θα ήτανε πιο εύκολο για όλους μας να δημιουργηθεί μια σελίδα με όλα τα τιπς και τρικ ώστε να μην χρειάζεται να ψαχνή κάποιος όταν θα ήθελε για παράδειγμα να δη τον συνολικό χρόνο ομιλίας Η την βερσιον Η πως γίνεται επαναφορά ολική κλπ σε μια σελίδα η οποία απλά να ενημερώνεται για κάτι νεότερο και μόνο για αυτά και όχι εμένα μου τρίζει ο ένας και που θα βρω θήκη ο άλλος και πως βλέπουμε την βερσιον και άντε ψάχνε σε 100-200 σελίδες .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τι γίνεται ρε παιδιά δεν διαβάστηκε από κανέναν Η κανένας δεν έχει το ίδιο πρόβλημα ? Η ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΗΜΑΡΤΟΝ .

ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ???:( :( :confused: :confused:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος εφόσον ξέρει.

Επειδή έχω μια γνωριμία στον ΓΕΡΜΑΝΟ και θα μου φέρει το Ν95 σε πολυ καλή τιμή, ξέρετε εαν είναι τα καινούργια χωρίς τζόγο και με τη νέα εκδοση? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος εφόσον ξέρει.

Επειδή έχω μια γνωριμία στον ΓΕΡΜΑΝΟ και θα μου φέρει το Ν95 σε πολυ καλή τιμή, ξέρετε εαν είναι τα καινούργια χωρίς τζόγο και με τη νέα εκδοση? Ευχαριστώ

 

Εγω που το πηρα απο γερμανο ειναι απο Γαλλια παντως και εχει πολυ λιγο κουνημα χωρις καθολου τριξιμο! Μου το δωσανε και αναβαθμισμενο!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Aπό πιο κατάστημα το πήρες;

Tο είχες κάνει παραγγελία;

Πόσο το πήρες;

Ξέρεις αν έχει άλλα κομμάτια;

 

Απο το Νοκια Σοπ στο Ντεπώ (στην αρχη της Βασ. Ολγας)

Ειχα τηλεφωνησει την προηγουμενη μερα και τους ειπα να μου κρατησουν ενα.

Ειχε πολλα (μια κουτα) οπως επισης και μια λιστα με ονοματα. Πολλοι απο αυτους ομως δεν ηταν σιγουροι οποτε μπορει να εχει μεινει κανενα σημερα.

721 ευρω το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

xtes katafera na doulepsw to tv out me ena programma pou legetai dscaller(einai gia to pc).epishs evala wireless router kai sundesa to n95 mesw wifi me thn adsl.prwtognwrh empeiria auth h taxythta browsing se kinhto!

 

na rwthsw kati ama den exw pistwtikh pws mporw na energopoihsw thn plohghsh me fwnhtikes odhgies?exw katevasei tis ellhnikes entoles.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ίσως που μπορεί να σε βοηθήσει είναι να τις σβήσεις(να σβήσεις δηλαδή όλο το σημείο πρόσβασης για τα mms) και να τις περάσεις από την αρχή με το χέρι.

έτσι είχα κάνει παλιότερα και πέτυχε. όχι όμως στο Ν95 δεν το έχω ακόμη...

Μου στειλανε φαξ με τις ρυθμισεις τα ακολουθησα κατα γραμμα αλλα τιποτε

 

Eπειδη ειχα το ιδιο προβλημα .κανεις αλλαγη καρτας κ ολα οκ.κοστος?γυρω στα 18€
Εχεις ν95 με τιμ συμβολαιο και ειχες το ιδιο προβλημα και λυθηκε?

 

πας στις ρυθμισεις-συνδεση-ελεγχος APN κανεις τον ελεγχο και σου ζηταει PIN 2 και μετα μπορεις να ανοιξεις συνδεσεις που αφορουν GPRS
Και αυτο το εκανα φιλε μου μονο τα sms αρχισαν να φευγουν κανονικα
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΚΙΑ SHOP ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΜΕ 710 €.ΕΙΧΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΚΟΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ALPHA COPY ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ, ΑΛΛΑ Ο ΤΖΟΓΟΣ ΤΖΟΓΟΣ.
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα φιλε μου μονο τα sms αρχισαν να φευγουν κανονικα

 

κανε το τηλ.ενα format.

μολις γινει βαζεις ωρα/ημερ.

και μετα σου λεει κατι για operator settings και τετοια

τα οποια ειναι οι ρυθμισεις που μπαινουνε απο τα δικτυα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανε το τηλ.ενα format.

μολις γινει βαζεις ωρα/ημερ.

και μετα σου λεει κατι για operator settings και τετοια

τα οποια ειναι οι ρυθμισεις που μπαινουνε απο τα δικτυα.

Και format εκανα(3 στον αριθμο)και ρυθμισεις απο το δυκτιο μπηκαν απο μονες τους και οταν πηρα την τιμ μου ειπαν να τις διαγραψω και να τις περασω χειροκινητα με μεγαλη προσοχη και μονο εξορκισμο δεν εκανα ακομα αλλα θα κανω το απογευμα και που ειναι free ο παπας της ενοριας:lol: :lol: :lol: :lol:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και format εκανα(3 στον αριθμο)και ρυθμισεις απο το δυκτιο μπηκαν απο μονες τους και οταν πηρα την τιμ μου ειπαν να τις διαγραψω και να τις περασω χειροκινητα με μεγαλη προσοχη και μονο εξορκισμο δεν εκανα ακομα αλλα θα κανω το απογευμα και που ειναι free ο παπας της ενοριας:lol: :lol: :lol: :lol:

 

δοκιμασε να αλλαξεις την καρτα και να βαλεις μια αλλη

αμα δεις οτι δουλευει τοτε κατι εχει η καρτα σου.

αμα δεις παλι τα ιδια κατι τρεχει με το τηλ.σου.

μην το αφηνεις γιατι εχεις μερες που το παλευεις

και αμα δεν μπορει η ιδια η tim να σε βοηθησει

τοτε κανεις τις επιλογες τις παραπανω που σου ειπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου στειλανε φαξ με τις ρυθμισεις τα ακολουθησα κατα γραμμα αλλα τιποτε

Οκ είναι περίεργο...

Πόσα σημεία πρόσβασης έχεις στις ρυθμίσεις mms ένα η περισσότερα;;;

Αν έχει πολλά ( εννοώ αν δεν έχεις σβήσει τα προηγούμενα που είχες φτιάξει) έχεις επιλέξει το σωστό (αυτό δηλαδή που χειροκίνητα έφτιαξες)!!!!!!

Αν έχεις κάνει όλα τα παραπάνω, τότε μία λύση μένει πριν την Νόκια.

Κρατάς ένα back up επαφών (πχ με το Νόκια σουίτ) φωτό, βίντεο κλπ.. καθώς επίσης και των ρυθμίσεων sms και ξαναπερνάς από πάνω την αναβάθμιση ώστε το τηλεφωνο να έρθει στις μαμίσιες ρυθμίσεις χωρίς τίποτε άλλο.

Μετά ξαναπερνάς τις ρυθμίσεις με το χέρι.

 

 

@aris_21 δοκιμασε να αλλαξεις την καρτα και να βαλεις μια αλλη

αμα δεις οτι δουλευει τοτε κατι εχει η καρτα σου.

αμα δεις παλι τα ιδια κατι τρεχει με το τηλ.σου.

Συμφωνώ και με αυτά

 

Κάτι ακόμη η κάρτα είναι καινούργια η παλιά παίζει και αυτό

Επίσης δοκίμασες να μπεις ίντερνετ μέσω gprs αν μπαίνεις κανονικά;;;;

 

Εύχομαι καλή τύχη

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις την καρτα και να βαλεις μια αλλη

αμα δεις οτι δουλευει τοτε κατι εχει η καρτα σου.

αμα δεις παλι τα ιδια κατι τρεχει με το τηλ.σου.

μην το αφηνεις γιατι εχεις μερες που το παλευεις

και αμα δεν μπορει η ιδια η tim να σε βοηθησει

τοτε κανεις τις επιλογες τις παραπανω που σου ειπα.

Η καρτα ειναι περσινη 3g οταν πηρα το ν80,και δεν εχω αλλη sim.Να παω να παρω λετε μια νεα sim?

 

Οκ είναι περίεργο...

Πόσα σημεία πρόσβασης έχεις στις ρυθμίσεις mms ένα η περισσότερα;;;

Αν έχει πολλά ( εννοώ αν δεν έχεις σβήσει τα προηγούμενα που είχες φτιάξει) έχεις επιλέξει το σωστό (αυτό δηλαδή που χειροκίνητα έφτιαξες)!!!!!!

Αν έχεις κάνει όλα τα παραπάνω, τότε μία λύση μένει πριν την Νόκια.

Κρατάς ένα back up επαφών (πχ με το Νόκια σουίτ) φωτό, βίντεο κλπ.. καθώς επίσης και των ρυθμίσεων sms και ξαναπερνάς από πάνω την αναβάθμιση ώστε το τηλεφωνο να έρθει στις μαμίσιες ρυθμίσεις χωρίς τίποτε άλλο.

Μετά ξαναπερνάς τις ρυθμίσεις με το χέρι.

 

 

@aris_21 δοκιμασε να αλλαξεις την καρτα και να βαλεις μια αλλη

αμα δεις οτι δουλευει τοτε κατι εχει η καρτα σου.

αμα δεις παλι τα ιδια κατι τρεχει με το τηλ.σου.

Συμφωνώ και με αυτά

 

Κάτι ακόμη η κάρτα είναι καινούργια η παλιά παίζει και αυτό

Επίσης δοκίμασες να μπεις ίντερνετ μέσω gprs αν μπαίνεις κανονικά;;;;

 

Εύχομαι καλή τύχη

Και δεν μπαινω ουτε ιντερνετ,μου βγαζει "πακετα δεδομενων"και ατι μαλλο που δεν θυμαμαι και γινεται ασπρη οθονη.Ξαφνικα το ν80 μου φανταζει ferrari και το ν95 yugo:lol: :lol:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μπαινω ουτε ιντερνετ,μου βγαζει "πακετα δεδομενων"και ατι μαλλο που δεν θυμαμαι και γινεται ασπρη οθονη.Ξαφνικα το ν80 μου φανταζει ferrari και το ν95 yugo:lol: :lol:

Με βάση αυτά που γράφεις μάλλον η κάρτα έχει το πρόβλημα...

Δοκίμασε κάποια άλλη πρίν την αλλάξεις.... για να είσαι 100% σίγουρος.

Αν τελικά την αλλάξεις μην φύγεις από το κατάστημα της ΤΙΜ πριν βεβαιωθείς ότι δουλεύει...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλαρακι με συμβολαιο ειμαι.κ εγω παιδευομουν 4 μερες με fαx e-mαil τιμ νοκια.αλλα τιποτα.εκανα αλλαγη καρτας κ ολα οκ.
Σε ευχαριστω πολυ με εβγαλες απο πολυ μεγαλο κοπο.Θα παω να παρω το απογευμα και αν δεν γινει τιποτε και το βραδυ εδω θα ειμαι να κλαιγομαι:( :(
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

xtes katafera na doulepsw to tv out me ena programma pou legetai dscaller(einai gia to pc)

 

Μόνο με εξωτερικό πρόγραμμα λειτουργεί το TV OUT;

Δεν κατάφερα ούτε χθες να το χρησιμοποιήσω επιτυχώς.Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω εκτός από το να συνδέσω το καλώδιο με την τηλεόραση;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με εξωτερικό πρόγραμμα λειτουργεί το TV OUT;

Δεν κατάφερα ούτε χθες να το χρησιμοποιήσω επιτυχώς.Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω εκτός από το να συνδέσω το καλώδιο με την τηλεόραση;

Οχι ειναι πανευκολο,συνδεεις το καλώδιο στο κινητο και την tv με σωστά τα χρώματα(κοκκινο,ασπρο,κιτρινο) και βάζεις το κατάλληλο πρόγραμμα στην τηλεοραση.

Αυτοματα οτι κανεις στο κινητο το δειχνει και στην tv,δλδ θα λειτουργεις το κινητο κανονικα,θα εισαι στο μενου,στα μηνυματα,στην εκθεση,στα παιχνιδια κτλ και τα θα βλέπεις στην τηλεοραση.

Καλυτερα πριν το συνδέσεις όμως να εχεις το κινητο στην οριζόντια θέση που αλλάζει και το μενού.

Αν πάλι δεν σου βγάζει στην τηλεοραση τοτε καποια ρυθμιση πρέπει να πειράξεις αν και δεν νομίζω,θα πας στο μενου Εργαλεία,έξοδος tv,και δοκιμασε να παιξεις με τις ρυθμισεις,δλδ στο συστημα τηλεορασης δοκίμασε και τις δυο επιλογές.

Καλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι πανευκολο,συνδεεις το καλώδιο στο κινητο και την tv με σωστά τα χρώματα(κοκκινο,ασπρο,κιτρινο) και βάζεις το κατάλληλο πρόγραμμα στην τηλεοραση.

Αυτοματα οτι κανεις στο κινητο το δειχνει και στην tv,δλδ θα λειτουργεις το κινητο κανονικα,θα εισαι στο μενου,στα μηνυματα,στην εκθεση,στα παιχνιδια κτλ και τα θα βλέπεις στην τηλεοραση.

Καλυτερα πριν το συνδέσεις όμως να εχεις το κινητο στην οριζόντια θέση που αλλάζει και το μενού.

Αν πάλι δεν σου βγάζει στην τηλεοραση τοτε καποια ρυθμιση πρέπει να πειράξεις αν και δεν νομίζω,θα πας στο μενου Εργαλεία,έξοδος tv,και δοκιμασε να παιξεις με τις ρυθμισεις,δλδ στο συστημα τηλεορασης δοκίμασε και τις δυο επιλογές.

Καλη επιτυχία!

 

Διευκρινιζω μονο για να μην μπερδευτουν καποιοι: ο φιλος GEORGEGX20VF εδω εννοει προγραμμα = καναλι, οπως βαζεις για το βιντεο, το dvd, τη nova, το ps2 κλπ

Ειναι πραγματι πολυ ευκολο.

 

Παντως τωρα καταλαβαινω γιατι ολοι ρωτουσαν τοσες μερες γιατι δεν δουλευει το gps. Δεν φαινεται να κανει τιποτα απολυτως. Κανει παρα πολυ ωρα. Και αν δεν εχεις πολυ καθαρο view του ουρανου δεν βρισκει σημα. Στο μπαλκονι ας πουμε δεν καταφερε να κλειδωσει. Επισης διαπιστωσα οτι ευκολα σε χανει ακομα και να εχει κλειδωσει, απλως σε βρισκει σε μερικα (1-3)δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου N95 που το πήρα απο το Γερμανό δεν έχει καθόλου τζόγο, ειχε από την αρχή την έκδοση 11, δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο και ειχε και μια 512mb microsd μέσα. Τι εγγύηση έχω??? :rolleyes:
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ με εβγαλες απο πολυ μεγαλο κοπο.Θα παω να παρω το απογευμα και αν δεν γινει τιποτε και το βραδυ εδω θα ειμαι να κλαιγομαι:( :(

 

Ενημερωσε μας τελικα τι εγινε .Εαν δεν αλλαξεις αμεσα σιμ ,τουλαχιστον

δοκιμασε με σιμ καποιου φιλου

 

το δικό μου N95 που το πήρα απο το Γερμανό δεν έχει καθόλου τζόγο, ειχε από την αρχή την έκδοση 11, δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο και ειχε και μια 512mb microsd μέσα. Τι εγγύηση έχω??? :rolleyes:

 

Λοιπον : Εαν η συσκευη σου ειναι απο Ευρωπη τοτε εχεις φουλ καλυψη στο

hardware και στο software εαν δοκιμασεις να κανεις αναβαθμιση μεσω updater

καποια στιγμη και εξαφανιστουν τα Ελληνικα ,τοτε ετσι και πας σε νοκια σοπ

για αναβαθμιση (και περασμα της Ελληνικης γλωσσας) θα πληρωσεις 15€ .

Στην συνεχεια θα εχεις καλυψη και στο software για 2 χρονια .

 

Εαν η συσκευη ειναι εκτος Ευρωπης , την εβαψες .

Εαν επισκεφτεις νοκια σοπ ,σου δειχνουν την εξοδο .

Μονο στο Γερμανο μετα .

 

Δες αυτο με το ΙΜΕΙ ,μηπως βγαλεις ακρη

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Την παραπανω ενημερωση την ειχα απο φιλο σε νοκια σοπ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με εξωτερικό πρόγραμμα λειτουργεί το TV OUT;

Δεν κατάφερα ούτε χθες να το χρησιμοποιήσω επιτυχώς.Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω εκτός από το να συνδέσω το καλώδιο με την τηλεόραση;

 

Παιδια, το να χρησιμοποιήσει καποιος το tv out ειναι ΟΤΙ πιο ευκολο υπάρχει, ακομα και απο το ανανεωσεις την καρτα στο κινητο σου.. Απλά συνδεεις κινητο με τηλεοραση και τιποτε αλλο...

 

το δικό μου N95 που το πήρα απο το Γερμανό δεν έχει καθόλου τζόγο, ειχε από την αρχή την έκδοση 11, δεν εχει ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο και ειχε και μια 512mb microsd μέσα. Τι εγγύηση έχω??? :rolleyes:

 

xmmm δυσκολα σε βλεπω! καταρχιν αυτα που ειναι alpha copy δεν εχουν καρτα μνημης μεσα (μ@λακια λιγο) αλλα εαν δεν εχει το κουτι την ταινια ασφαλειας και ελληνικα το πληκτρολογιο χμμμμ χλωμο να καλυπτετε η εγγυηση , βεβαια εαν χαλασει πανε στο γερμανο και χεσ...ους

 

Δεν ειναι αναγκαίο οτι επειδη ειχε καρτα μεσα, δεν ειχε ταινια ασφαλειας κτλ.. μαλλον δεν θα ειναι Από Ελλάδα, αλλά εαν ειναι από χωρα Ευρώπης, τοτε κανονικοτατα η εγγύηση υπάρχει...Για να δεις από ποια χωρα ειναι, πήγαινε σε ενα κατάστημα ΝΟΚΙΑ να δουν τον κωδικο παραγωγης και θα στο πουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μας τελικα τι εγινε .Εαν δεν αλλαξεις αμεσα σιμ ,τουλαχιστον

δοκιμασε με σιμ καποιου φιλου

 

 

 

Λοιπον : Εαν η συσκευη σου ειναι απο Ευρωπη τοτε εχεις φουλ καλυψη στο

hardware και στο software εαν δοκιμασεις να κανεις αναβαθμιση μεσω updater

καποια στιγμη και εξαφανιστουν τα Ελληνικα ,τοτε ετσι και πας σε νοκια σοπ

για αναβαθμιση (και περασμα της Ελληνικης γλωσσας) θα πληρωσεις 15€ .

Στην συνεχεια θα εχεις καλυψη και στο software για 2 χρονια .

 

Εαν η συσκευη ειναι εκτος Ευρωπης , την εβαψες .

Εαν επισκεφτεις νοκια σοπ ,σου δειχνουν την εξοδο .

Μονο στο Γερμανο μετα .

 

Δες αυτο με το ΙΜΕΙ ,μηπως βγαλεις ακρη

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Την παραπανω ενημερωση την ειχα απο φιλο σε νοκια σοπ

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

 

σύμφωνα με την σελίδα :

 

Est. Date of Range Issuance Around Q2 2006

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

 

 

και κατω απο τη μπαταρία λεει made in finland, στα γαλλικά ομως

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...