Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia n95 service manual για οποιον φιλο ενδιαφερεται:

h**p://rs104gc2.rapidshare.com/files/46017607/Nokia_N95.rar

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογισμικο φανταζομαι εχεις το τελευταιο για να σου κανει αυτο με τα ακουστικα ε?

 

Ναι το τελευταίο έχω. Υπάρχει περίπτωση να μου προτείνουν ως λύση το να περάσω παλιότερο λογισμικό? :blink:

 

 

πώς γίνετε να κανει reboot χωρίς να το αντιληφθείς? δεν ζητάει κωδικό για την καρτα sim?

 

Ίσως το έθεσα λάθος. Δε ξέρω πως ονομάζεται, αλλά το κινητό κλείνει στα καλά καθούμενα, βγάζει το σηματάκι ΝΟΚΙΑ και ξεκινάει από την αρχή. Ακριβώς ότι κάνει μόλις του βάζεις το pin. Δε ζητάει pin όμως...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το τελευταίο έχω. Υπάρχει περίπτωση να μου προτείνουν ως λύση το να περάσω παλιότερο λογισμικό? :blink:

 

 

 

 

Ίσως το έθεσα λάθος. Δε ξέρω πως ονομάζεται, αλλά το κινητό κλείνει στα καλά καθούμενα, βγάζει το σηματάκι ΝΟΚΙΑ και ξεκινάει από την αρχή. Ακριβώς ότι κάνει μόλις του βάζεις το pin. Δε ζητάει pin όμως...

Exeis dikio,poly kalytera imoyn telika me tin 11.

To tilefono kanei arketa restart poy den ekane,otan paizei moysiki mp3 kamia fora arxizei kai kanoyn ta ixeia mpip kapos kai meta grafei stin othoni nokia kai kanei restart.

Epeita ayto me ta akoystika sto radio na paizei me to ena moy to exei kanei 3 fores.........

den ksero,ti na po,,prepei na bgei pantos i 13 sigoyra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θέλει να λέγεται σοβαρή εταιρεία, δε μπορεί να σου προτείνει να βάλεις παλιό λογισμικό για να λύσεις το προβλημά σου...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 12.0.013 δεν εχω διαπιστώσει αυτο το με το reboot.. Όπως και να έχει η 13 πρέπει να βγει και μαλιστα γρηγορα. Οι σοβαρες ετερίες δεν βγάζουν για να βγάλουν!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς ηχογράφηση video όταν ακούγεται πολύ δυνατά

ο ήχος? π.χ. σε συναυλία?

 

Ο ήχος είναι ΑΘΛΙΟΣ . Μπουκώνει το μικρόφωνο

 

Καμμιά λύση?

SOS

Μέχρι δοκίμασα να βάλω το χέρι μου μπροστά από το μικρόφωνο για να

μη μπουκώνει αλλα...

 

Έχω δοκιμάσει 2 φορές και μάλιστα με 2 εντελώς διαφορετικά είδη μουσικής (Lord of the dance/Metallica).

Και στις 2 περιπτώσεις το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό.Αφού δε θέλω να σβήσω τα video, γιατί μου αρέσει να ακούω τα τραγούδια!:)

Κανένα μπούκωμα και καμιά παραμόρφωση.Ίσως φταίει ότι ήμουν και σε κάποια απόσταση και όχι μπροστά μπροστά και βγήκε έτσι καλός ο ήχος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 12.0.013 δεν εχω διαπιστώσει αυτο το με το reboot.. Όπως και να έχει η 13 πρέπει να βγει και μαλιστα γρηγορα. Οι σοβαρες ετερίες δεν βγάζουν για να βγάλουν!

 

Και γω με την 12 μέχρι τώρα δεν έχω δει κανένα reboot.Όχι ότι πριν είχα πρόβλημα.Με την 11 άντε να είχε γίνε 2 φορές.

Όμως γιατί να περιμένουμε να βγάλει γρήγορα και άλλη αναβάθμιση?Πιστεύεις ότι έχει πολλά προβλήματα να διορθώσει?Όχι ότι δεν υπάρχει πάντα περιθώριο για βελτίωση, αλλά εγώ αυτή τη στιγμή θεωρώ το κινητό ότι λειτουργεί το βέλτιστο σε όλους τους τομείς.Τώρα κάποια θέματα με ακουστικά κλπ, δε θεωρώ ότι είναι θέμα ανβάθμισης, γιατί αν έφταιγε το λογισμικό θα το έκανε αυτό το πρόβλημα σε όλα τα κινητά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που είχε πει και κάποιος άλλος φίλος εδω μέσα

οτι όταν φωναζει σε φωνητική κληση κάνει παραμόρφωση

Μηπως είναι το ίδιο πρόβλημα?

Όταν λες οτι ήσουν σε απόσταση πόσο εννοείς?10μέτρα ή

100μέτρα από τα ηχεία.

Έγω άκουγα με τα αυτιά μου δυνατά αλλά όχι τόσο που να είναι

δυσάρεστο (όπως σε κάποια club) και όμως το

κινητό έγραψε ήχο παραμορφωμένο σαν...

 

Έχω δοκιμάσει 2 φορές και μάλιστα με 2 εντελώς διαφορετικά είδη μουσικής (Lord of the dance/Metallica).

Και στις 2 περιπτώσεις το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό.Αφού δε θέλω να σβήσω τα video, γιατί μου αρέσει να ακούω τα τραγούδια!:)

Κανένα μπούκωμα και καμιά παραμόρφωση.Ίσως φταίει ότι ήμουν και σε κάποια απόσταση και όχι μπροστά μπροστά και βγήκε έτσι καλός ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που είχε πει και κάποιος άλλος φίλος εδω μέσα

οτι όταν φωναζει σε φωνητική κληση κάνει παραμόρφωση

Μηπως είναι το ίδιο πρόβλημα?

Όταν λες οτι ήσουν σε απόσταση πόσο εννοείς?10μέτρα ή

100μέτρα από τα ηχεία.

Έγω άκουγα με τα αυτιά μου δυνατά αλλά όχι τόσο που να είναι

δυσάρεστο (όπως σε κάποια club) και όμως το

κινητό έγραψε ήχο παραμορφωμένο σαν...

 

Μεταξύ 10-100 μέτρων.

Η φάση στους Metallica είναι ότι ακούγονται καθαρά και οι φωνές των παιδιών που τραγουδούσαν (που ήταν δίπλα), αλλά και των ίδιων των Metallica (που ήταν πάνω στη σκηνή).

Στη φωνητική κλήση πώς γίνεται η παραμόρφωση?Δεν το έχω παρατηρήσει κάποιες φορές που το δοκίμασα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις απο αυτη τη photo να καταλαβει αν το μπροστινο καλυμμα εχει πλαστικο μπροστα απο τη οθόνη?δεν έχω βρει πιο καθαρη photo
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ας ριξει καποιος μια βοηθεια.....

 

πηγα να κανω update firmware στο Ν95, κατεβηκε το αγγλικο updater, βρηκε το τηλεφωνο μια χαρα, κατεβασε το update (114mb) και ξεκινησε, καποια στιγμη στα 3/4 περιπου μου βγαζει ενα error και λεει εχασε επαφη με το τηλεφωνο, και εδω και μια ωρα ειναι στην προσπαθεια να βρει το τηλεφωνο παλι, και στην οθονη του κινητου γραφει μονο NOKIA σε ενα ασπρο φοντο.

 

 

τι κανουμε ωρε παλικαρια; το πεταμε και παμε για το επομενο;

 

EDIT: οριστε και screenshot τι μου εβγαλε τωρα :mad:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

ας ριξει καποιος μια βοηθεια.....

 

πηγα να κανω update firmware στο Ν95, κατεβηκε το αγγλικο updater, βρηκε το τηλεφωνο μια χαρα, κατεβασε το update (114mb) και ξεκινησε, καποια στιγμη στα 3/4 περιπου μου βγαζει ενα error και λεει εχασε επαφη με το τηλεφωνο, και εδω και μια ωρα ειναι στην προσπαθεια να βρει το τηλεφωνο παλι, και στην οθονη του κινητου γραφει μονο NOKIA σε ενα ασπρο φοντο.

 

 

τι κανουμε ωρε παλικαρια; το πεταμε και παμε για το επομενο;

προσπαθησε να το κανεις παλι απο την αρχη.

EDIT: οριστε και screenshot τι μου εβγαλε τωρα :mad:

προσπαθησε να το κανεις παλι απο την αρχη.

μια ερώτηση από που κατεβάζουμε την καινούργια έκδοση την 12 γιατί εχω την 11 ακόμα.

 

εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ετσι μου εκανε αλλα εκανε επανεκινηση μονο του μεταα απο λιγο!!!

 

 

 

Πως βλεπω ποια version εχω???Τα πλαινα κουμπακια οταν τα πατατε δεν σας δειχνει ποσο μνημη εχει το κιν(οχι η καρτα)??

Ολα τα αλλα ειναι κανονικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ετσι μου εκανε αλλα εκανε επανεκινηση μονο του μεταα απο λιγο!!!

 

 

 

Πως βλεπω ποια version εχω???Τα πλαινα κουμπακια οταν τα πατατε δεν σας δειχνει ποσο μνημη εχει το κιν(οχι η καρτα)??

Ολα τα αλλα ειναι κανονικα!!!!

 

πατας *#0000#

αυτο το κανει στα s-e.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν το Νοκια Ν95 αναγνωρίζεται απ'ευθείας ως αποθηκευτικό μονάδα από τα windows με το που το συνδέεις χωρίς να έχεις εγκαταστήσει το pc suite. Δηλαδή όπως π.χ. ένα memory stick .

 

Ευχαριστώ

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν το Νοκια Ν95 αναγνωρίζεται απ'ευθείας ως αποθηκευτικό μονάδα από τα windows με το που το συνδέεις χωρίς να έχεις εγκαταστήσει το pc suite. Δηλαδή όπως π.χ. ένα memory stick .

 

Ευχαριστώ

 

 

Ναι, όπως τα ένα memory stick αλλά μόνο την κάρτα μνήμης.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε καινουριους χαρτες εγω εχω αυτους που ειχε μεσα η συσκευη και εδω πανω στον εβρο δειχνει μονο το σημειο που εισαι δεν εχει καμοα σχεση δηλαδη με χαρτες οπως πχ το destinator

 

 

Φαντάζομαι όταν αποφασίσει η ΝΟΚΙΑ ότι η Ελλάδα αξίξει να χαρτογραφηθεί σωστά :mad:τότε θα βρούμε χάρτες

Εγώ προσωπικά ελπίζω να βγει Destinator για Symbian series60. Γιατί μόνο η NGI έχει σωστούς χάρτες :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

ας ριξει καποιος μια βοηθεια.....

 

πηγα να κανω update firmware στο Ν95, κατεβηκε το αγγλικο updater, βρηκε το τηλεφωνο μια χαρα, κατεβασε το update (114mb) και ξεκινησε, καποια στιγμη στα 3/4 περιπου μου βγαζει ενα error και λεει εχασε επαφη με το τηλεφωνο, και εδω και μια ωρα ειναι στην προσπαθεια να βρει το τηλεφωνο παλι, και στην οθονη του κινητου γραφει μονο NOKIA σε ενα ασπρο φοντο.

 

 

τι κανουμε ωρε παλικαρια; το πεταμε και παμε για το επομενο;

 

EDIT: οριστε και screenshot τι μου εβγαλε τωρα :mad:

 

Σόρρυ που άργησα.Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα.

Εμένα αυτό μου βγήκε και όταν πέρασα την 11 και όταν πέρασα την 12.

Απλά έβγαλα και ξαναέβαλα το datacable και δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται και το καλώδιο ρεύματος.

Μετά συνέχισε κανονικά.

Μην αγχώνεσαι πάντως.:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι βγαίνει μονο η πίσω πρόσοψη.... Η μπροστα Νο....:p

 

και ομως φιλε μου βγανει και η μπροστινη προσοψη ξεβιδονοντας τα βιδακια απο πισω.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις στους κατόχους του κινητού και συγνώμη αν έχουν ήδη τεθεί, αλλά τα μηνύματα είναι ήδη αρκετά για να μπορέσω να τα διαβάσω όλα.

 

1. Υπάρχει κάποιο δείγμα βίντεο τραβηγμένο από το Ν95;

2. Με μια χρήση που περιλαμβάνει π.χ. 10' τράβηγμα βίντεο και άλλα 10' για αναπαραγωγή, τράβηγμα μερικών φωτογραφιών, λίγο παιχνίδι, 10' ομιλία κ.τ.λ. την βγάζει την ημέρα, ή πέφτει αμέσως η μπαταρία στην μία γραμμή;

3. Ποιο είναι το ποιο σοβαρό «κουσούρι» του που έχετε διαπιστώσει;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση όταν γράφει μνήμη πλήρης κλείστε κάποιες εφαρμογές τι κάνω; απ ότι ξέρω δεν τρέχει τίποτα (μόνο αναμονή όταν πατήσω το μενού μου βγάζει), το έχω παρατηρήσει αν δεν κάνω λάθος μόνο όταν τραβάω φωτογραφίες και λίγες φορές στην έκθεση.. Μου βγάζει το ίδιο μήνυμα και όταν κάνει αποθήκευση στην κάρτα (2GB) και στην μνήμη του τηλεφώνου.. :(
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις στους κατόχους του κινητού και συγνώμη αν έχουν ήδη τεθεί, αλλά τα μηνύματα είναι ήδη αρκετά για να μπορέσω να τα διαβάσω όλα.

 

1. Υπάρχει κάποιο δείγμα βίντεο τραβηγμένο από το Ν95;

2. Με μια χρήση που περιλαμβάνει π.χ. 10' τράβηγμα βίντεο και άλλα 10' για αναπαραγωγή, τράβηγμα μερικών φωτογραφιών, λίγο παιχνίδι, 10' ομιλία κ.τ.λ. την βγάζει την ημέρα, ή πέφτει αμέσως η μπαταρία στην μία γραμμή;

3. Ποιο είναι το ποιο σοβαρό «κουσούρι» του που έχετε διαπιστώσει;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

 

 

Με όλα αυτά που αναφέρεις παραπάνω όχι μόνο δεν πέφτει στην 1 παύλα, αλλά δεν είναι και σίγουρο αν θα χάσει και 1 παύλα από την μπαταρία.Αυτα που αναφέρεις δεν είναι τόσο ενεργοβόρα (τουλάχιστον σε χρήση για 10 λεπτά το καθένα).

Ιδιαίτερα ενεργοβόρα είναι το GPS (στη 1 ώρα έχει γονατίσει), καθώς και η χρήση wi-fi.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση όταν γράφει μνήμη πλήρης κλείστε κάποιες εφαρμογές τι κάνω; απ ότι ξέρω δεν τρέχει τίποτα (μόνο αναμονή όταν πατήσω το μενού μου βγάζει), το έχω παρατηρήσει αν δεν κάνω λάθος μόνο όταν τραβάω φωτογραφίες και λίγες φορές στην έκθεση.. Μου βγάζει το ίδιο μήνυμα και όταν κάνει αποθήκευση στην κάρτα (2GB) και στην μνήμη του τηλεφώνου.. :(

 

Εμένα δε μου το έχει κάνει ποτέ όταν τραβάω φωτός, ούτε όταν σώζω κάτι και δε μου φαίνεται και νορμάλ να το κάνει σε τέτοια απλή χρήση.Μήπως έχει τσακίσει τη μνήμη του κινητού?Πόσο έχεις free?

Εμένα το έχει κάνει μόνο όταν έχω ανοιχτό πχ το Route66 ή κάποια άλλη βαριά εφαρμογή και στη συνέχεια πάω να ανοίξω και κάποια άλλη εφαρμογή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...