Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλημέρα.

θα μπορούσε κάποιος να μου πει την διαδικασία βήμα-βήμα για το πως θα ενεργοποιήσουμε το gps γιατί έχω λίγο μπερδευτή.

στο τηλέφωνο υπάρχει στις ρυθμίσεις το 'gps' και στο menu οι 'χάρτες'.

τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να ξεκινήσει τελικά η εφαρμογή?

σας ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλοι μου καλημέρα εχω και εγώ το N 95 αλλα δεν μπορω να εγκαταστήσω το smart2go στο τηλέφωνο. Μου βγΑΖΕΙ μηνυμα αδυναμια εγκαταστασης. Τι πρεπει να κάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μηπος ειναι αυτο? πηγενε και βαλτα ετσι! :)

Εργαλια> Διαχ. εφαρ.> επιλογες> Ρυθμισεις> εγκαταστ. λογισμικου = ολα και Ελεγχος πιστοπ.συνδ. = Απενεπγοποιηση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου καλημέρα εχω και εγώ το N 95 αλλα δεν μπορω να εγκαταστήσω το smart2go στο τηλέφωνο. Μου βγΑΖΕΙ μηνυμα αδυναμια εγκαταστασης. Τι πρεπει να κάνω. Ευχαριστώ.

 

giati na to xana egkatastiseis? afoy einai eidi perasmeno sto N95,mono toys hartes prepei na valeis!!

 

-----

 

VF live gia live tv meso wifi ginetai?? allios ti programma symferei sti voda gia na vlepoume tv?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το gps στο Ν95 λέγεται "Χάρτες" και είναι προεγκατεστημένη. Το μόνο που μένει είναι να κατεβάσεις τους χάρτες στο κινητό...

Εκείνο το βιβλίο οδηγιών το κοίταξε κανείς;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

gia sas filoi mou.edo kaiarketes meres parakoloutho ta minimata sas sxetika me to N95.eimia kai ego katoxos.to pira apo vodafone kai meta apo elegxo eida oti einia ellinikotato.nai men exei kapia problimatakia alla pisteyo molis peraso tin 11 tha einia ok.se erotisi moy pros tin voda mou eipan na to pao gia antikatastasi alla den xero ti tha mou dosoyn opote kalitera na kratiso ayto kai na kano anabathmisi.psilokolaei stin ploigisi tin fonitiki(dorean),ekane kana 3 restart,kai otan eimia sto geniko menu kapoy kapoy argei na emfanistei toeikonidio poy exo markarismeno.kata ta alla einai poli kalo.an bgei kai pio dinati mpataria akoma kalitera.basika,gia na kano anabathmisi,prepei na kano back up mono ta arxei amoy poy exo balei prosfata;;diladi eikones kai music;i prepei kai apo tis efarmoges poy exei egkatestimenes na kratiso katoopos zip,gramotos kodikas ktl.idoy to erotima loipon.kai elpizo oso xrsimopoio to gps min mou rthei akna s trelos logariasmos.ayta filoi moy.a kai elisis sxetika me tin egguhsh.stin vodafone eipan pos an to pao nokia xanot tin eggeihssh vodafone.kai ston nokia pos an to pao vodafone xano tis nokia.eleos.tewspa emena me endiaferei to til moy na einia enimeromeno kai na leitoyrgei apsoga.sas eyxaristo kai ipomoni.ola th astrosoyn.edo amaxi kenoyrio pernoume kai exei problimata.
Link to comment
Share on other sites

gia sas filoi mou.edo kaiarketes meres parakoloutho ta minimata sas sxetika me to N95.eimia kai ego katoxos.to pira apo vodafone kai meta apo elegxo eida oti einia ellinikotato.nai men exei kapia problimatakia alla pisteyo molis peraso tin 11 tha einia ok.se erotisi moy pros tin voda mou eipan na to pao gia antikatastasi alla den xero ti tha mou dosoyn opote kalitera na kratiso ayto kai na kano anabathmisi.psilokolaei stin ploigisi tin fonitiki(dorean),ekane kana 3 restart,kai otan eimia sto geniko menu kapoy kapoy argei na emfanistei toeikonidio poy exo markarismeno.kata ta alla einai poli kalo.an bgei kai pio dinati mpataria akoma kalitera.basika,gia na kano anabathmisi,prepei na kano back up mono ta arxei amoy poy exo balei prosfata;;diladi eikones kai music;i prepei kai apo tis efarmoges poy exei egkatestimenes na kratiso katoopos zip,gramotos kodikas ktl.idoy to erotima loipon.kai elpizo oso xrsimopoio to gps min mou rthei akna s trelos logariasmos.ayta filoi moy.a kai elisis sxetika me tin egguhsh.stin vodafone eipan pos an to pao nokia xanot tin eggeihssh vodafone.kai ston nokia pos an to pao vodafone xano tis nokia.eleos.tewspa emena me endiaferei to til moy na einia enimeromeno kai na leitoyrgei apsoga.sas eyxaristo kai ipomoni.ola th astrosoyn.edo amaxi kenoyrio pernoume kai exei problimata.

 

καλοριζικο φιλε μου.

1.καντο εσυ αναβαθμιση και δες αμα σου κανει τα ιδια.

γιατι και η vodafone το ιδιο πιστευω θα σου κανει και μετα θα στο αλλαξει αν συνεχισουνε τα προβληματα αυτα.

2.οτι εχει μεσα το τηλ.δικο του,δηλαδη οπως το πηρες πρωτη μερα

δεν θα χαθει.οτι εχεις βαλει εσυ κατι δικο σου(φοτο,βιντεο,εφαρμογες) μετα την αναβαθμιση δεν θα υπαρχει.

 

Υ.Γ.αν μπορεις γραφε με ελληνικα για να ειναι ποιο ευκολο σε΄μας που τα

διαβαζουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βοηθήστε γιατί κάποιοι δνε ξέρουνε τι τους γίνεται!!!!

 

Πήρα την Voda, επειδή είχα ζητήσει να μου περάσουνε στην σύνδεση που έκανα με το Ν95 το unlimited και δεν το κανανε, και μου είπανε ότι δεν υποστηρίζει ακόμα το VF Live για αυτό δεν μου το κάνανε! Εσείς όλοι που λέτε ότι έχετε κανονικά ΤV πώς στο διάλο βγάλατε άκρη μαζί τους και το ρυθμίσατε????

 

Το υποστηρίζει κανονικότατα......μάλλον δεν ήξεραν........

 

 

giati na to xana egkatastiseis? afoy einai eidi perasmeno sto N95,mono toys hartes prepei na valeis!!

 

-----

 

VF live gia live tv meso wifi ginetai?? allios ti programma symferei sti voda gia na vlepoume tv?

 

 

VF unlimited......με πάγιο 5 ευρώ δωρεάν είσοδο στο VF live, δωρεάν live tv, 1 πολυφωνικό ringtone το μήνα.......πάρε στο 13830

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!

 

Μόλις έκανα μια παραγγελία του Ν95 από κατάστημα της Vodafone στη Θεσσαλονίκη, αλλά μου γνωστοποίησαν ότι υπάρχει έλλειψη στις αποθήκες της εταιρίας και ότι θα με ειδοποιήσουν σε περίπτωση διαθεσιμότητας. Ξέρει κανείς τι γίνεται ακριβώς με το distribution μέσω Voda? Θα περιμένω αρκετό καιρό; Επίσης, να τονίσω ότι η συσκευή θα αγοραστεί (σχεδόν) εξ ολοκλήρου με επιδότηση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!

 

Μόλις έκανα μια παραγγελία του Ν95 από κατάστημα της Vodafone στη Θεσσαλονίκη, αλλά μου γνωστοποίησαν ότι υπάρχει έλλειψη στις αποθήκες της εταιρίας και ότι θα με ειδοποιήσουν σε περίπτωση διαθεσιμότητας. Ξέρει κανείς τι γίνεται ακριβώς με το distribution μέσω Voda? Θα περιμένω αρκετό καιρό; Επίσης, να τονίσω ότι η συσκευή θα αγοραστεί (σχεδόν) εξ ολοκλήρου με επιδότηση.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υπάρχει υψηλή ζήτηση για αυτήν την συσκευή..............προμηθευτής της VF είναι η Alpha Copy μόνο........άρα εαν φέρει θα δώσει και στην VF

 

mia aplh syskeyh n95 ginete vodafone live?

 

Ναι γίνεται καλείς στο 13830 να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στην γραμμή σου.........ενεργοποιείς και το προφιλ το αντίστοιχο στο κινητό σου και πατώντας το 0 παρατεταμένα μπαίνεις.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα και μια μεμοry card 2GB και ειμαστε κομπλε.

 

Να ρωτησω παλι βρε παιδια,η χρηση του Ν95 σαν NAVI χρεωνεται τελικα?Πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος στο Internet για να λειτουργησει?

Για τους χαρτες καποιο Link?Thanks!!

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως βλέπω στο τηλέφωνο πια έκδοση λογισμικού έχω;Το είχα ξαναρωτήσει αλλά δεν μου απαντησε κανένας.:rolleyes:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως βλέπω στο τηλέφωνο πια έκδοση λογισμικού έχω;Το είχα ξαναρωτήσει αλλά δεν μου απαντησε κανένας.:rolleyes:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

*#0000# στην κατασταση αναμονης.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

#0000#;Βάζω τον κωδικό και μετά τι πατάω για να τον εμφανίσει;;:confused:

 

Δεν πατας κατι αλλο.

Με το που βαλεις τον κωδικο αυτον θα στο εμφανισει μονο του.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υψηλή ζήτηση για αυτήν την συσκευή..............προμηθευτής της VF είναι η Alpha Copy μόνο........άρα εαν φέρει θα δώσει και στην VF

 

 

 

Ναι γίνεται καλείς στο 13830 να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στην γραμμή σου.........ενεργοποιείς και το προφιλ το αντίστοιχο στο κινητό σου και πατώντας το 0 παρατεταμένα μπαίνεις.......

 

CAJB, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Καμία εκτίμηση για παράδοση από Vodafone? Ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανησυχητικό, στα μείον 2-3 λεπτά ολοκληρώνεται. Το έκανα 2 φορές.

 

cypherth: 2) ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ τουλάχιστον, είναι η Sandisk Ultra II (66x ή 9MB/sec). Τη βρήκα μετά από πολυήμερη αναμονή σε γνωστό κατάστημα φωτογραφικών στο Περιστέρι.

 

se euxaristw file an kai apoti vlepw de to kanei se olous tous xartes.merikoi sto 100% einai ok

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

#0000#;Βάζω τον κωδικό και μετά τι πατάω για να τον εμφανίσει;;:confused:

 

*#0000#....ξεχασες το *

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Εφοσον ενα κινητο που πωλείται στη vodafone και ειναι Vodafone Live, ειναι δυνατον αν το πάρεις από αλλου να μην το υποστηριζει?? θα τρελαθούμε??? Νομιζεις οτι η Voda θα εκανε δικια της παραγωγη με το Ν95????
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οι εφαρμογες στο κινητο σας εγκαθηστουνται κανονικα? Εμενα δεν μου επιτρεπει να εγκαταστησω τιποτα.. Κανεις καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οι εφαρμογες στο κινητο σας εγκαθηστουνται κανονικα? Εμενα δεν μου επιτρεπει να εγκαταστησω τιποτα.. Κανεις καποια ιδεα?

 

δοκιμασε αυτο

εργαλεια-διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου θα πατησεις ολα και μετα ελενχος πιστοπ.συνδ. απενεργοποιηση.

οτι εχει σχεση περι εφαρμογες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...