Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χαιρετω ολη την παρεα. Με το τηλεφωνο μας εχω το εξης περίεργο πρόβλημα. Κανω αναζήτηση και βρίσκω ενα ξεκλείδωτο ασύρματο. Οταν προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω αυτου του wifi (free) μου βγάζει μυνημα οτι δεν κόπηκε η συνδεση και αυτο το κάνεο οχι μονο σε ενα free wifi αλλα και σε δυο τρεια που εχω πετύχει ελευθερα. Ξερετε γιατι εχω αυτο το πρόβλημα. Χρειαζεται καποια ρυθμιση που δεν εχω κάνει στο N95;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια χαιρετω ολη την παρεα. Με το τηλεφωνο μας εχω το εξης περίεργο πρόβλημα. Κανω αναζήτηση και βρίσκω ενα ξεκλείδωτο ασύρματο. Οταν προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω αυτου του wifi (free) μου βγάζει μυνημα οτι δεν κόπηκε η συνδεση και αυτο το κάνεο οχι μονο σε ενα free wifi αλλα και σε δυο τρεια που εχω πετύχει ελευθερα. Ξερετε γιατι εχω αυτο το πρόβλημα. Χρειαζεται καποια ρυθμιση που δεν εχω κάνει στο N95;

 

Μάλλον εισαι μακρια από την πηγη που παρεχει το ιντερνετ. Μου το εχει κανει και εμενα στο συνταγμα αλλά ημουν μακρια από την πλατεία.. Επίσης αν εισαι σε καφετερια, μπορεί να πιανεις το σήμα που χρησιμοποιούν τα pda των σερβιτορων για να στελνουν τις παραγγελιες/ Το εχω παθει αυτο στα flocafe του Θησειου... χεχεχε:lol: :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τα restart συνεχιζονται ακαταπαυστα.Μεχρι 12 μετρησα σε μια μερα(και δεν το ειχα και διπλα μου συνεχως).

 

Και το δικο μου κανει καποια restart ,αλλα οχι απο μονο του .

Απο οτι εχω παρατηρησει,οταν εχω ανοικτο το ραδιοφωνο και εκεινη

την στιγμη κανω και κατι αλλο ταυτοχρονα .

Κανε αλλαγη καρτας σιμ με νεα (εαν δεν το εχεις κανει ηδη) .

 

Μια βοηθεια παιδια.Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη με το καλωδιο,επιλεγω ''μεταφορα δεδομενων''(μαζικη αποθηκευση το γραφει στο κινητο)προκειμενου να συνδεθω με το nokia maploader,αλλα μου βγαζει το εξης μηνυμα:το νοκια ν95 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργειας...καμια ιδεα κανεις????

 

Δεν ειναι προβλημα αυτο ,η διαδικασια γινεται κανονικα .

 

Ειχα κανει αντιγραφο ασφαλειας με το Pc suite με το ν93 τις επαφες και τα μηνυματα.

Πηγα τώρα να τα κάνω επαναφορα στο ν95 ολα οκ.

Το πρόβλημα ειναι οτι στα μηνύματα δεν λεει το ονομα του αποστολεα σε κανένα μηνυμα αλλα μονο τον αριθμό..

Τι να κάνω?

 

Για καποιο λογο,δεν υπαρχει αντιστοιχιση ονοματος -msisdn στα sms .

Δεν κραταω τα sms οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω .

Αν εχεις ακομα το Ν93 ,δοκιμασε την ιδια δουλεια με το Lifeblog.

 

Εμαθα ότι το Ν95 εχει ενσωματωμενο και δορυφόρο.. Αληθευει??? Πως γινεται αυτο???

 

Πως στρέφω τον δορυφόρο πανω στο κινητό μου? Πάντως πολύ καλο να μπορεις στρεφεις δορυφόρο... Αλλά σε τι χρησιμευει αυτο ακριβως?

 

Που τα διαβαζεις αυτα ?

:blink: :wacko:

 

εχεις Ν95 ?:cat:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα οκ με την καλωδιακη συνδεση στο pc.Λειτουργησε και τωρα κατεβαζει κανονικα,ηδη την Ελλαδα και Κυπρο την εχει κατεβασει και περιμενω για Ιταλια και Ισπανια.Παντως ρε παιδια..σερνετε..3 ωρες και κατι μου δινει ακομα...Nervous ειχες δικιο,σε ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα οκ με την καλωδιακη συνδεση στο pc.Λειτουργησε και τωρα κατεβαζει κανονικα,ηδη την Ελλαδα και Κυπρο την εχει κατεβασει και περιμενω για Ιταλια και Ισπανια.Παντως ρε παιδια..σερνετε..3 ωρες και κατι μου δινει ακομα...Nervous ειχες δικιο,σε ευχαριστω.

 

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα . Δυστυχως ,το downloading των χαρτων

ειναι πολυ αργο ,ο server τους ή ειναι για κλαμματα ή εχει παααρα πολυ κινηση

ολες τις ωρες

 

Εχει ενας φιλος μου και του εχω πει οτι μπορει να το κανει. Το διαβασα καπου. Σε ενα site.. Αλλά δεν μπορούμε να το βρούμε... Ούτε πως ενεργοποιείται ο δεκτης της τηλεορασης... Ας με βοηθησει καποιος... Οχι τιποτε αλλο, αλλά να δουμε και καμια λειτουργια του κινητου...

 

Πες στον φιλο σου οτι χρειαζεται διαβασμα .

Τιποτε απο αυτα που λες δεν ισχυουν.

Και το Ν95 ΔΕΝ εχει δεκτη τηλεορασης :blink:

Απλως εχει την δυνατοτητα να συνδεθει με τηλεοραση μεσω των παρεχομενων καλωδιων .

2ον εχει την δυνατητα μεσω των δικτυων (πχ v/f live ) να δει τηλεοραση μεσω video streaming...

 

Υπάρχει πλέον ο χάρτης της Κυπρου??

nxbest

Ξερεις που τα συζηταμε αυτα ?

ή μηπως max_max ??

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι ακομα? εκτος από το οπτικο ραδιοφωνο που δεν ξερω τι ειναι (μάλλον θα μπορεις να δεις τους παραγωγους που θα μιλανε, αλλα μεχρι να το δούμε στην ελλαδα αυτο, αστο), μήπως ξερει καποιος τι ειναι το Γραμματοκώδικας?? δεν μπορουμε να καταλάβουμε, τι ειναι και αυτο...

 

ανοιγεις την εφαρμογη και κρατας ΣΤΑΘΕΡΑ την καμερα να κοιταει ενα barcode και σου εμφανιζει διαφορες πληροφοριες οπως τηλεφωνα, ιστοσελιδες κλπ. Λειτουργει πολυ καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που αναφερθηκε... Το εκανα κι εγω με τον barcode σε ενα κουτι από Κellogs και μου εβγαλε ενα τηλεφωνο.. Βεβαια αυτο δεν υπήρχε, αλλά κατι ειναι και αυτο//// χεχεχε
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο,δεν υπαρχει αντιστοιχιση ονοματος -msisdn στα sms .

Δεν κραταω τα sms οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω .

Αν εχεις ακομα το Ν93 ,δοκιμασε την ιδια δουλεια με το Lifeblog.

 

:

Ποτε δεν κατάφερα να δουλέψω σωστα το lifeblog.

Δεν το έχω το ν93,έχω όμως το ν73.

Νομίζω βρήκα την λύση,οποιος εχει το ιδιο προβλημα να κάνει το εξης.

Νομίζω θα πετύχει διοτι

Ειχα πολλά μηνυματα στο ν73 και δεν μου εβγαζε ονομα αποστολέα,μολις πήρα ν93,και χρησιμοποιησα το προγραμμα <<μεταφορα>> της νοκια μεσω bt,τοτε ολες οι επαφες μου και τα μηνυματα μου ηταν τελεια,στα μηνυματα ελεγε και το ονομα.

Τωρα σκέφτομαι να κάνω επαναφορά το αντιγραφο που κράτησα με το Pc suite στο νοκια ν73,και μετα απο το νοκια ν73 να κανω μεταφορα απο τα δυο κινητα μεσω Bt.Νομίζω θα πετύχει.:)

 

Στο μενου εργαλεια εχει μια εφαρμογή <<ορόσημα>>,τι κανει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν κατάφερα να δουλέψω σωστα το lifeblog.

Δεν το έχω το ν93,έχω όμως το ν73.

Νομίζω βρήκα την λύση,οποιος εχει το ιδιο προβλημα να κάνει το εξης.

Νομίζω θα πετύχει διοτι

Ειχα πολλά μηνυματα στο ν73 και δεν μου εβγαζε ονομα αποστολέα,μολις πήρα ν93,και χρησιμοποιησα το προγραμμα <<μεταφορα>> της νοκια μεσω bt,τοτε ολες οι επαφες μου και τα μηνυματα μου ηταν τελεια,στα μηνυματα ελεγε και το ονομα.

Τωρα σκέφτομαι να κάνω επαναφορά το αντιγραφο που κράτησα με το Pc suite στο νοκια ν73,και μετα απο το νοκια ν73 να κανω μεταφορα απο τα δυο κινητα μεσω Bt.Νομίζω θα πετύχει.:)

 

Στο μενου εργαλεια εχει μια εφαρμογή <<ορόσημα>>,τι κανει ακριβώς?

 

Οκ νομιζα οτι γνωριζες ηδη την μεταφορα αλλα ηθελες

να δοκιμασεις και κατι αλλο.Λογικα θα πετυχει ;)

 

η εφαρμογη <<ορόσημα>> ειναι μια απλη εφαρμογη gps .

Σε γενικες γραμμες,

Μπορεις να αποθηκευσεις πληροφοριες συγκεκριμενων θεσεων με τις συγκεκριμενες συντεταγμενες μηκους & πλατους.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ενταξει περιμενεις λιγο δε στο βγαζει με τη μια! Σε οτι εχω δοκιμασει εχει πιασει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι... έχει παρατηρήσει κανείς όταν γράφει μήνυμα να σβήνει το φως του πληκτρολογίου; Μου το έχει κάνει αρκετές φορές αλλά όχι πάντα.. Μπορεί να έχει πρόβλημα;:(
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο ρε παιδια για μεγαλυτερη μπαταρια απο νοκια για το Ν95?η η φημες θα παραμεινουν φημες?α και κατι αλλο,πως γινεται και οταν πεζει ενα mp3 στον music player αναλογως το mp3 βγαζει και φωτογραφια του αλπουμ η του καλλιτεχνη?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι... έχει παρατηρήσει κανείς όταν γράφει μήνυμα να σβήνει το φως του πληκτρολογίου; Μου το έχει κάνει αρκετές φορές αλλά όχι πάντα.. Μπορεί να έχει πρόβλημα;:(

 

Ο αισθητηρας φωτος θα ειναι...μολις δει οτι εχει ακρκετο φως ωστε να μπορεις να δεις το πληκτρολογιο σβηνει το φως απο τα πληκτρα για εξοικονομηση μπαταριας. Μη φοβασε δ εινα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ GPS TA ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ????ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ Π.Χ ΜΙΟ Α701:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο ρε παιδια για μεγαλυτερη μπαταρια απο νοκια για το Ν95?η η φημες θα παραμεινουν φημες?α και κατι αλλο,πως γινεται και οταν πεζει ενα mp3 στον music player αναλογως το mp3 βγαζει και φωτογραφια του αλπουμ η του καλλιτεχνη?

 

Σχετικα με την μπαταρια ,υπαρχει μονο αυτο εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1920945#post1920945

 

Σχετικα με το αλμπουμ , μπορεις να περασεις μεσω εφαρμογης

την εικονα του αλμπουμ στα μπ3 ,Εγω χρησιμοποιω το πχ tag & rename

http://www.softpointer.com/tr.htm

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ GPS TA ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ????ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ Π.Χ ΜΙΟ Α701:ninja:

 

οχι δεν υπαρχει περιπτωση .

Αυτο που συμβαινει με το destinator (mio και οποιοδηποτε αλλο ppc) ειναι οτι μπορεις να περασεις μεσω

αρχειων τα σημεια απο τις καμερες της τροχαιας.τα αρχειακια αυτα ενημερωνονται ανα διαστηματα.

Ετσι ,οταν περασεις απο καποιο σημειο σε ειδοποιει ( του οριζεις εσυ ,ποσο νωριτερα να σε ειδοποιησει)

 

(και ειπαμε,μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικα με το αλμπουμ , μπορεις να περασεις μεσω εφαρμογης

την εικονα του αλμπουμ στα μπ3 ,πχ tag & rename

http://www.softpointer.com/tr.htm

 

ginetai kai mesw tou mp3player .vazeis mia fwto tou album sto kinhto kai meta anoigeis to programma patas stoixeia kai album kai kaneis epilogh eikonas !!!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

 

ginetai kai mesw tou mp3player .vazeis mia fwto tou album sto kinhto kai meta anoigeis to programma patas stoixeia kai album kai kaneis epilogh eikonas !!!

 

Σωστος ! ;) απλα τον τροπο με το pc τον θεωρω πιο ευκολο ;)

 

(αν δεν εχω καταλαβει καλα ,ειναι τα greeklish σου )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο: Μου έκανε restart την ώρα που μίλαγα με btooth handsfree. Αρχικά φαντάστηκα ότι έπεσε η γραμμή! Μετά το είδα να κάνει restart. Ευτυχώς δεν μου ζήτησε κωδικό για να ανοίξει. Όμως δεν πήρε πίσω τον αριθμό με τον οποίο μίλαγα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο: Μου έκανε restart την ώρα που μίλαγα με btooth handsfree. Αρχικά φαντάστηκα ότι έπεσε η γραμμή! Μετά το είδα να κάνει restart. Ευτυχώς δεν μου ζήτησε κωδικό για να ανοίξει. Όμως δεν πήρε πίσω τον αριθμό με τον οποίο μίλαγα!

 

και σε μενα το εχει κανει αυτο 2φορες ακριβως ετσι οταν μιλουσα με

bluetooth.παλι καλα τωρα εχει καιρο να το ξανακανει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εισαι μακρια από την πηγη που παρεχει το ιντερνετ. Μου το εχει κανει και εμενα στο συνταγμα αλλά ημουν μακρια από την πλατεία.. Επίσης αν εισαι σε καφετερια, μπορεί να πιανεις το σήμα που χρησιμοποιούν τα pda των σερβιτορων για να στελνουν τις παραγγελιες/ Το εχω παθει αυτο στα flocafe του Θησειου... χεχεχε:lol: :lol: :p

 

φανταστικο!!μεσω wifi???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...