Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pedia alaksa to key epidi ekana anaba8misi kai mou girise sta agglika olo to kinito ala tora pou pao na tou kano anaba8misi me to Nokia Software Updater den mou briski anaba8misi kai mou lei esoteriko sfalama ipomonadas ti na kanw boi8ia sas parakalo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Guest samy3377
pedia alaksa to key epidi ekana anaba8misi kai mou girise sta agglika olo to kinito ala tora pou pao na tou kano anaba8misi me to Nokia Software Updater den mou briski anaba8misi kai mou lei esoteriko sfalama ipomonadas ti na kanw boi8ia sas parakalo

 

Tha to diabasei kapoios pou gnorizei kai tha s'apantisei, mi stenaxoriesai.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... αφού τα έχουμε πεί.... απο Voda τα κινητά ειναι κανονικότατα!!!! Ελληνικότατα!!! Με ελληνικό Product Code, αλλά κια Made in Finland!

 

Απο τα καταστήματα της ΤΙΜ πάλι, είναι παραεισαγωγή!!! Το καταλαβαίνει εύκολα κάποιος απο το πληκτρολόγιο καταρχήν αλλά και απο το ότι περιέχει κάρτα μέσα στο κουτί!

Link to comment
Share on other sites

pedia alaksa to key epidi ekana anaba8misi kai mou girise sta agglika olo to kinito ala tora pou pao na tou kano anaba8misi me to Nokia Software Updater den mou briski anaba8misi kai mou lei esoteriko sfalama ipomonadas ti na kanw boi8ia sas parakalo

 

δες εδω φιλε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=60

post #1185.:)

και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712&page=65

post #1289.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειμαι νεος με το Ν95 και ψαχνομε...

 

Στο φακελο ΕΡΓΑΛΕΙΑ μπορειτε να μου πειτε τι μπορει να κανει (χρησιμοτητα) κανεις με τα: α) οροσημα β) Ηχοι 3d και γ) κελειδ.εν

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετα πμς που δεχομαι απο χθες το βραδυ απο παιδια που εχουν το προβλημα με τα ελληνικα μετα την αναβαθμιση η ακομα και μονο με την αναβαθμιση,εκανα εναν οδηγο για οσους θελουν να αναβαθμισουν το ν95 τους χωρις να παιδευτουν καθολου.

απλα θα πρεπει να ευχαριστησω παλι τον nevrous για την σημαντικη του προσφορα και βοηθεια που δινει αφιλοκερδως σε ολους μας :respect:

 

 

1ο μερος αναβαθμιση νοκια ν95 στην εκδοση 11.0.026

(σημ..οσοι εχετε τον product code 0536076 αλλα και 0534854 δεν χρειαζεται να ασχολειθειτε καν με το 2ο μερος) τον αριθμο αυτο τον βλεπετε στο πισω μερος της συσκευης σας βγαζοντας την μπαταρια του τηλ.

 

2ο μερος εγκατασταση των ελληνικων με αλλαγη product code μεσω nemesis service suite και nokia software update

(στηριγμενο στην πολυ καλη δουλεια του nevrous)

 

1ο μερος

 

πριν ξεκινησετε οτιδηποτε πρεπει να εχετε το pc suite εγκατεστημενο στον υπολογιστη σας!!

 

κατεβαζετε απο το

http://europe.nokia.com/A4176089

 

το nokia software update και το κανετε εγκατασταση στον υπολογιστη σας.μετα το τελος της εγκαταστασης κανετε επανεκινηση στο pc σας

συνδεετε το τηλ στον υπολογιστη σε κατασταση pc suite

 

ανοιγετε το pc suite

 

πατατε πανω στην επιλογη ""ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου""

διαβαστε τις οδηγιες που αναφερονται προσεκτικα κατα την διαδικασια της αναβαθμισης..

περιμενετε να διαβασει το τηλ το προγραμμα και κανετε υπομονη χωρις να αγγιξετε το τηλ η να διακοψουμε την συνδεση του με τον υπολογιστη!!καθε διακοπη της επικοινωνιας του τηλ με τον υπολογιστη μπορει να καταστρεψει το τηλεφωνο !!

μετα το τελος της αναβαθμισης το τηλ επανεκινειται.

αν ολα ειναι καλα και τα ελληνικα ειναι ακομα στην συσκευη τοτε τελος και δεν χρειαζεται να ακολουθησετε τα επομενα βηματα στο 2ο μερος!!

 

 

2ο μερος

 

κατεβαστε το nemesis service suite απο εκει

 

http://rapidshare.com/files/32875996/nemesis_service_suite_1.0.38.3.zip

 

ανοιξτε το αρχειο που κατεβασατε και εκτελεστε το NSS 10383.exe

 

 

 

1. συνδεστε το τηλ σας στον υπολογιστη

 

2.ανοιξτε το nemesis service suite απο την συντομευση που εχει δημιουργηθει πανω στην επιφανεια εργασιας του υπολογιστη σας και πατηστε πανω στο ""scan for new device"" στο πανω δεξια μερος του παραθυρου του προγραμματος

 

3.πατηστε το εικονιδιο ""phone info""

 

4.πατηστε το ""scan""

 

5.αλλαξτε τον ""product code "" με αυτον 0536076 η αυτον 0534854

 

6.μαρκαρετε το πεδιο ""enable""

 

7.πατηστε ""write"" και ο κωδικος του τηλ σας εχει ηδη αλλαξει.δεν θα δειτε κατι να κινειται η καποια αλλαγη στην οθονη του pc σας, αλλα ουτε και στο κινητο σας .. ο κωδικος ομως εχει ηδη αλλαξει!

 

8.κλειστε το nemesis

(σε αυτην την περιπτωση για καλο και για κακο καντε μια επανεκινηση στο pc σας μιας και το nemesis δεν τερματιζει την λειτουργια του αλλα τρεχει στο backround)

συνδεστε το τηλ σας με το pc σε κατασταση pc suite

και τρεξτε το nokia software update

η αναβαθμιση θα γινει παλι απο την αρχη αλλα τωρα με το σωστο λογισμικο.

 

9. μην πειραξετε το καλωδιο του τηλεφωνου την ωρα που γινεται η αναβαθμιση με τιποτα και σε καμια περιπτωση!!αν διακοπει η αναβαθμιση μπορει το τηλ σας απλα να μην ξαναανοιξει ποτε!!

 

10.αυτο ηταν μετα την επανεκκινηση που θα κανει το τηλ σας θα ειναι ηδη αναβαθμισμενο και με την ελληνικη γλωσσα

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει σε ενα Ν95 μια microSD 2GB της Transend. Προσπαθησα να περασω αρχεια και φακελους, μεσω του card reader μου αλλα μου λεει οτι η καρτα ειναι κλειδωμενη. Ξεχασα κατι ή πρεπει να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη περιπέτεια που λέγεται "συμβίωση με το Ν95" συνεχίζεται...

* Το καλό: Εχθές έφαγε την πρώτη του τούμπα. Χτύπησε κλήση και καθώς μου το έφερνε η κόρη μου της έφυγε από τα χέρια και έσκασε στο πάτωμα. Ως δια μαγείας, ούτε το slide άνοιξε, ούτε το καπάκι της μπαταρίας έφυγε... απλά το σήκωσα και απάντησα κανονικά στην κλήση. Bravissima Nokia!

* Το κακό: Εχθές αποφάσισα να περάσω και τα ΜΡ3 μου στο κινητό για να ακούσω και λίγη μουσικούλα και να επιβεβαιώσω τα σχόλια περί της ποιότητας του ήχου του... Και προς έκπληξή μου, το handsfree παίζει ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΑ! Έχει πρόβλημα το δεξί ακουστικό. Έβαλα ένα ζευγάρι που έχω άσχετα και έπαιζαν τζάμι. Παίρνω λοιπόν σε ένα Nokia Shop όπου μου λένε ότι ο έλεγχος - για το αν χρήζει αλλαγής ή όχι - διαρκεί 10 με 15 μέρες. ΤΟ HANDSFREE!!!!! Όχι το τηλέφωνο, το handsfree!!!

Ε, ρε Alpha Copy, ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ που σας χρειάζεται. Δεν κατεβαίνετε κόμμα στις εκλογές να φάτε το μαύρισμα της ζωής σας... ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει σε ενα Ν95 μια microSD 2GB της Transend. Προσπαθησα να περασω αρχεια και φακελους, μεσω του card reader μου αλλα μου λεει οτι η καρτα ειναι κλειδωμενη. Ξεχασα κατι ή πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

δες το adapter επανω εχει εχει ενα συρουμενο κομματι που παει πανω κατω.

αμα ειναι κατω αμα δεν κανω λαθος ειναι κλειδωμενο προς τα επανω δεν ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

* Το κακό: Εχθές αποφάσισα να περάσω και τα ΜΡ3 μου στο κινητό για να ακούσω και λίγη μουσικούλα και να επιβεβαιώσω τα σχόλια περί της ποιότητας του ήχου του... Και προς έκπληξή μου, το handsfree παίζει ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΑ! Έχει πρόβλημα το δεξί ακουστικό. Έβαλα ένα ζευγάρι που έχω άσχετα και έπαιζαν τζάμι. Παίρνω λοιπόν σε ένα Nokia Shop όπου μου λένε ότι ο έλεγχος - για το αν χρήζει αλλαγής ή όχι - διαρκεί 10 με 15 μέρες. ΤΟ HANDSFREE!!!!! Όχι το τηλέφωνο, το handsfree!!!

Ε, ρε Alpha Copy, ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ που σας χρειάζεται. Δεν κατεβαίνετε κόμμα στις εκλογές να φάτε το μαύρισμα της ζωής σας... ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!

 

Welcome to the club φίλε. Μου το έχουν κάνει κι εμένα για ένα απλό handsfree. Και όταν σου λένε 15 μέρες, καλό είναι να υπολογίζεις 1 μήνα.

Από τη δική μου εμπειρία, αλλά και από φίλους και ότι διαβάζω εδώ, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καθυστερούν ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ όταν είσαι εντός εγγύησης. Πρόσφατα έτυχε να πάω ένα τηλέφωνο που ήταν εκτός εγγύησης και μου το έλεγξαν σε 1 μέρα. Βλέπεις, εκεί θα έπαιρναν λεφτά ενώ στην εγγύηση δεν παίρνουν. :mad:

ALPHA C(L)OPY SUCKS!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις πηρα και εγω το κινητο....και ειδα οτι τα γραμματα στο πληκτρολογιο ειναι αγγλικα... παιζει να ειναι καμια μουφα το κινητο???? θα μπορεσω να βρω πληκτρολογιο στα ελληνικα???
Link to comment
Share on other sites

Aπλα δεν ειναι ελληνικης εισαγωγης δες τι product code εχει και καντο ελληνικο με τη διαδικασια που αναφερθηκε στν προηγουμενη σελιδα γιατι αν το κανεις firmware update θα χαθουν τα ελληνικα.Για ελληνικο πληκτρολογιο δε ξερω αλλα αυτο ειναι το λγοτερο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις πηρα και εγω το κινητο....και ειδα οτι τα γραμματα στο πληκτρολογιο ειναι αγγλικα... παιζει να ειναι καμια μουφα το κινητο???? θα μπορεσω να βρω πληκτρολογιο στα ελληνικα???
Απο που το πηρες?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

paidia pantos to kinito einai kai poli oraio oso pio poli to blepeis anti toso pio poli sou aresei kai kati allo akoma kai i pio asxetoi me kinita tous aresei kai theloun na to paroun mpravo sti nokia poli kalo!!!:offtopic: :offtopic: :oops:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

epeidi den ehei ellinika sto pliktrologio den simenai oti einai moyfa...diladi mono ta ellinika einai ta gnisia?diladi se olo to kosmo moyfa pernoune? ayto to kolimna me ta ellinika den to katalavaino :!:
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

epeidi den ehei ellinika sto pliktrologio den simenai oti einai moyfa...diladi mono ta ellinika einai ta gnisia?diladi se olo to kosmo moyfa pernoune? ayto to kolimna me ta ellinika den to katalavaino :!:

 

οχι φιλε μου, απλα βλεπω τα προβληματα με τις εγγυησεις που λεγοντε εδω. τελικα θα εχω εγγυηση η οχι???

Link to comment
Share on other sites

Paidia telika mou doulepse to gps.afou to afhsa kana 5lpeto akinhto se mia karekla sto mpalkoni.kati allo hthela na rwthsw.

 

1)pws vlepw apo pou einai to kinhto?made in finland i allo?pantws exei ellhniko plhktrologio kai to phra me epidothsh apo vodafone.

 

2)epeidh eimai asxetos me wifi kai den exw asxolhthei pote kai to pc mou den exei wifi ti akrivws prepei na agorasw gia na xrhsimopoiw thn sundesh tou ipologisth sto internet mesw wifi sto kinhto?peite mou ti prepei na agorasw kai pws na to sundesw oso pio analutika mporeite.plz opoios mporei tha einai polutimh h vohtheia tou.thanks

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, απλα βλεπω τα προβληματα με τις εγγυησεις που λεγοντε εδω. τελικα θα εχω εγγυηση η οχι???

 

mia hara tha eisai 2 hronia eggysei tha eheis kanonika

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

re pedia den mporei kapios pou exei valei tous xartes kai kanei kanonika ploigisi me gps na mas pei kai emas vima vima omos apo tin arxi gia tin egatastasi eos ton tropo xrisis tou gps gia anazitis mia diadromis?

 

me apla elinika kai ola ta vimata.

 

pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:cry: :cry: :cry:

 

pantos ego apenergopiisa to 3g kai krata perisoteri i mpataria.

dokimaste to

 

kai gia tin lisi tis mpatarias ego tha paro iliako fortisti mikro kai voliko giati den xreiazete na to exo ekini tin ora ston ilio giati krata mesa tou tin energia kai tin dioxetevi oti ora theloume emis ;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

Χθες αγορασα απο TIM τo N95.

 

Λαμβανοντας τα οσα γραφοντε εδω περι παραεισαγωγης πηρα τηλ. στην ALPHA COPY (210-6142844) και εδωσα to IMEI της συσκευης μου.

 

Η απαντηση ηταν πως το τηλ. δεν ειναι alpha copy

και πως δε με καλυπυτει με δυετη εγγυηση.

 

Επισκεφθηκα το καταστημα της ΤΙΜ που πηρα το τηλ. και απετησα επιστροφη των χρηματων μου ή alpha copy N95!

 

Μετα απο 10 τηλ/τα που εκανε ο καταστημταρχης στα κετρικα της ΤΙΜ μου επεστρεψε τα χρηματα πισω συγχησμενος και ο ιδιος...

 

Απ οτι καταλαβα ουτε ο ιδιος το γνωριζε και εγινε εξαλος με τον ανθρωπο της ΤΙΜ που συνομηλουσε.

 

Δε τα γραφω για νας φοβησω αλλα εκρινα οτι επρεπε να κανω ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Υπεαχει καποιος που το πηρε απο τιμ να μας πει αν εχει ελληνικο πληκτρολογιο?Ξερω οτι δεν παιζει ρολο αλλα το προβλημα μου ειναι οτι γραφω sms με το τ9 και καποια στιγμη κολαω και κοιταω πιο γραμμα αντιστοιχει που.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

Χθες αγορασα απο TIM τo N95.

 

Λαμβανοντας τα οσα γραφοντε εδω περι παραεισαγωγης πηρα τηλ. στην ALPHA COPY (210-6142844) και εδωσα to IMEI της συσκευης μου.

 

Η απαντηση ηταν πως το τηλ. δεν ειναι alpha copy

και πως δε με καλυπυτει με δυετη εγγυηση.

 

Επισκεφθηκα το καταστημα της ΤΙΜ που πηρα το τηλ. και απετησα επιστροφη των χρηματων μου ή alpha copy N95!

 

Μετα απο 10 τηλ/τα που εκανε ο καταστημταρχης στα κετρικα της ΤΙΜ μου επεστρεψε τα χρηματα πισω συγχησμενος και ο ιδιος...

 

Απ οτι καταλαβα ουτε ο ιδιος το γνωριζε και εγινε εξαλος με τον ανθρωπο της ΤΙΜ που συνομηλουσε.

 

Δε τα γραφω για νας φοβησω αλλα εκρινα οτι επρεπε να κανω ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

φιλικα

Τωρα μαλιστα εδεσε το μελιτζανακι.Και εγω απο τιμ ειναι να παω να το παρω σημερα και τωρα εκλασα μεντες.Δηλ.εμεις δεν ανηκουμε στην Ευρωπη.Ειμαστε απο μονοι μας μια ηπειρο και ισχυουν αλλα:mad: :mad:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

Χθες αγορασα απο TIM τo N95.

 

Λαμβανοντας τα οσα γραφοντε εδω περι παραεισαγωγης πηρα τηλ. στην ALPHA COPY (210-6142844) και εδωσα to IMEI της συσκευης μου.

 

Η απαντηση ηταν πως το τηλ. δεν ειναι alpha copy

και πως δε με καλυπυτει με δυετη εγγυηση.

 

Επισκεφθηκα το καταστημα της ΤΙΜ που πηρα το τηλ. και απετησα επιστροφη των χρηματων μου ή alpha copy N95!

 

Μετα απο 10 τηλ/τα που εκανε ο καταστημταρχης στα κετρικα της ΤΙΜ μου επεστρεψε τα χρηματα πισω συγχησμενος και ο ιδιος...

 

Απ οτι καταλαβα ουτε ο ιδιος το γνωριζε και εγινε εξαλος με τον ανθρωπο της ΤΙΜ που συνομηλουσε.

 

Δε τα γραφω για νας φοβησω αλλα εκρινα οτι επρεπε να κανω ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

φιλικα

 

Δεν εχουν μονο τα τηλεφωνα της ALPHA COPY εγγυηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ποσες φορές θα το πουμε!!!!:blink: Οτι και να λεει η ALPHA COPY οτι κινητο έχει εισαχθεί απο Ευρώπη εχει εγγυηση κανονικοτατα για το hardware!!!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...