Jump to content

Sony Ericsson W660i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Music Walkman® player 2.0 with support for

Album Art

512MB Memory Stick Micro™ (M2™) PlayNow™

TrackID™

Disc2Phone

Bluetooth™ Audio streaming

FM radio support

Up to 25 hours music listening

 

Design Slim stick form factor (14.5mm)

Premium design and material

Embellished/raised finish on camera side

Flash theme

Size: 102 x 46 x 14.5 mm

Weight: 93 grams

 

Imaging

 

2.0 megapixel camera

Digital zoom 2.5x

2.0 inch 262k colour TFT display with 176x220

Video Telephony

Video recording / playback

Picture blogging

 

Connectivity Full HTML Web browsing

RSS feeds

Bluetooth™ 2.0

USB 2.0

Java MIDP 2.0

 

Accessories In-Box:

Battery and charger

Stereo Handsfree Headset HPM-70

512MB Memory Stick Micro™ (M2™)

USB Cable DCU-60

Disc2Phone music management software

Aftermarket - including:

Snap-On Portable Speakers MPS-75

Music Bluetooth™ Receiver MBR-100

Stereo Bluetooth™ Headset HBH-DS970

Portable Speakers MPS-70

Music Desk Stand MDS-60

 

 

Availability and versions Colour options: Record Black and Rose Red

Networks: UMTS 2100 and

GPRS 900/1800/1900

Talk time GSM: Up to 6 hours

Talk time (3G): Up to 2.5 hours

Standby time: Up to 360 hours

 

 

 

The MPS-75 at a glance:

 

Name Snap-on Speakers MPS-75:

Great stereo sound quality with neodymium speakers

 

Ultra portable pocket-sized

 

Integrated FM antenna

 

Design colour matched to your Walkman® phone

 

 

Packaging content

(Walkman® blister)

Snap-on Speakers MPS-75

Size

Speaker: 101.5 mm x 65.5 mm x 48 mm

(39.9 in. X 25.8 in. X 18.91 in.)

 

Weight 107 g (3.745 oz.)

Color: DPY: Black/orange

http://img86.imageshack.us/img86/7910/sonyericssonw660cs1.jpg http://img136.imageshack.us/img136/8485/97309173wb4.th.jpg http://img81.imageshack.us/img81/5909/w660ifrontrecordblackdk9.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσε να έχει πιο καλή κάμερα....κατάλλα,είναι ωραιό εμφανισιακά αλλά κ εσωτερικά!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Άπαιχτο.! ο μάυρο με το χρυσό μαρέσει πολύ, το άλλο για τη κοπέλα μου
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη αναλυτικη παρουσιαση του κινητου .:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη αναλυτικη παρουσιαση του κινητου .:)

 

εσυ το βλεπεις να ειναι αναλυτικη παρουσιαση?review δηλαδη?/οχι φυσικα απλα νεο της πρωτης σελιδας ειναι φιλε μου κι οχι thread που θα γινοντε εκει οι συζητησεις σχετικα με το κινητο.απλες γνωμες αναφερουν εκει οι χρηστες οπως κι εγω εγραψα εκει:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ..

λογω joystick..

"ΠΡΟΤΙΜΩ"

τα πληκτρα του w610i..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια ξερετε αν ερθει ελλαδα το συγκεκριμενο τηλ???

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10867

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone το περιμενουν συντομα μαζι με το 5700 της νοκια το 5700 ηρθε οποτε σε λιγες μερες θα ερθει και αυτο...ωραιο κινητο..:happy:
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα w810 με άλλα καπάκια. Τουλάχιστον ενσωματώνει βιντεοκλήση.. Ξέρουμε αν το ψηφιακό ζουμ θα είναι 4χ όπως στο 810 ή 2.5χ όπως αναφέρουν στη σελίδα? Autofocus και φλας θα λάμπουν πάλι δια της απουσίας τους?

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-w660-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και εγώ ψήνομαι και τσουρουφλίζομαι.

 

Στην ουσία είναι ένα εξελιγμένο W610i και ευτυχώς δεν έχει την υποδοχή για τα ακουστικά και το φορτιστή στα πλάγια(!!) όπως το 610. Θα έχει 1 Giga κάρτα μνήμης. Για το zoom δείτε εδώ. Όσο για την ποιότητα της κάμερας, τα W810i,W850i,W880i τα οποία έχω δοκιμάσει έχουν όλα 2 megapixel φωτογραφικές μηχανές. Αλλά τα δύο τελευταία έχουν κατά πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το πρώτο. Εκτός των άλλων θα το πάρω γιατί σου επιτρέπει να χειριστείς πλήρως το walkman χωρίς να χρειάζεται να μπείς στο menu όπως και το αγαπημένο μου W810i. Το ίδιο συμβαίνει και με το W610i αλλά έχει την "αναπηρία" που προανέφερα..

 

'Eχω φάει το ιντερνετ για να βρω πότε βγαίνει εδώ και μία εβδομάδα. Έστειλα email στη Sony Ericsson και μου απάντησαν πως βγαίνει στο τρίτο τρίμηνο του 2007. Το θέμα είναι πως ήδη είμαστε στο τρίτο τρίμηνο του 2007 και W660i ακούω αλλά W660i δεν βλέπω. Αν έχει κανείς πληροφορίες θα το εκτιμήσω βαθύτατα.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Όσο για την ποιότητα της κάμερας, τα W810i,W850i,W880i τα οποία έχω δοκιμάσει έχουν όλα 2 megapixel φωτογραφικές μηχανές. Αλλά τα δύο τελευταία έχουν κατά πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το πρώτο.

 

Εδώ είσαι λάθος. Ναι μεν και τα 3 έχουν κάμερα 2MP, αλλά μόνο το w810i έχει αυτόματη εστίαση (auto focus), γεγονός που του δίνει χαοτικό προβάδισμα στην ποιότητα φωτογραφιών. Ίσως σε μπερδεύει η απεικόνιση της φωτογραφίας, αφού τα άλλα δύο κινητά έχουν οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης (240x320 έναντι 176x220). Αν όμως περάσεις τις φωτογραφίες στον υπολογιστή και τις ξαναδείς, θα καταλάβεις ότι η εντύπωσή σου είναι λανθασμένη. Προσωπικά έχω δει φωτογραφίες τραβηγμένες από τα w850 και w880 στο PC και ήταν εμφανώς πιο θολές από τις καθαρότερες (λόγω AF) του w810.

 

Α, επίσης το w880 δεν έχει και φλας/led - άλλο ένα μείον σε σχέση με τα άλλα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Tο w880 δεν έχει φλας/led όντως(εκτός από το ότι είναι τραγικό για walkman και δε έχει ούτε ράδιο).

 

Πάντως πέρασα στον υπολογιστή φωτογραφίες από το 880 και ήταν έτη φωτός καλύτερες από αυτές του 810. Tώρα έχω το 850(μέχρι να βγει το 660) και μπορώ να δοκιμάσω και σ'αυτό. Εμένα οι φωτογραφίες το 810 μου έβγαιναν θολές.. :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο 29/06/07 διαθεσιμο στα καταστηματα vodafone!

 

sony ericsson w660i

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια στις προσεχείς συσκευές της Vodafone, αλλα ούτε και στις τρέχουσες...Τι γίνεται? Λέτε να παίζει κάτι γιατι διαφορες συσκευές τρώνε πόρτα, μου λεει οτι δεν θα ξαναφερει η Vodafone w850i...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια στις προσεχείς συσκευές της Vodafone, αλλα ούτε και στις τρέχουσες...Τι γίνεται? Λέτε να παίζει κάτι γιατι διαφορες συσκευές τρώνε πόρτα, μου λεει οτι δεν θα ξαναφερει η Vodafone w850i...

Η βοδαφον εχει το κακο να "κοβει" συνεχεια συσκευες.απο το w800i και μετα επαναλαμβανει την ιδια στρατηγικη..δν ξερω γιατι το κανει...:blink: αλλα ετσι ειναι τα πραγματα και μην σου φαινεται περιεργο καθολου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
@haki: εεεμμ... δηλαδή δεν θα μας πεις περισσότερες εντυπώσεις μιας και είσαι από τους πρώτους που το πήρε?? Τόσο πολύ σε απογοήτευσε?
Link to comment
Share on other sites

The highest SAR value for this model phone tested by

Sony Ericsson for use at the ear is 1.27 W/kg (10g). eleossssssssssssssssssssssssssssssssssss

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

:) Το Πλαίσιο το έβαλε στο site.. Τιμή: 224 ευρώ.

Πολυ καλη τιμη! αντε η SE δινει το καλο παραδειγμα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη! αντε η SE δινει το καλο παραδειγμα :D

Ή τιμές που δίνει είναι όντως καλές :cool:.. αλλά η μεγάλη πίκρα είναι η τιμές του SAR :( :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια τι λεει το κιν? Μουφα τελειως? Εχω ενα Κ800 και ελεγα για αλλαγη να παρω το W660... Οκ με την καμερα το ξερω, σιγα μην ειναι καλυτερη απο του Κ800 μου αλλα στους υπολοιπους τομεις? Αξιζει η θα το μετανοιωσω?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W660i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...