Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Diladi pws???den brika kapoia epilogi na leei antigrafi i metafora sms?mporeis na me katatopiseis??

 

 

PC Suite->Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

 

Θα επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις back up.

Εκτός των άλλων θα σου σώσει και τα sms! Kαλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με wifi μονο αλλα πρεπει να εχεις ασυρματο μοντεμ:D

Η να έχει ασύρματη σύνδεση το laptop και να ενεργοποιήσεις το internet sharing. Δεν χρειάζεται να έχει ασύρματο ρούτερ γιατί θα μπαίνει μέσω του laptop ;)

Link to comment
Share on other sites

PC Suite->Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

 

Θα επιλέξεις τι θέλεις να κάνεις back up.

Εκτός των άλλων θα σου σώσει και τα sms! Kαλή επιτυχία.

 

To brika file moy alla otan kanw backup ta minimata apo 6630 mou leei sto telos oti i epanafora se allo modelo ton minimaton keimenou den mporei na ginei.Ayta ta nokia mia zoi na min mporeis na kaneis sosti metafora apo palio se neo tilefono.....:angry:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ Ν95(ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΗΛ Ν70)ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΗΛ ΕΧΕΙ 3 ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ(GSM-DUAL-UMTS)KAI H ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ;ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ 3G EXEI ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ GSM.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ 3G KATAΝΑΛΩΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟ GSM(ΠΡΑΜΑ ΚΡΙΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟ Ν95 ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ).ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΤΗΛ ΓΙΑ VIDEO ΚΛΗΣΕΙΣ, DATA KΛΠ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΠΛΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟ 3G XΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΦΩΝΗΣ.ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ GSM KAI NA EXEI 3G?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ Ν95(ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΗΛ Ν70)ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΗΛ ΕΧΕΙ 3 ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ(GSM-DUAL-UMTS)KAI H ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ;ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ 3G EXEI ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ GSM.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ 3G KATAΝΑΛΩΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟ GSM(ΠΡΑΜΑ ΚΡΙΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟ Ν95 ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ).ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΤΗΛ ΓΙΑ VIDEO ΚΛΗΣΕΙΣ, DATA KΛΠ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΠΛΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟ 3G XΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΦΩΝΗΣ.ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ GSM KAI NA EXEI 3G?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

αμα το βαλεις διπλη λειτουργια θα καταναλωνει ποιο πολυ

μπαταρια.βαλτο GSM δεν παιζει ρολο.απλως αμα θελεις να κανεις

βιντεο κληση η να στειλεις mms βαλτο 3G θα πηγαινουμε ποιο

γρηγορα.

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του Ν95?

 

2,3μερες το πολυ.:O

και το βραδυ να ειναι κλειστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού, αν αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού, αν αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού?

 

είναι πολύ υποκειμενική η απάντηση.. Εγω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν μετανιωσα ουτε ενα λεπτό από τα Ευρω που έδωσα.. Αντιθέτως αν δεν το ειχα και το έβλεπα θα το ξαναέπαιρνα ασυζητητι...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λογικά το N95 θα έχει διπλό bluetooth, όπως συμβαίνει και με το N80. Δηλαδή, ενώ είναι συνδεδεμένο με το bluetooth ακουστικό θα είναι επίσης ορατό από άλλες συσκευές και θα μπορεί να ανταλλάξει αρχεία με αυτές. Επειδή όμως δεν έχει αναφερθεί και θέλω να βεβαιωθώ ότι υπάρχει αυτό το χαρακτηριστικό, μπορεί κάποιος κάτοχός του να μου απαντήσει αν υπάρχει πράγματι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λογικά το N95 θα έχει διπλό bluetooth, όπως συμβαίνει και με το N80. Δηλαδή, ενώ είναι συνδεδεμένο με το bluetooth ακουστικό θα είναι επίσης ορατό από άλλες συσκευές και θα μπορεί να ανταλλάξει αρχεία με αυτές. Επειδή όμως δεν έχει αναφερθεί και θέλω να βεβαιωθώ ότι υπάρχει αυτό το χαρακτηριστικό, μπορεί κάποιος κάτοχός του να μου απαντήσει αν υπάρχει πράγματι;

 

ta bloethooth exoune kapoio protokolo kai mporoune na sinthethoune mexri kapoion sigkekrimeno arithmo siskevon 5-6 mazi den xerw akribws, alla to N95 to kanei aneta,opws kai alla kinita.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βοήθεια! καθώς έκανα την εγκατάσταση ενός προγράμματος fscaller άνοιξα από το pcsuite το nokia application installer και καθώς άνοιγε το τηλέφωνο κόλλησε. έβγαλα τη μπαταρία και την ξαναέβαλα και τώρα όταν το ανοίγω κολλάει στην πρώτη οθόνη με το νόκια και δεν κάνει τίποτα! τι κάνω τώρα???

 

(έβγαλα την κάρτα και λειτούργησε...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει, και δεν γίνεται με τίποτα να φορμάρω την κάρτα, έχω αφιερώσει πολλές ώρες να φτιάξω αυτά που θέλω μέσα...)

 

ρε παιδιά βάζω την κάρτα μέσα και κολλάει όλο το τηλέφωνο! το πισι τη διαβάζει κανονικά και δεν βγάζει σφάλματα τι να κάνω?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

1)κανε εγκατασταση στο pc σου το unsis που θα το βρεις εδω. (διαβασε προσεκτικα ολο το ποστ για το τι ειναι το unsis κ πως δουλεβη)

2)Επελεξε στο pc να φαινονται τα κρυφα αρχεια κ οι φακελοι.

3)Βαλε την καρτα στο pc σου.

4)Ανηξε το fscaller μεσα στο pc σου με το unsis

5)Πηγενε και σβησε οτι βλεπεις και εχει σχεση με το fscaller χειροκινητα

 

περιμενω να μου πεις αν ολα πηγαν καλα :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thnks gianpithio τζίφος... δεν ξέρω τι έχει πάθει, δουλέυει το τηλέφωνο κανονικά, όταν του κάνω επανεκίννηση πλέον και είναι η κάρτα μέσα δεν ξεκινάει με τίποτα, με το που τη βγάζω μου ζητάει κανονικά πιν

 

ναι το είδα, μόνο αυτό το πρόβλημα έχω πλέον, όλα εγκαθίστανται κανονικά,μόνο αυτό που γράφω επάνω μου γίνεται και μου έχει σπάσει τα νεύρα

cypherth
Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα, μόνο αυτό το πρόβλημα έχω πλέον, όλα εγκαθίστανται κανονικά,μόνο αυτό που γράφω επάνω μου γίνεται και μου έχει σπάσει τα νεύρα

Οταν βαζεις την καρτα μεσα στο κινητο σου δεν ανηγει το κινητο?

αν κανεις αυτο που σου γραφω θα σβησεις οτι εχει σχεση με το fscaller μεσα απο την καρτα σου και μετα οταν την βαζεις μεσα λογικα δεν θα σκαλωνη κ θα ανηγει! κ δεν θα πειραξεις-χασεις τιποτα απο αυτα που εχεις βαλει

ειναι πολη απλο δοκιμασε το :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα πρεπει να κρατισεις οτι χρειαζεσε απο εικονες, βιντεο κ.τ.λ.π. να τα βαλεις μεσα στο pc σου format στην καρτα (βαλτην μεσα στο κινητο κ καντην κ ενα format και απο εκει) κ παλη πισο
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ta bloethooth exoune kapoio protokolo kai mporoune na sinthethoune mexri kapoion sigkekrimeno arithmo siskevon 5-6 mazi den xerw akribws, alla to N95 to kanei aneta,opws kai alla kinita.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν και δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Η σύνδεση με bluetooth είναι peer-to-peer (ο αντίστοιχος τρόπος σύνδεσης στο WiFi λέγεται ad-hoc), με άλλα λόγια μόνο δύο συσκευές μπορούν να συνδεθούν μαζί την ίδια στιγμή. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να συνδεθούν πολλές συσκευές μαζί, γιατί τότε θα έπρεπε να έχουμε client-server αρχιτεκτονική (όπως στο infrastructure του WiFi), όπου μία από τις συσκευές θα έπαιζε το ρόλο του access point. Αυτό που συμβαίνει στο N80 είναι ότι μπορεί να πραγματοποιήσει δύο συνδέσεις ταυτόχρονα. Το N80 ήταν το πρώτο τηλέφωνο που είχε αυτή τη δυνατότητα. Προφανώς, την έχει και το N95, όπως προκύπτει από την απάντησή σου.

 

Ευχαριστώ ξανά για την απάντηση. Έλυσε την απορία μου. Ελπίζω να μη σε πειράζει η αποσαφήνιση των όρων που προσπάθησα να κάνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

απο την ονομασια και μονο του αρχειου,arachnid,σαν ιος μου ακουγεται...:mad:παντως στο δικο μου δεν υπαρχει τετοιο αρχειο να τρεχει....

 

Kaneis allos pou na exei chekarei to kinito an yparxei na trexei i efarmogi arachnid.exe??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν θυμάστε μερικά post πιο πάνω είχα αναφέρει ότι στο τηλέφωνό μου ο μηχανισμός είναι χαλαρός σε σχέση με του κουμπάρου μου και ενός φίλου μου. Έτυχε και βρεθήκαμε όλοι μαζί και συγκρίναμε τα Ν95 μετά από δύο μήνες χρήσης. Το δικό μου είναι σαν να βγήκε από το κουτί, ενώ τα άλλα δύο έχουν γδαρσίματα στο σημείο πάνω από τα πλήκτρα (2 και 3) μεταξύ των δύο μηχανισμών. Επίσης και γδάρσιμο από την άλλη πλευρά του μηχανισμού. Το γδάρσιμο πάνω απο τα πλήκτρα είναι αρκετό και στα δύο κινητά. Συμπέρασμα δικό μου: Καλύτερα να είναι λίγο χαλαρός ο μηχανισμός (αφού ούτως ή άλλως δουλεύει άψογα), με τον καιρό το συνηθίζεις και δεν σε πειράζει, παρά να είναι σφικτός και να αφήνει τα σημάδια του πάνω στα δύο μέρη του κινητού. Πάντως για τόσο ακριβή συσκευή είναι απαράδεκτο
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατοχος ενος n95, το οποιο με το που το πηρα το πηγα σε nokia shop για να γινει αναβαθμιση ( απ'οπου και με ενημερωσανε οτι εχει 2 μερες που βγηκε νεα αναβαθμιση -αληθευει; ποια ειναι; ωστε να σιγουρευτω οταν το παρω, μηπως η FP2 για την οποια διαβασα σε προηγουμενες σελιδες;;;)

 

Η νοκια στο επισημο site εχει μια καρτουλα microsd 4gb, γιατι σε διαφορα reviews(βλεπε Myphone) γραφει οτι υποστηριζει ως 2gb;

Φανταζομαι για να την δινουν θα την υποστηριζει κανονικα,σωστα; :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατοχος ενος n95, το οποιο με το που το πηρα το πηγα σε nokia shop για να γινει αναβαθμιση ( απ'οπου και με ενημερωσανε οτι εχει 2 μερες που βγηκε νεα αναβαθμιση -αληθευει; ποια ειναι;

 

το update εχει κυκλοφορησει εδω και αρκετες μερες στο nokia updater

12.0.013

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1960634#post1960634

 

μηπως η FP2 για την οποια διαβασα σε προηγουμενες σελιδες;;;)

 

ΔΕΝ γινεται κατι τετοιο,δεν αναβαθμιζεις τα FP !

 

Υποστηριζει μεχρι και 8GB (δεν κυκλοφορουν ακομα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωω για τις απαντησεις σου, δηλ. απο οτι καταλαβα, θα μπορουσα να το κανω και εγω ο ιδιος αναβαθμιση,σωστα;;;

 

Ακριβως φιλε μου ,δεν χρειαζεται να τρεχεις στην νοκια .

 

Α ,και ξεχασα ,Καλοριζικο ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως φιλε μου ,δεν χρειαζεται να τρεχεις στην νοκια .

 

Α ,και ξεχασα ,Καλοριζικο ! :)

 

εκτος κι αν εχεις κανενα καβουρδιστηρι laptop σαν το δικο μου που λεει "ελαχιστη μνημη 256" για να εγκαταστησει το updater!!:mad::(:cry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...