Jump to content

Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας κατά το πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοσπσι παραδεξου οτι δεν τα πηγες καλα στις εξετασεις κι μην το παιζεις επαναστατης χωρις αιτια.Οτι υπαρχει κομπλεξ υπαρχει ειναι φανερο.:lol: :lol: Δεν δεχομαι να εχεις ισο πτυχιο γιατι δεν ξερεις ορθογραφια .Περιμενες να μπεις σε πανεπιστημιο ενω γραφεις τα ρηματα σε ιζω με η?Ε ουτε απεξω δεν περνας ετσι..

 

Κι δεν επρεπε να πας καν στις πανελλαδικες σε αυτη υην κατασταση.Τι ειμαι εγω η Μαρια Τερεζα να μοιραζω στον καθε ενα πτυχια?Παρε παιδι μου?

 

Ποτε δεν είπα οτι τα πήγα καλά! Δεν ήμουνα και ούτε θα γίνω άνθρωπος της παπαγαλίας... αυτο το αφήνω σε άλλους. Το κόμπλεξ φαίνετε ποιος το έχει σε κάθε ποστ που κάνει. Τώρα αν πιστεύεις εσυ μέσα απο ένα forum αν αξίζω και αν πρέπει να περάσω έστω απέξω απο το πανεπιστήμιο είναι δικιά σου άποψη... η οποία όμως δεν συμφωνεί με αρκετές εταιρείες ούτε και με αυτή που εργάζομαι τώρα, αλλά ούτε και με τα πανεπιστήμια που έχω σπουδάσει.

Λοιπόν, Μαρία Τερέζα μπορείς να συνεχίσεις να προσπαθείς να πάρεις ένα πτυχίο με δώσεις (5-6 χρόνια μέσο όρο), να προσπαθείς να κάνεις κάτι για να αποδείξεις οτι τα ξένα πτυχία δεν πρέπει να είναι το ίδιο με τα ελληνικά και άσε εμένα και αρκετές χιλιάδες ακόμα να κάνουμε τις επιλογές μας και μέχρι τώρα να βγαίνουμε κερδισμένοι.

Σου φέρνω παράδειγμα: Σπούδασα 6 χρόνια και έχω 1 πτυχίο και 2 μεταπτυχιακά. Στα 6 χρόνια στην Ελλάδα τι προλαβαίνεις να κάνεις όταν χάνεις ολόκληρες χρονιές απο καταλήψεις και απεργίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά το θέμα δεν είναι για τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι πρεπει να υπαρχουν πολυ αυστηρα κριτηρια δεν ειναι τα πτυχια δωρο τα χριστουγεννα να τα δινουμε στον καθε ενα.καλα τοy Λοσπσι ειδικα δεν του δινω :D

 

Μαρβιν οσα αναφορα την δηλωση νομιζω οτι οι φοιτητες εχουν δικιο.Αυτες οι εξετασεις δεν δινονται νομιζω σε καμια αλλη χωρα γιατι να δινονται ειδικα εδω?Δεν ειναι θεμα διαβασματος.Αμεσως να τους πεις τεμπεληδες απλα υπαρχει ενα αιτημα να καταργηθουν αυτες οι εξετασεις που δεν υπαρχουν σε αλλη χωρα.Ειναι δυνατο ο αλλος να δωσει τοσες εξετασεις για ν τελειωσει την νομικη κι να βαρεθει μια τελευταια στο τελος?:lol: :lol:

 

Eσύ δεν ζητάς αυστηρά κριτήρια για το ποιοι είναι ικανοί να εξασκήσουν ένα επάγγελμα; Έρχεται ο ΔΣΑ, όπως και το ΤΕΕ, και όπως φαντάζομαι κάνουν και άλλοι επαγγελματικοί φορείς, και λένε ότι επειδή οι συγκεκριμένες δουλειές επηρεάζουν σημαντικούς τομείς της ζωής μας, για να διασφαλίσουμε την ικανότητα των μελών μας, θέτουμε ένα επιπλέον κριτήριο για την δυνατότητα άσκησης τους, πέρα από το πτυχίο.

 

P.S. Εγώ που τελείωσα το ΕΜΠ μπορώ να θεωρώ ότι το εκπαιδευτικό σύστημα στην Ελλάδα είναι άθλιο;

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Λοσπσι εγω δεν κατηγορησα την ξενη παιδεια οπως εσυ την ελληνικη που την εχεις ισοπεδωσει κι θεωρω οτι αυτο οφειλεται σε πικρια.Ουτε κι θα πω κανεναν κομπλεξικο εσυ μπορεις να πεις οτι θελεις .Θεωρω οτι μου αποδωθηκε οτι ειπα κατι που δεν το ειπα.

 

Δεν προκειται να χαθει κανενα εξαμηνο κι οποιος θελει να τελειωσει κανονικα κι να κανει κι 10 μεταπτυχιακα θα τα κανει.Ποια θα ειναι η δικη μου πορεια ειναι δικο μου θεμα

Link to comment
Share on other sites

Πανπαπ δεν ειμαι νομικος απλα ακουσα απο μια πρωινη εκπομπη οτι αυτο δεν συμβαινει σε καμια αλλη ξενη χωρα.Δεν ξερω το θεμα ακριβως απλα το να κοβονται οι 30 απο ολους συνολικα(καποιοι που για καποιο λογο ηταν εντελως απροετοιμαστοι ) δειχνει οτι δεν ειναι κατι τοσο απαραιτητο.Προσωπικη αποψη αυτο...

 

Κι ισολδη εγω δεν ειπα κανεναν κομπλεξικο.Εγω αγενεις παρατηρησεις δεν συνηθιζω να κανω .Αν εσυ το πηρες αλλιως δεν φταιω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Nαι, το θεμα ειναι τα επεισοδια στο κεντρο. Αν στεκομαστε μονο σ'αυτα, καταδικαζουμε ολοι (φανταζομαι) την βια απ'οπου κι αν προερχεται - αρα δεν θα ειχε νοημα υπαρξης δευτερη απαντηση. Η κουβεντα ομως πηγαινει και στις αιτιες των επεισοδιων, την παιδεια, κλπ. Οι περισσοτερες απαντησεις γι αυτα μιλανε.

 

Επισης, στην Ελλαδα εχουμε κοινοβουλευτικη δημοκρατια, η οποια λειτουργει παγκοσμιως με ενα συγκεκριμενο τροπο. Βλεπω οτι πολλοι θεωρουν οτι η δημοκρατια αυτη ειναι πλασματικη, οτι κυβερνα η μειοψηφια, κλπ. Καλο θα ηταν λοιπον να προτεινουν ενα συστημα διακυβερνησης που να ειναι δικαιοτερο και δημοκρατικοτερο. Φανταζομαι οτι αν το 33% δεν μπορει να κυβερνησει, το ιδιο στον υπερθετικο βαθμο θα επρεπε να ισχυει για το 1,8%.

 

Επι του ιδιου θεματος, διαβαστε και τις δηλωσεις Παγκαλου. Τα λεει ακομψα βεβαια - ως συνηθως - αλλα επι της ουσιας εχει δικιο. Οι κυβερνησεις ψηφιζονται για να κυβερνησουν και οι νομοι για να εφαρμοζονται.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι για τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας τα οποία γίνονται με την ανοχή των φοιτητών οι οποίοι δεν έχουν πρόβλημα να καπηλεύονται και να καπελώνουν άλλοι τον αγώνα τους επειδή αυτοί (οι φοιτητές) είναι πολύ απασχολημένοι να διαβάζουν (κόμιξ) και να κάνουν κατάληψη απαιτώντας να περνούν χωρίς εξετάσεις (το παράδειγμα με τη νομικη) ή να ζητούν να κάνουν κανονικά εξεταστική ενώ έχουν χάσει το μεγαλύτερο μέρος της χρονιάς (φυλακίζοντας τους καθηγητές τους στα γραφεία τους όπως στη Θεσσαλονίκη).

 

Οι φοιτητές είναι όπως όλοι οι νέοι: Νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και είναι βέβαιοι ότι έχουν δίκιο. Στην πλειοψηφία τους, δεν ξέρουν τους νόμους, δεν ξέρουν τι ισχύει στην Ευρώπη, δεν διαβάζουν εφημερίδες και δεν ενημερώνονται. Αποτυγχάνουν, δηλαδή, να γίνουν σωστοί πολίτες με συνέπεια να κρίνουν λανθασμένα. Και, εφόσον είναι ενήλικες και συμμετέχουν στις δημόσιες διαδικασίες έχω 100% δικαίωμα να τους κρίνω όπως και αυτοί εμένα.

 

Οι "εκπρόσωποι" των φοιτητών που βγαίνουν στα κανάλια είναι εκλεγμένοι από τους φοιτητές?? Αν ναι, τότε να τους χαίρεστε. Αν όχι τότε είστε άξιοι της χάλια μοίρας των πανεπιστημίων σας.

 

Κάτι τελευταίο:

Δουλεύω από τα 18 επειδή η οικογένειά μου δεν είχε να με σπουδάσει. Ο πρώτος που θα πει ότι έχω "πίκρα" ή "κόμπλεξ" ή "τι να κανουμε δεν είμαστε όλοι φτιαγμένοι για πανεπιστήμια" θα του κόψω τα φοιτητικά του πόδια από το σβέρκο. Από τα 18 μου πληρώνω φόρους για να σπουδάζουν αυτοί που με λένε (εμμέσως) αποτυχημένο που δεν πέρασα στα ΑΕΙ. Αν κρίνω όμως από το συντακτικό και τον τρόπο σκέψης τους, έχουν πολύ δρόμο ακόμη μέχρι να φτάσουν στο επίπεδο που είχα εγώ στα 18 μου.

 

Υ.Γ.

Η σαπίλα στην Ανώτατη Εκπαίδευση είναι ευθύνη όλων όσων έχουν σχέση με αυτή. Όποιος λέει "φταίνε οι άλλοι, εμείς αγωνιζόμαστε για λύση αλλά οι άλλοι δεν συνεργάζονται" είναι για φτύσιμο.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αφού το θέμα έχει πάρει τέτοια τροπή, εγώ θα ήθελα να εκφράσω μια απορία.

Γιατί για να εφαρμοστεί ένας νόμος ο οποίος έχει προέλθει έπειτα από μελέτη επιστημόνων, πολιτικών φορέων και άλλων ειδικών, θα πρέπει να ληφθεί υπ' όψη η γνώμη των φοιτητών;

Είναι αυτονόητο οτι ο φοιτητής θέλει αυτό που συμφέρει τον ίδιο, και δεν έχει κανένα άγχος και βάρος για το τι είναι καλύτερο για τον τόπο και την κοινωνία γενικότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οβελιξ δεν ειπα κανεναν αποτυχημενο .Που το ειδες αυτο?Ισα ισα ειπα οτι μια χαρα ειναι οι δουλειες χωρις καποιος να χει μπει στο πανεπιστημιο.Κι μια χαρα εξυπνος κι μορφωμενος μπορει ν.α ειναι οποιος δεν μπηκε για τον χ η ψ λογο.Αλλη παρατηρηση σου χα κανει την θυμασαι?

 

Μπορει να πληρωνεις φορους κι να εχεις αποψη αλλα δεν εισαι καθολου εντος κλιματος.Δεν εχεις δει απλα υποθετεις.Οσο για το κοψιμο ποδιων δεν απαντω γιατι αν αγριεψω κι εγω θα χουμε πολυ γελιο:lol: :lol: :lol: :lol: .Ειπαμε ωραιο το αγριο στους αντρες αλλα οχι κι ετσι :p Πλακα κανω..:love:

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορει να πληρωνεις φορους κι να εχεις αποψη αλλα δεν εισαι καθολου εντος κλιματος.Δεν εχεις δει απλα υποθετεις.

 

Χριστινουλα, εχεις εμπειρια μονο απο το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα. Καποιοι εχουν εμπειρια και απο το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα και απο καποια του εξωτερικου και απο την αγορα εργασιας και απο τους φορους που πληρωνουν και, και, και...

 

Αρα, μαλλον εχουν δει περισσοτερα και μαλλον εσυ κανεις τις υποθεσεις χωρις να εχεις δει.

 

Επισης, πολυ θα ηθελα να μας μεταφερεις το κλιμα. Γιατι εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι το κλιμα ηταν στραβο, το εφαγε κι ο γαιδαρος.

Link to comment
Share on other sites

Προ τι επαφη μπορει να χει καποιος που απεχει 10 χρονια απο το εκπαιδευτικο?Ξερει τι συμβαινει τωρα?Αλλη η κατασταση πριν 10 χρονια κι αλλη τωρα.

Οσο για το τι σχεση εχω εγω με αγορα εργασιας κι ολα αυτα δεν μπορεις να το ξερεις..Οσο για το κλιμα που το φαγε ο γαιδαρος τπτ δεν εγινε ουσιαστικα.Ουτε εξεταστικες θα χαθουν ουτε τπτ απλα εγινε επιτελους μια συγκρουση.

Link to comment
Share on other sites

Προ τι επαφη μπορει να χει καποιος που απεχει 10 χρονια απο το εκπαιδευτικο?Ξερει τι συμβαινει τωρα?Αλλη η κατασταση πλυν 10 χρονια κι αλλη τωρα.

 

Απ οσο θυμαμαι δεν αλλαξε απολυτως τιποτα τα τελεταια 10 χρονια. Καθε φορα που κατι πηγαινε ν αλλαξει εκλειναν οι δρομοι. Αν εχει αλλαξει κατι, παρακαλω διαφωτισε με, ειμαι πολυ περιεργος ν ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης, στην Ελλαδα εχουμε κοινοβουλευτικη δημοκρατια, η οποια λειτουργει παγκοσμιως με ενα συγκεκριμενο τροπο. Βλεπω οτι πολλοι θεωρουν οτι η δημοκρατια αυτη ειναι πλασματικη, οτι κυβερνα η μειοψηφια, κλπ. Καλο θα ηταν λοιπον να προτεινουν ενα συστημα διακυβερνησης που να ειναι δικαιοτερο και δημοκρατικοτερο. Φανταζομαι οτι αν το 33% δεν μπορει να κυβερνησει, το ιδιο στον υπερθετικο βαθμο θα επρεπε να ισχυει για το 1,8%.

Συμφωνώ, αλλά θα μπορούσε να ήταν αναλογικότερο το σύστημα(άρα και πιο αντιπροσωπευτικό).

Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα σύμφωνος

 

. Οι κυβερνησεις ψηφιζονται για να κυβερνησουν και οι νομοι για να εφαρμοζονται.

Αυτό εννοείται, αλλά από ότι φαίνεται μόνο στα χαρτιά. Γιατί αυτό που βλέπω εγώ είναι, μιας και συζητούσατε πιο πριν περί της συνταγματικότητας ή μη κάποιων διατάξεων, οτι πρώτοι οι φοιτητές καταπατούν το σύνταγμα, καταλαμβάνοντας σχολές και με αυτόν τον τρόπο αποστερώντας από τους υπόλοιπους το αναφαίρετο δικαίωμα στην παιδεία(και μάλιστα, όλο αυτό γίνεται στο όνομα της παιδείας:wacko: :p )

Και όλα αυτά, με φόντο την απαθή στάση του κρατους.

Νομίζω οτι η δημοκρατία έχει εξαντλήσει τα όρια της ανοχής της και προσωπικά θα χαιρόμουν πολύ αν λαμβάνονταν δραστικά μέτρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προ βασικα πριν 10 χρονια ημουν μικρουλαα:lol: :lol: .Παντως αποκλειεται να μην υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ 2006 κι 1996.Μπορει να μουν μικρη αλλα θυμαμαι πως ηταν η Ελλαδα το 1996 κι πως τωρα.Απλα καπου δεν αντιλαμ μβανομαστε οτι αλλη η δικια σας γενια κι αλλο η δικια μας.Πες μου τι συνεβαινε τοτε να σου πω γιαα τωρα .Βρηκα τον μπελα μου με αυτη την κουβεντα:lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο θυμαμαι δεν αλλαξε απολυτως τιποτα τα τελεταια 10 χρονια. Καθε φορα που κατι πηγαινε ν αλλαξει εκλειναν οι δρομοι. Αν εχει αλλαξει κατι, παρακαλω διαφωτισε με, ειμαι πολυ περιεργος ν ακουσω.

 

Θα συμφωνήσω με τον pro...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον pro...

Το μόνο που αλλάζει στην παιδεία (με ρυθμό πολυβόλου μάλιστα)είναι το σύστημα εισαγωγής στα παν/μια.

Κατά τα λοιπά, στην 3βάθμια, όλα μένουν ίδια.

Και θα συνεχίσουν να είναι έτσι τα πράγματα, όσο υπάρχουν κόμματα, με τη σημερινή μορφή τους, μέσα στις σχολές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που ασχολούμαι με τον χώρο της παιδίας, πέρα από τον τρόπο εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, δεν έχω να σημειώσω καμία αξιόλογη αλλαγή τα τελευταία 10 χρόνια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, έχεις απέναντί σου ανθρώπους με πτυχία και μεταπτυχιακά, έχεις άλλους που ξέρουν νομικά, έχεις εμένα που δουλεύω 17 χρόνια αλλά δεν έχω σταματήσει να διαβάζω (δυο γεμάτες βιβλιοθήκες στο σπίτι, διαβασμένες) και μας έχεις βγάλει όλους άσχετους, εκτός κλίματος και λάθος. Τι να σου πω.....
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλαξει οι εποχες κι οι ανθρωποι παιδια κι αυτος ειναι ενας απο τους λογους που απαξιωνω την κοινη γνωμη.Οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν εξυγχρονιζονται .Αν ρωτησεις τον παππου μου γερο δασκαλο 75 χρονων κι σε αυτον ολα ιδια του φαινονται κι ειναι κι πανεξυπνος ανθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

οβελιξ με το να πεις ενα λαθος 100 φορες δεν το κανεις σωστο.Οβελιξ με τον τροπο που μιλατε σεατομα με διαφορετικη αποψη τους απειλειτε οτι θα τους κοψετε τα ποδια το περιεργο ειναι που κι εγω απανταω τωρα.Αλλα ειμαι ατομο με εξαιρετικη υπομονη .Αλλιως κι εγω δεν θα καθομουν ...Κι μετα απο τον τροπο που μου μιλησες πριν μην με ξαναπεις κοριτσακι μου.Δεν ειμαι κοριτσακι
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ιδιο ταα τελευταια χρονια πες μου?

 

Η κακή οργάνωση των Πανεπιστημίων.Προσωπικά τρόμαζα να βρώ θέση (όχι για να παρακολουθήσω, εκεί ήταν εύκολο)αλλά για να δώσω εξετάσεις.Δεν έχω δώσει μάθημα γιατί μέχρι την ώρα που άρχιζε η εξέταση δεν είχα βρεί καρέκλα!!!!!, λες και είναι δική μου υποχρέωση να βρώ.Έχει αλλάξει κάτι??Με την αύξηση του αριθμού των εισακτέων κάθε χρόνο, μάλλον χειρότερα έχουν γίνει τα πράγματα.

 

Όλο το μάθημα γίνεται με βάση το ένα και μοναδικό σύγγραμμα του κάθε κομπλεξικού καθηγητή.Λες και δεν υπάρχουν και άλλα βιβλία, λες και το πανεπιστήμιο είναι σχολείο και κάνουμε όλοι την ίδια ύλη.Έχει αλλάξει κάτι??

 

Από έρευνα, μηδεν.Πανεπιστήμιο δεν σημαίνει κυρίως αίθουσες και μαθήματα, αλλά έρευνα.

Ε, τέτοιο πράγμα δεν υπήρχε.Μήπως άλλαξε κάτι??

 

Οι γνώσεις που παρέχονται είναι εντελώς στείρες, αποκομμένες από την σύγχρονική κοινωνική αλλά και επιστημονική πραγματικότητα.Δεν υπάρχει ούτε σκέψη για σύνδεση της θεωρίας με την πρακτική.Οι άνθρωποι είναι από άλλο πλανήτη...και αυτό δεν αλλάζει,ούτε μετά από 100 χρόνια...

 

Οι μεταγραφές και η είσοδος στα μεταπτυχιακά(όπου υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον) γίνεται βυσματικά και εντελώς αναξιοκρατικά.

Έχει αλλάξει κάτι?

 

Αν είσαι οργανωμένος σε κάποιο κόμμα μπορείς να ακουστείς,να έχεις γνώμη και να περάσεις μερικά μαθηματάκια εύκολα. Αν όχι, δεν έχεις φωνή, και κανείς δεν σε υπολογίζει.Είναι σα να μην υπάρχεις.

Έχει αλλάξει κάτι?

 

Να μη μιλήσω για τις γραμματείες των Πανεπιστημίων, για την αξιολόγηση των καθηγητών και γενικά για την εικόνα μπ*******υ που παρουσιάζουν όλες οι σχολές(από αισθητικής απόψεως μιλάω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τη μία λες οτι δεν ειπες κανέναν κομπλεξικό και πικραμένο (άρα δεν σε αφορά το σχόλιο με τα κομμένα πόδια) και την άλλη λες ότι το ανέχτηκες γιατί έχεις υπομονή. Αποφάσισε.

 

Καταλαβαίνω ότι σου τη δίνουν οι άνθρωποι που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Προφανώς, ενοχλούν εσένα που τα ξέρεις :p

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

[ Ok να λέει ο καθένας την άποψή του για τους λόγους που οδήγησαν σε καταστάσεις σαν αυτές που ξεκίνησαν το θέμα. Το να πηγαίνει η συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.

 

xristinoula αφού οικιοθελώς μπήκες στη διαδικασία αντιπαράθεσης με όλους όσοι έχουν αντίθετη από εσένα άποψη, πρέπει να δεχτείς και την κριτική ή αλλιώς τις συνέπειες της επιλογής σου αυτής. Επιπλέον, παρακαλείσαι να σταματήσεις τις όποιες παρενοχλήσεις σε μέλη. Αν ξεφύγει η κατάσταση από τα όρια της απλής συζήτησης σε ένα forum, θα αναγκαστεί και η διαχείριση να επέμβει. ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Οβελιξ εγω μπορει να μην ειπα τπτ .Εσυ θελεις να μου κοψεις τα ποδια.Ειμαι σιγουρη για αυτο κι δεν ειναι σωστο να μιλας ετσι.Δεν με ενοχλουν οι ανθρωποι που τα ξερουν ολα τους θαυμαζω.Απλα αυτη την στιγμη απουσιαζουν...

 

Βασικα ανοργανωσια υπαρχει αλλα οχι σε τετοιο σημειο .

 

Τα μεταπτυχιακα,μεταγραφες κτλ δεν γινονται παντα βυσματικα αν αξιζεις εχεις ελπιδες.Ασε που κι εξω κι αλλαγες να γινουν τα βισματα παντου υπαρχουν.

 

Η ερευνα μπορει να γινει με κονδυλια.Που τα περιορισανε.Αν δεις ερευνα κι με τις αλλαγες που γινανε τι να πω?Το αποκλειω...Η ερευνα στην Ελλαδα οπου υποχρηματοδοτειται η παιδεια εχει μηδενικες πιθανοτητες εξελιξης.

 

Ανεδαφικο πληρως αυτο με το κομμα ισα ισα που μαζοποιησαι κι σου λενε τι να κανεις.Ενω ως ανεξαρτητος εμεις κι τον λογο παιρναμε στις συνελευσεις κι ηφιζαμε κι ολα αυτα.Τα παιδια των κομματων μιλαει συνηθως ενας.ε δεν νομιζω ολοι οι αλλοι να μην εχουν γνωμη.

 

Οι αιθουσες κτλ ειναι ομορφες κι τα κτιρια ,η γραματεια αναλογα το πανεπιστημιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...