Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γκρρρ, μονο εγω δεν μπορω να το βρω. Εσεις ολοι το ειχατε παραγγειλει/προπληρωσει/κρατησει ή απλως μπηκατε στο καταστημα και ειπατε θελω ενα Ν95?

 

καλοριζικο by the way σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους το πηρα κι εγω σημερα απο Γερμανο Πετρουπολης! Μεσα στο πακετο ειχε και καρτα 512 και απο οτι καταλαβα ειναι απο Γαλλια αλλα ειναι made in Finland!

Mεχρι στιγμης απο οσο το εχω δει ειναι τελειο οντως φοβερη οθονη και ηχος εκπληκτικος! Το μονο μου παραπονο ειναι οτι κουναει το πανω καπακι και κλειστο και ανοικτο και στις δυο θεσεις του slide kai το κουνημα ειναι παντα απο την δεξια μερια οπως το κρατας. Ετσι κουναει σε ολους βρε παιδια ή ετυχα στο υπερκουνιστο???

εστι κουναει.καρτουλα ακουω..:O

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος Ν95 απο σήμερα απο ΤΙΜ.Στο πακέτο δώρο καρτα 1gb!!!

και εσυ καρτουλα??τι εγινε??εμεις δεν ειχαμε:(

geia sas paidia k egw simera to pira apo tim 730euro k eixe mesa karta 1g!!

mexri stigmis to mono provlima pou exw einai oti den exei katholou ellhnika mesa stin glwssa!!!ti mporw na kanw gia auto???

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=1

βαλε το σωστο Product Code.

καλα η tim τα πακετα τα δινει με καρτα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εστι κουναει.καρτουλα ακουω..:O

 

και εσυ καρτουλα??τι εγινε??εμεις δεν ειχαμε:(

 

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=1

βαλε το σωστο Product Code.

καλα η tim τα πακετα τα δινει με καρτα??

opote mpainw sto nokia software update k kanw update me to swsto product code??

entupwsi mou ekane k mena den perimena na dinei 1g mnimi dwro!!

Link to comment
Share on other sites

paidia molis hrthe to n95 spiti mou.twra fortizei!anupomonw!de mou lete eseis pou exete tv out ston ipologisth exete treis upodoxes?emena exei mono mia kitrinh upodoxh enw to kalwdio mesa sth suskeuasia exei tria vusmata pou prepei na sundethoun. ti na kanw?

a kai kati allo.emena den exei mmc mesa(kalutera vevaia giati tha eixe kammia mikrh ths nokia klassika kai tzampa tha plhrwname extra) kai fusika den exei to fulladio extra efarmoges pou eixe otan eixa parei to n70 me mmc.kainourgia taktikh einai auth sthn ellada?tlp auto pou thelw na rwthsw einai an kanenas apo autous pou to exoun parei apo exwteriko eixan mmc me extra efarmoges mesa kai an mporei kaneis na anevasei kapou olh thn mmc.eyxaristw.

 

 

αν εννοείς κίτρινο, ασπρο , κόκκινο στο καλώδιο, το κίτρινο είναι για το video και τα ασπρο-κόκκινο είναι για τον ήχο:ninja:

Link to comment
Share on other sites

opote mpainw sto nokia software update k kanw update me to swsto product code??

entupwsi mou ekane k mena den perimena na dinei 1g mnimi dwro!!

 

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=4

post #68.

δεν το εχω κανει γιατι εμενα ειχε ελληνικα.

το nemesis θα το βρεις εδω

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia k egw simera to pira apo tim 730euro k eixe mesa karta 1g!!

mexri stigmis to mono provlima pou exw einai oti den exei katholou ellhnika mesa stin glwssa!!!ti mporw na kanw gia auto???

 

Καλα πλακα μας κανετε? Σημερα ρωτησα σε δυο tim και η τιμη ειναι 695!!Πως το πηρατε 730? Μηπως εχουν δυο πακετα ενα με 1g καρτα και ενα χωρις και χρεωνουν την καρτα 35 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κουτό αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δε βρήκα απάντηση ψαχνοντας στο manual:

Αφού κάνω slide-down, η οθόνη γυρίζει σε landscape mode. Κλείνοντάς το όμως, ΔΕΝ επανερχεται σε portrait! Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι να κάνω πρώτα slide-up για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο και να γυρίσει σε portrait και μετά να το κλείσω. Μου διαφεύγει κάτι;

Όχι, έτσι είναι τα πράγματα. Και γω θα ήθελα κάποια στιγμή, με κάποια μελλοντική αναβάθμιση ίσως, να προστεθεί κάποιο εργαλείο που να μας δίνει την δυνατότητα να αλλάζουμε τα modes κατά βούληση. Πχ, θα μπορούσαν να βάλουν κάτι σαν το rotate screen που είχε το Ε60 και μπορούσες ανα πάσα στιγμή να γυρίσεις την οθόνη όπως σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε φιλε δε κατεβαζεις τις φωνητικες οδηγιες μια και καλη οταν τις αγοραζεις και σου δινει κωδικο μεσω wifi?Για να σου λεει φωνητικες οδηγιες θες οπωσδηποτε ιντενρτετ?Επισης μπορεις να μου πεις στο περιπου τι ειδους περιοχες της Αθηνας δεν τις εχει αναλυτικα στον χαρτη?Απαμακρυσμενες η και περιοχες στα στενα ορια του λεκανοπεδιου Αττικης?Και κατι τελευταιο ολοι οσοι εχουν αυτο το προγγραμμα λενε οτι θελει gprs gia na kaneis anazitisi odon(με ομολογουμενως πολυ μικρη κινηση μερικων kb ανα αναζητηση),esena soy kanei anazitisi odon xoris internet?

 

Οι φωνητικές οδηγίες είναι ΑΣΧΕΤΕΣ με την πλοήγηση που αγοράζεις. Τις φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά τις κατέβασα τζάμπα μέσα από το πρόγραμμα μέσα από το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου.

 

Για να σου λέει φωνητικές οδηγίες καθώς προχωράς σε μία διαδρομή που όρισες ΝΑΙ πρέπει να πληρώσεις και να ενεργοποιήσεις την πλοήγηση (έτσι την λέει το πρόγραμμα). Μπορείς όμως να ακούσεις τις φωνητικές οδηγίες κάνοντας προσομοίωση της διαδρομής. Ορίζεις αφετηρία-προορισμό κάνεις εμφάνιση της διαδρομής και ζητάς "Εμφάνιση Προσομοίωσης" οπότε βλέπεις την διαδρομή με ένα εικονικό αυτοκίνητο που κινείται με 50 km/h και ακούς κανονικά ελληνικές φωνητικές οδηγίες. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ INTERNET.

 

Ξαναλέω για 1000στή φορά: ΑΝ έχεις σύνδεση με το internet και έχεις ρυθμίσει το πρόγραμμα να την χρησιμοποιεί τότε ΝΑΙ θα συνδέεται για να αναζητήσει updated δεδομένα. Αν ΔΕΝ έχεις σύνδεση ή έχεις ορίσει το πρόγραμμα να μην συνδέεται τότε και ΠΑΛΙ ΟΚ το πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσει ότι στοιχεία έχει στον χάρτη του που ειναι αποθηκευμένος στην κάρτα.

 

Για περιοχές δεν ξέρω αλλά (π.χ.) στο Μενίδι όπως πάω για Πάρνηθα μου τα έκανε λίγο σαλάτα. Αντίθετα στο Μαρούσι τα πράγματα είναι ικανοποιητικά. Δεν βρίσκεις τα ΤΡΕΛΑ λάθη αλλά λαθάκια υπάρχουν σίγουρα.

 

Τέλος για την αναζήτηση: ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ INTERNET._

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=4

post #68.

δεν το εχω κανει γιατι εμενα ειχε ελληνικα.

το nemesis θα το βρεις εδω

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

 

se euxaristw polu tha to kanw aurio molis teleiwsw tin megali fortisi

 

Καλα πλακα μας κανετε? Σημερα ρωτησα σε δυο tim και η τιμη ειναι 695!!Πως το πηρατε 730? Μηπως εχουν δυο πακετα ενα με 1g καρτα και ενα χωρις και χρεωνουν την καρτα 35 ευρω?

 

valsam simera to pira apo tim akrivws 736.67 eurw k eixe mesa 1g karta,fantasou oute kan o upallilos to iksere giati ton rwtisa prin k mou eipe pws prepei na exei mia polu mikri karta mesa 64 i 128mb!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα απλα ρε φιλε σε αλους θελει νετ για αναζητηση ε αλλους οχι,ειναι πολυ μπερδεμενη η κατασταση το λογικο παντως ειναι αυτο που λες εσυ,ισως παιζει ρολο και σε τι κινητο υπαρχει το smart2go τι να πω,αυτο παντως με τις φωνητικες οδηγιες,οτι δηαλδη τις χρησιμοποιησεις και σε προσομοιωση και οχι μονο σε πραγματικο χρονο δεν το ηξερα!Εσεις ρε παιδια που το πηρατε απο τη Τιμ εχει ελληνικο πληκτρολογιο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα πλακα μας κανετε? Σημερα ρωτησα σε δυο tim και η τιμη ειναι 695!!Πως το πηρατε 730? Μηπως εχουν δυο πακετα ενα με 1g καρτα και ενα χωρις και χρεωνουν την καρτα 35 ευρω?

 

Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι

Ν95 να κανει τόσο.. Πως να εχει τετοια τιμη εφοσον από τη ΝOΚΙΑ εχει τιμολογηθει στα 723?? Μαλλον ο υπάλληλος νομιζε καποιο αλλο κινητο, ή μπορει να σου το ειπε με καποια συνδεση. Μπορει ακομα να ειχε καποιου ειδους παραπληροφορησης για την τιμη από τα κεντρικα. Ξερεις ποσες φορες μου εχει τυχει να μου λενε μια τιμη και τελικα να ειναι αλλη? Αυτο που λες δεν παιζει 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα απλα ρε φιλε σε αλους θελει νετ για αναζητηση ε αλλους οχι,ειναι πολυ μπερδεμενη η κατασταση το λογικο παντως ειναι αυτο που λες εσυ,ισως παιζει ρολο και σε τι κινητο υπαρχει το smart2go τι να πω,αυτο παντως με τις φωνητικες οδηγιες,οτι δηαλδη τις χρησιμοποιησεις και σε προσομοιωση και οχι μονο σε πραγματικο χρονο δεν το ηξερα!Εσεις ρε παιδια που το πηρατε απο τη Τιμ εχει ελληνικο πληκτρολογιο?

 

egw pou to pira apo tim den exei sto pliktrologio ellinikous xaraktires opws k den exei katholou epilogi ellinika mesa stin glwssa tou tilefwnou!!

Link to comment
Share on other sites

egw pou to pira apo tim den exei sto pliktrologio ellinikous xaraktires opws k den exei katholou epilogi ellinika mesa stin glwssa tou tilefwnou!!

 

αρα για αυτο δεν εχεις ελληνικα και εχεις μεσα καρτα μνημης.

στο ειχαμε πει οτι δεν ειναι ελληνικο??

η δεν το γνωριζες??εγω δεν το βρισκω σωστο παντως.:confused:

να επαιρνα τηλ.απο ελλαδα και να ητανε ξενο.

αμα ητανε να το επαιρνα απο καποιο site και ποιο νωρις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα για αυτο δεν εχεις ελληνικα και εχεις μεσα καρτα μνημης.

στο ειχαμε πει οτι δεν ειναι ελληνικο??

η δεν το γνωριζες??εγω δεν το βρισκω σωστο παντως.:confused:

να επαιρνα τηλ.απο ελλαδα και να ητανε ξενο.

αμα ητανε να το επαιρνα απο καποιο site και ποιο νωρις.

swstos dikio exeis,

oxi den mou eipan tipota k oute kan to iksera oti den itan elliniko gi'auto k mou ekane entupwsi pou eida toso megali karta mesa!!

diladi sto elliniko ti karta dinoun mesa ta magazia twra??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zaharakis απο που το αγορασες ?

Για να μην εχει Ελληνικα μετα την αναβαθμιση σημαινει οτι δεν προοριζοταν

για την ελληνικη αγορα -παραεισαγωγη

Για βαλεις ελληνικα ,θα πρεπει να αλλαξεις το product code .

δες την 1η σελιδα του θεματος

 

 

 

 

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν! :)

 

ευχαριστω φιλε nervous :)

 

απο ΤΙΜ καταστημα το αγορασα και ειναι made in finland και ειχε ελληνικα κανονικα...μετα την αναβαθμιση χαθηκαν...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μπορει καποιος να μας εξηγησει αναλυτικα πως ρυθμιζουμε το GPS και τι παιζεται με τις χρεωσεις?

 

Ούτε χρειάζεται κάποια ρύθμιση ούτε να πληρώσεις κάτι.

Απλώς πατάς «Θέση GPS» και περιμένεις λίγα λεπτά εώς ότου εντοπιστεί το σημείο στο οποίο βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδιαα αλλα δεν το κατεχω ακομη το αθλημα!!!

Και αυτα με συνδρομες και τετοια π.χ. αυτα που εγραψε καποιος ποιο πριν τι ειναι???Ευχαριστω

 

Πληρώνεις συνδρομή αν θέλεις να σου κάνει πλοήγηση σε διαδρομή που ορίζεις εσύ. Υπάρχουν 4 συνδρομές:

 

- 3 χρόνια για 70 ευρώ.

- 1 χρόνο για 60 ευρώ.

- 30 ημέρες για 8 ευρώ.

- 7 ημέρες για 6.5 ευρώ.

 

Σου στέλνουν ένα κωδικό και τον βάζεις στο πρόγραμμα οπότε ενεργοποιείται η πλοήγηση για αντίστοιχο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γενικά για να δουλέψει η πλοήγηση δεν πληρώνεις τίποτα;

Ακόμα και οι χάρτες είναι ενσωματομένοι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε χρειάζεται κάποια ρύθμιση ούτε να πληρώσεις κάτι.

Απλώς πατάς «Θέση GPS» και περιμένεις λίγα λεπτά εώς ότου εντοπιστεί το σημείο στο οποίο βρίσκεσαι.

 

Ναι ρε φιλε αλλα για να κατεβασει τις φωνητικες οδηγιες ηθελε συνδεση, και πρεπει να εχω φαει γερη χρεωση γιατι μου εχει χρεωσει γυρω στη μια ωρα με το VODAFONE GPRS Postpaid και σταλθεντα καιληφθεντα δεδομενα γυρω στις 4000 kbytes

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε nervous :)

 

απο ΤΙΜ καταστημα το αγορασα και ειναι made in finland και ειχε ελληνικα κανονικα...μετα την αναβαθμιση χαθηκαν...:O

 

Να σαι καλα :)

Μπορει να ειχαν περασει τα Ελληνικα ,αλλα να μην προοριζοταν

για Ελλαδα (ας ειναι made in Finland),για αλλη χωρα της Ευρωπης .

Τι product code εχεις ? (το βλεπεις στην συσκευη κατω απο την μπαταρια)

Κανονικα πρεπει να εχει αυτο : 0534854 για Ελλαδα.

Το νοκια updater τσεκαρει το product code και αναλογως αναβαθμιζει

τη συσκευη (με τις αναλογες γλωσσες)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα :)

Μπορει να ειχαν περασει τα Ελληνικα ,αλλα να μην προοριζοταν

για Ελλαδα (ας ειναι made in Finland),για αλλη χωρα της Ευρωπης .

Τι product code εχεις ? (το βλεπεις στην συσκευη κατω απο την μπαταρια)

Κανονικα πρεπει να εχει αυτο : 0534854 για Ελλαδα.

Το νοκια updater τσεκαρει το product code και αναλογως αναβαθμιζει

τη συσκευη (με τις αναλογες γλωσσες)

 

 

:blink: ωχ.....αυτον εβαλα (0536076 GREECE, CYPROS) που εχει στην λιστα της 1ης σελιδας :blink:

 

και ηδη αλλαξε το μεγεθος του update στην αναβαθμιση....απο 112,5mb που ηταν με την αγγλικη σε 113.8 σε αυτο που μου περναει τωρα :worry:

 

λες να δοκιμασω αυτον που λες? σε κανα τεταρτο θα τελειωσει και θα ξερω σιγουρα ;) οποτε σου λεω τι εκανα τελικα..

 

σε ευχαριστω και παλι πολυ φιλε...μεγαλη εξυπηρετηση ειλικρινα..με γλυτωσες απο πολυ ψαξιμο μιας και ασχετος απο νοκια :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...