Jump to content

TomTom MOBILE V6.02 with Internal GPS Support


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia katevasa tous hartes eastern europe 1 kai eastern europe 2 alla otan tous kanw extact sto root vazw to prwto rar kai meta paw na valw to deftero logiko einai na mou zitaei na kani antikatastash kapion arhion mipos prepei na valw kapion fakelo neo kai na ton onomaso kapws gia na ehw merikous hartes kai na tous diahirizome apo to programa?

 

hxxp://rs139.rapidshare.com/files/73378841/PL-CZ-SK-HU-GR-TR-RU.rar

telefteos hartis gia ellada

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

Μήπως μπορεί κανένας να ανεβάσει σε rapidshare τα ελληνικά voice για tomtom ή να τα στείλει στο email m22871@hotmail.com

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Εγκατέστησα το TomTom 6.02 σήμερα το πρωί. Δουλεύει μια χαρά, ακριβώς όπως και τα παλαιότερα που είχα στο Ν70.

 

Μία διαφορά μόνο να τονίσω. Είχα ανεβάσει κάποιον οδηγό στο http://www.gpspocketpc.gr, πώς να περνάς τα αρχεία με τις κάμερες. Ο οδηγός ισχύει σε όλα του, εκτός από την αρχική τροποποίηση του αρχείου data.chk που περιέχει τους έτοιμους ήχους ειδοποίησης για το TomTom.

 

Το νέο πρόγραμμα περιέχει περισσότερους ήχους και όταν πας να αλλάξεις το αρχείο αυτό, η συμπεριφορά του είναι απρόβλεπτη. Πχ αλλάζεις 5 ήχους για τις αντίστοιχες 5 ειδοποιήσεις και τελικά έχουν αλλαχτεί μόνο 2-3. Γι' αυτό προσοχή. Πειραματιστείτε και αν κάποιος καταφέρει να πειράξει το αρχείο με επιτυχία αντικαθιστώντας ΚΑΙ τους 5 ήχους, ας το ανεβάσει. Εγώ δεν τα κατάφερα μέχρι στιγμής, οπότε έχω ήχους μόνο για Speed Traps (φορητά ραντάρ) και για Gatso (κάμερες).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
chemeng τα εξωτερικα link πρεπει να μπαινουν παντα αναμεσα σε [code*]....link....[/code*] χωρις το * :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Done!!!

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια το sis αρχειο το περναμε στην καρτα μνημης και το εγκαθιστουμε εκει?μετα τον φακελο tomtom τον μεταφερουμε αυτουσιο στην καρτα μνημης και τελος τον χαρτη τον βαζουμε παλι στην καρτα μνημης χυμα οχι στον ιδιο φακελο με τον tomtom?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
βγηκε ή τροποποιηθηκε το tomtom με υποστηριξη εσωτερικου gps .ξερετε που .εβαλα και οδηγιες εγκαταστασης.δε το εχω δοκιμασει εβαλα οδηγο των πρωτων που λενε οτι δουλευει.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

βγηκε ή τροποποιηθηκε το tomtom με υποστηριξη εσωτερικου gps .ξερετε που .εβαλα και οδηγιες εγκαταστασης.δε το εχω δοκιμασει εβαλα οδηγο των πρωτων που λενε οτι δουλευει.

 

Λέω να κάνω 1 δοκιμή.

Γενικά όμως δεν ξέρω.

Έχει κάτι παραπάνω από το GARMIN?Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει κάτι που προσφέρει πιο πολλά.

 

Τελικά αν και τα έκανα όλα σωστά, την ώρα που επιλέγω το BiNPDA GPS, το πρόγραμμα με πετάει έξω στο κυρίως μενού.

 

Αλλά μέχρι στιγμής βλέπω 2 σημαντικά αρνητικά:

1)Δεν υπάρχει χάρτης Ελλάδος..

2)Πρέπει να έχουμε συνέχεια ανοιχτό το BT.Αυτό σίγουρα είναι ό,τι χειρότερο για την μπαταρία σε συνδυασμό με το τι ρουφάει και η χρήση του GPS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

χεχε φιλε μου για αυτο δε το δοκιμασα γιατι ξερω οτι οι χαρτες του για Ελλαδα τουλαχιστον ειναι οχι ελλειπεις απλα.για χαρτη Ελλαδος βρες τον eastern europe .μονο αυτος <<εχει>> Ελλαδα μεσα.για αυτους που δε βαριουνται να δοκιμασουν ας το κανουν.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

βγηκε ή τροποποιηθηκε το tomtom με υποστηριξη εσωτερικου gps .ξερετε που .εβαλα και οδηγιες εγκαταστασης.δε το εχω δοκιμασει εβαλα οδηγο των πρωτων που λενε οτι δουλευει.

 

Aπο οσο θυμαμαι το tom tom εχει χαρτες μονο για αθηνα.

 

Ειχα ενα χαρτη της ελλαδας αλλα δεν μπορω να τον βρω στο pc μου, δεν ξερω που τον εχω βαλει :O

 

Eαν τον βρω θα ενημερωσω.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δουλευει σε Ν95.Η Ελλαδα περιλαμβανεται οντως στον Eastern Europe.Δεν δοκιμασα ακομα route.Βεβαια ενοειται οτι ο χαρτης δεν εχει καμια σχεση με αυτους του Garmin auto drive και Anavasis,μοιαζει με του Sygic,και οπως εχουμε συνηθισει αυτους δεν μας κανει εντυπωση προς το παρων για τη χωρα μας.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση υποστηριζει το εσωτερικο gps?που μπορω να βρω τον οδηγο που αναφερει ο aristotelis?

 

-Τον τιτλο του θεματος τον διαβασες ? :rolleyes:

-Ακομα να μαθεις απο που ? :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

α ειχε και εδω θεμα tomtom με υποστηριξη εσωτερικου gps?καλα εκανες nervous που μετεφερες εδω τα Post μου μιας και δεν το εψαξα.

 

xarist0 νομιζω στο εχω δωσει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
καλησπερα φιλε.εχω το ν95.εχεισ δουλεψει το τομ τομ.?δουλευει στο κιν μου.πωσ μπορω να το κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να βρεις χαρτες για tom tom θα πρεπει να ψαξεις στα γνωστα μαγαζακια..

 

Εαν συναντησεις καποιο προβλημα κατα την εγκατασταση η θελεις να μαθεις κατι αλλο που αφορα το tom tom καλυτερα να ρωτησεις στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165261

 

Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις και το Garmin:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

gianpithio η γνωμη μου ειναι οτι στο εξωτερικο και δη στην Αγγλια το tomtom λεει,θεωρειται πολυ καλο,χωρις να υποτιμουμε βεβαιως και το garmin!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παίδες χρησιμοποιώ εφαρμογές GPS για S60 από τον καιρό του 6600... γενικά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το sygic.... όμως επειδή ταξιδεύω και στο εξωτερικό πιστεύω ότι το καλύτερο πρόγραμμα για δυτική ευρώπη είναι το tomtom.... αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι υπάρχει hack για να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Internal gps του n95.... το χρησιμοποίησα και παίζει τέλια.... απλά γράφω αυτό το Post για ενημέρωση.... Αν θέλετε να το βρείτε κάντε ένα search στο piratebay (tomtom + n95)......
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυππωση πως εχει κυκλοφωρησει εκδοση του TomTom που υποστηριζει τον εσωτερικο δεκτη...κανω καποιο λαθος?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυππωση πως εχει κυκλοφωρησει εκδοση του TomTom που υποστηριζει τον εσωτερικο δεκτη...κανω καποιο λαθος?:confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2348533#post2348533

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...