Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρηκα 656 για εταιρικους πελατες εισαγωγης alpha copy χωρις καρτα μνημης να το παρω?η σε κανα μηνα θα το δουμε κανα 500ρι?

Και ακόμη το σκέπτεσαι.... εντύπωση μου κάνει:lol:

 

Κάποτε θα έχει 500€ αλλά σίγουρα όχι φέτος;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, βοηθήστε γιατί κάποιοι δνε ξέρουνε τι τους γίνεται!!!!

 

Πήρα την Voda, επειδή είχα ζητήσει να μου περάσουνε στην σύνδεση που έκανα με το Ν95 το unlimited και δεν το κανανε, και μου είπανε ότι δεν υποστηρίζει ακόμα το VF Live για αυτό δεν μου το κάνανε! Εσείς όλοι που λέτε ότι έχετε κανονικά ΤV πώς στο διάλο βγάλατε άκρη μαζί τους και το ρυθμίσατε????

Link to comment
Share on other sites

"" Θέμα: Πρόβλημα με το maploader

 

Παιδιά συγχαρητήρια για τη δουλειά σας… έχω ένα πρόβλημα με το Marloader της Nokia. Ενώ είναι συνδεδεμένο με το Pc το τηλέφωνο, αυτό μου εμφανίζει μήνυμα να συνδέσω το τηλέφωνο ή να τοποθετήσω την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή.

Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να βάλω χάρτες στο τηλ.;

Ευχαριστώ""

 

Βαλε να γινει connect με την καρτα μνημης και θα τη δει! Το τηλεφωνο δεν το βλεπει!

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για το κινητο με τον ηχο! Και το δευτερο που μου φερανε ειχε το ιδιο προβλημα (σπαστικο ηχο) και το ξαναεδωσα πισω. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :( . Παντως ο τζογος ηταν λιγοτερος.... :) Η ειμαι γκαντεμης η εχετε κουφαθει ολοι εδω αρρωστοι φιλοι μου :) η "Μηπως ειμαι τρελος μηπως ταχω χαμενα?"

 

Αρε Νoτη!

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα σε ολους...

λοιπον ποσταρω πρωτη φορα και σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο...

πειτε μου ειναι μεγαλο;;;

θα το παρω με επιδοτηση απο την τιμ σε κανα μηνα το πολυ

ας κανουμε ενα review

ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες rigasnic1982.

Αναλυτικό Review (που λέει και τις διαστάσεις του) υπάρχει εδώ: http://www.myphone.gr/devices/review-84.html

Mini reviews πολλών μελών υπάρχουν στις 77 (ως τώρα) σελίδες του θέματος... Δε φτάνουν; ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες rigasnic1982.

Αναλυτικό Review (που λέει και τις διαστάσεις του) υπάρχει εδώ: http://www.myphone.gr/devices/review-84.html

Mini reviews πολλών μελών υπάρχουν στις 77 (ως τώρα) σελίδες του θέματος... Δε φτάνουν; ;)

 

ευχαριστω πολυ θα τα δω και θα σας πω το βραδακυ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη προς τον mirrorofsorrow που σε προηγούμενο μου post έκανα λάθος το όνομα του.:)

 

Σχετικά με τον θόρυβο στα ηχεία,μήπως είναι καμιά βλακεία με την κεραία του wifi ή gps:X .Τον θόρυβο πότε τον παρατηρείτε;;; Αν κλείσετε το τηλέφωνο και το ξαναανοίξετε το κάνει;; ή το κάνει μετά από χρήση κάποιας εφαρμογής/δυνατότητας του κινητού;;

 

Παιδιά,εγώ πάντως από την μέρα που το πήρα,συνέχεια μέσα σε ένα πανάκι από γυαλιά,και μετά σε ένα σακουλάκι με τις φουσκάλες τριγύρω.:lol: :lol:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Περνάω το χαρτη της ελλαδας με το maploader (κανει κανα μισαωρο περίπου .. :) ) αλλα οταν ανοιγω το maps εκτος του οτι βγαζει X κατω δεξιά στο GPS, βγαζει και no maps available..

 

 

EDIT: Τελικά εντάξει, τους φορτωσε τους χάρτες!! κανω zoom κανονικά, φτιάχνω πλάνο, μονο που .... δε βρίσκει δορυφόρο!!! :D

 

 

επισης αυτο με το χωρητικότητα στην κάρτα μνήμης το χω παρατηρησει κι εγώ... να μειώνετε δηλαδή το free space χωρίς να έχω βάλει κάτι έξτρα.. !

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις χρησημοποιησει την KINGSTON 1gb micro sd? να την παρω δουλευη σωστα?

Εγώ έχω αυτή σε 2GB και δεν έχει κάνα σοβαρό πρόβλημα... Καθυστερεί λιγάκι η απεικόνιση στην Έκθεση, μόνο όσον αφορά τα μεγάλα αρχεία, αλλά αυτό ενδέχεται να είναι θέμα λειτουργικού και να διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση και να μην φταίει η κάρτα.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που ρωτησα πριν υπαρχει απντηση?Δηλαδη εαν μπορεις να αποθηκευσεις τα σημεια ενδιαφεροντος μιας περιοχης ωστε να μην μπαινεις στο νετ?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το FSCaller?Οταν παω να του δωσω φωτογραφια σε καποιο ονομα μου βγαζει"Νot enough memory.Please close any applications running".To παραδοξο ειναι πως δεν τρεχω τιποτα και το τσεκαρω μεσα απο το TaskManager.Η μνημη του τηλεφωνου ειναι στα 14,9 mb free.Kαμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκε κανεις κανα τεστ για τις ταχυτητες των καρτων ??

 

Επειδη η εκθεση ανοιγει μεγαλα αρχεια η ταχυτητα μπορει? να ναι συμαντικη.

 

Αποστολος

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

σημερα ρωτησα στο πλαισιο ηρακλειου και μου ειπαν οτι εχει ερθει 1 προπωλημενο κομματι απο alpha copy,και ολα τα επομενα θα ειναι αποκλειστικα απο εκει.ποτε θα εχουν ομως δεν ξερουν..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

pos kanoume select-copy-paste? proti fora to akouo afto gia to n95

Πας στο κείμενο που θες να αντιγράψεις, κρατάς πατημένο το "μολυβάκι" και σέρνεις τον κέρσορά σου (D-Pad) δεξιά ή αριστερά, ανάλογα τις θέλεις να μαρκάρεις. Μόλις το έχεις μαρκάρει, βγαίνει στα software keys η επιλογή "Αντιγρ". Το πατάς και το αντιγράφει στο clipboard (στη μνήμη).

Πας τον κέρσορα στο σημείο επικόλλησης, κρατάς πατημένο το μολυβάκι και βγαίνει η επιλογή Επικόλληση. Πατάς και είσαι set...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βοηθήστε γιατί κάποιοι δνε ξέρουνε τι τους γίνεται!!!!

 

Πήρα την Voda, επειδή είχα ζητήσει να μου περάσουνε στην σύνδεση που έκανα με το Ν95 το unlimited και δεν το κανανε, και μου είπανε ότι δεν υποστηρίζει ακόμα το VF Live για αυτό δεν μου το κάνανε! Εσείς όλοι που λέτε ότι έχετε κανονικά ΤV πώς στο διάλο βγάλατε άκρη μαζί τους και το ρυθμίσατε????

 

Με την εκδοση 11 το κινητο υποστηριζει πληρως το VF Live.. Δεν χρειαζεται να ζητησεις απο κανενα να σου στειλει ρυθμισεις.. μετα την αναβαθμιση οταν ανοιγει το κινητο σε ρωτάει αν θελεις να περασει της ρυθμισεις για MMM,streaming και e-mail..! Τα κανει ολα αυτοματα..! Τo Unlimited παιδευτικαν λιγο να μου το ενεργοποιησουν, μετα απο την τριτη επικοινωνια με την Vodafone και αφου ειχα περασει 5 μερες, ανελαβε το τεχνικο τμημα και σε 30 λεπτα μου ηρθε το μηνυμα επιβεβαιωσεις οτι η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε...!!!

Την Live Tv την χρησιμοποιω καθε πρωι..

Αρα ΝΑΙ ΤΟ Ν95 ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ VF LIVE:D

Link to comment
Share on other sites

emena giati den xwraei h mpataria tu mobile fun sto n95 mou?????
Μήπως η μπαταρία που είχε στο κουτί, δεν είναι για το Ν95; Δεν εξηγείται αλλιώς να μην χωράει να μπει στο τηλέφωνο. Και απ’ότι κατάλαβα, είναι μάρκα μ’έκαψες, Οπότε δεν υπάρχει και τρόπος να βρεις το δίκιο σου.

 

oxi den fortizei file

 

telika ta akoustika pou ixan provlima mou ta alaksane amesos

 

alli aporia perasa meso tou usb se maziki metafora fakelous me oikones

alla stin ek8esi mou ta vgazi xima ola mazi sto 6680 mou emfanize tous fakelous na epilekso exei kapoia ri8misi

 

dokimasa kai ekei pou leei album alla pali den vgazei tous fakelous ????

Τυχερός στην ατυχία σου.

 

Αν θέλεις να βλέπεις του φακέλους, δεν θα χρησιμοποιείς την έκθεση του Ν95 αλλά την εφαρμογή resco photo viewer 4.43

Σου δίνει πάρα πολλές ρυθμίσεις ώστε να τροποποιήσεις το interface της εφαρμογής. Κάτι που απουσιάζει πλήρως από την έκθεση των series 60.

 

Το πρόγραμμα αυτό δυστυχώς, δεν βλέπει βίντεο, οπότε για αυτά, θα πρέπει να αρκεστείς στην έκθεση ή να ανοίγεις κάποιον file manager (σου προτείνω το δεύτερο ασυζητητί).

 

Κάτι άλλο, που είδα ότι αναφέρθηκε παραπάνω... νομίζω από τον Zachrakis...

Είδα ότι η RAM του μετά από επανεκκίνηση κυμαίνεται στα +17ΜΒ...

Εγώ δεν έχω καταφέρει να δω ΠΟΤΕ περισσότερα από 15,8ΜΒ. Ακόμα και την 1η μέρα που το πήρα, που ήταν εντελώς "καθαρό". Τι στο καλό κάνω λάθος ο αδαής? Τα μόνα third-party software που έχω βάλει είναι ο Handy Taskman και το Office Upgrade (για file editing).

Any ideas?

Εγώ ανέφερα ότι στο δικό μου Ν95, με αυτά που έχω φορτώσει, μετά παο εκκίνηση, υπάρχουν 17,5ΜΒ ελεύθερα. Και συμπλήρωσα ότι νούμερο αυτό είναι απαράδεκτο.

 

Όταν μου λες όμως εσύ ότι δεν έχει πολλά πράγματα περασμένα, και έχεις μόνο 15,8ΜΒ, τότε υπάρχει πρόβλημα. Γιατί, όσον και αν σου φαίνεται παράξενο, τα 2 αυτά ΜΒ είναι πολύτιμα (εδώ το κάθε ΚΒ είναι πολύτιμο).

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Την 10 ή την 11;

 

δεν το αναφερα εγω αλλα μια που το ειπες οντως...

 

ξεκιναει το τηλ με 18,6mb ελευθερα και κατα την διαρκεια της μερας δεν μου πεφτει κατω απο 15,5.

 

αλλα εδω να ξεκαθαρισουμε κατι..δεν εχω εφαρμογες φορτωμενο το τηλ που τρεχουν στο παρασκηνιο (full screeen caler κλπ)

το μονο που μερικες φορες δουλευω και τρεχει στο backround, ειναι το call recorder αλλα και με αυτο δεν πεφτει κατω απο 17mb ελευθερα.

Αυτό είναι φυσιολογικό νούμερο. Όλες οι συσκευές, πρέπει πάνω κάτω να κυμαίνονται σε αυτ΄ατα νούμερα.

 

Κώστα, ψάξτο.

 

Άρα, κάτι κάνω λάθος. Το περίεργο είναι ότι δεν τρέχει τίποτα "περίεργο" στο background και προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει. Ενδεικτικά να σου πω ότι στο Ν80 έπαιζε μονίμως γύρω στο 10άρι, οπότε είναι μία βελτίωση. Αλλά αφού μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο, γιατί να μην γίνει? :confused:

 

EDIT: Σύμφωνα με τον TaskManager, έχω "11 running apps in the background" που χρησιμοποιούν 806ΚΒ (κάτω από 1ΜΒ). Πού στο καλό είναι η υπόλοιπη RAM μου???

 

Επίσης, παρατηρώ ότι αν και δεν έχω εγκαταστήσει κάτι στο "δίσκο" του τηλεφώνου, η διαθέσιμη χωριτικότητά του πέφτει συνεχώς. Έχει φτάσει ήδη στα 102,5ΜΒ. Υποπτεύομαι ότι κάθε process, κάθε εφαρμογή, κάθε εγκατάσταση πάει και γράφει κάτι στην... "registry" (?) του τηλεφώνου και για αυτό μειώνεται. Αν και το ρώτησα στο thread των εφαρμογών, και δεν υπάρχει λύση μέσω λογισμικού, ξέρεις αν υπάρχει κάτι σε επίπεδο tips&tricks να το βελτιώσουμε αυτό το φαινόμενο λιγάκι?

Σε ευχαριστώ Δημήτρη

Αν έχεις την 10, αναβάθμισέ το. Αν έχεις την 11, κάνε φορμάτ αλλά προσπάθησε να αποφύγεις την ολική επαναφορά μέσω του αντιγράφου ασφαλείας.

 

Όταν λές ότι η εσωτερική μνήμη μειώνεται, προσδιόρισε το ποσοστό απώλειας. Μιλάς για ΚΒ ή για αρκετά ΜΒ; Αν είναι το πρώτο, τότε είναι λογικό και οφείλεται στον λόγο που περιγράφεις. Αν σου χάνονται ΜΒ, τότε έχεις πρόβλημα.

 

Δοκίμασες να δεις μήπως υπάρχει κάποιο ξεχασμένο αρχείο μεγάλου μεγέθυς στο inbox σου;

 

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει "Select-Copy-Paste" ένα κείμενο;

Είναι τόσο κοντά το μολυβάκι με τα πλήκτρα διεύθυνσης που κάθε φορά τα δάχτυλά μου δένονται φιόγκος! :p :D

Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα την πρώτη φορά που πήγα να μαρκάρω αρχελια προς τα κάτω (εκεί μπλέκονται τα δάχτυλα). Όμως, το πολυπλήκτρο της συσκευής είναι τόσο άψογα σχεδιασμένο που διευκολύνει αφάνταστα την διαδικασία. Παρόλο που, συμφωνώ απόλυτα, τα πλήκτρα είναι εκνευριστικά κοντά το ένα με το άλλο.

 

Συγγνώμη προς τον mirrorofsorrow που σε προηγούμενο μου post έκανα λάθος το όνομα του.:)
Κανένα πρόβληαμ φίλε μου. Με έκανες να γελάσω πάντως. Άκου mirrorofshadow.

 

Σχετικά με τον θόρυβο στα ηχεία,μήπως είναι καμιά βλακεία με την κεραία του wifi ή gps:X .Τον θόρυβο πότε τον παρατηρείτε;;; Αν κλείσετε το τηλέφωνο και το ξαναανοίξετε το κάνει;; ή το κάνει μετά από χρήση κάποιας εφαρμογής/δυνατότητας του κινητού;;

 

Παιδιά,εγώ πάντως από την μέρα που το πήρα,συνέχεια μέσα σε ένα πανάκι από γυαλιά,και μετά σε ένα σακουλάκι με τις φουσκάλες τριγύρω.:lol: :lol:

Εννοείται ότι το πανάκι συνοδεύει πάντοτε το Ν95 μου. Ψυχάκιας έχω γίνει.

 

Όσο και αν προσπάθησα να ακούσω τον θόρυβο που περιγράφετε, δεν τα κατάφερα. Ή έχω πρόβλημα ακοής ή πολύ απλά, δεν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.

 

Εχει κανεις χρησημοποιησει την KINGSTON 1gb micro sd? να την παρω δουλευη σωστα?
H Kingston είναι από τις πλέον αξιόπιστες εταιρίες. Πάρε την καρτούλα άφοβα.

 

Να πω επίσης ότι όποιος ενδιαφέρεται για 2GB (sandisk), την βρήκα σήμερα στο Mediamarkt στου Ρέντη 30,90€. Πάρα πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι να χτυπήσω μια δεύτερη.

 

Σε αυτο που ρωτησα πριν υπαρχει απντηση?Δηλαδη εαν μπορεις να αποθηκευσεις τα σημεια ενδιαφεροντος μιας περιοχης ωστε να μην μπαινεις στο νετ?
Λογικά, πρέπει να γίνεται. Δε μπορεί όμως κανείς να σου απαντήσει με σιγουριά αν δεν το προσπαθήσει πρώτα. Βρες ένα wifi sopt και προσπάθησέ το.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα πηγα στη νοκια για να μου περασει ελληνικα κ την τελευταια αναβαθμιση μου ειπε οτι ειναι απο ουγκατα κ δεν ισχυει η εγγυηση των 2 ετων.Το πηγα στο τιμ κ τους αφησα να πανε οι ιδιοι να το κανουν κ να μου το φερουν.Αυριο ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

Ειχα ανφερει πριν δυο ημερες ΟΤΙ ΠΗΡΑ το Ν95 μου απο ΤΙΜ.

Τσεκαρα το ΙΜΕΙ της συσκευης και δεν ηταν ALPHA COPY και το επεστρεψα πισω.

Αφου ακουσα ΕΔΩ εσας οτι δεν υπαρχει προβλημα που δεν ειανι ALPHA COPY και οτι η εγγυηση τρεχει κανονικα πηγα παλι και το ξαναπηρα!!!

 

Δυστηχως σημερα τσεκαρα σε club NOKIA το IMEI και ειναι UGANTA!!!

 

Αυτο που λεγατε για ΠΛΑΚΑ ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!

 

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΥΧΙΕΙ διοτι δεν ειναι το τηλ ΕΥΡΩΠΑΚΙΟ!!!

 

Αν καποιος γνωριζει κατι ας μας ενημρωσει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...