Jump to content

TomTom MOBILE V6.02 with Internal GPS Support


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις περασα τις φωνες ετσι οπως ειπες αλλα δεν μου τις βγαζει στο τομτομ.μηπως ξερεις γιατι?:worry: :)

χμ... Σε ρωτάει νομίζω αν θές να βάλεις κι άλλη γλώσσα εκτός της προεπιλεγμένης. Απαντάς ΝΑΙ. Α, ποιά έκδοση έχεις; Η καινούρια, δεν υποστηρίζει την ελληνική:mad: :angry: :rocket: Κι εμένα γι αυτό μου τη λέει η αρραβωνιαστικιά μου:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμ... Σε ρωτάει νομίζω αν θές να βάλεις κι άλλη γλώσσα εκτός της προεπιλεγμένης. Απαντάς ΝΑΙ. Α, ποιά έκδοση έχεις; Η καινούρια, δεν υποστηρίζει την ελληνική:mad: :angry: :rocket: Κι εμένα γι αυτό μου τη λέει η αρραβωνιαστικιά μου:lol:

 

app version 6.020 gps driver 1.20 αυτην εχω φιλε μου ,εσυ πια εχεις?:)

καλα σε κανει:lol: και σου την λεει:lol:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

app version 6.020 gps driver 1.20 αυτην εχω φιλε μου ,εσυ πια εχεις?:)

καλα σε κανει:lol: και σου την λεει:lol:

Την ίδια έχω σε ΝΟΚΙΑ Ε65. Και δεν παίζει ελληνικά:blink:

Link to comment
Share on other sites

νε ρε γμτ γιατι .κανενας χειροκινητος τροπος με το καρντ ριντερ δεν υπαχει να το κανουμε?:worry: χωρις το tomtom home??
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

νε ρε γμτ γιατι .κανενας χειροκινητος τροπος με το καρντ ριντερ δεν υπαχει να το κανουμε?:worry: χωρις το tomtom home??

Τόσο προχωρημένος δεν είμαι:p Μόνο το tomtom home χρησιμοποιώ και στα δυο κινητά μας (ΝΟΚΙΑ Ε65 και HTC Artemis). Οπότε, ας αναλάβει κάποιος τσάκαλος να απαντήσει:O Κι εγώ θα χαρώ να βάλω ελληνικά (να γλιτώσω και τη μουρμούρα δηλαδή -ΕΣΥ-ΓΙΑΤΙ-ΝΑ-ΕΧΕΙΣ-ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΚΙ-ΕΓΩ-ΟΧΙ-):lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

νε ρε γμτ γιατι .κανενας χειροκινητος τροπος με το καρντ ριντερ δεν υπαχει να το κανουμε?:worry: χωρις το tomtom home??

 

Νομίζω πως μπορώ να σε βοηθήσω γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, ενώ πέρασα τα Ελληνικά στο κινητό δεν μου τα έβγαζε στης ρυθμίσεις του tomtom. Μπήκα λοιπόν στην κάρτα (με μαζική αποθήκευση) και είδα πως τα είχα αποθήκευση σε διαφορετικό φάκελο από τις υπόλοιπες. ο φάκελος λέγετε voices και είναι στο root αν θυμάμαι καλά. παίρνεις τα δυο αρχεία πού έχει μέσα και τα βάζεις μαζί με τα υπόλοιπα. ελπίζω να βοήθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορώ να σε βοηθήσω γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, ενώ πέρασα τα Ελληνικά στο κινητό δεν μου τα έβγαζε στης ρυθμίσεις του tomtom. Μπήκα λοιπόν στην κάρτα (με μαζική αποθήκευση) και είδα πως τα είχα αποθήκευση σε διαφορετικό φάκελο από τις υπόλοιπες. ο φάκελος λέγετε voices και είναι στο root αν θυμάμαι καλά. παίρνεις τα δυο αρχεία πού έχει μέσα και τα βάζεις μαζί με τα υπόλοιπα. ελπίζω να βοήθησα.:)

Τόσο απλό ήταν; Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, είσαι αστέρι!;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορώ να σε βοηθήσω γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, ενώ πέρασα τα Ελληνικά στο κινητό δεν μου τα έβγαζε στης ρυθμίσεις του tomtom. Μπήκα λοιπόν στην κάρτα (με μαζική αποθήκευση) και είδα πως τα είχα αποθήκευση σε διαφορετικό φάκελο από τις υπόλοιπες. ο φάκελος λέγετε voices και είναι στο root αν θυμάμαι καλά. παίρνεις τα δυο αρχεία πού έχει μέσα και τα βάζεις μαζί με τα υπόλοιπα. ελπίζω να βοήθησα.:)

 

 

σωστος ο γειτονας!:) μπραβο ρε Μακη ειχε κανει φακελο voice μες την καρτα μνημης και τις δυο ελληνικες φωνες!τις περνεις απο κει και τις πετας μες τον φακελο του τομτομ χειμα!δουλευει αψογα.ευχαριστω:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο voices έχει 24 διπλά αρχεία (data00.chk, data00.vif .... data46.chk, data46.vif)!!!!:X

 

Ποιά δύο είναι αυτά που μας ενδιαφέρουν για τα Ελληνικά?

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο voices έχει 24 διπλά αρχεία (data00.chk, data00.vif .... data46.chk, data46.vif)!!!!:X

 

Ποιά δύο είναι αυτά που μας ενδιαφέρουν για τα Ελληνικά?

 

αν κατέβασες όλες τις γλώσσες τότε ίσως και να έχει 24 διπλά. η σβήσε όλα τα αρχεία και ξαναπέρασε μόνο τα Ελληνικά, η πέρνα όλα τα αρχεία μέσα στον φάκελο του τομτομ.

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο voices έχει 24 διπλά αρχεία (data00.chk, data00.vif .... data46.chk, data46.vif)!!!!:X

 

Ποιά δύο είναι αυτά που μας ενδιαφέρουν για τα Ελληνικά?

 

 

 

αυτα που ψαχνεις ειναι το data30 kai 31.ειναι οι 2 φωνες greek .πανε στην σελιδα tomtom και κατεβασε το tomtom home απο εκει θα κατεβασεις τις φωνες που θες.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προγραμματάκι δουλεύει τέλεια με το Ε65. Σήμερα ήρθε το GPS ποντικάκι και πάει σφαίρα!
Link to comment
Share on other sites

χμ... Σε ρωτάει νομίζω αν θές να βάλεις κι άλλη γλώσσα εκτός της προεπιλεγμένης. Απαντάς ΝΑΙ. Α, ποιά έκδοση έχεις; Η καινούρια, δεν υποστηρίζει την ελληνική:mad: :angry: :rocket: Κι εμένα γι αυτό μου τη λέει η αρραβωνιαστικιά μου:lol:

δηλαδη η 6.02 δεν εχει ελληνικο μενου και η 6.01 εχει??

:up:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η 6.02 δεν εχει ελληνικο μενου και η 6.01 εχει??

Σόρι, άκυρο αυτό που είπα για τις γλώσσες. Μενου δεν υπάρχει ελληνικό από όσο γνωρίζω. Στα προηγούμενα μηνύματα, αναφερθήκαμε μόνο στις φωνές που σε βοηθάνε στην πλοήγηση. Και το πρόβλημα λύθηκε, βλ μήνυμα του makis21 λίγο πιο πάνω:D

Link to comment
Share on other sites

ok...το βασικο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι για να μπορω να εισαγω διευθυνσεις και πολεις πρεπει να αλλαζω απο τις ρυθμισεις του κινητου την γλωσσα σε αγγλικα...αλλιως δεν γραφει τιποτα...εχω ενα e61 ,συμβαινει και στα αλλα κινητα αυτο?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την έκδοση 6.02 μου γυρναέι αυτόματα στα αγγλικά όταν πάω να εισαγάγω διεύθυνση.

 

Μπορεί κάποιος να αναφέρει πως να βάλουμε τα POI κ τις κάμερες; Γιατί μέσα από το tomtom home πρέπει να πληρώσεις απ ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απο που μπορω να βρω το προγραμμα και χαρτες για Ν95, τον ποιο απλο και τον ποιο ενημερωμενο. Το θελω για να βαλω τα ΡΟΙ για τις καμερες στην Εθνικη οδο!!!

Ειναι καλυτερο απο Route 66????

Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Οταν μου ζηταει συσκευη Gps μονο μεσω Bluetooth exei epilogh. Mε τo N95 τι γινεται ποια ειναι η ρυθμιση???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...