Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχει δοκιμασει κανεις αυτο? http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001130000&vars=0000000000

 

Ειναι και απεριοριστο ιντερνετ και τηλεοραση?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως τρίτη μέρα που το έχω, δεν έχει κάνει κάποιο κόλλημα. το μόνο που πρόσεξα όταν πατάω το κουμπί της φωνητικής κλήσης, κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής του ονόματος, το όνομα ακούγεται πιο σιγά εν σχέσει με ένα νόκια 6267 που έχω (έχει όμως καλύτερη απόκριση, δεν κάνει λάθος, το βρίσκει με την πρώτη). Κατά τα άλλα όλα οκ:), δεν μετανιώνω που το πήρα. Δεν άντεχα να περιμένω το καινούργιο που σίγουρα σαν πρώτες παρτίδες θα έχει κάποια μικροπροβλήματα, ήταν και το οικονομικό ένας λόγος;)
Link to comment
Share on other sites

Για τους ψαγμενους της υποθεσης το Official And Confidental N95 Service Manual που περιεχει τα παντα για το Ν95 και αναλυτικα για το μονταρισμα/ξεμονταρισμα και μυστικα για Service ;)

 

http://rapidshare.com/files/68611940/n95servicemanual.pdf

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

οντως εχει ξεφτιλιστει λιγο και αρχιζει να με ενδιαφερει.απο την αλλη ομως τοσος κοσμος που εσκασε την 700αρα το καλικαιρι κριμα ειναι.

 

μετα θελουν και brand loyalty

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις είδα στη σελίδα της microland το κινητό 499!!! Είναι δυνατόν???:p

Η τιμη αυτη ειναι για αγορα με το πακετο i-Call δηλαδη +16 ευρω παγιο.

Link to comment
Share on other sites

den mou anigi to nemessis ti nmporo na kano tora

Από πού το κατέβασες;

Κατέβασέ το από εδώ. Πατάς πάνω στο εικονιδιάκι του zip, στο κάτω μέρος της σελίδας. Εκεί είναι το link για να το κατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις είδα στη σελίδα της microland το κινητό 499!!! Είναι δυνατόν???:p

 

Μπορείς να το πάρεις με νέα σύνδεση??ώστε να σου έρθει λιγότερο?

 

Αυτο εδω το χρωμα λες ?

http://cnn.cn/shop/nokia-grey-housing-p-1678.html

Ποιο πολύ μ αρέσει το μπορντό.

Το παραπανω e-shop ειναι εγκυρο . Την ειχα αγορασει ,αλλα

τελικα μου ξεμεινε ...:O

 

Δηλαδή πήρες την πρόσοψη και δεν πήρες κινητό??

 

Η τιμη αυτη ειναι για αγορα με το πακετο i-Call δηλαδη +16 ευρω παγιο.

 

Τι παίζει με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ μ αρέσει το μπορντό.

Δηλαδή πήρες την πρόσοψη και δεν πήρες κινητό??

 

Αν δεις και το grey απο κοντα ..

Το μπορντο ειναι συνηθισμενο .:O

 

Οχι ,ειχα και το Ν95 ,αλλα το εδωσα με την αρχικη προσοψη..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις με νέα σύνδεση??ώστε να σου έρθει λιγότερο?

 

 

Ποιο πολύ μ αρέσει το μπορντό.

 

 

Δηλαδή πήρες την πρόσοψη και δεν πήρες κινητό??

 

 

 

Τι παίζει με αυτό?

Η τιμη στην microland ειναι για αγορα σκετης συσκευης αλλα με συνδεση στο i-Call το οποιο εχει παγιο το μηνα 16 ευρω. το i-Call ειναι σαν το voipdiscount με την διαφορα οτι κανεις συμβολαιο και πληρωνεις παγια για κατι που αλλοι σου δινουν ΔΩΡΕΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη στην microland ειναι για αγορα σκετης συσκευης αλλα με συνδεση στο i-Call το οποιο εχει παγιο το μηνα 16 ευρω. το i-Call ειναι σαν το voipdiscount με την διαφορα οτι κανεις συμβολαιο και πληρωνεις παγια για κατι που αλλοι σου δινουν ΔΩΡΕΑΝ.

Μια που ανεφερες το voipdiscount μηπως εχεις τις ρυθμισεις που χρειαζεται για να το βαλω στο Ν95 στο sip?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Να σας ρωτησω κάτι.Αγόρασα απο το Nokia Software Market δυο προγράμματα για το Ν95,τα οποία είναι .swf. Με το πρόγραμμα της Νokia, το Nokia PC Suite, τελευταία έκδοση,6.84.10.4 όταν πηγαίνω στην εγκατάσταση προγραμμάτων δεν τα βλέπει για να μπορέσω να τα εγκαταστήσω.Σας επισημαίνω οτι είναι για το τηλέφωνο το Ν95.Το ένα είναι αποκλειστικά μόνο για το Ν95 (Falling code ScreenSaver ). Τι να κάνω; Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Να σας ρωτησω κάτι.Αγόρασα απο το Nokia Software Market δυο προγράμματα για το Ν95,τα οποία είναι .swf. Με το πρόγραμμα της Νokia, το Nokia PC Suite, τελευταία έκδοση,6.84.10.4 όταν πηγαίνω στην εγκατάσταση προγραμμάτων δεν τα βλέπει για να μπορέσω να τα εγκαταστήσω.Σας επισημαίνω οτι είναι για το τηλέφωνο το Ν95.Το ένα είναι αποκλειστικά μόνο για το Ν95 (Falling code ScreenSaver ). Τι να κάνω; Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Tα αρχεια swf ειναι αρχεια macromedia flash, οποτε τα κανεις αντιγραφη στο root της καρτας μνημης και μετα ανοιγεις στο Ν95 μεσα απο το μενου---εφαρμογες---αναπ. Flash και τα τρεχεις απο εκει.δεν γινονται εγκατασταση με το pc suite.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση καποια παιχνιδια για καποιο λογο δεν λειτουργουν και οταν παω να τα διαγραψω το κινητο μου λεει πως η αφαιρεση απετυχε.Τι μπορω να κανω για να τα διαγραψω;
Link to comment
Share on other sites

Μια που ανεφερες το voipdiscount μηπως εχεις τις ρυθμισεις που χρειαζεται για να το βαλω στο Ν95 στο sip?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996&page=10 POST 194 και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση καποια παιχνιδια για καποιο λογο δεν λειτουργουν και οταν παω να τα διαγραψω το κινητο μου λεει πως η αφαιρεση απετυχε.Τι μπορω να κανω για να τα διαγραψω;

Τα έχεις στη κάρτα μνήμης;

Αν ναι, πάρε τα δεδομένα που θέλεις και κάνε format στη κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάπως μπερδευτεί με τα διάφορα λειτουργικά της Νοκια και της symbian (9.1, 9.2 , fp1, fp2, fp-kai-sta-moutra-ths-Nokia :) κλπ) θα ήθελα τη βοηθειά σας.

 

Το Ν95 είναι series 9.1 μεν αλλά ποιο fp? Και γενικότερα θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει ακριβώς να μου πει για τα επόμενα τρία ποιο λειτουργικό ακριβώς τρέχουνε :

 

Ν95 = 9.1 ?

Ε70 = 9.1 ?

Ν95 8GB = ?

 

Τέλος έχει δοκιμάσει κανείς σας το ultimate voice recorder στο Ν95? Δουλεύει τέλεια ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και το grey απο κοντα ..

Το μπορντο ειναι συνηθισμενο .:O

 

Οχι ,ειχα και το Ν95 ,αλλα το εδωσα με την αρχικη προσοψη..

 

Ίσως έχεις δίκιο...Θα πρέπει να το δω από κοντά...πάντως για να πω την αλήθεια, επειδή σαν κινητό δεν έχει κυκλοφορίσει πολύ, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν που να το έχει, και το μπορνό ασυνήθιστο μου φαίνεται(ε, δεν υπάρχει και σε πολλά κινητά).

Απορία: Την γκρι πρόσωψη τι την έκανες? Μη μου πει την κράτησες για ενθύμιο?

 

Μια που ανεφερες το voipdiscount μηπως εχεις τις ρυθμισεις που χρειαζεται για να το βαλω στο Ν95 στο sip?

 

Θα μπορούσατε να μου το εξηγήσετε αυτό??

το voipdiscount δεν αναφέρεται σε σταθερά??Τι ακριβώς παίζει??

 

Καλημέρα σας. Να σας ρωτησω κάτι.Αγόρασα απο το Nokia Software Market δυο προγράμματα για το Ν95,τα οποία είναι .swf. Με το πρόγραμμα της Νokia, το Nokia PC Suite, τελευταία έκδοση,6.84.10.4 όταν πηγαίνω στην εγκατάσταση προγραμμάτων δεν τα βλέπει για να μπορέσω να τα εγκαταστήσω.Σας επισημαίνω οτι είναι για το τηλέφωνο το Ν95.Το ένα είναι αποκλειστικά μόνο για το Ν95 (Falling code ScreenSaver ). Τι να κάνω; Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Από νόκια δεν ξέρω αλλά θα σου πω σύμφωνα με ΣΕ, ίσως να ισχύουν τα ίδια. Αν κατάλαβα καλά προσπαθείς να τα εγκαταστείσεις μέσω Nokia PC Suite. Αν το εγκαθιστούσες σαν απλή εφαρμογή???Μετά κανονικά το Nokia PC Suite πρέπει να το αναγνωρίσει μόνο του....αν καταλαβα καλά το πρόβλημά σου...

 

Τα έχεις στη κάρτα μνήμης;

Αν ναι, πάρε τα δεδομένα που θέλεις και κάνε format στη κάρτα.

 

Καλύτερα είναι τα παιχνίδια να τα εγκαθιστάς στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη του κινητού?

 

Παιδιά, vodafone live συσκευή καλύτερα ή σκέτη??

(νομίζω πως έχει ξαναειπωθεί πάντος η ερώτηση)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάπως μπερδευτεί με τα διάφορα λειτουργικά της Νοκια και της symbian (9.1, 9.2 , fp1, fp2, fp-kai-sta-moutra-ths-Nokia :) κλπ) θα ήθελα τη βοηθειά σας.

 

Το Ν95 είναι series 9.1 μεν αλλά ποιο fp? Και γενικότερα θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει ακριβώς να μου πει για τα επόμενα τρία ποιο λειτουργικό ακριβώς τρέχουνε :

 

Ν95 = 9.1 ?

Ε70 = 9.1 ?

Ν95 8GB = ?

 

Τέλος έχει δοκιμάσει κανείς σας το ultimate voice recorder στο Ν95? Δουλεύει τέλεια ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση...

Να τα ξεμπερδέψουμε λίγο… Λοιπόν:

 

  • S60 3rd Edition, Feature Pack 2 (Symbian OS 9.3)
  • S60 3rd Edition, Feature Pack 1 (Symbian OS 9.2)
  • S60 3rd Edition (Symbian OS 9.1)
  • S60 2nd Edition, Feature Pack 3 (Symbian OS 8.1a)
  • S60 2nd Edition, Feature Pack 2 (Symbian OS 8.0a)
  • S60 2nd Edition, Feature Pack 1 (Symbian OS 7.0s)
  • S60 2nd Edition (Symbian OS 7.0s)
  • S60 1st Edition, Feature Pack 1 (Symbian OS 6.1)
  • S60 1st Edition (Symbian OS 6.1)

 

To N95 και το N95 8GB είναι S60 3rd Edition, Feature Pack 1 (Symbian OS 9.2)

Το Ε70 είναι S60 3rd Edition (Symbian OS 9.1)

 

 

Καλύτερα είναι τα παιχνίδια να τα εγκαθιστάς στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη του κινητού?

Ανάλογα... Απλά για να μη γεμίζεις τη μνήμη της συσκευής είναι προτιμότερο να τα βάζεις στη κάρτα μνήμης.

 

Παιδιά, vodafone live συσκευή καλύτερα ή σκέτη??

(νομίζω πως έχει ξαναειπωθεί πάντος η ερώτηση)

Και φυσικά είναι καλύτερα να προτιμήσεις την no branded έκδοση. Τι το θέλεις το Vodafone Live...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, vodafone live συσκευή καλύτερα ή σκέτη??

(νομίζω πως έχει ξαναειπωθεί πάντος η ερώτηση)

 

Καλύτερα σκέτο. Οι vodafone live συσκευές έχουν διαφορετικό firmware από τις άλλες και συνήθως υπάρχει καθυστέρηση οταν κυκλοφορούν νέα updates μέχρι να βγούν αυτά και για τις vodafone live συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει μία vodafone live συσκεή και δεν μπορεί μία σκέτη? Γιατί στη vodafe μου λέγανε για πλεονεκτήματα. Εν το μεταξύ δεν έχω ιδέα τι είναι αν και έχω και στις προηγούμενες μου συσκευές...

 

Καλύτερο θεωρείται το S60 3rd Edition, Feature Pack 2 (Symbian OS 9.3) ??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει μία vodafone live συσκεή και δεν μπορεί μία σκέτη? Γιατί στη vodafe μου λέγανε για πλεονεκτήματα. Εν το μεταξύ δεν έχω ιδέα τι είναι αν και έχω και στις προηγούμενες μου συσκευές...

ΔΕΝ έχει πλεονεκτήματα σε καμιά περίπτωση!

Αν δεν υποχρεούσαι να πάρεις Vodafone Live συσκευή, λόγω πχ συμβολαίου, απλά μη το κάνεις.

 

Καλύτερο θεωρείται το S60 3rd Edition, Feature Pack 2 (Symbian OS 9.3) ??

 

Είναι η πιο καινούρια έκδοση, αλλά δεν έχει βγει κάποιο κινητό με αυτή την έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει μία vodafone live συσκεή και δεν μπορεί μία σκέτη? Γιατί στη vodafe μου λέγανε για πλεονεκτήματα. Εν το μεταξύ δεν έχω ιδέα τι είναι αν και έχω και στις προηγούμενες μου συσκευές...

 

Πιο πιθανό να μην μπορεί να κάνει κάποια πράγματα που μπορεί να κάνει η απλή είναι...! Η vodafone λογικά έχει κάποια κέρδη προωθώντας live συσκευές. Σε πολλά μοντέλα πάντος κυρίως παλαιότερα είχε παρατηρηθεί κλείδωμα ορισμένων λειτουργιών στις live συσκευές. ΑλΛά νομίζω βγήκαμε off topic! Σορρυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...